Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2008., 01:35   #211
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Dobro, ja sam velim za svaki slučaj. Da ne bi kasnije bilo svi redom audiofili sa skupim Hi-Fi sustavima i onda prek Winampa puštate i organizirate muziku.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 01:42   #212
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Naravno, opreza nikad dosta
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 23:52   #213
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
a cuj ajde vi meni recite cime slusate mjuzu,jer ja najvise koristim winamp i amarok na linuxu,footbar sam probao ali nekak mi je mutav,zauzece resursa ne igra ulogu samo zvuk

lybrayi i slicne organizacije me isto ne zanimaju pustam si svaki put novu playlistu po principu drag&drop nesto mjuze
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 00:02   #214
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Mislim da je o tome vec bilo puno govora.. Znaci foobar prije svega, mozda ti je malo cudan prelazak s winamapa, ali da se fino presonalizirat i super zgleda..uostalom pogledaj si http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=103657
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 00:34   #215
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Na stranu sad da super izgleda, jer lako si ljudi slože/ostave onaj osnovni i što jednostavniji izgled. Ali imati doma sustav za nekolko tisuća kuna, odličnu zvučnu, kolekciju albuma u FLACu od koje zastaje dah i onda sve to sklepati prek Winampa je čisti grijeh. Sva ta kvaliteta najdražih albuma/izvođača i pomno birane komponente za sustav, padaju u vodu i ne znače ništ, čim se muzika trpa u Winamp. IMHO izgleda smiješno uložiti tolko truda i para u sustav i nabavu muzike da se onda u cijelu priču stavlja Winamp, koji sa svakom verzijom ide sve više nizbrdo nakrcan svim i svačim, a rijetko kaj od svega toga je korisno.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 00:52   #216
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
nakrcan svim i svačim
Jap, ima verzija sa kojom možeš i Tv gledat
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 00:55   #217
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Kak su krenuli za koju godinu budu u Winamp nagurali i neki lagani Linux, čisto ako kome zatreba. Samo da su ostavili player ko player za muziku i da su ga na temelju toga razvijali čim bolje.
Ovak stvarno bezveze trpaju svašta, samo da svima udovolje i da od nekad čist vredu audio playera rade all in one rješenje za sve kaj korisnicima padne na pamet.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 01:05   #218
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa, bolje slušat mjuzu u MPC-u nego u tome..
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 01:10   #219
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pa je. Od playera su polako, ali sigurno napravili neki dječji komad softvera s masom skinova. Morali su spojiti 2 i 3 (ne daj bože da ostave ono kaj valja na miru) i evo ga sad - sranje da veće ne može biti.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 01:11   #220
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Imam neke interne informacije da će u budućim verzijama ubaciti i SetFSB
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 01:16   #221
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ma, danas je i slušanje mjuze na kompu postalo pomalo zeznuto, nije jedamput nabrzaka bila izbačena loša verzija FFDShow-a ili AC3 Filtera...pa su se useri čudom čudili kaj ne valja...

Da ne pričam o nekim playerima ili softu za gledanje ili obradu videa koji mrtvi hladni pregaze pol registrya pri instalaciji
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 01:22   #222
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Istina, kompliciraju ga svi lagano i najobičnije stvari ko slušanje muzike postaju noćna mora u određenim situacijama.
Još se k tome doda ekipa koja natrpa mali milijun codeca i(li) cijelih paketa, čisto da budu up to date za novog Batmana i friški album Maje Šuput i evo veselja.
Krivi su im svi po spisku.
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Imam neke interne informacije da će u budućim verzijama ubaciti i SetFSB
Clockajmo s Winampom, sve ostalo smo već probali.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 03:08   #223
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
hehe ok kuzim averziju i malo gledam ,ali koliko vidim istice se samo razlika pri pustanju cd-a s DTS-om?

sto se dogada s obicnim 320kbs/s mp3-cama ili flacom koji je vec na hardu?
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 08:43   #224
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
a cuj ajde vi meni recite cime slusate mjuzu
wmp kad baš moram jer eto dolazi s windozama
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 12:55   #225
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
a cuj ajde vi meni recite cime slusate mjuzu,
Winamp. Najviše zbog navike.
Al' zanimljiva mi je stvar kod Foobara...svi spominju po vodičima; može ovo, može ono, ima plagina milijun, ima skinova, prilagodljiv je, bla bla.
Ja sam neki čudan fikus pa mi je kod playera dosta da ima play i stop tipku. Kada to ukinu u Winampu onda prelazim na nešto drugo.
Zvuk neću spominjati jer ga se ne spominje niti po vodičima za foobar. Valjda to nije bitno. Al svejedno da spomenem; probao pravi blind test i meni je zvuk isti i ovako i onako...ili ako ne isti onda toliko sličan da ja ne čujem razliku. Blago meni.

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ajde bas javi kak ces bit zadovoljan. Zivo me zanima, jer i ja sam malo gledao to cudo.
Opjevat ću je danas ili sutra pa ovdje okačim. OT. na OT.

EDIT:
Evo mini recenzije E-MU 0202:
Nakon pretrage za USB zvučnom koja će imati što manje (meni) nepotrebnih stvari odluka je pala na E-MU 0202.
Revizija onoga što se dobije:
1. Zvučna s vrlo malo šuma. Ne šušti ni na slušalicama niti na zvučnicima. Zvučnu razliku između 1/8" izlaza i posebnih L i R outputa ja iskreno ne čujem. Kabel slične kvalitete korišten u oba slučaja kod isprobavanja. Na Altec Lansing 221 desktop zvučnicima nije bitno bolji zvuk osim što je bas prilično smireniji u odnosu na Audigy 2 NX. Izgleda da je Creative po defaultu pojačao to područje na Audigy 2. Kod spajanja na pojačalo i stereo zvučnike razlika u zvuku je više uočljiva. Kao slušanje CD-a preko Vivax DVD-a i nekog osrednjeg CD playera na prosječnom hifi-ju. Muzikalnije zvuči.
2. Solidan izlaz za slušalice. Osim što nema šuma izlaz je dosta jak da potjera i slušalice s više ohma. Mada AkG s 55 ohma koje ja ubadam još uvijek treba tjerati preko dodatnog pojačala. Na Audigy 2 NX je izlaz za slušalice bio dosta slabiji a šum koji je davala, unatoč tome što je USB, je iritirao.
3. Jako solidan ulaz za mikrofon. XLR Neutrik i amaterski 1/8" priključak. Nema fantomski ulaz ali za kućna nasnimavanja s "sve po 13 kn" mikrofonima ili nekim malo boljim dinamičkim dušu dalo. Evo i zvukovnog primjera:
Sva tri samplea su snimano istom procedurom (jeftini "sve po 13 kn" mikrofon, isti položaj mikrofona, Audacity softver, akustična gitara osim;
Prvi snimak je sniman preko Audigy 2 NX zvučne i dao sam sve od sebe da izvučem što glasniji ali koliko-toliko čisti zvuk. http://www.box.net/shared/1rquj2t0co
Drugi snimak je sniman preko E-MU 0202 s stišanim input gainom http://www.box.net/shared/mpcrqezggk
Treći snimak je s E-MU 0202 ali s pojačanim gain inputom na nekih 60% http://www.box.net/shared/zptbmx4sgs
Očito puno manje šuma i čak se malo i zvuk poboljšao. XLR priključak nemam s čim isprobati ali pohvalno je što su se potrudili okačiti Neutrik a ne neki noname.
4. Kvalitetni drajveri (za sada). Bezbolna instalacija drajvera , manje iritantni od klasičnih Creativovih, manje zauzima resursa, nikakvih šarenih prozora s milijun podešavanja, Asio preko Guitar rig 2 radi kako bog zapovjeda.
5. Direct monitoring. Radi O.K. Ne koristi zaobilaznicu, bez latencije i bez softvera daje zvuk s inputa na zvučnike.
5. Solidan komplet softvera.
6. Malo zagrijavanje. Audigy 2 NX bi postajala vruća nakon nekoliko sati korištenja što baš i nije na zdravlje ugrađenim komponentama a i notepad korisnicima nije zgodno. E-MU se tek mlako ugrije.

Revizija onoga što se ne dobije:
1. Kvalitetno kučište i potovi. Ne mogu se oteti dojmu da se za ove novce može dobiti nešto bolje od plastične kutije i potova koji odaju jeftinoću. Pa to bi ih koštalo samo par dolara više.
3. Kompaktno kučište. Nisam otvarao da provirim popunjenost kutije ali izgleda poprilično veliko kučištena desktopu. Veće nego što se čini na slikama. Dokaz kvalitetne izrade ili glumljenja veličine? Nemam pojma.
2. SPDIF i Optical out. Meni iskreno ovo ne fali ali nekome bi moglo nedostajati.

Ostalih negativnosti se ne mogu sjetiti. Možda nakon nekog vremena se otkrije, imam ju tek 2 dana. Ali za 864.28 kn koliko košta u Diskont24 s dostavom je ,nekome kome ne treba 5.1 zvuk i EAX đinđe a povremeno nešto nasnimava ili treba kvalitetni izlaz za slušalice ili spaja komp na hifi, prilično dobra kupovina.
Uh, dosta sam se raspisao, lijen sam za pisati duge postove. Još da okačim IMHO i to je to.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 31.07.2008. u 23:05.
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 23:38   #226
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Da se malo vratimo ontopic.. Jel ima tko mozda TerraTec SoundSystem Aureon 5.1 PCI? u Vemilu kosta 150 kn, pa si razmisljam da malo unaprijedim svoj komp->hifi
Si na kraju kupil zvučnu - kakvu god?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 23:46   #227
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
nisam, jer sam dobio ponudu za polovnu Auzentechicu po jako postenoj cijeni, tak da cu uzet nju.. A to bi trebalo biti za nekih mjesec dana.. Tak da teratec otpada..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 01:09   #228
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
u svoj ovoj litnjoj zbrci san zaboravio san da bi si mogo stavit bolju zvucnu, eto sutra uziman Auzentech zvucnu u hardveraju, samo me zanima imal kakve bitne razlike izmedju xplosion i xplosion cinema, osim 120Kn razlike

inace zvucna mi je samo za stereo, tako da me nikakve prednosti u surroundu, HTu i slicnim meni nepotrebnin stranjima ne zanimaju, samo eventualna razlika u kvaliteti zvuka

ovako u kratko cini mi se isti vrag, al ko pita ne skita jel

__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 17:50   #229
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Nema razlike kolko ja znam...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2008., 01:52   #230
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
evo da obavijestim prisutnu ekipu, prekjucer mi dosli z5500, trenutno zadovoljan
otisa sam na opciju njih, zato jer sam ih ko prvo nabavija za 1200kn, a ko drugo propa mi je posal koji mi je triba donit nekih 3000kn, koje sam s ovih 1200 namjerava potrosit na hi fi :\
al eto namjeravam u svakom slucaju jednog dana pric na hi fi, al tek kad se skupi fina svotica za neki jako pristojan sistem
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 12:57   #231
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Molio bih pomoć - tražim USB zvučnu "karticu" koja ima podršku pod Linuxom. PC je visine svega 3cm tako da bilo kakva PCI /PCIe kartica ne dolazi u obzir.

Ne zanima me EAX ni igranje, ne trebaju mi ulazi (ništa ne planiram snimati).

Ponavljam, važno mi je da ima podršku po Linuxom.

Hvala grupi na vremenu
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 13:29   #232
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Molio bih pomoć - tražim USB zvučnu "karticu" koja ima podršku pod Linuxom. PC je visine svega 3cm tako da bilo kakva PCI /PCIe kartica ne dolazi u obzir.

Ne zanima me EAX ni igranje, ne trebaju mi ulazi (ništa ne planiram snimati).

Ponavljam, važno mi je da ima podršku po Linuxom.

Hvala grupi na vremenu

Ja bih ti preporucio http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=9676
Da oce malo pojeftini i sam bi je kupio.
Podrsku za Linux je lako sredit.
Vidim neki imaju problema sa surroundom, ali ni to nije problem.
http://www.linuxquestions.org/questi...trange-669667/
http://alsa.opensrc.org/index.php/Te...n_5.1_USB_MK.2

Ili mozda ti i ovo bude dosta http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTem...&Sifra=1710059
zwo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 17:37