Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.06.2008., 16:27   #31
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
nista strasno, uzmi paradajz, prerezi ga polopa i zamotaj ok oprsta, stavi navecer prije spavanja, ujutro nemas niti jedne iglice

btw ovo je isprobano, ja sam ne stavo vec skocio na jeza, i prezivio sa paradajzom oko noge

Haha, ova je dobra... Po mogućnosti sa gornje strane noge stavi salame (Gavrilović) i malo sireka (Dukat) pa omotaj francuzom (PanPek) i budi tako preko noći.

IcyTexx je offline  
Staro 28.06.2008., 16:51   #32
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
nona ti je djelomično u pravu,no za meduzu nije otrov škarpine je termolabilan i zbog toga je dobro popišat se na mjestu uboda,čisto zbog temperature tekućine...
Cuo sam puno vise gluposti od "nasih starih ribara" nego od bilo koga drugog. Kao pisanjem grijes otrov pa ti je lakse, samo sto je pisina na 38° stupnjeva a vani 40°. Jedini nacin unistavanja termolabilnih otrova je guranje prsta (obicno je prst u pitanju) u vrelu vodu ili pod upaljac kako bi bjelancevine u otrovu koagulirale. Ubo sam se jednom na pauka, prijatelji na skrpine/pauke i to je uvijek rjesenje. Inace provedes dan-dva u uzasnim bolovima, pogotovo ako ides hladiti ranu.

Sto se tice jeza - antibiotske kreme u pocetku kad se sve upali, kasnije maslinovo ulje olaksa vadjenje. Nakon nekog vremena ce koza stvorit cahurice oko bodlji pa ce ili same ispast ili ce isplutat dovoljno blizu povrsine za iglicu/pincetu. Iglicom se vadi odmah nakon uboda ili kad prodje upala, nikako izmedju jer uzasno boli.
Pincetom je nekad tesko vadit jer se bodlje lako smrve, pa uvijek koristim iglicu i blago stiskanje.
borgy je offline  
Staro 28.06.2008., 17:17   #33
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Haha, ova je dobra... Po mogućnosti sa gornje strane noge stavi salame (Gavrilović) i malo sireka (Dukat) pa omotaj francuzom (PanPek) i budi tako preko noći.

I onda se u pol noći trgneš od bola u prstu i skužiš da ti je čeh iz susjedne sobe zagrizo nogu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 28.06.2008., 20:23   #34
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Cuo sam puno vise gluposti od "nasih starih ribara" nego od bilo koga drugog. Kao pisanjem grijes otrov pa ti je lakse, samo sto je pisina na 38° stupnjeva a vani 40°. Jedini nacin unistavanja termolabilnih otrova je guranje prsta (obicno je prst u pitanju) u vrelu vodu ili pod upaljac kako bi bjelancevine u otrovu koagulirale. Ubo sam se jednom na pauka, prijatelji na skrpine/pauke i to je uvijek rjesenje. Inace provedes dan-dva u uzasnim bolovima, pogotovo ako ides hladiti ranu.
ma ja sam za to čuo prvi put sad u životu da se piša po mjestu uboda škarpine...za meduzu sam znao ali za škarpinu nikad čuo.pa sam logički zaključio zašto bi to moglo biti korisno...ne vidim niti jedan razlog osim temperature mokraće... & nije uvijek 40C vani,čak ni ljeti...ljudi love ribe i u proljeće,jesen,zima... i tada te škarpina može ubost.

Neznam od koga si što čuo...ljudi svašta pričaju,ali onaj koji je cijeli život proveo na barci sigurno zna šta priča život ga je naučio.
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 29.06.2008., 00:01   #35
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
hebali vas ti vasi bapski savjeti iz doba franje josipa. Ocekivao sam da na inf. forumu ima barem malo normalnih i inteligentnih ljudi.

Pravac doktor. Doktori na moru su vjeruj mi nauceni na to. Izvadit ce ti ga van u roko keks, stavit flaster i voljno.

Kopanjem ces si samo upropastit ljetovanje. A jogurt, maslinovo ulje, paradz pojedi umjesto da stavljas na nogu...
djizus Flekse stvarno mislis da ce ti doktor ic vadit iglice od jeza iz noge, poslat cete u 3 krasne, jos liti kad stalno imaju ozbiljnih slucajeva i intervencija, evo ja otkad dosa doma 4-5 puta dnevno hitna sa ukljucenom sirenom pali gume po cesti, znaci 10-ak puta vise intervencija no zimi, i mislis da ce ti doktori sad vadit to....mos mislit

lipo kazem, iglu u ruke, rakije i vadit, nije neka filozofija, i najbolje je sam jer najmanje boli, da se ne nadate slucajno da cete kod doktora dobit anesteziju....lol, pa za sivanje ne daju
__________________

bobe je offline  
Staro 29.06.2008., 00:09   #36
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
djizus Flekse stvarno mislis da ce ti doktor ic vadit iglice od jeza iz noge, poslat cete u 3 krasne, jos liti kad stalno imaju ozbiljnih slucajeva i intervencija, evo ja otkad dosa doma 4-5 puta dnevno hitna sa ukljucenom sirenom pali gume po cesti, znaci 10-ak puta vise intervencija no zimi, i mislis da ce ti doktori sad vadit to....mos mislit

lipo kazem, iglu u ruke, rakije i vadit, nije neka filozofija, i najbolje je sam jer najmanje boli, da se ne nadate slucajno da cete kod doktora dobit anesteziju....lol, pa za sivanje ne daju
Ma pusti Fleksa,kontinentalci paničare...nama primorcima to nije niš strašno,a ruku na srce i nije.zbog toga se ne ide kod doktora...osim ak nisi Čeh

ja sam rođen na moru i pol života proveo doslovno u moru...nagazio sam se u životu ježeva i meduza...nije to ništa strašno!

ti si najbolje do sada rekao,rakija i igla u ruke!ako ne izađe sve...izaći će.

ako nešto i ostane,samo točat noge u more...što više i što duže,tijelo će izbacit samo od sebe.

kad je noga na suhom mazat nekom protupalnom kremom...ili još bolje, lavandino ulje
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 29.06.2008., 00:20   #37
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
djizus Flekse stvarno mislis da ce ti doktor ic vadit iglice od jeza iz noge, poslat cete u 3 krasne, jos liti kad stalno imaju ozbiljnih slucajeva i intervencija, evo ja otkad dosa doma 4-5 puta dnevno hitna sa ukljucenom sirenom pali gume po cesti, znaci 10-ak puta vise intervencija no zimi, i mislis da ce ti doktori sad vadit to....mos mislit

lipo kazem, iglu u ruke, rakije i vadit, nije neka filozofija, i najbolje je sam jer najmanje boli, da se ne nadate slucajno da cete kod doktora dobit anesteziju....lol, pa za sivanje ne daju
ajde ne kakaj. Ambulatna opce prakse i dobar dan i izvadit ce ti. Nisam jednom furao ekipu na vadjene. Jos ce ti doktor reci dobro da si dosao. To nije mala stvar. Cim se gnoji boli, a kamoli kad se zakomplicira.

To kad se upali imas gotovo ljetovanje. Nemoj filozofirat u nesto sto ne razumijes. Niti ti je baba medicinar niti si ti. Ljudi takve stvari ne uzimaju ozbiljno. Nego budi musko sta ce ti bit. Doktori jesu tu da ti pomognu, a jednom ti je dosta da se zajebes.

Poznavao sam covjeka koj je umro jer se okinuo po nozi na hrđavu vršu. A umirat sa ''đavoljim smijeskom'' nije ugodno. A nista mu nebi bilo da je otisao se cjepit protiv tetanusa...

Nemoj mislit da te napadam, al me nervira kako ljudi pricaju okolo ma sta cendras, sta ti je to, nista, dok nije njima, kad je njima onda frka panika.

A bapske metode lijecenja nek provode u crnoj gori i afganistanu. Hvala bogu imas svakih 2 kilometra doktora koj ce ti rado pomoc.
Fleks je offline  
Staro 29.06.2008., 00:28   #38
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
ajde ne kakaj. Ambulatna opce prakse i dobar dan i izvadit ce ti. Nisam jednom furao ekipu na vadjene. Jos ce ti doktor reci dobro da si dosao. To nije mala stvar. Cim se gnoji boli, a kamoli kad se zakomplicira.

To kad se upali imas gotovo ljetovanje. Nemoj filozofirat u nesto sto ne razumijes. Niti ti je baba medicinar niti si ti. Ljudi takve stvari ne uzimaju ozbiljno. Nego budi musko sta ce ti bit. Doktori jesu tu da ti pomognu, a jednom ti je dosta da se zajebes.

Poznavao sam covjeka koj je umro jer se okinuo po nozi na hrđavu vršu. A umirat sa ''đavoljim smijeskom'' nije ugodno. A nista mu nebi bilo da je otisao se cjepit protiv tetanusa...

Nemoj mislit da te napadam, al me nervira kako ljudi pricaju okolo ma sta cendras, sta ti je to, nista, dok nije njima, kad je njima onda frka panika.

A bapske metode lijecenja nek provode u crnoj gori i afganistanu. Hvala bogu imas svakih 2 kilometra doktora koj ce ti rado pomoc.
ja sam svoje sam izvadio nagazio sam sigurno 10-15 puta...nikada nije bilo gnoja...samo treba pravilno tretirat...ne treba medicina kad bi počeo iglom kopat obavezno vlažit rakijom baš da se spriječi upala ( i naravno,da alkohol sterilizira) ...nakon toga ulje lavande...drugi dan bi obično riješio problem...

P.S. mnogi ljudi "kopaju" po suhom stopalu...rakiju pod ruke,iglu i pravac na more točat noge...nakon 15-20 min stopalo se u moru "smekša" i onda ide puno lakše...na "suho" i organizam teško izbacuje iglice...

neznam,meni se to dešavalo kada sam znao biti po mjesec dana na moru...pa sam više manje stalno bio u moru...u dan-dva bi to riješio...
__________________
Thoroughbred B je offline  
Staro 29.06.2008., 07:07   #39
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Znam da vam zvuči heretički, no nakon dva tri susreta s ježevima, u more ne ulazim bez Michelinki na nogama, pa nek si misli ko kaj hoće. Uzel sam jedne fine crne u Trstu, čak imaju i neku ripnju odozdo da se ne skližu. Navlače se lako na mokru nogu i nemaju nikakve pederske remenčiće i kopče, rade na bazi ealstičnosti gume. Mogel bi čovek u njima balet plesat...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline  
Staro 29.06.2008., 08:50   #40
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Većina otrova morskih stanovnika Jadrana je termolabilna što znači da toplina utječe na njihovu destabilizaciju/dezintegraciju. Ti otrovi nisu smrtonosni za većinu populacije, ali mogu biti za manju djecu kao i osobe sa zdrastvenim problemima tipa visoki tlak, srčane tegobe,... Inače su poprilično bolni. Kao lijek za prvu ruku su već navedena mokraća (isključivo zbog njene temperature), topla voda koja izlazi iz rashladnog sistema motora barke, kamen koji se dobro zagrijao na suncu,.. Pravilo je: čim topliji medij, tim bolje.

Jež je zaheban jer su njegove igle, gledano poprečnim presjekom, sastavljenje od puno pločica/kolutića i zato su vrlo krhke te ih je skoro nemoguće izvaditi u komadu. Najbolji lijek je vrijeme i čekanje da same izađu. Naravno, mjesto uboda je potrebno dezinficirati i paziti da se ne pritišće previše da bi se omogućio lakši izlazak igala iz kože.

Mjesto uboda meduze/vlasulje je poželjno čim prije nakon uboda protrljati sitnim pijeskom da bi se očistili žarnjaci. I njihov je otrov termolabilan.

Kod svega navedenoga, poželjno je potražiti stručnu liječničku pomoć čim prije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.06.2008., 09:00   #41
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
...poslat cete u 3 krasne, jos liti kad stalno imaju ozbiljnih slucajeva i intervencija...
Ja ga nebi poslao u 3 krasne, a ja gledam po sebi...


Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
...pa za sivanje ne daju...
Neznam di si ti to išao na šivanje ali ja uvjek dajem anesteziju kad kopam po nekome, posebno kad je u pitanju neko na kome vidim da je osjetljiviji na bol, znam i blok zveknut ako treba (umrtvit jedan od debljih živaca) ako nije dosta obična anestezija oko rane jer je nemoguće precizno radit kad ti neko grči mišiće i trza se...

Tako da ako je ovo tvoje iskustvo trebao bi promjeniti doktora...

Edit:
E da i ovo sa pišuckanjem nema veze sa temperaturom, niti sa ispiranjem nego sa amonijakom...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 29.06.2008. u 09:16.
yedwy je offline  
Staro 29.06.2008., 11:29   #42
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Stvarno bi bilo dosta s ovom izmisljotinom da se pisa po mjestu ulaska termolabilnih otrova. Je li ti kuhas jaje pisanjem po njemu?
Zarnjake se ne smije trljati pijeskom jer ce puknuti, kvasina je dobro rjesenje u sprecavanju pucanja. I taj otrov nije termolabilan. Sadrzi proteine ali i alergene, nitko ne savjetuje grijanje rane.
borgy je offline  
Staro 29.06.2008., 11:41   #43
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
struka ajde se dogovorite oko dogovora..imam filing ko da sam u bolnici i nitko ne zna što mi je a debeli doktor se sa smiješkom uvaljuje u ordinaciju sa samo 1h zakašnjenja.

jebo ga jež:
treba li grijati? DA/NE
vaditi odmah? DA/NE
otići kod doktora? DA/NE
s čim čupati?
s čim ispirati?
grijati ili hladiti?
Hamm je offline  
Staro 29.06.2008., 11:43   #44
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova