Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2020., 09:28   #2221
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Budem to rješavao u pon sa mingo, pošaljem sve slike uz opis pa kad im se mingo javi, nek mi pošalju ili novi jamstveni ( ali se prave grbavi posto ga nema ni na kutiji ni u kutiji ) ili prepravljeni račun (sto isto mogu sad al se prave grbavi).
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 09:37   #2222
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pazi da nebi dobio jamstveni s 24mj

Sretno u svakom slucaju i javi ishod.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 09:46   #2223
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pazi da nebi dobio jamstveni s 24mj

Sretno u svakom slucaju i javi ishod.
Nemoze, jer na ponudi i webu piše 36 mj. fala, budem
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 10.10.2020. u 11:41.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 21:54   #2224
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne možeš znati prije nego kupiš. Vidiš na webu da ima 36, kupiš (platiš), dobiješ robu i račun, a na računu piše 24.
Uvijek imam neku blesavu naviku da prije kupnje pitam koliko je jamstvto cisto zbog provjere. Sigurno ne bih presao preko toga da mi uvaljaju manje jamstvo.
Preko weba kad kupis lako rijesis ako ti uvale. Problem nastaje kad kupis u trgovini. Sigurno to nebih preuzeo iako je placeno samo nisam siguran kako bih to izganjao. Ali to je stvarno dno dna ovakav ciganluk, iako nista ne cudi kad je protis u pitanju.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 07:41   #2225
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Jesi li kontaktirao Asbis? Ovo je na kutiji moje MSI grafičke


https://imgur.com/a/4x72Am7

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 11.10.2020. u 08:07.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 07:52   #2226
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Budem im sutra poslao mail da ih pitam , hvala ti
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 10:40   #2227
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Jesam i dobio odjeb u stilu na jamstvenom piše koliko je jamstvo. Na upit zašto na ponudi piše jamstvo 36mj a na računu 24, odgovor je to je informativnog karaktera, to neznaci ništa. Pa jebemu nije valjda jedino jamstvo onaj papirić zalijepljen na kutiji !?
Haha baš zbog ovog bi išao do kraja

Jebote ak šalješ ponudu koja je legitimna i koja sadrži 3 jedine bitne stvari: proizvod, garanciju za isti i cijenu, u kojem to paralelnom svemiru može nakon plaćene ponude biti drugačije ako nisu naknadno javili da se nešto mijenja...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 11:28   #2228
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Prvo ću cimnut asbis da mi po S/N provjere jesu oni uvoznik i da mi pošalju jamstveni. Ako ne, onda idem na mingo.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 13:21   #2229
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Haha baš zbog ovog bi išao do kraja

Jebote ak šalješ ponudu koja je legitimna i koja sadrži 3 jedine bitne stvari: proizvod, garanciju za isti i cijenu, u kojem to paralelnom svemiru može nakon plaćene ponude biti drugačije ako nisu naknadno javili da se nešto mijenja...
Hahaha, upravo to. Onda su mogli isporuciti i neku 3 puta slabiju komponentu jer eto ponuda je informativnog karaktera
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 16:59   #2230
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Što se Protisa tiče i njjihovih garancija ovo je stvarno jedan posebni biser i to je novi proizvod nije refurbished ili nešto slično.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	protis.jpg‎
Views:	359
Size:	107.1 kB
ID:	22793  
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 17:33   #2231
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Nije nikakav biser nego najobičnija greška.

Citiraj:
Trudimo se dati što bolji i točniji opis, sliku i specifikacije. Unatoč tome, ne možemo garantirati da su svi navedeni podaci i slike u potpunosti točni te je prije kupnje potrebno provjeriti na stranicama proizvođača. Ne odgovaramo za eventualne pogreške nastale u opisu proizvoda, slika, specifikacija te greške kod promjene cijena.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 17:55   #2232
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor jjd37 Pregled postova
Što se Protisa tiče i njjihovih garancija ovo je stvarno jedan posebni biser i to je novi proizvod nije refurbished ili nešto slično.
Ma i to je bolje od tešog ciganluka s muljažom oko trajanja jamstva. Bar su u startu iskreni da od jamstva nebu ništa
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 18:37   #2233
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Onda je i cijena informativna. Uplati im 30% manje od onog što piše na ponudi, pa im dođi s tom spikom po robu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 22:13   #2234
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Onda je i cijena informativna. Uplati im 30% manje od onog što piše na ponudi, pa im dođi s tom spikom po robu
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 11:50   #2235
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Imam komponentu kojoj je jamstvo 36 mj (po ponudi), na racunu je naravno kao i sa prethodnom raspravom gore napisano 24 mj. Sve bi to bilo ok da na kutiji nemam onaj mali jamstveni niti je bio. Kako dokazati da stvar ima 36mj a ne 24 mj jamstvo ?
Pozdrav,

sve komponente koje prodajemo dolaze sa jamstvom kojeg je proizvodac dao putem distributera te je na jamstvenom listu ispisano trajanje jamstva i uvijeti kako se moze ostvariti. Osim u ovlastenom servisu navedenom na jamstvenom listu robu mozete reklamirati i kod nas u poslovnici pa cemo ju mi proslijediti u ovlasteni servis i vratiti nazad kada bude gotovo.

Ukoliko je na web stranicama navedeno da je jamstvo 36 mjeseci onda bi komponenta trebala imati jamstvo 36 mjeseci kako je i navedeno jer prodavaci prilikom izrade racuna upisuju jamstvo sa jamstvenog lista. Kod 99% komponenti jamstveni list se nalazi zalijepljen na kutiji koja je ujedno i deklaracija.

Kako bi mogli provjeriti tocnu informaciju potrebna nam je sifra artikla
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 15:30   #2236
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sifra artikla je : 1330652. Jamstvo je 36 mj kod Asbisa i to je provjereno. Bez toga da na vašem računu piše 36 mj jamstva ili jamstvenog lista na kojem to isto piše, tko meni garantira da će te preuzeti karticu na servis ako bude neispravna u zadnjoj godini jamstva ?Naravno da nitko, jer kako kažu bez računa se ne računa.Ako upisuju jamstvo koje je navedeno sa jamstvenog lista onda ste krivo upisali jer je jamstvo na jamstvenom 36 mj a na računu 24. Da nešto muljate ili Vam ne radi sustav, vidi se iz prvog posta na prethodnoj stranici gdje sve komponente koje imaju 24/36 mj jamstvo označavate na računu sa 24 mj, a one koje imaju manje to uredno i navodite. To što vi meni ili asbis Vama ne želi isporučiti račun/jamstveni list na kojem je navedeno stvarno trajanje jamstva nije moj problem, niti želim pamtiti koliko koja komponenta ima jamstvo. Uostalom ne radi se ni o jeftinoj komponenti da bih tek tako odustao od 3g jamstva. Do petka imate rok poslati prepravljeni racun ili jamstveni list kako sam i naveo u mailu. Komunikaciju s Vama cu nastaviti mailom. Krajnji ishod budem postao ovdje. LP
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 12.10.2020. u 15:44.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 14:44   #2237
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Poslao sam Protisu robu za povrat novca na navedenu adresu u Sisak kao hp paket, platio poštarinu 70kn i danas mi dolazi mail od cijenjenog direktora cijenjenog Protisa d.o.o. kako je poštar njima htio naplatiti poštarinu te da nisu bili u mogućnosti preuzeti paket jer ne snose troškove dostave i ne posluju s gotovinom pri prijemu pošiljaka. Zvao službu za korisnike hp-a gdje je službenica provjerila da nema nikavih davanja s primateljeve strane pri preuzimanju te me uputila u PU gdje je službenica zvala 5 brojeva da bi joj rekli da Protis tamo ne želi primati robu i da takve pošiljke redovito odbijaju.
Iznos koji su trebali platiti je 5kn za dostavu paketa. Nije mi jasno zašto oni išta trebaju plaćati ako sam ja platio poštarinu (dostavu). Zvao sam nazad Protis može li se to nekako riješiti uplatom na račun tih 5kn pa da preuzmu paket. Rečeno mi je da ne. Sad će mi se paket vratiti zbog tih 5kn, te ću pri preuzimanju platiti još 35kn za slanje natrag meni. Službenica u PU mi je rekla da kod paketa24 Protis ne moraju ništa platiti, da moraju 1 lipu, ne bi. Ne znam je li tako dobijaju na vremenu da istekne rok od 14 dana za povrat, pa im ovih 5 kn ide u prilog. Bilo kako bilo, Protisov slogan je "inteligentan odabir". Drugi put ću imati neinteligentan odabir te ih zaobići u širokom luku kod kupnje ičega.
Kolege, pripazite kako im šaljete robu nazad, dakle bez ovih 5kn
elzel je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 14:48   #2238
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Da si naručio preko njuškala overseas za 35kn, ne bi ništa plaćali a mislim da ni ovako, nego nešto muljaju.
Glavno da si sukladno ZOO i ZZP poslao raskid ugovora i zahtjev za povrat novaca unutar 14 dana e-mailom, nije definiran rok u kojem moraš vratiti artikl već je naveden zahtjev u ZOO i ZZP. (ako i je, mislim da nakon raskida, 30 dana)

Uglavnom, ne znam kako direktor i vlasnik ne promjene ovaj nepošten i ružan način poslovanja, sve više korisnika se žali na nepoštenu poslovnu praksu i trebali bi češće ih prijavljivati preko mingo.hr
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:04   #2239
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ma samo im rokat prijave i prestat kupovat od njih. Ne isplati se gubit živce zbog tu i tamo nižih cijena.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:14   #2240
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Sukladno uputama u pdf-u koje Protis ima za povrat novca, raskid ugovora sam poslao fizički s robom na adresu.

"Smatra se da ste izvršili svoju obvezu na vrijeme ako prije isteka naprijed navedenog roka
pošaljete ili predate robu nama, na adresu Protis d.o.o., Hrvatskog n. preporoda 35, 44010 Sisak."

Dakle, nema emailom, ne znam stoji li u zakonu da se treba moći emailom, ali gornji je citat iz Protisovih uputa o raskidanju ugovora.

Dok mi se roba vrati i raskid ugovora stigne na njihovu adresu fizički već će možda i isteći rok.
elzel je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:18   #2241
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Mozes e-mailom poslati obavijest (i trebao bi) da raskidas ugovor i to je po zakonu.
Ali meni nije jasno zasto su oni morali platiti 5 kn, kakav je to nacin slanja i vrsta paketa da primatelj placa jos 5 kn nakon sto si ti platio 70 kn?
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:33   #2242
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Ni meni nije jasno tih 5kn s obzirom da si slao 24paketom
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:33   #2243
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sifra artikla je : 1330652. Jamstvo je 36 mj kod Asbisa i to je provjereno. Bez toga da na vašem računu piše 36 mj jamstva ili jamstvenog lista na kojem to isto piše, tko meni garantira da će te preuzeti karticu na servis ako bude neispravna u zadnjoj godini jamstva ?Naravno da nitko, jer kako kažu bez računa se ne računa.Ako upisuju jamstvo koje je navedeno sa jamstvenog lista onda ste krivo upisali jer je jamstvo na jamstvenom 36 mj a na računu 24. Da nešto muljate ili Vam ne radi sustav, vidi se iz prvog posta na prethodnoj stranici gdje sve komponente koje imaju 24/36 mj jamstvo označavate na računu sa 24 mj, a one koje imaju manje to uredno i navodite. To što vi meni ili asbis Vama ne želi isporučiti račun/jamstveni list na kojem je navedeno stvarno trajanje jamstva nije moj problem, niti želim pamtiti koliko koja komponenta ima jamstvo. Uostalom ne radi se ni o jeftinoj komponenti da bih tek tako odustao od 3g jamstva. Do petka imate rok poslati prepravljeni racun ili jamstveni list kako sam i naveo u mailu. Komunikaciju s Vama cu nastaviti mailom. Krajnji ishod budem postao ovdje. LP

Zašto bih trgovina preuzimala ili davala jamstvo duže od zakonskih 24 mjeseca?

To radi hrpa trgovina, sve je leđit.

Jedino ostaje ovo muljarenje s 36mj na ponudi a na računu 24. To je navlakuša teška.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:41   #2244
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Gdje sam ja rekao da su duzni dati jamstvo duze od zakonskih 24 mj? Oni nisu, a ako su uzeli od uvoznika koji daje 36 a oni prodali pod 36, onda jesu. Ako su napisali 36 mj jamstva na webu i ponudi, uvoznik od kojeg su uzeli je 36mj dao, zasto je na racunu 24. O tome pricam.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:45   #2245
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ni meni nije jasno tih 5kn s obzirom da si slao 24paketom
Slao sam običnim hp paketom. Službenica mi je rekla da se ovih 5kn odnosi na dostavu. Dakle, posebno se plaća poštarina, posebno dostava, šta još

Nemam vremena više niti mi se da gubit živce oko ovih stvari hp-a, protisa. Poslao sam cijenjenom direktoru na email raskid ugovora, pa ako ne prihvati otići ću na izlet u Sisak sa više primjeraka raskida, više kovanica od 5kn i robom. Uzeću i go od tjedan dana pa možda uspijem riješiti povrat novca.
elzel je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:46   #2246
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zašto bih trgovina preuzimala ili davala jamstvo duže od zakonskih 24 mjeseca?
Opet Pupo u obrani svojih bivših kolega trgovaca...

Zakonom nije propisano trajanje jamstva koje daje proizvođač, zakonom je propisan materijalni nedostatak koji je 24 mjeseca i koji nema nikakve veze s jamstvom proizvođača za koji dobivaš jamstveni list.

Dakle:
Materijalni nedostatak = tereti se isključivo trgovac = zakonom propisano 24 mjeseca.
Jamstvo proizvođača = nije propisano zakonom njegovo trajanje, može biti i 6 mjeseci = reklamiraš trgovcu ili ovlaštenom servisu.

I po zakonu trgovac je dužan uzeti tvoj artikl na reklamaciju sve dok traje jamstvo proizvođača.

Citiraj:
(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 16:41   #2247
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Slao sam običnim hp paketom. Službenica mi je rekla da se ovih 5kn odnosi na dostavu. Dakle, posebno se plaća poštarina, posebno dostava, šta još

Nemam vremena više niti mi se da gubit živce oko ovih stvari hp-a, protisa. Poslao sam cijenjenom direktoru na email raskid ugovora, pa ako ne prihvati otići ću na izlet u Sisak sa više primjeraka raskida, više kovanica od 5kn i robom. Uzeću i go od tjedan dana pa možda uspijem riješiti povrat novca.
Znači nije bio 24paket nego normalan paket?
Onda jbg, tu si zajebao
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 16:53   #2248
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Opet Pupo u obrani svojih bivših kolega trgovaca...

Zakonom nije propisano trajanje jamstva koje daje proizvođač, zakonom je propisan materijalni nedostatak koji je 24 mjeseca i koji nema nikakve veze s jamstvom proizvođača za koji dobivaš jamstveni list.

Dakle:
Materijalni nedostatak = tereti se isključivo trgovac = zakonom propisano 24 mjeseca.
Jamstvo proizvođača = nije propisano zakonom njegovo trajanje, može biti i 6 mjeseci = reklamiraš trgovcu ili ovlaštenom servisu.

I po zakonu trgovac je dužan uzeti tvoj artikl na reklamaciju sve dok traje jamstvo proizvođača.

Pusa i tebi.

Haha, da su mi bar bivši poslodavci ostali u tako dobrom sjećanju da ih branim Valjda kad mogu uskočim da ljudima skratim muke s mojim bivšim poslodavcem.


Što se tiče jamstva i materijalnog nedostatka, ok, pogriješio sam. Mislio sam da je to jedno te isto.
Al da me zanima di je ovo propisano, da prodavač mora dati jamstvo koliko je dao i proizvođač? Odnosno oni su xulosu dali jamstvo od 24 mjeseca u ovom slučaju. On nema jamstvenog koji kaže drugačije.
Apsolutno se slažem da je to muljanje na najjače, 36mj web i ponuda a 24 račun. S tim da je teoretski mogla biti roba od različitih dobavljača, nemora svatko davati isto.(Jasno, ako su mu pravili ponudu s jednim, trebali su to zadržati i na računu.)

Što je onda s robom s amazona? Što je s robom od uzija? Što je s robom s "lifetime" jamstvom? Kako to onda trgovina ispoštuje? Iako mi se čini da u EU nije moguće zakonski dati lifetime jamstvo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 16:57   #2249
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što je onda s robom s amazona? Što je s robom od uzija? Što je s robom s "lifetime" jamstvom? Kako to onda trgovina ispoštuje? Iako mi se čini da u EU nije moguće zakonski dati lifetime jamstvo.
unutar 2 godine šalje se trgovini (ili koliko je već trgovina specificirala kao recimo uzi) a dalje proizvođaču.. primjer seasonic focus plus napajanje, uzi daje 2g garancije, a ostatak od 8g (10g ima ukupno garancije) šalješ seasonicu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 17:06   #2250
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Znači nije bio 24paket nego normalan paket?
Onda jbg, tu si zajebao
A koja je to stavka iznosa 5kn koju plaća primatelj iako paket nema nikakvu otkupninu te ako je pošiljatelj platio poštarinu u cijelosti? Tim više što ta stavka nije zabilježena kod paketa u sustavu kako je provjerila agentica korisničke službe HP-a.

Također kaže da imam pravo prigovor, povrat poštarine + 3 puta tog iznosa kao naknada štete, pa ću tako barem vratiti troškove više slanja, nadam se samo 2 puta, jer 2 put je 2 put.

Zadnje izmijenjeno od: elzel. 13.10.2020. u 17:14. Razlog: Dodatak
elzel je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na