Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2007., 20:44   #1
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Logitech MX610-Moj Review

Evo, odlučio sam malo napisat nešt o ovo mišu...To mi je prvi put da sam kupio malo skuplji miš, pa evo da to podijelim s vama...i usput možda pomognem nekome ko ima namjeru kupit nešt slično tome...

PAKIRANJE:
Paket sadržava sve potrebno za instalaciju i normalno korištenje miša.Miš dolazi u lijepo dizajniranoj kutiji, pomoću koje se, bez otvaranja iste može odma vidjet kak vam miš odogovara, odnosno kak leži u ruci i to...To je za mene veliki plus kod Logitechovih miševa jer je to ipak dosta važna stvar.Znači u kutiji dolazi mali receiver koji prima signal od miša i prenosi ga dalje...Prema neki Logitechovim podacima taj receiver radi na frekvenciji od 2.4GHz, šta je, po nekim člancima koje sam čito, dosta dobro.
Dalje, u kutiji se dobije i onao malo čudo kojim se USB ''pretvara'' u PS/2...Pa eto, ak neko nea više usb utora može iskoristit ovu pogodnost.Naravno, tu je još i miš i driveri...

MIŠ:
Evo, sad ću malo o njemu...
Krenut ću od samog dizajna...Miš je stvarno lijepo dizajniran.Time se podrazumijeva da stvarno jako lijepo leži u ruci (najbolji kojeg sam probo) i mislim da nikome nebi trebo predstavljat problem pri korištenju...Pritom mislim na bolove u prstima itd...Jedino možda malo koči činjenica da je miš namjenjen isključivo desnjacima, te da ćete se, ako ste lijevak, jako teško koristiti njime.Zato, lijevacima stvarno nebi preporučio kupnju ovog miša, jer se napredne tipke nalaze na lijevoj strani miša, što više odgovara desnjacima jer su im nadohvat palca i kažiprsta!
O izgledu neću puno govorit jer je to više stvar ukusa...nekom će se svidjet, nekom neće, pa u to neću ulazit.Meni osobno, prelijepo izgleda...
Dodatne tipke:
Miš ima ukupno 10 tipki, što je stvarno i više nego dovoljno za nekog ozbiljnijeg korisnika.Čemu koja služi nea smisla pisat jer si to možete sami podesit u Set Pointu o kojem ću nešto više kasnije reć...Uglavnom, tipke nisu pretvrde ni premekane, tak da je korištenje stvarno lagano...Jedina manja primjedba ide na scroll koji se na određenom intervalu rotacije teže okreće..onak, koda ga nešt zakoči, al nie ništ strašno, pa to zanemarujem.Mislim da sam ja dobio takav primjerak, al da inače to nie slučaj...
Preciznost:
Šta se ovoga tiče, isto tak, mogu reć sve najbolje...Ne znam na kolko on dpi-ja radi jer na kutiji ništ ne piše,pa vam to nemrem reć, al usporedbe radi-prije jega sam imo RX1000 koji je radio na 1000DPI-ja, i ovaj je moram priznat ipak nešto precizniji u odnosu na RX1000. Šta se eventualnog LAG-a tiče, sa 100%-tnom sigurnošću vam mogu reć da nea aposlutno nikakv lag...Ja ga stvarno nisam primjetio.Inače, volim igrat UT2004, pa sam kao test uzo tu igru i eto....laga nigdje iako se radi o bežićnom mišu, a znam neki wireless miševi imaju problema s tim.Al evo, kod ovog toga stvarno nea!

SOFTWARE:
Sa mišem dolazi software koji je zadovoljavajuć...Logitechov za periferiju se naziva SetPoint i sadrži sve potrebene stvari za fino ugađanje miša...Uz SetPoint s njim na istom cd-u dolazi i neki Music JUKEBOX koji me nie interesiro, pa ga nisam ni instaliro...to je vjerovatno neki audio player,kojeg većina korisnika vjerovatno neće instalirat jer stvarno nea potrebe za njim.
Podešavanje SetPointa je krajnje jednostavno.Svaku tipku možete podesit da radi nešto što ćete joj vi odredit.Većina tipki ima uprogramirane određene stvari koje može izvršavat (npr. Tipke +/- mogu poslužt za povećevanje glasnoće zvučne kartice direktno, bez upotrebe Control Panela, ili mogu poslužit kao zoom u nekim aplikacijama za pregledavanje slika) a vi pored toga možete izabrat nešto sasvim deseto šta bi vam mogla obavljat ta tipka....
Podešavat još možete i Scrollin Size, Pointer Speed, Pointer Trails, Pointer Acceleration...
Software vam još omogućuje da u svakom trentku možete vidjet u kakvom vam je stanju baterija...itd...Ima tu još mogućnosti, al eto, moram sve ovo malo skratit...

Evo za kraj još osnove karakteristike:
- Laser Cordless mouse
- 2.4 GHz cordless technology
- 10 buttons
- power: 2xAA battery
- weight: 145g (čak sam ga vagnuo da otprilike zante kolko teži)(s baterijama)

CIJENA: 377kn
GARANCIJA: 3 god.
Eto, tolko od mene o tome...Možda ovaj review nekom pomogne...Inače, to mi je prvi review pa nemojte zamjerit ak sam nešt (a vjerovatno jesam) važno preskočio...
pozz
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 22:57   #2
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
+ za trud

moram priznat da sam samo nabrzaka skeniro kaj si napiso, ali cim je wireless mora bit lag. No ako ti nisht neprimejstish, i inace ti mish u potpunosti odgovara onda super...znaci da je good buy bio.
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2007., 23:04   #3
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
5 za trud...
neg da et pitam,jel tebi rade one dvije tipkice za mail/msn kad ti stigne poruka?
Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2007., 09:38   #4
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
5 za trud...
neg da et pitam,jel tebi rade one dvije tipkice za mail/msn kad ti stigne poruka?
Hvala
Viš, ja neam MSN, a nit čitam mail prek outlooka...Al htio bi da mi to svijetli.Baš sam htio tu nekog pitat kak da ga nateram da prosvijetle te dve tipke...A kaj ti imaš MSN i outlook i svejedno tine svijetle??
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2007., 09:59   #5
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ne nikako natjerati,pisao sam na logitech webu,al im se neda objašnjavati...pitao xxy ljudi...i nitko nea pojma
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2007., 10:45   #6
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
baš i nie tak
-->
Svašta od njih...Neda im se objašnjavat...kod si ih tražio da ti objasne ne znam kaj.
Glupo je, a na kutiji još piše:E-mail and IM notification buttons (easy to switch on or off and configure)-->baš i nie tak
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2007., 18:09   #7
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Samo da nadodam da taj mis ima i u izvedbi za ljevake, pa ako se nekome svida a ljevak je nadam se da mu je ovo od pomoci.. Imate ga u Linksu za ~400 kuna....
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 13:00   #8
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
ne nikako natjerati,pisao sam na logitech webu,al im se neda objašnjavati...pitao xxy ljudi...i nitko nea pojma
dobar dan.shvacam koliko je ovo stara tema,medjutim moram obavijestiti pceksperte koji posjeduju ovaj mis da mi je msn notification button proradio.
kad sam dizao winse bas sam pazio sto cu prvo instalirati,te sam instalirao msn messenger,te nakon toga logitech set point(driveri za mx610) i tipkica proradila.
mucilo me to skoro dvije godine,citao trazio,pisao logitechu i eto nekako jedva


zanima me jos jel mogu kako prebaciti u driverima il negdje drugog e mail klienta(neznam kak bi se izrazio drukcije,valjda kontate),znaci da mi ne otvara i ne svijetli za outlook vec neki drugi program.
fala lijep pozdrav.sve najbolje za blagdane
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na