Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2007., 10:39   #1
bugkiller
Premium
 
bugkiller's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Pressure sensitive tablet

Naime, želim kupiti pressure sensitive tablet.
Googlao sam i nisam naišao niti na jednu trgovinu u Zagrebu koja ih prodaje... Zato se obraćam ovdje vama. Pa ako slučajno netko zna gdje ih ima za kupit, ili čak može preporučiti neki model za cijenu max. 600kn, bio bih veoma zahvalan. Pozz
__________________
You know... War isn't tragedy. Detah of one man is tragedy, but deaths of millions are mere statistics.
bugkiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2007., 00:48   #2
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Prodaje ih MelComp, Finder itd. (čak ih i u Algoritmu ima). Odmah te moram upozoriti kako je kupovina bilo kojeg tableta osim Wacoma čisto bacanje novaca. Možda ti na prvi pogled čini kao ušteda, ali na kraju će te ispasti skuplje - kupit ćeš jeftilen tablet, i nakon nekog vremena će ti dopiz*it, te ćeš ga baciti u smeće (budući da ga ne bi imao srca uvaljati nekome drugom) i na kraju kupiti Wacom. Razlika je stvarno nebo i zemlja - Wacom proizvodi grafičke tablete, dok drugi proizvođači rade jeftine plastične ploče uz koje dobijaš hrpu loše napisanog koda pod imenom "driver". Zaboravi sve te Aiptek / Genius / Trust itd., to stvarno ne valja. Ja već godinama koristim tablete, tako da sam dosta upućen u njihove prednosti i mane.

Pretraži malo ovaj forum, pred neko vrijeme sam nekome objašnjavao u detalje razliku između raznih Wacom modela (Graphire, Intuos 3, Pen Partner etc.).

Za koju namjenu ti treba tablet? (2D crtanje / 3D modeliranje / video editing / obradu fotografija / "običnu" navigaciju itd.) Reci, pa ćemo vidjeti koji bi ti najviše odgovarao.
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2007., 12:13   #3
bugkiller
Premium
 
bugkiller's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Većina navedenog. Treba mi za modeliranje u 3D Maxu, crtanje u FeeHand-u, a ponajviše rad u Flashu...
Ispada da trenutno mogu priuštiti jedino Wacom Graphire4 A6 Classic. Dal se isplati, ili da radije skupljam za neki Intuos?
__________________
You know... War isn't tragedy. Detah of one man is tragedy, but deaths of millions are mere statistics.
bugkiller je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 12:28   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor bugkiller Pregled postova
Većina navedenog. Treba mi za modeliranje u 3D Maxu, crtanje u FeeHand-u, a ponajviše rad u Flashu... Ispada da trenutno mogu priuštiti jedino Wacom Graphire4 A6 Classic. Dal se isplati, ili da radije skupljam za neki Intuos?
Ako kupujes kod nas, ovaj model je na akciji i vjerovato najbolje za sredstva koja si planirao izdvojiti. Malkice vise dodas i imas ipak kompletniji Wacom. Ako mozes preko prijatelja/neprijatelja/sebe uzeti to na firmu, mozda mozes baciti oko i na kojeg viseg. Ali mislim da ti je ovaj vise nego dovoljan za dobar posao. Mada je vrlina kod Wacoma da je konstantan kvalitetom neovisno o rangiranju modela. Uvjek imam dojam da su ti mali Classic-i 'podrezani' a cijenom nisu bas pripitomljeni. Vise ih prodaje bonitet imena nego prava vrijednost.


Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Zaboravi sve te Aiptek / Genius / Trust itd., to stvarno ne valja. Ja već godinama koristim tablete, tako da sam dosta upućen u njihove prednosti i mane.
Mada se u sustini slazem sa ovim i koristim ih jos od Amige. Ipak, za sve korisnike ne stoji da obavezno spomenuta imena moraju biti smece. Ogroman broj light korisnika, zeli rukom ukrasiti neki motiv u svom digitalnom obliku, dati originalnu notu potpisom svog mail-a ili napraviti neki manji zahvat. Roditelji koji zele ukrasiti neku fotku sa pozdravom. Dal bas njima stvarno ima smisla izdvajati preko hiljadarke, samo zato da imaju Wacoma?

, ,



Ti mali Genius tableti se prodaju kao alva i cak za svoje mogucnosti nisu lose ni ocjenjeni. Za spomenute namjene odlicni. Koristim Intuos3 A5 koji mi je bio skoro godinu i pol na posudbi i bas sam imao priliku malo proresetati par zamjenskih od kojih je jedan bio (mislim) model 400 ili 700 Trust. Osim malo predimenzionirane (zbog baterije) olovke, koja srecom nije teska. Stvar uopce nije uzasna za rad. Preciznost je dobra,driveri malo arhaicni (sucelje) ali uz malo podesavanja, stvar pouzdano radi. Nije Wacom, ali opet za nekoga tko ga nemoze kupiti, nije da je neka propast.



Tko god zeli upoznati rad sa tabletom neka si nadje koristenog ili novog (jedva 140-tak kuna novi) :



Jako malo para za osjetiti blagodat vec i samog odmora ruke od misa.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 17.02.2007. u 13:07.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na