Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2008., 15:46   #1
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Hanns.G HG281DJB

Pozdrav

Evo, vec dva dana sam ponosni vlasnik ovog monitora. Mislio sam napisati mali review, ali kada sam procitao review ovdje mogu reci da se slazem u potpunosti sa svime izrecenim.
http://www.trustedreviews.com/displa...LCD-Monitor/p1

Ukratko, TN matrica kao TN matrica. Boje su dosta isprane. (mozda se netko nece sloziti, ali kako imam plazmu doma i do sad sam imao CRT, kriterij mi je sigurno velik) Nema nikakvih velikih iznenadjenja ovdje. Response time (3ms) je prilicno dobar ako uzmemo da se radi o tako velikom i jeftinom displayu. 0 mrtvih i 0 stuck pixela. Backlight bleeding, iako ga naravno ima bolji je nego na vecini 22 inch monitora koje sam vidio. Ovaj me dio najvise iznenadio, jer sam ocekivao posebno losu situaciju na tom polju s obzirom na cijenu.

Nekome ce mozda faliti prikljucaka odostraga, nekome ce smetati sto je TN matrica. Svatko ima svoj ukus. Meni je na ovom monitoru bila vazna samo velicina i rezolucija (1920x1200 sam htio, a ne 25xx...). Posto za multimedijalne sadrzaje imam plazmicu. Iako sam usao u kupovinu sa jako malim ocekivanjima. Monitor me actually iznenadio i ispao iznad ocekivanja sto se tice svega osim boja (ipak je TN matrica u igri)

Poanta ovog posta nije neki "review" (jer mi ga se nije dalo pisati i nemam fotich), vec samo da skrenem pozornost na jos jedno ime koje je dobavljivo kod nas.
  Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 23:16   #2
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Promatrao sam ja taj monitor vec neko vrijeme. Dosta toga ide u prilog njemu. Kazu da je iznadprosjecan TN, i sve karakterisitke su bolje od ostatka TN-ovaca.
E sad, kvaliteta izrade. Na slikama mi se ne cini bas pre, pre. Plastika izgleda dosta jeftino.
Kakvi su tvoji dojmovi?
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2008., 18:12   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor hullabaloo Pregled postova
Promatrao sam ja taj monitor vec neko vrijeme. Dosta toga ide u prilog njemu. Kazu da je iznadprosjecan TN, i sve karakterisitke su bolje od ostatka TN-ovaca.
E sad, kvaliteta izrade. Na slikama mi se ne cini bas pre, pre. Plastika izgleda dosta jeftino.
Kakvi su tvoji dojmovi?
Za plastiku bi se slozio sto se tice stand-a. Sami monitor ima dvije stvari koje ga narusavaju, a to je gore dodana plastika gdje bi mogla ici web kamera, te iznad power ledice dodatak gdje bi najvjerojatnije iso IR. Ali ja sam jedan od onih koji vole kad je nesto lijepo, ali nikad nisam kupio nesto osim kucista za dnevni zbog toga. (i to sam kupio zbog mame, jer bi me ubila da sam stavio neki tower tamo ) Ono sto me se dojmilo je da je jako stabilan. Jer kod mnogih LCD-a, posebice 22 incha ako bi privukao fotelju ili prohodao pored njega bi se vec poceo tresti

Sad dal je iznadprosjecan TN. Mogao bi se sloziti, ali je jos uvijek TN, pa nije toliko vazno. Vazno je da nije ispodprosjecan.

Monitor ko monitor. Odredjene je velicine, odredjene rezolucije i meni je taman. Sve je stvar potreba. Netko bi si uzeo 2 22 incha, meni je bolja bila opcija 1 27.5 incha.
  Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 18:41   #4
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
U principu si zadovoljan. O.K. volio bih ga vidjet uzivo.
tahnks
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 20:23   #5
aero
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zadar
Postovi: 184
Gdje si kupio monitor?
Uspio sam ga pronaci u ponudi jedino kod neke, izgleda male firme Callidus.
aero je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 01:55   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Upravo sam ga tamo nabavio.

Oni su koliko znam ekskluzivni uzvoznici. Iako mali, od feedbacka ostalih sam stekao dojam da su pouzdani. ( a i uvijek mi je draze kupiti nesto u manjem ducanu nego u velikom ako je cijena dobra). Ali necu vise pricati da ne radim reklamu!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na