Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2016., 11:09   #391
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Daj mu još šanse. Meni se slično dogodilo kad mi se tablet ispraznio do kraja. I prvih par pokušaja nije ni na punjaču ništa prikazivao (niti da puni). I odjednom počeo puniti i dalje sve ok.
da tako je i bilo ispraznio se do kraja pa sam kasnije par puta pokusavao ustekat i istekat iz struje dok se "baterija nije probudila" i poceo punit desilo se i meni s tabletom isto ispraznio se do kraja cijeli dan sam se zezal dok ga nisam uspio puniti )

btw bas sam ga istekao iz punjaca od jucer i upalio je gore je miui 7 bio sad stavljam skidat 8cu, pa cu da vidim mobitel nije za mene pa nece dugo kod mene ostati al mi se dizajn i osjecaj drzanja u ruci svidja lagan je. evo to su drugi dojmovi nakon pocetnih razocaranja )
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 11:22   #392
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ma to se uglavnom skvadra koja je preplatila neki brand name mobitel tri puta vise od xiaomija, tjesi da je kamera ta koja vrijedi par soma kuna..
Ok, ajmo ovako. Rekla sam da za 1260kn nit ne očekujem "flagship"/"brand" kvalitetu kamere. No to ne znači da ne smijem reći da nije baš nešto i da je prosječna at best. Moj prastari SE K810i je okidao bolje fotke nego moj Redmi 3S. Ali otom potom.

Moje mišljenje o Redmi 3S kameri:
- fotkanje u bilo kakvim uvjetima ne-idealne rasvjete je poprilično loše - fotka će biti ili presvjetla ili pretamna i obično dok napokon uspijem postići neki balans, trenutak koji sam htjela uhvatiti će već proći
- nastavak gornje stavke - fotka će na kraju izgledati dosta isprano, tj. "falit" će boje - kao da je netko ofrljio brightness i nije podesio contrast u skladu s njim
- kamera neki put neće fokusirati uopće
- kamera ne želi u većini slučajeva u mraku okidati fotke (makar rade viewfinder i flash) - ja sam na zadnjem dev ROMu sa xiaomi.eu
- u idealnim uvjetima, fotka pri zoomiranju postaje "akvarel"
- prednju kameru jako rijetko koristim pa nemam neko mišljenje osim da je puno bolja u lošim uvjetima rasvjete od Mi4c, ali isto mogu reći i za stražnju kameru

To su moje opservacije.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2016., 11:41   #393
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
pouka - ne koristit dev rom zasad

ja ovakvih problema nemam, na global stable romu sam
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 12:25   #394
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ja imam gopro session 4 (ubo prije 3 mj na njuškalu za 1200kn) i jebe mi se za kameru na mobu. BTW GoRpo app je odličan. Nedam 4 soma samo za kameru na mobu. A na to se sve svodi. Jel fotkice koje fotkam mobom po danu su sasvim ok. Sve što može jedan S7 edge može i xiaomi od soma i sitno kuna, osim napravit super fotku. A za to nedam par soma kuna. I ako baš hoćete, sad se za 2 soma kn (s DHLom) dobije Mi5 iz Kine a taj već ima vrlo solidnu kameru.
Ali naravno, sve ovisi iz čijeg se kuta gleda. Ja imam kredit za stan i dvoje djece, volim putovati itd...nedam zadnju kunu za mob ili nisam naslijedio kuću pa da mi je iskenjat 7 somova za mob - p*** dim....A najgore je od svega što vidim klince u 8 razredu škole u koju ide moje dijete kako furaju ajfone 6. Dakle to su djeca od nekih 13-14g. kojoj starci kupe mob od soma eura ni ne trepnuvši. Njima svakako svejedno što je koliko isplativo i što koliko realno vrijedi.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 12:45   #395
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
A s kim se ti svađaš?
Opet po tko zna koji puta pišeš šta bi ti kupio, šta nije isplativo, šta je bacanje novca i sl. besmisleni zaključci o iPhonu, kreditima i klincima s dobrim telefonima.
Pogotovo je maestralno ovo da na mobitelu ne treba dobra kamera nego je bolje kupiti gopro. :facepalm:
Stvarno ne znam čemu više to filozofiranje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 12:55   #396
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
kak najbolje testirat fotic?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 14:01   #397
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
kak najbolje testirat fotic?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Ponesi mob i klasičan fotić, idiot za 500 kn ili kakav imaš/posudiš. Slikaj iste scene sa oba, isti kadar, isti zoom, jedan pa drugi. Doma sve na komp, otvoriš slike na 100% zooma, izmjenjuješ mob/fotić sliku i gledaš razlike (boje, zamućenost, drhtanje ruku, fokus, "baš mi se sviđa", "ne treba mi bolje", ... . Doneseš zaključak.

edit: osim centra slike gledaj u uglovima, tamo je tipično lošija slika. Uz zoom 300% gledaj zamuljanost boje, artefakte kompresije.

Zadnje izmijenjeno od: sivonja. 19.09.2016. u 09:34.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 14:06   #398
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ok fala.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 14:21   #399
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
A s kim se ti svađaš?
Opet po tko zna koji puta pišeš šta bi ti kupio, šta nije isplativo, šta je bacanje novca i sl. besmisleni zaključci o iPhonu, kreditima i klincima s dobrim telefonima.
Pogotovo je maestralno ovo da na mobitelu ne treba dobra kamera nego je bolje kupiti gopro. :facepalm:
Stvarno ne znam čemu više to filozofiranje.
Jedini koji se ovdje svađa si ti i to već poprima patološke razmjere. Jesi ikad vidio session kamericu?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 14:44   #400
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Jesi ikad vidio session kamericu?
Jesam, i ne znam tko bi to nosio svaki dan u džepu.
Pričamo o telefonima i njihovim kamerama, ako osoba gore kaže da Redmi 3S ima lošu kameru i to jasno potkrijepi razlozima, čemu onda tvoja konstatacija da si ti sebi kupio gopro i ne treba ti kamera na telefonu?
Pokušavam shvatiti tvoj postove ali jednostavno ne ide, stalno upadaš sa "ja, ja, ja" i šta tebi treba ili ne treba.
Ne zanima nikoga kakvu kameru si ti sebi kupio i koliko bi ti dao novaca za telefon, daj shvati to više, ne moraš stalno ponavljati jedno te isto.
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2016., 15:53   #401
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Iskreno, mislio sam da je stanje dosta bolje što se tiče Xioamia i kamere, Mi5 bi trebao biti dobar, ali cijenom već zalazi u ostale flagshipove - pričam o kupovini od operatera ili domaćeg shopa gdje želim garanciju koju mogu lokalno ostvariti, a ne slati i slično.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 19:39   #402
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
pouka - ne koristit dev rom zasad

ja ovakvih problema nemam, na global stable romu sam
U tom romu leži zec
Masa ljudi zapravo nema razloga mijenjati ROM, a opet ga mijenjaju čim stigne. Ja sam ga promijenio jer sam MISLIO (i pročitao) da je to potrebno a ispalo je da nije. Osobno mi je MIUI 7 bio bolji od 8 , a sad se više ne mogu ni sjetiti zašto sam u međuvremenu bio i na Dev romu
Tak da... malo mi je bezveze bacati mob na neke dev romove i onda mu nabrajati mane. Meni je na stable romu kamera baš dobra na redmi 3 pro. Čak i noćna me ponekad ugodno iznenadi. Aparat ima dobru kameru za cjenovni razred u kojem se nalazi !!

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Iskreno, mislio sam da je stanje dosta bolje što se tiče Xioamia i kamere, Mi5 bi trebao biti dobar, ali cijenom već zalazi u ostale flagshipove - pričam o kupovini od operatera ili domaćeg shopa gdje želim garanciju koju mogu lokalno ostvariti, a ne slati i slično.
Kad netko počne sa "iskreno", a da nije bio pitan ništa obično nije iskren.
Možeš pojasniti šta si htio reći ?
Stanje sa xiaomijem i kamerom nije loše jer imaju solidne kamere za cjenovni rang u kojem se nalaze. Za Mi5 već treba kod nas izdvojiti oko 3000 kn, ali to je i dalje pola od cijene flagshipova "A" brandova koji se kod nas mogu kupiti. Ako se uvezu i na njih plate davanja te se osiguraju dijelovi i servis jednostavno ne mogu koštati kao u Kini, jer trgovac naime mora i zaraditi nešto.
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 19:43   #403
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
tocno tako... s razlogom postoji ona "don't fix it if it ain't broken!"

kao sto rekoh, kamera me ugodno iznenadila za razliku od mobova koje sam koristio prije ovog, (a HTC se smatra kao malo boljim brandom kakti) i takodjer, kao i tebe, iznenadila me kvaliteta fotke u pitch black situaciji.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 20:42   #404
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jel probao netko ovo napraviti? ne bi si bas htio zeznut mob
https://www.google.hr/search?q=2+sim...PhwtABKnS2M%3A

mislim, na samom dizajnu je napravljeno tako da bi moglo raditi...


Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 21:14   #405
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
hm, tehnicki izvedivo, al kolko ja vidim na slici, chip je kompletno odvojen od plastike, nije samo izrezana sim kartica... jer drugacije neces uspjet nagurat unutra sigurno. a kak to izvest a da se ne osteti chip... ne znam.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 21:29   #406
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
imam jedno 10 mrtvih sim kartica doma idem vjezbat

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 21:30   #407
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
sretno
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 21:32   #408
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ima na MIUI forumu više tutoriala, ovi indijci to masovno rade na Note 3.
Vidio sam jednoga kako je grijao fenom i odlijepio čip s kartice.
S time da treba paziti da sve skupa ne bude predebelo, unutra još nekako uđe, ali što ako ne bude išlo van?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 21:36   #409
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
islo bude van jer sam ja bio stavio svoju karticu dok je bila 1mm prevelika i nije stala u okvir... najnormalnije je izasla van, pa sam onda odrezao taj 1 mm plastike da je bilo taman a chip je tanji od plastike
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 23:45   #410
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
malo sam se zezao, radi to, ali nekako tesko udje tak da dok ne budem nabavio 128gb ili 64gb karticu, necu stavljati u mobitel. treba jos dodatno stanjiti karticu...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 00:38   #411
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
dosao mi danas mi5 razocaran vidno mobitel ne radi( pokusavam ga upaliti nista, ni fast boot niti edc mode nejde. prikljuceni je na punjac ispocetka blinka narandasta led notifakcija ali i ona prestane nakon par minuta, puni se vec sat vremena jel ima mozda tko kakvu ideju??
btw kupljen na aliexpressu kog hk goldwaya
Ne želim ti ubit volju za životom, ali imao sam sličnu situaciju sa RN3 pro...radio je mjesec dana normalno i onda se ugasio odjednom...nisam ga više mogao upalit, kada ga spojim na punjač samo led blinka crveno....poslao sam ga natrag na servis...ispalo je da je matična otišla...otvorio dispute,vratio pare i naručio novi...
Bojim se da ćeš ga ili morat slat na servis, ili vraćat u kinu....meni je servis recimo bio u češkoj, pa je možda bolje nego u tvom slučaju...javi šta si napravio...
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 00:48   #412
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
malo sam se zezao, radi to, ali nekako tesko udje tak da dok ne budem nabavio 128gb ili 64gb karticu, necu stavljati u mobitel. treba jos dodatno stanjiti karticu...

Sent from my MI MAX using Tapatalk

teoretski bi se mogla posmirglat plastika, al treba bit jaaako oprezan da se ne ostete cipovi na sd micro kartici fin posao

ja sam uzeo samsung evo+ 64 GB, kartica u mobu skoro brza koliko i interna memorija , oko 78.18 MB/s read, 22,61MB/s write

vjerojatno cu ih uzet jos za action camove
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 00:58   #413
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
teoretski bi se mogla posmirglat plastika, al treba bit jaaako oprezan da se ne ostete cipovi na sd micro kartici fin posao

ja sam uzeo samsung evo+ 64 GB, kartica u mobu skoro brza koliko i interna memorija , oko 78.18 MB/s read, 22,61MB/s write

vjerojatno cu ih uzet jos za action camove
da, vec duze imam neku crvenu u3 nesto micro sd, brza je jako. mislim da cu ovo ipak odgoditi posto imam 64gb interne memorije
  Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 01:06   #414
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
onda si miran jos neko vrijeme, osim ako ne snimas video s mobom cijelo vrijeme bas sam gledao na moru... 60 sekundi videa u 720p je oko 60 MB
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 06:15   #415
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
I što daje cca 6 MB/s, a to mora moći zapisati i obična class 10.
Zar nije da za ove brže UHS treba i poseban kontroler i da su kontakti malo deugačiji što je pitanje da li mob te klase podržava.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 10:11   #416
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Xiaomi će 27.09. pustiti u prodaju Mi 5S. Specke su prilično impresivne
http://playfuldroid.com/xiaomi-mi-5s...soc-confirmed/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 10:50   #417
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
meni je ovo jednostavno over the top... pa cudo ce imat vise rama nego moj netbook
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 10:52   #418
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
finger sensor ce bit zanimljiv, stavljaju najnoviju tehnologiju..
Ocitava kroz aluminij, staklo, metal..
https://youtu.be/FtKKZyYbZtw

from my x500 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 10:56   #419
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Pretpostavljam da će onda i cijena biti u rangu brand name flagshipova. Moja prognoza je min. 700€.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 14:26   #420
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
U tom romu leži zec
Masa ljudi zapravo nema razloga mijenjati ROM, a opet ga mijenjaju čim stigne. Ja sam ga promijenio jer sam MISLIO (i pročitao) da je to potrebno a ispalo je da nije. Osobno mi je MIUI 7 bio bolji od 8 , a sad se više ne mogu ni sjetiti zašto sam u međuvremenu bio i na Dev romu
Meni isto MIUI 7 bolje sjeda od 8 (fali mi efekt mutnog stakla kao pozadina notificationa giff back). Al se sjetih da sam na RN2 uvijek imala bolja iskustva sa dev ROMovima nego sa stable. Ironično. A sad bi eventualno prešla na CM da sve radi kak spada.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na