Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2014., 23:09   #1531
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imaš eračun uključen?
Evo meni sad piše 89,76 pod pregled plaćanja. Pregled računa daje samo da je u obradi. S nestrpljenjem čekam papirnato izdanje.
Da, imam eRačun aktiviran, ali nije mi stigao. Piše na korisničkom portalu da će zbog nadogradnje sustava doći tek 12.08., ali u pregledu plaćanja piše suma koja se po svemu čini OK. Ne znam što HT sad izvodi s tom nadogradnjom jer mi je eRačun s bonbona stigao danas.
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 10:44   #1532
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ako ne pristanu na ono što sam potpisao, definitivno ide raskid
Nemoj ici na raskid vec na prigovor...ukoliko ti je napeta tarifa za 82.5kn...

Jedino ako ti se pojavila neka zanimljivija tarifa...
yoke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2014., 10:49   #1533
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Domis, što ti piše pod opcijama na onom ugovoru koji su ti poslali?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 11:05   #1534
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imaš eračun uključen?
Evo meni sad piše 89,76 pod pregled plaćanja. Pregled računa daje samo da je u obradi. S nestrpljenjem čekam papirnato izdanje.
Slično i meni, za dva broja su mi ponudili 165kn s navodno svim uključenim, a sad na računu piše 180kn, sad čekam da se pojavi pdf sa detaljima
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 11:07   #1535
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To sam čuo nedavno od kolege s posla. Navodno sa svim uključenim i onda TUP/UJ! - još 15kn za radijsku i za ovaj novi harač.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 11:17   #1536
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
To sam čuo nedavno od kolege s posla. Navodno sa svim uključenim i onda TUP/UJ! - još 15kn za radijsku i za ovaj novi harač.
To sam ih specifično pitao dok smo pričali i rekli su da je to uključeno, a sad opet ispada da nije. valjda računaju 15kn više-manje da se neće ljudi buniti, bar veći dio njih
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 11:26   #1537
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Galaxy S5 mini (koji je po svemu idealan telefon za mene) navodno za 10ak dana dolazi u Vip centre. Da bi ga mogao rezervirati trebam Vip broj na bonove prebaciti u neku drugu mrežu i onda prilikom vraćanja broja nazad u Vip (na pretplatu) imam pravo na rezervaciju uređaja. Ono što me muči je to što ne znam u koju mrežu da ga (forme radi) prebacim, a da se taj cijeli postupak ne razvuče na više od 10ak dana?

Navodno sad više ne postoji onaj minimalni rok koliko treba biti kod operatera X prije nego se prebaci broj kod operatera Y, no nisam 100% siguran u to pa ako je netko od vas radio slične radnje molio bih ga da podijeli sa mnom sve korisne informacije koje ima.

Želim ukebati taj Galaxy S5 mini dok mu je još normalna cijena i dok traju oni popusti na prijenos broja i ostale kerefeke.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 13:01   #1538
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Galaxy S5 mini (koji je po svemu idealan telefon za mene) navodno za 10ak dana dolazi u Vip centre. Da bi ga mogao rezervirati trebam Vip broj na bonove prebaciti u neku drugu mrežu i onda prilikom vraćanja broja nazad u Vip (na pretplatu) imam pravo na rezervaciju uređaja. Ono što me muči je to što ne znam u koju mrežu da ga (forme radi) prebacim, a da se taj cijeli postupak ne razvuče na više od 10ak dana?

Navodno sad više ne postoji onaj minimalni rok koliko treba biti kod operatera X prije nego se prebaci broj kod operatera Y, no nisam 100% siguran u to pa ako je netko od vas radio slične radnje molio bih ga da podijeli sa mnom sve korisne informacije koje ima.

Želim ukebati taj Galaxy S5 mini dok mu je još normalna cijena i dok traju oni popusti na prijenos broja i ostale kerefeke.
Čuo sam za VIP da oni ne daju odmah, iako bi trebali omogućiti po nekom pravilniku (zakonu)..

Za Tele2 ti mogu reći da ti se postupak ne bi trebao razvući na 10+ dana.
Možeš podnijeti zahtjev recimo u ponedjeljak, u četvrtak 14.8. bi ti broj trebao biti na Tele2. Aktiviraš karticu pozivom i taj isti dan možeš ponovno podnijeti zahtjev u VIPu za prijenos broja.
Bilo je prije (dosta davno) pravilo 3 mjeseca, sada više ne postoji.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 13:07   #1539
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Domis, što ti piše pod opcijama na onom ugovoru koji su ti poslali?
piše mi tarifa PZSL sa popustom, neznam tocno kako, dok dođem doma, pogledam

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Slično i meni, za dva broja su mi ponudili 165kn s navodno svim uključenim, a sad na računu piše 180kn, sad čekam da se pojavi pdf sa detaljima


Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
To sam ih specifično pitao dok smo pričali i rekli su da je to uključeno, a sad opet ispada da nije. valjda računaju 15kn više-manje da se neće ljudi buniti, bar veći dio njih

to nikad nije niti bilo uključeno u tarifu, već uvijek naknadno
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 13:43   #1540
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
Čuo sam za VIP da oni ne daju odmah, iako bi trebali omogućiti po nekom pravilniku (zakonu)..

Za Tele2 ti mogu reći da ti se postupak ne bi trebao razvući na 10+ dana.
Možeš podnijeti zahtjev recimo u ponedjeljak, u četvrtak 14.8. bi ti broj trebao biti na Tele2. Aktiviraš karticu pozivom i taj isti dan možeš ponovno podnijeti zahtjev u VIPu za prijenos broja.
Bilo je prije (dosta davno) pravilo 3 mjeseca, sada više ne postoji.
Super. I mislio sam otići u TELE2 napraviti transfer. U pitanju je ušteda od 720 kuna pa se isplati malo izmaltretirati samog sebe.

Hvala na korisnim informacijama!
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2014., 14:38   #1541
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Trebao bi mi broj s kojeg se nekad neće zvati ili slat sms ili koristit internet. Samo primanje poziva. Koji operater i koja tarifa bi mi bila najpovoljnija? Sad sam na VIP i bon od 100 kn mi je trajao 6 mjeseci a sad su digli cjenu na 110 kn i samanjili trajanje bona pa tražim nešto drugo povoljnije. Šta da uzmem?
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 15:36   #1542
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Bonbon, 176 kn bon (160 na racunu), trajanje bona 360 dana

http://www.bonbon.hr/ducan/bonovi
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 15:40   #1543
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Hvala!
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 16:02   #1544
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ako ti treba samo za primanje poziva onda znaj da u tome možeš uživati i do 270 dana nakon što ti istekne bon. Dakle svaki bon (pa i onaj najmanji od 10 kuna) produljuje mogućnost primanja dolaznih poziva za 270 dana nakon isteka bona.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 18:21   #1545
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Osim na bonbonu
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 18:42   #1546
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
piše mi tarifa PZSL sa popustom, neznam tocno kako, dok dođem doma, pogledam
Trebalo bi ovako nekako pisati:


Ja sam za ovo provjeravao s tajnom službom, potvdili da je to to, iznos odgovara, čekam poštara da donese račun.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 19:42   #1547
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
eto, meni to ne piše...

edit:
22 minute sam već u dogovorima sa službom za korisnike...sad sam kod trećeg agenta

edit2:
sutra kad zavrsim s poslom me zove agentica i prebacuje me na ono što sam smatrao da potpisujem ili mi šalje papire za raskid ugovora

Zadnje izmijenjeno od: domis. 07.08.2014. u 20:09.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2014., 00:55   #1548
Hamanu
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Opatija
Postovi: 38
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
eto, meni to ne piše...

edit:
22 minute sam već u dogovorima sa službom za korisnike...sad sam kod trećeg agenta

edit2:
sutra kad zavrsim s poslom me zove agentica i prebacuje me na ono što sam smatrao da potpisujem ili mi šalje papire za raskid ugovora
Pa da, meni su nakon tjedana pregovaranja i bezbroj poziva prvo "zabunom" podvalili taj plan L s popustom, pa onda isti dan, nakon prigovora, prepravili u ovaj pravi, s XYZ () popustom odnosno 82.5kn.
Hamanu je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2014., 06:35   #1549
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Da, malo se prave grbavi kad nazoveš, meni su prvo nudili neki plan za 130 kn ukupno. Onda im rekao da ne taj nego onaj "za 82.5" i onda su se odjednom sjetili koji je to
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2014., 10:18   #1550
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Trebalo bi ovako nekako pisati:


Ja sam za ovo provjeravao s tajnom službom, potvdili da je to to, iznos odgovara, čekam poštara da donese račun.
Nije to neki uvjet. Evo meni to uopće ne piše na ugovoru pa je sve OK s iznosom...

Stigao u međuvremenu i e-račun, sve ok
Nigdje se ne spominje temelj popusta, samo je naveden iznos i to 50% na tarifu i 100% na flat.

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 08.08.2014. u 17:55.
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 11:38   #1551
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Pozdrav, trebam pomoć u vezi biranja operatera i tarife. Naime trenutno imam tele2 knock-out tarifu i bon od recimo 100kn mi traje skoro 3 mjeseca jer jako malo zovem obično preko skajpa riješim sve il porukom na whastapp-u, sms-ove obično šaljem preko neta onih 30 besplatnih ili poruku whatsapp-om il viber-om tako da ni njih nešto previše ne pošaljem u tih 3 mjeseca. Podatkovni paket nemam no više puta mi je baš bio potreban pa i to razmišljam kad pređem na novog operatera da uzmem tipa 2Gb čujem da je većini sasvim dovoljno. Htio bi otić sa ovog tele2 jer im je signal katastrofalan, putovao sam iz zagreba u dalmaciju i obratno i većinu vremena mi je mobitel konstantno prebacivao mrežu u roaming na t-com-ovu mrežu. Pa eto može neka preporuka za ove moje potrebe, znači računajte u 3 mjeseca da neću dulje od sat vremena razgovora imat i ne više od recimo 40-50 poruka ako ne računamo blagdane pa je razumljivo da se šalju poruke malo više i možda nazovem tu i tamo pa se popriča, a što se tiče podatkovnog paketa kao što sam reko bilo bi ok recimo nekih 2Gb.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 11:47   #1552
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Nije ti potrebna pretplata za tvoje potrebe.

Otidji na Vip i uzmi zakon tarifu. Za 50kn dobijes 1500MB i 1500 sms/minuta plus uspostava poziva(nadoplata bonom dobijes bonus 10% sto bi tebi bilo mozda i dosta za uspostavu).

Ako ides na pretplatu ispod 130kn neces proc, no realno i vise ce biti racun jer ti treba net oa onda dodatne opcije ili vece tarife i skupi se.
Uzmi vip na bonove, ukucas prvi mjesec 100kn dalje po 50kn mjesecno dok ne potrosis ostalo na uspostavu, pa opet 100kn i tak u krug.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 14:20   #1553
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Bok ekipa. Na t mobile sam i mjesecno su mi racuni sad po novom 235kn. Plan za zabavu XL. Problem je sta mi malo neta. Imam sam 2GB. 35kn mi je svaki sljedeci GB. Gledo sam na t portalu i u tom cjenovnom rangu nema nist. Mogu na xxl sto mi bzvz bacat lovu ili na L sto mi ne pase. Mislio sam ih zvati al posto oni vrte vodu na svoj mlin da pitam ovdje prvo.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 14:24   #1554
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Zanimljivo, razmotrit ću. Naravno što manje to bolje, 50kn mi bi odlično bilo jer mi od 100 realno ni ne treba za moje potrebe kad svi ostali imaju neke đabe ovo ono pa uvijek mene zovu
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 14:40   #1555
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Zanimljivo, razmotrit ću. Naravno što manje to bolje, 50kn mi bi odlično bilo jer mi od 100 realno ni ne treba za moje potrebe kad svi ostali imaju neke đabe ovo ono pa uvijek mene zovu
100 sam bio stavio jer ces tu i tamo morati staviti veci bon zbog naknade za uspostavu poziva.
Tarifa bi te dosla 50kn/mj.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 14:42   #1556
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Bok ekipa. Na t mobile sam i mjesecno su mi racuni sad po novom 235kn. Plan za zabavu XL. Problem je sta mi malo neta. Imam sam 2GB. 35kn mi je svaki sljedeci GB. Gledo sam na t portalu i u tom cjenovnom rangu nema nist. Mogu na xxl sto mi bzvz bacat lovu ili na L sto mi ne pase. Mislio sam ih zvati al posto oni vrte vodu na svoj mlin da pitam ovdje prvo.
Da uzmes 4g+ opciju? Dobijes 2GB po 4g brzini, a cijena je 30kn/mj.
Imaju nekakav popust koliko vidim ak se uzme na 24 mjeseca onda je prvih 12 mjeseci cijena 15kn
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 15:42   #1557
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
100 sam bio stavio jer ces tu i tamo morati staviti veci bon zbog naknade za uspostavu poziva.
Tarifa bi te dosla 50kn/mj.
Čitam da ako ne iskoristim te minute, sms-ove i megabajte u tom mjesecu da se prebacuju u sljedeći, al je uvijet da nadoplatim račun svaki mjesec, da li recimo mogu svaki drugi mjesec nadoplatit ili treći recimo ko i sad pa nadoplatim al da pritom mogu i dalje zvat itd. ako nisam iskoristio ih.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.08.2014. u 16:08.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 16:12   #1558
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Da uzmes 4g+ opciju? Dobijes 2GB po 4g brzini, a cijena je 30kn/mj.
Imaju nekakav popust koliko vidim ak se uzme na 24 mjeseca onda je prvih 12 mjeseci cijena 15kn

Tak ce i biti. Smanjio sam na plan za zabavu L, plus uzet cu 4g za 30kn bez obaveze i to mi opet na 200kn doje us ak mi fali lako kupim jos 1GB.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 17:27   #1559
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Čitam da ako ne iskoristim te minute, sms-ove i megabajte u tom mjesecu da se prebacuju u sljedeći, al je uvijet da nadoplatim račun svaki mjesec, da li recimo mogu svaki drugi mjesec nadoplatit ili treći recimo ko i sad pa nadoplatim al da pritom mogu i dalje zvat itd. ako nisam iskoristio ih.
A po koliko bi nadoplacivao toh svaka 3 mjeseca?
Shvacas da je opcija koja vrijedi 30 dana od dana aktivacije. Ako 31 dan nema dovoljno na racunu(minimalno 50kn) opcija se nece naplatita i ista nece biti aktivna. Kada opcija nije aktivna cijene poziva, poruka i interneta obracunavaju se po standardnoj tarifi, tj. cjeniku.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 21:48   #1560
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A po koliko bi nadoplacivao toh svaka 3 mjeseca?
Shvacas da je opcija koja vrijedi 30 dana od dana aktivacije. Ako 31 dan nema dovoljno na racunu(minimalno 50kn) opcija se nece naplatita i ista nece biti aktivna. Kada opcija nije aktivna cijene poziva, poruka i interneta obracunavaju se po standardnoj tarifi, tj. cjeniku.
Pa ne znam nekad 50 nekad 100 ovisi kolko se skupi para

Aha znači ako sam dobro skužio na saldu ima recimo 60kn i on će automatski posisat i skinut tih 50kn da si nadoplati uslugu da može funckionirat i sljedeći mjesec, a ako nema na saldu više od 50kn onda će ić po standardnoj tarifi, jesam dobro to skužio ? I jel standardna tarifa ko i ova ako se potroši 0.69 pozivi i sms 0.39 ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.08.2014. u 21:57.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na