Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2012., 11:40   #1
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Alcatel OT-990

Pošto vidim da nema tema o ovom mobitelu a vjerujem da ima ljudi koji su zainteresirani za ovaj model, reći ću nešto malo o njemu nakon 3 puna dana korištenja.

Nije review nego moje iskustvo

Uzeo sam ga na pretplati u Tele2 za 295kn, dok je u prepaid paketu 845kn.

Ovaj mobitel je u direktnoj usporedbi sa Huawei Sonicom (U8650).

Osnovne karakteristike:




Nekoliko slika:

X10 mini, Samsung S5600, Alactel 990














Rad sa mobitelom:

Prvo, kod mene je 3 dana i do sada nikakva usporavanja, smrzavanja i random gašenja nisam doživio sa mobitelom.

Kvaliteta kučišta je jako dobra, čvrsto je napravljen, nigdje ne škripi od savijanja . Plastika od kučišta nije glossy (glatka) kao na Huaweiu kojeg nažalost nisam imao prilike držati u ruci.

Kod ekrana nisam našao nikakve probleme, dok neki po netu tvrde da ima problema sa lošim prikazivanjem osvijetljenja u donjem dijelu ekrana pod nekim kutovima, ja to nisam primjetio na mom primjerku. Odziv prilikom slide-anja i tipkanja po ekranu je dobar ali na SE x8 sam imao osjećaj da je nekako brži nego na Alcatelu no jako je mala razlika. Dok sam igrao Angry Birds nisam skužio neku razliku osim što je na Alcatelu puno preglednije. Dok smo kod Angry Birds-a, kao i svi Android mobiteli u ovom rangu hardvera igrica zna malo usporiti na nekim levelima sa jako puno objekata ali nije strašno.

GPS radi odlično. Na otvorenom nađe signal za cca 10 sekundi. Probao sam ga u vožnji koristi po Rijeci sa iGO aplikacijom i niti jednom nije izgubio signal.

Baterija je solidna no mislim da bi joj dobro došlo onih 100mAh dodatnih koje Huawei ima. Trajala je cca 20h s time da sam sve isprobavao, instalirao, deinstalirao, slikao, koristio gps i surfao radi isprobavanja uređaja. Bila je 100% u 8 ujutro te je drugi dan u 21h javljao da je na 10% baterije.

Kameru inace ne koristim na mobitelima češto no ako nekoga zanima stavio sam 3 slike pa da se vidi kako radi.

U mraku sa led flash-om


Bez flash-a




Na kraju zadovoljan sam sa uređajem s obzirom na cijenu. Sve što mi treba odrađuje solidno. Kao najveću manu bi izdvojio da nema službene podrške za gingerbread tj 2.3 verziju, no Alcatel je izjavio pred kraj prošle godine da će izdati službenu nadogradnju što se toplo nadam da će i biti tako. Što se tiče custom romova, iskreno nisam tražio ništa a i neću za sada.

Eto nadam se da sam pomogao barem jednom čovjeku da si makne nedoumice oko izbora mobitela

Ako nekoga još nešto zanima a da nisam spomenuo neka slobodno pita.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 28.01.2012. u 12:01.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na