Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2007., 16:34   #1
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Slušalice za mp3 player do cca. 200 kn

Molio bih preporuku slušalica za mp3 player za oko 200-injak kuna. Ne previše pretjerivati sa cijenom na gore Ne tražim lupanje bassa, želim što precizniji i vjerniji zvuk za tu lovu. Slušam stvarno sve i svašta, ali najviše jazz, chillout i lounge. Jedini uvjet je da slušalice budu ili in-ear ili da se onako zakače oko uha, ona čudesa što idu preko glave ne bih htio, te također bih molio one koji preporučuju da su imali priliku slušati preporučene slušalice, a ne da lupaju napamet. Unaprijed zahvaljujem na svim komentarima i preporukama
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 16:52   #2
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Sennheiser.

ako imaš kog u zagrebu nek ti kupi u trgovini "nove boje zvuka" pa ti pošalje ili se dogovoriš sa njima da ti pošalju. ili ako imaš za kupit gdje u Rijeci?
Mephsto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2007., 17:14   #3
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
In ear od sennheisera su grozne. Ja ih imam i nakon tjedan dana sam kupio sony. Sannheiser ima kreštav zvuk, bez basa (tj. nimalo doslovce), bole te uši poslije pola sata.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 18:12   #4
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Koristim Sony MDR-EX71 i prezadovoljan sam, udobnost i zvuk su odlični, samo je cijena malo van tvojeg buđeta - koštaju nešto ispod 300kn.

Prije njih imao sam (tj. još uvijek imam) phillips she-9500, osjetno su lošije i mislim da ne opravdavaju cijenu (180ak kuna).

Slušao sam i oduševio se sa Bose TriportIE, ali 700kn je uf....
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 20:48   #5
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Koristim Sony MDR-EX71 i prezadovoljan sam, udobnost i zvuk su odlični, samo je cijena malo van tvojeg buđeta - koštaju nešto ispod 300kn.

Prije njih imao sam (tj. još uvijek imam) phillips she-9500, osjetno su lošije i mislim da ne opravdavaju cijenu (180ak kuna).

Slušao sam i oduševio se sa Bose TriportIE, ali 700kn je uf....
Vidio sam te sonyeve za 250 kn u Optimum računala, mogao bih se čak i rastegnuti do toliko ako su stvarno tako dobre Ima li još netko kakav prijedlog?
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 21:06   #6
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Sony in ear slušalice svi hvale, ako ih uzmes neces pogriješiti
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 21:59   #7
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Imo sam slicne za mob, jedni je problem sto lako pogubim ove nastavke!
El mozete rec kolko se dobije u paketu?
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 22:45   #8
janko
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 87
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Imo sam slicne za mob, jedni je problem sto lako pogubim ove nastavke!
El mozete rec kolko se dobije u paketu?
dobiš 3 para , različite veličine, zaljepi ih superljepilom,
mogu reć da je philips 8500 jači i jednako ili više čišći zvuk neg sony ex51 iz prve ruke + puno jači bas.
janko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 23:16   #9
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
EL se gubi kvaliteta zvuka nakon ljepljenja?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 23:30   #10
janko
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 87
nebi trebalo imat veze, osim ako ti iscuri unutra
janko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 23:49   #11
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
In ear od sennheisera su grozne. Ja ih imam i nakon tjedan dana sam kupio sony. Sannheiser ima kreštav zvuk, bez basa (tj. nimalo doslovce), bole te uši poslije pola sata.
A koji model si probao da je tako "loš".
Sony u reprodukciji zvuka je po meni čista 0,
Al zato tolko i dodje.

A babaloo je precizno opisao kakav zvuk želi!
Ako kupuješ slušalice sa odredjenom primjenom prvo si pogledas malo specifikacije modela u cjenovnom rangu koji ti paše, a zatim kupiš.
Jer velika je razlika izmedju slušanja glazbe i slušanja basa kako nabija u ritmu.

Na kraju da se ne namećem svojim izborom, svatko ima svoj ukus zvuka pa na kraju o tome ovisi i izbor bez obzira na cijenu ili brand.
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 15:06   #12
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 17:05   #13
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Slušalice sa N A J B O L J I M zvukom do 200kn su definitivno KOSS Porta Pro. Zvuče odlično, s tim da im frekvencijska karakteristika nije potpuno ravna - bas je malo naglašeniji, srednji su dobri, dok su visoki malo povučeniji - što ipak ne daje "tamni" zvuk, već ugodan i "mekan". Također i pozornica im je odlična, također malo leak-aju okolo.
Sluše koje su podjednako dobre, po nekima bolje (stvar ukusa) su Sennheiser PX-100 (ali 400+ kn), imaju neutralniju frekvencijsku krivulju i svjetliji zvuk, (stvar ukusa, netko voli dosta visokih, ja npr i ne baš), također puno leakaju.
Što se tiče in-ear slušalica, za te novce ja bih izbjegao sve. Imao sam priliku čuti dva sony modela, jedan malo jeftiniji ~220kn i neke od ~300kn, i, kako da se najblaže izrazim, zvuk im je dosta neuravnotežen. Bas je (pre)prejak, srednji tonovi su negdje iza nekog debelog zida, a tek visoki tonovi - parada izobličenja, ko da reproduciraju samo harmonike bez zvuka .
Vezano za to što ipak ne želiš slušlice koje imaju "sponu" preko glave, vjeruj mi da u ovom slučaju to ne igra neku ulogu, jer su zapravo jako udobne, i ne zamaraju - sigurno će bit udobnije od bilo kojeg in-ear-a ili onih što se "zakače" na uho. Još uz to su sklopive, nakon čega su vrlo malih dimenzija, a i rasklopljene su male.
Eto, ako ti je zvuk prioritet, ne traži dalje. Jest da im je izgled čudan, ali... Za te novce nema boljeg zvuka.
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 20:34   #14
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor lovretta Pregled postova
Slušalice sa N A J B O L J I M zvukom do 200kn su definitivno KOSS Porta Pro. Zvuče odlično, s tim da im frekvencijska karakteristika nije potpuno ravna - bas je malo naglašeniji, srednji su dobri, dok su visoki malo povučeniji - što ipak ne daje "tamni" zvuk, već ugodan i "mekan". Također i pozornica im je odlična, također malo leak-aju okolo.
Sluše koje su podjednako dobre, po nekima bolje (stvar ukusa) su Sennheiser PX-100 (ali 400+ kn), imaju neutralniju frekvencijsku krivulju i svjetliji zvuk, (stvar ukusa, netko voli dosta visokih, ja npr i ne baš), također puno leakaju.
Što se tiče in-ear slušalica, za te novce ja bih izbjegao sve. Imao sam priliku čuti dva sony modela, jedan malo jeftiniji ~220kn i neke od ~300kn, i, kako da se najblaže izrazim, zvuk im je dosta neuravnotežen. Bas je (pre)prejak, srednji tonovi su negdje iza nekog debelog zida, a tek visoki tonovi - parada izobličenja, ko da reproduciraju samo harmonike bez zvuka .
Vezano za to što ipak ne želiš slušlice koje imaju "sponu" preko glave, vjeruj mi da u ovom slučaju to ne igra neku ulogu, jer su zapravo jako udobne, i ne zamaraju - sigurno će bit udobnije od bilo kojeg in-ear-a ili onih što se "zakače" na uho. Još uz to su sklopive, nakon čega su vrlo malih dimenzija, a i rasklopljene su male.
Eto, ako ti je zvuk prioritet, ne traži dalje. Jest da im je izgled čudan, ali... Za te novce nema boljeg zvuka.
Da, vidiš, te iste slušalice mi je i frend preporučio i uopće ne sumnjam u tvoju i njegovu preporuku, jedino što mi nije baš po volji to što su preko glave, ali dobro,možda i to pregrmim Gledao sam dosta reviewa po netu i dosta su nahvalili od sonya MDR-EX71, do kojih bi se mogao rastegnuti. Nije da kategorički odbijam slušalice s onim preko glave, no takve vreste sluški mi djeluju dosta sportski, a štajaznam, neznam ni sam više..... što se tiče zvuka, činjenica jest da ne želim da mi zvuk bude prepun bassa tako da mi glava otpadne i zamuljani visoki i srednji, no ponovo bih htio da kad stavim neki lounge album gdje ima dosta bass doinica da to bude korektno odsvirano, a ne da imam osjećaj da netko lupa po limenkama Valjda sam se navikao doma na dobar zvuk iz Jamo Classic 6 zvučnika pa ne želim spasti s konja na magarca
Za neke sennheiserove in-ear modele sam čuo baš to, da im fali basa ali da odlično sviraju ostatak. Da li tko ima iskustva sa (neko vrijeme mnogo hvaljenima) Koss The Plug? Volio bih ako ima tko iz Rijeke tko ima slušalice cjenovnog razreda oko 200 kn da se javi pa da dogovorimo da navratim jedan dan do njega čisto da isprobam kako zvuči na njegovim slušalicama. Hvala svima na dosadašnjim komentarima
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 01:04   #15
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
ja imam koss the plug. kaj te zanima?
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 11:33   #16
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Ja sam bio zadovoljan sennheiserom jer poludim kad čujem kristalno čiste srednje i visoke, pa su mi zato ostale u sječanju kao best of all!
A bas imaju ali nemaju ga tolko da pokrije ostali spektar,
znači lijepo je ujednačen zvuk.
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 12:56   #17
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
A koji model si probao da je tako "loš".
Sony u reprodukciji zvuka je po meni čista 0,
Al zato tolko i dodje.

A babaloo je precizno opisao kakav zvuk želi!
Ako kupuješ slušalice sa odredjenom primjenom prvo si pogledas malo specifikacije modela u cjenovnom rangu koji ti paše, a zatim kupiš.
Jer velika je razlika izmedju slušanja glazbe i slušanja basa kako nabija u ritmu.

Na kraju da se ne namećem svojim izborom, svatko ima svoj ukus zvuka pa na kraju o tome ovisi i izbor bez obzira na cijenu ili brand.
Necemo o tome raspravljat, nisam sad kod kuce, ali mislim da su MX450. Ali DJ slusalice i ove ostale "velike" slušalice su izvrsne. Možda sam dobio defektan model.
pipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na