Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2014., 10:54   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Videoseven L19ps, kabli za monitor

pozdrav,

danas sam dobio Videoseven L19PS monitor, no bez kabla za struju. Može li mi netko pomoći koji točno kabli ide za taj monitor? Guglao sam i našao sam razno razne adaptere za njega na stranim stranicama i to za 30tak eura, još poštarina na to - pa tolko ne košta ni sam monitor

Probao sam sa nekim svojim adapterom od nekog starog modema (ima isti okrugli ulaz, malo deblji, taman uđe unutra) no monitor samo zuji tad .. što će reći ili je kriv adapter ili je monitor pokvaren

na adapteru piše sljedeće:

Citiraj:
OEM
AC ADAPTOR
Model No: AA-1860 BN
INPUT: 230V - 50 Hz, 95mA
OUTPUT: 18V - 600mA
For I.I.E. ONLY
Može li mi netko pomoći kakav adapter ide za taj monitor, ili kakav kabli .. i gdje do toga doći najjeftinije?

edit: po ovom linku, reklo bi se da je adapter za taj monitor sličan ovome koji imam
http://www.elcomlux.de/product_info....rc566e0gl7jt03
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 15:47   #2
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Taj adapter od modema daje 1V manji napon i ima 6 puta slabiji izlaz, tako da se nemoj igrati s time.
Srećom monitor ti koristi standardnu ciglicu za Acere laptope, pa nabava nije neki problem.
Možeš ju naručiti s eBaya, potražiti po oglasnicima ili ovdje na tržnici, cijene rabljenih su oko 100 kuna.
Naravno možeš uzeti i neki univerzalni punjač, uz uvjet da daje 19V i minimalno 3,42A (65W); napon mora biti odgovarajući, dok deklarirana amperaža može biti i veća, ali ne smije biti manja.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2014., 16:54   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
imam acer laptop doma i probao sam sa njime no ne ide, okrugli ulaz je preuzak (mali), za monitor treba deblji

dakle evo kako to izgleda

lijevi crni je od modem adaptera i takav taman uđe u monitor
desni žuti je od acera i taj je preuzak



modem adapter



acer

jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 21:17   #4
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Da točno,Acer ima dvije vrste DC konektora za napajanja laptopa.
Oba su 5,5 mm izvana, ali jedan je uži iznutra (kao i ovaj tvoj od laptopa) - 1,7 mm.
Drugi tip (koji bi, prema linku koji si stavio, trebao ići u L19ps) je širi - 2,5 mm.
Ovaj drugi tip DC konektora (5,5/2,5 mm) je dosta raširen i relativno čest kod hrpe druge elektronike.
Jedino trebaš "somewhere " pronaći neki AC/DC adapter koji daje 19V i minimalno 3,42A, te ima konektor koji tebi treba.
S obzirom na to kako si išao spajati neodgovarajući adpater, prelemljivanje odgovarajućeg konektora pretpostavljam nije opcija.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 21:40   #5
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
ma ne, treba mi taj kabel od laptopa, ne mogu ga sad uništit zbog monitora

kad bi barem postojalo neko ime tog čuda po kojem bi ga mogao tražiti, pogledo bi po oglasniku i njuškalu, ovako praktički idem na blef "aj da vidim može li ući taj kabel u ovu rupu" lol ..
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 22:33   #6
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Upišeš u tražilicu njuškala "adapter 5,5" "punjač 5,5", "punjač 19v" i sl., pa malo suziš broj oglasa.
Ovo sam ja na brzinu našao:
- 80 kn
- 80 kn
- 80 kn
- 89 kn
- 99 kn
- 99 kn

Pazi samo dolazi li uz adapter i strujni (AC) kabel ili ga moraš posebno nabaviti.
Isto tako, ove koji nisu napisali veličine konektora, obavezno pitaj prije kupovine.

Možeš postaviti i upit ovdje na Tržnici, pa možda ima netko da prodaje.

Za kraj, za svaki slučaj, ja bi izmjerio dimenzije tog konektora koji ide bez problema u monitor, čisto da budem 100% siguran.

Zadnje izmijenjeno od: vedranzeman. 05.01.2014. u 22:45.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 23:31   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Google svašta zna samo ga treba ispravno pitati:
evo aftermarket psu za taj monitor
http://www.elcomlux.de/product_info....ik1i666rk4t4u4
pa tu piše > Output: 19V / 3,42A 65W, Connector: 5,5mm x 2,5mm, + u sredini.
pa baš fino odgovara jedan šta je kolega stavio gore: http://www.njuskalo.hr/asus-prijenos...oglas-10008698
za žuntu evo specs tog monitora:
http://www.chip.de/preisvergleich/31...n-L-19-PS.html
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 10:08   #8
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Za kraj, za svaki slučaj, ja bi izmjerio dimenzije tog konektora koji ide bez problema u monitor, čisto da budem 100% siguran.
izmjerio sam ga i vanjski je promjera oko 5.5-6mm, unutarnji je oko 3mm.. iako piše da bi trebao biti 2,5mm, možda ne vidim tih 0,5mm dobro

a onda kad pogledam na netu te od 5.5/2.5mm čine mi se da su uže (po slici), odnosno da su isti kao onaj ulaz za acer, a taj ne ide unutra


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Google svašta zna samo ga treba ispravno pitati:
evo aftermarket psu za taj monitor
http://www.elcomlux.de/product_info....ik1i666rk4t4u4
nađeno je već sve to, postavio sam i link gore od te stranice.. ali stvar je što mi se ne plaća 30eura na tim stranicama kad ni sam monitor toliko ne košta. zato i tražim nešto zamjensko .. a zamjensko što sam našao, kao što sam napisao, ne radi...

ovaj oglas sa njuškala mi se čini da ima puni uži konektor, po slici, a možda je lik stavio prvu sliku sa neta koju je našo...
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 10:55   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
A čuj, kaže poslovica - nema mukte ni u stare babe
Jasno mi je da ti se ne ulaže u monitor a ne znaš jel uopće radi.
"zamjensko što sam našao" > nije adekvatnih karakteristika, daje debelo manju struju i sa njim ne može raditi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 18:00   #10
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
jel zna netko kakav konektor ima Thomson Speedtouch router koji daje HT, odnosno njegov adapter? koliko mm je velik/debel taj konektor koji ide unutra?

ja sam danas dobio neki adapter koji je navodno (kažem opet NAVODNO jer ne piše nigdje na njemu, to mi je lik rekao) 5,5mm x 2,5mm, baš kao što po onoj stranici i treba mom monitoru .. no taj konektor NE IDE u ovaj monitor, preuzak/premali je

onaj koji ide u "rupu" u moj monitor je konektor (odnosno adapter) od thomson speedtouch routera (slika gore) ali nigdje na netu ne mogu pronaći koliko je TOČNO taj konektor velik? da li je isto 5,5mm x 2,5mm ili veći? kad bi znao točno koliko je velik taj konektor od thomsona znao bi i koliki konektor treba mom adapteru za monitor i da li je istina da je to 5,5mm x 2,5mm (kao što piše na onoj stranici) ili ipak tamo piše krivo i treba mi deblji? zbunio me skroz ovaj adapter koji sam danas probao...

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 12.01.2014. u 18:06.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2014., 16:27   #11
Davor1289
Registered User
Moj komp
 
Davor1289's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
Znači koliki god da je konektor neće ti pomoći od routera adapteri jer oni u većini slučajeva imaju premalu snagu za monitor Na routeru on mora tjerat 5 ledica a na monitoru ekran backlight inverter itd. pogledat ću ti ja moža imam od MS-ovog monitora adapter pa ti javim. Mislim dab i ti taj trebo štimat.
Davor1289 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 19:41   #12
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Znam da adapter od routera ne radi, probao sam taj od Thomson Speedtouch-a 18V i nije radio. Monitor samo zuji i to je to, nikakve znakove života nije davo.

Mene zanima nešto drugo, a to je koliki je konektor od tog Thomson Speedtouch adaptera kako bi znao TOČNO koliki konektor ide u moj monitor (pošto adapter od routera ulazi u monitor). Tražio sam na netu taj podatak i nisam ga našao, a ono što sam malo našao tamo pišu skroz različiti podatci.

Gore u linku u prvom postu piše da u monitor ide adapter sa konektorom od 5,5mm x 2,5mm, no nisam siguran da li je taj podatak 100% točan pošto to nije službena stranica od monitora, te pošto sam jučer isprobao adapter od 19V sa konektorom koji je NAVODNO isto 5,5mm x 2,5mm (tako me uvjerava lik čiji je adapter) a on NIJE ULAZIO u monitor, preuzak/premali je. Sad, želim riješiti tu enigmu - da li podatci na gornjem site-u da u monitor ide 5,5mm x 2,5mm su netočni ILI lik koji mi je davo taj adapter je u krivu, odnosno njegovi konektori su manji od 5,5/2,5. Negdje nešto ne štima

Pošto u monitor taman ulazi adapter od Thomson Speedtouch routera koji daje HT, zato sam i pitao zna li netko koliki je TOČNO taj konektor velik? Kad ga mjerim sa ravnalom ispada mi veći od 5,5/2,5, ali takvo mjerenje nije sasvim precizno pošto su ipak mm u pitanju..

Inače, u srijedu ću dobiti još jedan adapter...
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na