Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2019., 12:28   #2161
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Anyone ?
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 13:10   #2162
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo me, evo me polako

Dakle ako ideš ispočetka, savjetujem slijedeće:

1. Deinstaliraj Call of Pripyat sa Revo Uninstallerom ili tako nekim detaljnim uninstallerom
2. Obriši sve stare user fileove od igre (profili, savegames... eventualno si screenshotove pospremi).
3. Instaliraj igru sa Steama na čisto
4. Pokreni igru (ne kampanju) samo pokreni igru i onda iziđi iz igre
5. Skini Complete Mod sa moddb.com stranice
6. Instaliraj Complete Mod
7. Uživaj u malo naprednijoj grafici i teksturama ali sa netaknutom pričom i gameplayom

Nemoj očekivati čuda. Ta igra je stara 10 godina
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 13:14   #2163
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Thnx druže ! Probam po navedenoj metodi pa javim dal šljaka...
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 15:41   #2164
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sretno javi jel radi
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 19:36   #2165
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Brkatog kao pomoć u STALKERu bi trebalo uvrstiti u nematerijalnu kulturnu baštinu 😂

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 22:03   #2166
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sretno javi jel radi
Ma kakvi...kemijam cijeli dan, ali uvijek ista greška koje god postavke odaberem u izborniku. Jedina opcija je 1024x768 sa medium detaljima od čega mi se bljuje kad vidim na što grafika liči. Mislim da je problem win 10 jer prilikom instalacije izbacuje missing file. Na netu sam našao identičan problem, ali ne i lijek za njega. Kako stvari stoje CoP će sačekat neko vrijeme dok ne dignem svježe win 7 kao sekundarni OS...ne vidim drugo rješenje.

Hvala Druže Brko na pomoći...odustajem od CoP-a...prelazim na Youngblood.
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2019., 23:15   #2167
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
jesi probao mijenjati dx postavke? sjećam se da je meni prije bio problem s time.. baš ovih dana planiram prijeći CoP, ali misery mod.. sad sam na lost alpha modu za SoC
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 00:19   #2168
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@bixsy

Dobro John Creasy kaže, probaj staviti na DX11. DX10 je broken a mislim da DX9 isto baš ne radi kak se spada ako se ne varam.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 08:02   #2169
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Ma jesam...isprobao sam i to...dx10/11,static lighting,smanjivao razinu detalja...bez uspjeha. Sa win 10 je problem jer prilikom instalacije ne prolazi jedan file pa jedini način da se igra instalira je “ignore this file”...očigledno to stvara problem.

@John Creasy
Koju ažuriranu verziju win 10 imaš? 1903?
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 08:09   #2170
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kasnije kad dođem do kompa, budem probao instalirat COP sa Steama i Complete Mod pa javim. Ne sjećam se jesam li COP zadnje vrtio sa Win 8.1 ili 10, ali kako god bilo, testiram pa da vidimo.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 08:31   #2171
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Kod mene od 2016. stoji instaliran CoP 1.6.02 i Complete 1.0.2, podeseno na DX11 (Win10 1809)

EDIT: CoP sa Steama, zaboravih napisati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 08.09.2019. u 11:32.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 09:52   #2172
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Samo da potvrdim...nešto ne štima kod instalacije. Ne prolazi instalacija druge igre (novi Wolfenstein). Da li je do windowsa ili problem sa komponentama to moram provjerit.
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 11:24   #2173
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Igra sa Steam-a baš i netrpi neke instalacije modova, ali kad instaliraš sa DVD-a na jednoj particiji(tako ja imam) nema problema sa rušenjima, dakako ponekad ima ali pokretanje same igre i igranje bude OK.


Rušenja budu radi neoptimiziranosti modova ali češće sejvaš pa ispočetka
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2019., 14:05   #2174
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Samo da potvrdim...nešto ne štima kod instalacije. Ne prolazi instalacija druge igre (novi Wolfenstein). Da li je do windowsa ili problem sa komponentama to moram provjerit.

Do tebe je onda.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2019., 21:59   #2175
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Instalirao svježe sranje zvano "windows 10" i CoP leti na ultra postavkama dx11 sa complete modom. Grafika je odlična s obzirom da je igra poprilično stara.

Pitanjce...vidim da u inventoriju nemam "sleep bag". Nisam 100% siguran, ali mislim da sam je prije koristio pošto mi je ovo druga runda gejmanja CoP-a. Naletim na nju tokom igre ili je potreban mod ?
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 11:31   #2176
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Odigrao hrpu guestova u prvoj zoni i ne nudi mi ništa više od zadataka. Kako preći u drugu zonu? Avlije zatvorene,ne merem preko...il nešto ne radim kak treba?
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 11:43   #2177
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa trebao bi dobiti quest koji te vodi u drugu zonu...


BTW ne želim spoilati ali početak druge zone je po meni bio najteži dio igre na najvećoj težini. Vidjet ćeš sam. Kukao sam svojevremeno na ovoj temi


BTW jel i COP igraš complete mod? Trebao bi IMO svako stalker igrati sa time
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 12:42   #2178
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Odigrao hrpu guestova u prvoj zoni i ne nudi mi ništa više od zadataka. Kako preći u drugu zonu? Avlije zatvorene,ne merem preko...il nešto ne radim kak treba?
Imaš vodiča u Skadovsku jebogati nemreš sam, moraš s vodičem. U birtiji ti je.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 12:43   #2179
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Igram complete mode stalker težina. Da me netko ne shvati pogrešno...main i side questovi i jesu u drugoj zoni te postoje,ali nema ulaza. Dva ulaza zatvorena...nema prolaza na drugi dio mape. Kojim putem? Ima neki prolaz?

Edit:

Ojjj druže Brko! Pa to sam htio čuti! Nisam ni pokušao platiti vodiču jer sam škrt pri parama! O bemti bez tebe sam bogac u STALKER serijalu! Thnx! :-)
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 12:44   #2180
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nema prolaza. Ti velim, vodič

Edit: nema frke Ako se dobro sjećam, prelazak iz zone u zonu je moguć samo nakon završteka glavne priče, u free play modu tj čišćenju zaostalih misija.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 27.10.2019. u 13:31.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 20:08   #2181
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
BTW zanemari i ovo što sam pisao o "najtežoj dionici" jer se to odnosilo na clear sky
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 21:14   #2182
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
BTW zanemari i ovo što sam pisao o "najtežoj dionici" jer se to odnosilo na clear sky
Haha ! Točno znam na koji si dio mislio ! CS izlazak iz swampa kroz tunel prema machine gunneru ??? Jel tako ?

Btw...platio hiljadarku i eto me u Yanovu...laganini quest po quest...guštam.
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 22:31   #2183
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da bum jedan CoP nabacio vrlo uskoro, sad kad krenu kiše i magle da prekinem dugogodišnji post
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 22:54   #2184
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Haha ! Točno znam na koji si dio mislio ! CS izlazak iz swampa kroz tunel prema machine gunneru ??? Jel tako ?

Naravno
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 16:22   #2185
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mislim da bum jedan CoP nabacio vrlo uskoro, sad kad krenu kiše i magle da prekinem dugogodišnji post
Ma to se traži druže brkati! Kad ti kresneš “x ray” mašinku odmah je ljepše pratit temu!
Kod mene večeras kiša...za Karlovac ne znam, ali šta sad pa ne moraš čekat studeni. Da sam na tvom mjestu istog trena bi krenuo s instalacijom.
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 17:44   #2186
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly
neznam jel bilo. upravo naletio na jutube. kledam kottona kako igra tarkova i krenuo u stalkera valjda prvi put https://www.youtube.com/c/kotton/videos

umro sam od smijeha gledajući kako je stutan stalno jer ne poznaje igru samo viče WTF aaaaa!!!
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 19:19   #2187
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Stalker drugovi, znači ta anomalija je 64-bitni mod moda koji je mod više modova?



https://www.youtube.com/watch?v=AcjHnkjjDhQ
https://www.youtube.com/watch?v=LHzLHg-1CzM

Dali je to najnoviji i najbolji mod modova? Sjećam se da je call of chernobyl dobio nagradu za najbolji mod godine, a vidim i svašta nešto je izlazilo nakon toga... Kaže ovaj drugi review da je dosta detaljno, te da su sve mape spojene u jednu open world

Ja sam igrao onaj dead air. No previše mi je osiromašeno bilo na mapi, te previše hardcore + u rancu nisam dobivao inteme koje sam trebao dobiti pa sam odustao od toga
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 05:20   #2188
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
E sad dali je najbolji, zavisi. Najoptimiziraniji i najljepši je, ali me nije previše zadržao jer ja više volim story driven modove. Ne znam kako je u dead airu ali anomaly ima bolesno puno itema, craftinga, repaira i ostalih mehanika na koje moraš paziti ali ako imaš para nisi ih prisiljen koristiti. Jako mi je taj dio bio zbunjujuči samo zbog količine svih tih itema i što ti itemi rade (možeš cijelu pušku rastavit na sastavne dijelove i mijenjat iste - a za skoro svaki dio ti treba poseban alat), pa svaki trgovac prodaje samo određene iteme itd itd. Po meni su te neke mehanike prekomplicirane pa se nisam baš previše dao u igru (odigrao sam storymode) ali eto, isplati se barem vidjeti na što stalker liči nakon 10 godina (prelijepo izgleda). Sve mape su u igri, plus još neke koje su bile izbačene - ogroman je teritorij po kojem se možeš smucat (možeš upalit fast travel). Meni je najbolji Autumn Aurora, SOC overhaul - bolesno dobro izgleda jer se ne znam zabavljat u ovim free roam igrama.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 07:16   #2189
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
E sad dali je najbolji, zavisi. Najoptimiziraniji i najljepši je, ali me nije previše zadržao jer ja više volim story driven modove. Ne znam kako je u dead airu ali anomaly ima bolesno puno itema, craftinga, repaira i ostalih mehanika na koje moraš paziti ali ako imaš para nisi ih prisiljen koristiti. Jako mi je taj dio bio zbunjujuči samo zbog količine svih tih itema i što ti itemi rade (možeš cijelu pušku rastavit na sastavne dijelove i mijenjat iste - a za skoro svaki dio ti treba poseban alat), pa svaki trgovac prodaje samo određene iteme itd itd. Po meni su te neke mehanike prekomplicirane pa se nisam baš previše dao u igru (odigrao sam storymode) ali eto, isplati se barem vidjeti na što stalker liči nakon 10 godina (prelijepo izgleda). Sve mape su u igri, plus još neke koje su bile izbačene - ogroman je teritorij po kojem se možeš smucat (možeš upalit fast travel). Meni je najbolji Autumn Aurora, SOC overhaul - bolesno dobro izgleda jer se ne znam zabavljat u ovim free roam igrama.

Kupio sam sva tri STALKER-a. Htio bi ih odigrati, ali samo story mode, ne zanima me nikakav online. Koji mod preporučaš?
Ima neki koji je više akcijski orijentitran?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 07:32   #2190
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Kupio sam sva tri STALKER-a. Htio bi ih odigrati, ali samo story mode, ne zanima me nikakav online. Koji mod preporučaš?

Ima neki koji je više akcijski orijentitran?
Za SOC definitivno Autumn Aurora, ne mijenja story, malo daje na težini i malo mijenja gameplay na bolje. Najljepši, i po mnogima možda i najbolji grafički mod, a vjerojatno se je i updateao od kada sam ga ja odigrao.

Za CS kažu sky reclamation project, ali nisam ga nikad odigrao jer eto. Nije mi baš nešto taj dio serijala. Odigrao ga dva puta i to je to.

A za Cop, na njega sam samo nabavio dosta grafičkih modova, tipa AtmosFear , absolute nature, absolute structures, neki za oružja (sorry ne sjećam se koji točno). Mislim da nema, na žalost, nekog overhaula za COP ali zato ima brdo pojedinačnih modova koje možeš kombinirati. Pogledaj gunslinger - prebrutalne animacije i fićere ima. I sad još ima fora da dosta tih modova ima i addonove. Tako da čuda možeš napraviti od igre stare 12 godina. Stvarno prelijepo taj engine barata sa svjetlosnim efektima. Preporučio bih ti još da ubaciš i HD models, zamjenjuje i game modele NPCeva sa puuuuno ljepšim modelima i teksturama. Čuda taj COP trpi. ��

što se tiče akcije - ne znam na što točno misliš ali core gunplay i gameplay je su svim modovima isti kao i u originalnoj igri - ideš okolo oprezno, ubijaš oprezno, skupljaš artefakte oprezno itd itd.

EDIT: i pomogni sebi tako da igraš na veteran težini - nije tako teško (tek je na veteran igra "fer") ali od tebe očekuje oprez. Oni padaju od headshota ili 2-3 u torzo ali isto tako i ti. Sve ispod pretvara NPC-eve u bullet sponge i nije fora. AI je ionako jako pristojan pa ti stvarno bude gušt napucavat se sa điberima po zoni.

Ček, nisi nikad igrao stalkera? Ako ne, blago ti se jer te čeka te odličan serijal.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...

Zadnje izmijenjeno od: IHrvojeI. 16.02.2021. u 09:52.
IHrvojeI je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na