Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2013., 09:15   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nije stvar uopće transfera podataka, gubitka paketa (lol) i sl. nego čiste mehanike iliti spoja konektora i (maltene) licne kod tih jeftikanera.

moj izlazak na teren je 100kn i svaki započeti sat je 100kn... znači za vrijeme dok se ja dildam sa reklamacijom kabela di sam uštedio 50kn recimo sam mogao naplatiti 200-300kn fuša, eto jednostavne i vjerujem svima jasne računice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 09:28   #32
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Gle, skuplji kabal ti može dati samo lažnu sigurnost i vece ogorcenje ako krepa. Di ti je neki dokaz da su skuplji kablovi kvalitetniji?

Kupio sam 10m najeftinijeg kabla prije 5-6 godina za 100kn, i dalje radi kao nov. U to vrijeme su bili u modi pozlaceni za 200-300kn+ 2 metra.

Da kupujem za firmu, zakaj ne skuplji (ali opet s granicom), ali za nas po doma je glupost kupovati brandirane kablove.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2013., 09:38   #33
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ok, tvoj izbor ja sam svoju računicu rekao, a ako će me spasiti 50-100kn onda bolje da si odmah zveknem metak u glavu... ima tu kolega na forumu i trenutno u sobi iz koje tipkam koji je isto tak kupio jeftilena pa se sa još jednim kolegom izmaltretirao da ga gurne kroz bužir u zidu, pa sajle pa drž pa ne daj, pa stavi telku i ono čorak na konektoru prekida kak ga mičeš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 12:19   #34
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Mene nece spasiti ni 5 - 10 000kn pa opet mi ne pada na pamet toliko davati za kabel.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 12:36   #35
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ok, tvoj izbor ja sam svoju računicu rekao, a ako će me spasiti 50-100kn onda bolje da si odmah zveknem metak u glavu... ima tu kolega na forumu i trenutno u sobi iz koje tipkam koji je isto tak kupio jeftilena pa se sa još jednim kolegom izmaltretirao da ga gurne kroz bužir u zidu, pa sajle pa drž pa ne daj, pa stavi telku i ono čorak na konektoru prekida kak ga mičeš.
I to ni niš ne garantira da ti se identična stvar neće dogoditi sa skupljim kablom na koji nekad jedino što dodaju je druga boja i pol centimetra deblja guma okolo.

Uostralom, HDMI je šrot od standarda, a već sam ti rekao što se stavlja i zaboravlja zaveće udaljenosti (do 100 metara), a za manje kablove ih ala 2 metra ih kupiš 3 za cijenu jednog pod navodnike boljeg.
  Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 12:53   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa bome nisam čuo da je nekome prdnuo bandridge od ~10€

ustvari sama pomisao da spajam telku od xk kn i izvor od xk kn sa nečime što košta 15kn mi je onak... ali oke svakom svoje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 12:57   #37
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
E pa ja znam. I kaj ćeš sad?

Boli me briga koliko nešto košta ako ne treba. Onda možeš, ima skupi stan, na dobroj poziciji, a nema ZT verziju plazme. Nema smisla logika. To je kao da naručuješ SATA interne kablove za 200 kuna, a ne one koje dobiš uz matičnu jer će bolje raditi

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 22.10.2013. u 13:05.
  Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 13:00   #38
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
goto druga rečenica.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 13:48   #39
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Druga recenica je tek za zabrinuti se.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 13:57   #40
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ni ja ne vidim neku svrhu davat više para za kabel, onaj najjeftiniji će obavljati sve kao i onaj najskuplji.
Ne radi se o nekakvom vitalnom dijelu koji može napraviti štetu, najgore što se može dogoditi je - da ne radi.
Onda ga baciš i kupiš drugi.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2013., 14:03   #41
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ama oke gle neću nikada svoju (napominjem ponovo - svoju) telku haklati sa kabelom od 20kn, neću bogami ni od 200kn za ove metar-dva, a to da li će netko spajati svoju opremu pupčanom vrpcom ili cjenofixom mi je sasvim svejedno.

ono što se ne može osporiti je činjenica da, koliko sam ja vidio, možeš imat tu nesreću da ti je kabel tvornički loše zakrimpan za konektor što nisam vidio kod skupljih kabela.

mislim pričamo o razlici 2 kutije pljuga, a ne mjesečnoj plaći na glupom drotu.

@radeon... i koliko si onda potrošio na dva kabela? ko na jedan normalniji.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 14:17   #42
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
100 / 20 = 5

Uz pretpostavku da ce 4 jeftina kabela riknuti a onaj skupi nece. Posto ja imam losih iskustava i sa skupljim kablovima izbjegavam bilo kakvu kompliciranu matematiku vec se drzim onog 20<100.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 14:18   #43
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@radeon... i koliko si onda potrošio na dva kabela? ko na jedan normalniji.
Kako rekoh, to se može dogoditi, ne znači da hoće, a može se dogoditi i da ti ne radi ovaj skuplji, pa koliko si onda potrošio?
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 14:31   #44
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa može ti i klavir past na glavu, ali je veća vjerovatnost da neće ako ne hodaš uz zgradu di prodaju klavire

velim... vaše vrijeme, vaši novci, vaši kabeli i dalje nema isusa koji će mi reć da kupim kabel od 20kn i uštekam ga u telku, možda profesionalna deformacija iz audio svijeta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 14:33   #45
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Deformacija u svakom slučaju
  Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 14:41   #46
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Prije nekih 5 godina sam imao situaciju da 10 metarski kabel naprosto nije bio u stanju prenjeti FullHD signal bez pojave artefakta na ekranu dok je 720p prolazio.

Vratio kabel u chipoteku, doplatio za brand-name, nista fancy i sve radilo.

Nemam naviku kupovat skupe kablove ali ima nešto u ovome što syss govori "kvalitetnu tehniku treba tako i tretirati"

Kod kračih kablova ovakve anomalije su mnogo rijeđe pa ljudi često nisu niti imali problem i onda je odjednom "sve isti k...."
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 14:45   #47
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Moja iskustva - nisam primjetio razliku u slici s tim da je kod ovih jeftilen čunga-lunga dosta veće vjerovatnost da se raspadnu i sl.. (nisam koristio ove duge nego ove klasične do par metara)
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 14:49   #48
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Kod kračih kablova ovakve anomalije su mnogo rijeđe pa ljudi često nisu niti imali problem i onda je odjednom "sve isti k...."
Opet ni ti ne možeš generalizirati na temelju 1 iskustva. Neda mi se tražiti testove, ali vjerujem da testovi potvrđuju ovo što nas vecina piše.

Ako imaš vremena, uzmi 100 jeftinih kablova, i 100 skupih pa testiraj.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 15:03   #49
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
tek preko 5m bi trebalo razmisliti o malo kvalitetnijem hdmi kablu

a za preko 15m bi se trebalo razmisljati o hdmi-cat5/6 adapterima
domis je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 15:13   #50
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Gilbert5, iz osobnog iskustva imam dva takva primjera od znanaca još po nekoliko no svakome je zajedničko da su kablovi bili jeftini-i-dugački. Jeli to dovoljan uzorak za zaključak -vjerojatno nije ali iznosim iskustvo.

U ladici imam 15tak hdmi dvometarskih jeftinih kabela koje periodički prespajam, kod niti jednog nisam u zadnjih par godina promjetio ikakve negativne efekte.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 15:14   #51
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Bili su testovi i lijepo prikazali da skoro svi jeftilen kablovi prikazuju 1080P@60Hz bez problema. Ovi skuplji (neki, jer su neki imali iste karakteristike kao jeftilen za 10 puta veću cijenu) su bili malo više future proof pa su bili u stanju i "veće rezolucije" potjerati. Poanta je bila da za veće udaljenosti te da za postavljanje u nepripstupačna mjesta gdje bi bio problem zamijeniti samo tako kabel treba ići na skuplje. Zbog cijena tih kablova danas više nama smisla nego čopiti fino HDBaseT uređaje i samo protjerati cat5e/6 kablove kroz zid / na veću udaljenost.
  Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 18:05   #52
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Spijila sam STB sa TVom sa HDMI kablom i svaki put kad upaliim tv i stb, nema zvuka dok ne promijenim napredni zvuk, ne znam bezveze, onaj Lyp sync ukljucim i iskljucim ili kaj vec, u cemu je problem?
  Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 15:03   #53
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Malo da osvjezim temu,ali nemoj nikako kupovati najjeftinije. To su tek bacene pare.Istina,nema nikakvih gubitaka posto je digitalija,ali postoji ogroman utjecaj ostalih okolnih signala.To sam osobno iskusio.Naime,na slici se pojavljuje pikselizacija ili titranje pixela. Da ne frfljam,evo upravo ovo (link) se pojavljuje. Dalje.Dva "jeftina" kabla kupljena u prekrasnom web shopu su mi riknula.Tj,imao sam samo šumeći crni ekran.Inace,kabel je debel kao prst pa mi je to bila misao vodilja prilikom kupovine.Jedan mi je stigao "mrtav",a drugi je prestao davati sliku nakon 7 mjeseci.Banda mi nije htjela zamijeniti jer su mi rekli da sam ja kriv. Nemam ni volje ni snage da se s lopovima natezem zbog 200 kn. Na kraju sam kupio Audioquest Pearl HDMI od 1 m za 150 kn.Da sam to odmah napravio ustedio bih 100 kuna.

Mali članak o HDMI kablovima,jeftinim kablovima,zasto su jeftini i tako ...

Dakle ne kupujte ta jeftina smeca,a pogotovo NE kod tih bandita.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 15:48   #54
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne slušaj ovoga gore. Kupi neki normalni od par metara za nekoliko desetaka kuna i to je to. On nek si plaća 150 kuna po metru.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 22.11.2013. u 16:01.
  Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 16:00   #55
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dali jeftini HDMI kabeli ?
I da i ne, zavisi o udaljenosti / dužini i šta se (kakav signal) se njime prenosi.
Da sada ne prepisujem, u zaključku linkanog članka je objašnjeno.
Drugim riječima šta je signal veće rezolucije ili veće dužine automatski traži kvalitetniji kabel.
Problem je šta tek kad spojiš na lokaciji vidiš jel radi ili ne.

Neću braniti trgovinu ali možda si trebao probati od drugog proizvođača, primjer:
http://diskont24.com/product.php?pro...2&cat=0&page=9
http://diskont24.com/product.php?pro...cat=168&page=8
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 16:11   #56
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Imao sam još jedan od nekog no name,taj mi je povremeno prilikom paljenja davao samo zelenu sliku bez boja.Onda sam morao pročačkati po konektoru i tako je trajalo non stop dok ga nisam fijuknio kroz prozor. Kvaliteta izrade ocigledno ima veliku ulogu. Ionako kvalitetan kabel kosta oko 50-60 kuna i kad na to nadodas jos postarinu eto te na 100 kn.Bolje onda uzeti kako bog zapovjeda za 50 kuna vise i rijesio si svoje probleme.Nisam sad rekao da uzme HDMI kabel od 500 kuna eboga led. Pricamo o 30-40 kn razlike.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 16:16   #57
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
već smo vodili ovu diskusiju... par puta pa sam eto zmrđao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 16:21   #58
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda si umjesto spama trebao stavit link na zaključak
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 16:23   #59
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zaključili smo da je đuka židov, a mi nismo i to je to
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 17:14   #60
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Teoriju o digitalnom signalu na stranu, vecinom koristim jeftinije hdmi kablove i nikakvih problema s njima. Zapravo jedini put da mi se dogodilo da kabel krene stekat je sa 1.5m kablom od 120kn, problem sa spojevima na konektoru. Ostali rade savrseno, ukljucujuci 5 metarski od 60kn koji uredno prikazuje 1080p.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na