Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2008., 00:04   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
22" sa postenom matricom

Pozdrav svima,

do kraja 10mj. moram uzeti dva LCD-a; iako mi je budjet blizu 10k kn, 24" modeli su mi ipak malo preskupi (a i presisali bi mi budjet), pa me zanima ima li sto u 22" svijetu sa wide rezolucijama (1680x1050, po mogucnosti)?

Kako mi se wide opcenito bas i ne svidja, u oko mi je upao i Dell 2007FP - je li netko radio na tom monitoru, cini li vam se 20" premalo za takvu rezoluciju te kakva je matrica u tom monitoru uopce? Kakav je po tom pitanju HP LP2065 (osim sto mi se cini da je jeftiniji za oko 200kn)?

TIA!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 01:24   #2
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Taj Dell 2007FP ima 51cm vidljive slike, isto kao i ovaj moj CRT iz siga kojeg držim na 1280x960 i neznam dali sam to prirodno ćorav ali 1600x1200 je meni presitno i teško za čitat stranice sa neta. 1280x960 gledam sa nekih 70-80cm a 1600x1200 mi je dovoljno čitljivo na nekih 40-50cm, to sam mjerio i odlučio se za nižu rezu jer na višljoj nemam ni dobar pregled nad monitorom, zbog blizine a same veličine ekrana mi ne stane u vidokrug.

Mislim da bih davni dana prešao na LCD da nemaju tako blesave reze.

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 23.09.2008. u 03:57.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2008., 01:38   #3
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pozdrav svima,

do kraja 10mj. moram uzeti dva LCD-a; iako mi je budjet blizu 10k kn, 24" modeli su mi ipak malo preskupi (a i presisali bi mi budjet), pa me zanima ima li sto u 22" svijetu sa wide rezolucijama (1680x1050, po mogucnosti)?

TIA!
Ovako nesto bi moglo uci u budzet, a dalo bi se naci i 24'' u tom cjenovnom rangu sa ne-TN matricom.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 03:45   #4
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
2x24" Della 2408WFP su ti unutar budžeta.

http://www.nabava.net/trazilica.php?...408WFP&x=0&y=0

Jedini 22" osim lenova sa ne-TN matricom trebao bi biti novi HP-ov 22", koji bi imao i manju nativnu rezu.
Evo topica:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=115320
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 08:27   #5
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pozdrav svima,

do kraja 10mj. moram uzeti dva LCD-a; iako mi je budjet blizu 10k kn, 24" modeli su mi ipak malo preskupi (a i presisali bi mi budjet), pa me zanima ima li sto u 22" svijetu sa wide rezolucijama (1680x1050, po mogucnosti)?

Kako mi se wide opcenito bas i ne svidja, u oko mi je upao i Dell 2007FP - je li netko radio na tom monitoru, cini li vam se 20" premalo za takvu rezoluciju te kakva je matrica u tom monitoru uopce? Kakav je po tom pitanju HP LP2065 (osim sto mi se cini da je jeftiniji za oko 200kn)?

TIA!
A reci jesi li možda razmotrio samsung 214t, dijagonala 21.3, tocka 0.27, reza 1600x1200, S-PVA matrica, kut 178, 8 bit Lut procesing, (svi tn imaju 6bit+frc)
Monitor košta 4999kn sa pdv i uklapa se u tvoj budget.
http://www.itsvet.com/tekst/izuzetni-samsung-214t/428/
Index je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 10:55   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Taj Dell 2007FP ima 51cm vidljive slike, isto kao i ovaj moj CRT iz siga kojeg držim na 1280x960 i neznam dali sam to prirodno ćorav ali 1600x1200 je meni presitno i teško za čitat stranice sa neta. 1280x960 gledam sa nekih 70-80cm a 1600x1200 mi je dovoljno čitljivo na nekih 40-50cm, to sam mjerio i odlučio se za nižu rezu jer na višljoj nemam ni dobar pregled nad monitorom, zbog blizine a same veličine ekrana mi ne stane u vidokrug.

Mislim da bih davni dana prešao na LCD da nemaju tako blesave reze.
Pa to je i meni trenutno najveci problem. Gledao sam u nekoliko tih monitora ali sve na tudjim radnim povrsinama i postavkama, tako da ne mogu donijeti pravovaljanji sud po tom pitanju...

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Ovako nesto bi moglo uci u budzet, a dalo bi se naci i 24'' u tom cjenovnom rangu sa ne-TN matricom.
Uuu, nemoj, slab sam na Eizo, F67 mi je jos uvijek na stolu. Vidim da ga nema na Nabavi a bormec ni u VeMilu - OTOH, 20" verzija kosta nemalih 6k kn...

Citiraj:
Autor Func Pregled postova
2x24" Della 2408WFP su ti unutar budžeta.

http://www.nabava.net/trazilica.php?...408WFP&x=0&y=0
Hm, da, ali ipak ne bih volio potrositi *sav* budjet ako ne moram...

Zapravo mi je najveci bad u tome sto su ti 24" ogromni i morao bih previse micati glavu lijevo-desno da ih "pohvatam" u potpunosti, a to mi se iz iskustva ne svidja (vec sam radio na 3x 19" CRT-a).

Citiraj:
Jedini 22" osim lenova sa ne-TN matricom trebao bi biti novi HP-ov 22", koji bi imao i manju nativnu rezu.
Evo topica:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=115320
Pasmasters, ja bih to trebao trziti najkasnije krajem slijedeceg mjeseca, hmm...

Citiraj:
Autor Index Pregled postova
A reci jesi li možda razmotrio samsung 214t, dijagonala 21.3, tocka 0.27, reza 1600x1200, S-PVA matrica, kut 178, 8 bit Lut procesing, (svi tn imaju 6bit+frc)
Monitor košta 4999kn sa pdv i uklapa se u tvoj budget.
http://www.itsvet.com/tekst/izuzetni-samsung-214t/428/
Ovo cak ni ne izgleda lose, a ipak je skoro dva inca vise od onog Della... Doduse, i skoro 2k kn je vise, ali dobro...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 11:06   #7
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
A jesi li pogledao L220x uživo? Ja bih dodao još i Samsung 215TW - 2300kn.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 11:19   #8
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Uuu, nemoj, slab sam na Eizo, F67 mi je jos uvijek na stolu. Vidim da ga nema na Nabavi a bormec ni u VeMilu - OTOH, 20" verzija kosta nemalih 6k kn...
Melcomp ga ima na cjeniku, cijena je 4.7k. Koliko ja znam to je jedini ne-TN 22'' za tu lovu uz Lenova (koji za moj ukus ima premali dot pitch).

Edit: Ne znam koliko je bitno da budu iste dijagonale, ako nije, mozda ne bi bilo lose razmisliti o kombinaciji 21'' + 24''. Vise bi dobio radnog prostora nego sa 2*22'' (uz pristojan dot pitch), a opet bi manje morao micati glavu nego kod 2*24''.

Zadnje izmijenjeno od: morph. 23.09.2008. u 11:53.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 11:51   #9
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
i teško za čitat stranice sa neta
Confused..sto ti ovo znaci?
Opera i FF 3.0 (ne 2, mora biti >3 verzija) imaju "prirodan" zoom cijele stranice.
Opera tipka plus
FF 3 ctrl+ '+'
Stranice ti sigurno ne mogu biti presitne koji god monitor imas otkako postoje jedan od ova dva browsera, stari FF (verzija 2) nije imao zoom..no sada su i to rjesili.

Pozdrav!
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 13:36   #10
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Ja sam prešao s magarca na konja. S 931BF na HP LP2065, na početku mi je sve bilo nekako oštro, bijela je bila prebijela, a boje su bile prejake. Sada se užasavam kada vidim neki LCD s TN matricom. I ja sam također mislio da će mi 1600x1200px na 20" biti prevelika rezolcuija, ali mi je taman, 19" na 1280x1024px mi je oduvijek bilo preveliko. Na poslu imam i Samsung 214T i ovih 1.2" što je veći ništa ne znači. Što se same kvalitete slike malu bih prednost dao Samsungu, ali je on, ako se ne varam, cca. 5k Kn, a HP 3k Kn, i po meni ta nijansa u kvaliteti ne vrijedi tu lovu. Još da nabavim kalibrator i sredim svoju škatulicu do kraja.

Samsung 214T vs. HP LP2065 (da ne kopaš sam )
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2008., 14:50   #11
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Mad ID Pregled postova
Confused..sto ti ovo znaci?
Opera i FF 3.0 (ne 2, mora biti >3 verzija) imaju "prirodan" zoom cijele stranice.
Opera tipka plus
FF 3 ctrl+ '+'
Stranice ti sigurno ne mogu biti presitne koji god monitor imas otkako postoje jedan od ova dva browsera, stari FF (verzija 2) nije imao zoom..no sada su i to rjesili.
Ma nije to to... ne želim tipkati/povećavati/mrdati nego se zavaliti i na miru čitat.
Isto tako kažu povećaj DPI, probao sam i onda pojedini programi prilikom instalacije
nemaju cjeli prozor pa nemam ono next, NoScript u ff kad izbacuje onaj prozor isto nije cijeli itd...

Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Na poslu imam i Samsung 214T i ovih 1.2" što je veći ništa ne znači.
Tih 1.2 je 51cm vs 54cm i nemoguće da sad samsung nije lakše za čitat spram HP-a ?!
Mislim, sama fizička veličina ikona i slova ispod nje, texta na netu je svakako veća nego na HP-u.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 14:54   #12
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Tih 1.2 je 51cm vs 54cm i nemoguće da sad samsung nije lakše za čitat spram HP-a ?!
Mislim, sama fizička veličina ikona i slova ispod nje, texta na netu je svakako veća nego na HP-u.
Ako te vid služi kako treba, na HP-u se čita bez problema, naravno s neke normalne udaljenosti, ne da se zavališ u krevet. BTW: jesi li radio na oba monitora da to možeš tvrditi iz prve ruke? Ja na oba normalno čitam tekstove, par sati dnevno za kodom.

E da, omjer 4:3 mi je puno bolji od 16:9 ili 5:4, ako se koristi za rad, a ne multimediju. 5:4 je po meni totalno promašeno.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 15:25   #13
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Ako te vid služi kako treba, na HP-u se čita bez problema, naravno s neke normalne udaljenosti, ne da se zavališ u krevet. BTW: jesi li radio na oba monitora da to možeš tvrditi iz prve ruke? Ja na oba normalno čitam tekstove, par sati dnevno za kodom.

E da, omjer 4:3 mi je puno bolji od 16:9 ili 5:4, ako se koristi za rad, a ne multimediju. 5:4 je po meni totalno promašeno.

E dobro, ja sam jako zainteresiran za taj 214T koji sam i sam predložio, mislim da ću narućiti upravo taj monitor, jer 3cm nije baš mala razlika.
Meni su slova na 19" lcd-u čisto taman, tako da bi mi ispod 0.27 bila premala sa 60 cm udaljenosti od monitora. I ja nemam nikakvih problema sa vidom niti sam ikad nosio naočale.
Što veća slova to bolje.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 20:28   #14
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Uuu, nemoj, slab sam na Eizo, F67 mi je jos uvijek na stolu. Vidim da ga nema na Nabavi a bormec ni u VeMilu - OTOH, 20" verzija kosta nemalih 6k kn...
Kao što veli morph, pogledaj u >>Melcompu<< tamo imaju stvarno gomilu Eizovih modela. Također, osobno mi se jako sviđa baš model S2231WE-BK, pa razmisli o tome. Iskreno da sad kupujem monitor vjerojatno bi uzel baš taj.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 23:05   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
A jesi li pogledao L220x uživo? Ja bih dodao još i Samsung 215TW - 2300kn.
Nema li taj Lenovo prebrutalnu rezoluciju za tako malenu diagonalu? Kud sam i onako corav...

A Samsung ipak nebih, ni u kojem slucaju ; koja je matrica na tome uopce?

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Melcomp ga ima na cjeniku, cijena je 4.7k. Koliko ja znam to je jedini ne-TN 22'' za tu lovu uz Lenova (koji za moj ukus ima premali dot pitch).
Melcomp? No fucking way. Jos uvijek daju po par mjeseci garancije na Eizo, umjesto 5 godina? Smradovi...

Citiraj:
Edit: Ne znam koliko je bitno da budu iste dijagonale, ako nije, mozda ne bi bilo lose razmisliti o kombinaciji 21'' + 24''. Vise bi dobio radnog prostora nego sa 2*22'' (uz pristojan dot pitch), a opet bi manje morao micati glavu nego kod 2*24''.
Znam, ali mora biti sexy, tj. ista diagonala.

Salim se, imam takav pristup vec godinama, i jednostavno zelim imati dva identicna monitora.

Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Ja sam prešao s magarca na konja. S 931BF na HP LP2065, na početku mi je sve bilo nekako oštro, bijela je bila prebijela, a boje su bile prejake. Sada se užasavam kada vidim neki LCD s TN matricom. I ja sam također mislio da će mi 1600x1200px na 20" biti prevelika rezolcuija, ali mi je taman, 19" na 1280x1024px mi je oduvijek bilo preveliko. Na poslu imam i Samsung 214T i ovih 1.2" što je veći ništa ne znači. Što se same kvalitete slike malu bih prednost dao Samsungu, ali je on, ako se ne varam, cca. 5k Kn, a HP 3k Kn, i po meni ta nijansa u kvaliteti ne vrijedi tu lovu. Još da nabavim kalibrator i sredim svoju škatulicu do kraja.
Eee, takvo iskustvo mi je trebalo. Jos me nesto zanima. Radni stol mi je dubine 80cm, dakle, moja glava je negdje toliko (ok, uzevsi u obzir dubinu monitora i postolja, recimo nekih 10cm manje) udaljena od monitora. Je li to dovoljno da se normalno vidi sve na njima?

Citiraj:
Samsung 214T vs. HP LP2065 (da ne kopaš sam )
Thx!

Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Kao što veli morph, pogledaj u >>Melcompu<< tamo imaju stvarno gomilu Eizovih modela. Također, osobno mi se jako sviđa baš model S2231WE-BK, pa razmisli o tome. Iskreno da sad kupujem monitor vjerojatno bi uzel baš taj.
Ok, Eizo je Eizo, ali ovaj HP mi se jako svidja i trenutno je uz Dell 2007FP u najuzem izboru. Volio bih negdje naci head to head compare, ali nema nigdje...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 23:45   #16
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Eee, takvo iskustvo mi je trebalo. Jos me nesto zanima. Radni stol mi je dubine 80cm, dakle, moja glava je negdje toliko (ok, uzevsi u obzir dubinu monitora i postolja, recimo nekih 10cm manje) udaljena od monitora. Je li to dovoljno da se normalno vidi sve na njima?
Meni je dubina stola 70cm, znači gledam monitor s nekih 50-ak cm i veličina slova mi je sasvim zadovoljavajuća, uopće mi nisu premalena. Na početku je bilo par dana privikavanja jer sam ipak došao s 1280x1024 gdje je dot pitch 0.29mm ako se ne varam. O prikazu boja se ne mora niti govoriti na njegovoj S-IPS matrici, bijela je bijela, plava plava, itd. Što se tiče probijanja svjetla možda ga ima mrvicu na samome dnu ekrana, ali ga do sada u radu nisam primjetio, eventualno kada se zagledam u taj dio ekrana kada gledam neki 16:9 film. Za multimediju mu isto tako ne mogu naći zamjerku i pravi je užitak pogledati HD video, pogotovo s ovakvim bojama i kontrastom.

Ja sam ga kupio na slijepo, naručio ga od partnera M-SAN-a, imao je jedan stuck pixel, ali to se lako riješi, kontrole su mu odlične, ergonomija također, gimnasticira na sve strane, s lijeve strane ima 2 USB porta.

Dobar bi bio i za setup od dva monitora jer ima dosta tanke rubove oko samoga ekrana, s lijeve i desne strane po 16mm.

Probaj naći nekoga tko ga ima da vidiš kako izgleda ili se zaleti do RI pa popijemo kavu i gledamo ko' telci u ekran.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 05:42   #17
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
i ja imam lp2065 i gledam u njega s ~80cm udaljenosti. Oci mi nisu savrsene, ljevo ima dioptriju -0.75, a desno -1.5 s tim da ima ostecenje neko pa nije moguce ispravit vid u potpunosti nikad, medutim nebitno posto u 90% slucajeva za kompjuterom sjedim bez naocala i to mi ne predstalja nikakav problem. Dapace, ugodnije je nego na nekom losijem 19". A l220x ima samo malo manji pixel od 20" 4:3 monitora i nije rezolucija pretjerana uopce ako nemas bas povecu dioptriju (razlika u visini matrice je 30.63 (20.1" 4:3) vs 29.62 (22" 16:10) za istih 1200 pixela, tj 3.3%)

e da, moj primjerak lp2065 nema pozadinskog probijanja uopce. I imaju 4 usb prikljucka, odotraga i gledaju prema dolje, kao dvi portovi

pred neko vrijeme sam napravio par fotki nabrzaka za usporedbu 19" i 20" monitora, pa evo posta gdje je to postano. prva slika ti je u biti jedina interesantna, da vidis direktnu usporedbu u velicini teksta (jos je vidljivija kad usporedis debljinu plavih crta), ostalo je samo demonstracija kolegici s foruma o kutu gledanja kod tn-a. no isto mislim da bi trebao vidjet neki ok monitor s pixelom <0.26mm da vidis odgovara li to tebi ili ne.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 24.09.2008. u 06:04.
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 08:41   #18
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nema li taj Lenovo prebrutalnu rezoluciju za tako malenu diagonalu? Kud sam i onako corav...

A Samsung ipak nebih, ni u kojem slucaju ; koja je matrica na tome uopce?
Za lenovo ne bih komentirao rezu, meni paše, pa sam zato i pitao jesi li ga uživo pogledao.

Samsung dolazi sa S-PVA, takav LCD je do nema dugo koštao preko 4000kn, cijena je sada jako prihvatljiva, dijagonala je ok, i 4600kn (plus neki popust kaj ćeš užicat ) za ta dva nije previše love. Jest da je stariji model, al samo predlažem. - review

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=46449

Btw, ovaj LP2065 je oku ugodan, slika je ok, raza taman.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 10:10   #19
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
zaboravi sve i čekaj 12mj i HP LP2275W....ili ga nabavi vani..za tu lovu će bit svemirski best buy (ispod 3000kn)...neki modeli koje su naveli su već stari modeli, neki imaju izrazite mane i sl...a cijene su im dosta nerealne..osim za 1-2 modela....na tvom mjestu bi se dvoumio između 2065 i 2275W...dakle pitanje formata i reze....ali ruku na srce...s tvojom lovom bi uzeo HP 2475W za 4500 kn.....1920 reza, h-ips matrica, čvrsto postolje, manje bugova nego kod drugih....treba li ti još?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na