Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.09.2008., 22:47   #1
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
Lova spremna,LCD-u ni traga

u početku bijah zagrijan za lenovo 220x,onda se pojavija hp 2475,dell-ovi svi puni mana....stoga jel meni i sličnima(koji smo još na crt-u)najbolje ostati još na toj tehnologiji,jer po svemu sudeći ovaj moj aoc 19" je bolji od monitora od 5000 i više krvavo zarađenih kuna
-input lag(lcd s 0ms još ćeka da ga se izmisli)
-nenativna rezolucija(digitalna teh.to lako može riješiti ali njih baš boli ona stvar)
-vidljiv kut
-zasićene boje
koji k...c su izmišljali lcd kad je stara tehnologija toliko bolja,ljudi imaju volje da daju 5000 i više kn za monitor a to nije mala lova u odnosu na vrhunske crt-ove koji su toliko goštali svojedobno,a dobijaju MAČKA u vriči...
stoga šta mi preporučate da izdržim još par godina ili da do kraja miseca ipak kupim lenovo 220x,od HP-a odustajem,moram potrošiti više za kalibrator nego šta dođe monitor
GodsKiller je offline  
Staro 10.09.2008., 23:13   #2
Doms
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Kod kuce, a di dalje?
Postovi: 58
Ja mislim da ovakva rasprava - Sta je bolje ? CRT ili LCD nema smisla.
Sama cinjenica da LCD je manji i da ne zraci kao CRT je dovoljno da kupis LCD.
Neki ljudi rade za kompom vise sati dnevno i stvarno se osjeti razlika izmedu
LCD-a i CRT-a.
Ja sam pomocu svog starog CRT-a zaradio svoje prve naocale...
__________________
Quid Quid latine dictum est altum viditur!
Bilo što rečeno na latinskom zvuči pametno!
Doms je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2008., 23:19   #3
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Bas super za tebe. onda i dalje gledaj u crt
Fleks je offline  
Staro 10.09.2008., 23:26   #4
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Bas super za tebe. onda i dalje gledaj u crt
Mda tako nekako.

btw. nigdje nije navedena namjena tog monitora nego se koliko vidim trazi monitor za 5k bez mane. Dalje, oko tih famoznih mana i nedostataka. Kad sam uzimao monitor forumi su isto tako bili puni nedostataka, mana i felera vezanih uz model oko kojeg sam se dvoumio. Naposlijetku se ispostavilo da u svakodnevnom radu ne vidim apsolutno nikakvu manu tog monitora.
morph je offline  
Staro 10.09.2008., 23:39   #5
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
To su gluposti. Neshvacam osobe koje imaju ulupano uredno 5-6-7-8k kn u komp i onda zbog vlastite skrtosite nezelje da zrtvuju malo slabiju grafu i proc ili sto vec bulje u CRT.

Pa nije to ko prije 4-5 godina kad je stvarno kostalo, ali i tada je bilo opravdano. Danas hvala Bogu mozes kupit za kikiriki pare LCD koji ce ti biti bolji od CRTa u svakom slucaju.

I sam sam preso prije valjda 5 godina sa CRTa na LCD koji je kostao ko svetog petra kajgana i to sam presao na njega sa FINOG crt-a, a ne nekog junka i nakon pol sata nije bilo teoretske sanse da se vratim na onu ogromnu kutiju kojoj je mjesto u muzeju, a ne na mom stolu.

grije, trosi, titra, boli glava i jos je na to sve nezdravo. Da ne pricamo da nakon nekog vremena svaki pocne zezati sa ostrinom itd itd...

CRT mogu opravdat nekome samo kao sekundarni monitor i to samo onda kad se bavi nekakvom profi obradom fotografije pa mu treba tu i tamo radi vjernosti boje i to onda kad si nemoze priustit profi LCD...
Fleks je offline  
Staro 11.09.2008., 20:41   #6
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
To su gluposti. Neshvacam osobe koje imaju ulupano uredno 5-6-7-8k kn u komp i onda zbog vlastite skrtosite nezelje da zrtvuju malo slabiju grafu i proc ili sto vec bulje u CRT.
nego lijepo kupe LCD koji ih dere sa 400 cd i spali im facu?

zapravo, otkud ti ideja da su LCD monitori manje štetni za vid od CRT-ova? nisu uopće. odnosno, možda je bolje pitati otkud ti ideja da su CRT-ovi više štetni za vid od LCD-ova
pingmachine je offline  
Staro 11.09.2008., 21:30   #7
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Monitori nikad nisu bili jeftiniji ako podjeliš diagonalu/kune. Tehnologija je skoro pa u zenitu.
Ako se malo vratimo u prošlost koliko su došli dobri monitori od 22" link danas su prava bagatela.
MIK je offline  
Staro 11.09.2008., 21:50   #8
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
CRT vs. LCD teme su zabranjene, kao i Dune 2 argument na TeamLiquid forumima
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na