Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2015., 20:45   #31
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
@Sphere ne znam kako ti se da,vodis borbu sa vjetrenjačama,i ja dajem glas za i5 4460 pored AMD-a ako ćemo gledati početniku još da overclocka 500-600 MHz da se približi i5,onda tu ulazi u pricu veća potrošnja i veće zagrijavanje što povlači trošak dobrog kulera itd.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:47   #32
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Sve i da ima vodu na tom FX-u nebi ga toliko naklokao da bude bolji od stock i5
Uskoro krecem van, pa malo kratim vrijeme na forumu, inace ova tema je uvijek aktualna, i cak nakon sto puta dokazivanja jednog opet se pokrece iznova i iznova...
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:51   #33
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Mika
Ne kuizim tvoje stanje svijeti, stavljas linkove di je i5 bolji, i onda tvrdis da ide na FX-a, ovo za Witchera nije reprezentno zato jer je poznato da u toj igri CPU uopce i nema svrhu, cak i slabiji procesori na njemu drze gtx 980 bez bottlenecka.
Nevidim zato bi mu FX trajao 5-6 godina a i5 nebi, samo sipaš bisere bezveze

Hawker
O kojih ti par naslova pricas, pa 90 posto igri ne koristi vise od 4 jezgre, cak ni sve 4 ne koristi po pravo, nema naznaka ni da ce koristiti, posto sa DX 12 dolazi reduciranje CPU usagea.
Nađi mi 5 naslova di je FX bolji od i5, a ja cu tebi 50 di nije... jednostavno tvoje tvrdnje se kose sa zakonima svemira po ko zna koji put kada dizes te FXove u nebo.
Aha,ja jos nisam naisao na igru koja ce imati manje od 60 fps sa ovim FXom.
Inace,na tom opjevanom WoTu imam 90+ FPS po onom njihovom counteru.
Kako to da imam toliko ako to FX ne moze po tebi?

Padove na 55 FPS u nekim igrama ne racunam.

Lijepo prouci link iz potpisa pa ce ti dosta stvari bit jasnije.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:54   #34
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Pugsley, tema o nadogradnji već postoji. Također navedi je li plaćaš u kešu, karticama, je li baš mora biti MagazinRS...

Ok ti je i jedna i druga opcija, izuzev ploča kao što ti je već objašnjeno. Dakle ili Giga 970A-DS3P za FX ili AsRock 81M-HDS za i5. Samo ne zaboravi da ti za FX treba i primjeren cooler, to ti je dodatnih 150-200kn.
Plaćam kešom/virmanom. MagazinRS mi je najbliži i navikao sam kod njih kupovati. Doduše primjetio sam da su podignuli cijene za jedno 5-10% od kad su se preselili. Tako da imaju prednost ali ako je netko drugi osjetno jeftiniji ići ću k njima.
Također bi htio da mi u dućanu ugrade komponente da se ne moram baviti s time. Imaš neku preporuku?

Imam Spire Kepler rev2, da li je on primjeren cooler? Eto, da imam više para na raspolaganju bilo bi lakše, ovako zajebavam i vas i sebe.

Komp mora trajati dugo jer računam da će s vremenom i diskovi, napajanje i monitor riknuti pa ću i to morati mijenjati.
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:57   #35
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Mika
Ne kuizim tvoje stanje svijeti, stavljas linkove di je i5 bolji, i onda tvrdis da ide na FX-a, ovo za Witchera nije reprezentno zato jer je poznato da u toj igri CPU uopce i nema svrhu, cak i slabiji procesori na njemu drze gtx 980 bez bottlenecka.
Nevidim zato bi mu FX trajao 5-6 godina a i5 nebi, samo sipaš bisere bezveze

Hawker
O kojih ti par naslova pricas, pa 90 posto igri ne koristi vise od 4 jezgre, cak ni sve 4 ne koristi po pravo, nema naznaka ni da ce koristiti, posto sa DX 12 dolazi reduciranje CPU usagea.
Nađi mi 5 naslova di je FX bolji od i5, a ja cu tebi 50 di nije... jednostavno tvoje tvrdnje se kose sa zakonima svemira po ko zna koji put kada dizes te FXove u nebo.
Stanje svijesti? Stanje svijesti je da netreba dati kune više nego što treba za CPU. Pogotovo ne za nešto u čemu će vidjeti tu i tamo pomak ak iskešira dodatinh 3k+ kuna za grafu. I to besmislemi pomak sa 145 na 160 FPS. Ili 125 na 140.

A i sam spominješ DX12 a pogledaj si rezultate Mantle-a. Pišljivi x4 se prilično dobro drži za svojih kusur $.

Tak da je ne znam koje je tvoje stanje svijesti.

Ionako sam rekao, ako mu se ne da OCati nek uzme Intela. A ako se hoće pozabaviti s time FXa (koji je i jeftiniji). I ne znam koja je to spika o "početnicima". Kolko ja znam svi su nekad bili početnici. Koje su to spike "e sad on je početnik pa mora na intela"?

Tak i tak s r7 250 netreba ništa OCati anyway.

I to je smiješno "Witcher nije reprezentativan jer 6300 radi bolje od i3 a FX-8350 i i5-k su isti kad TREBA CPU snage a samo i7 nije bottleneck za Titan X" Yeah right. kad pogledaš video do kraja se javi. Počeo di drobiti bezveze. pročitaj temu otpočetka, pa možda što napišeš i bude imalo smisla a ne upad "intel 1!!11!111!!!!!"

Radje nek spremi tih 200-300 Kn u kasicu za bolju grafu.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 12.12.2015. u 21:19.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 20:59   #36
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Aha,ja jos nisam naisao na igru koja ce imati manje od 60 fps sa ovim FXom.
Inace,na tom opjevanom WoTu imam 90+ FPS po onom njihovom counteru.
Kako to da imam toliko ako to FX ne moze po tebi?

Padove na 55 FPS u nekim igrama ne racunam.

Lijepo prouci link iz potpisa pa ce ti dosta stvari bit jasnije.
Ja sam ti svoje rekao, ti si taj koji bi se trebao uloviti proucavnaja, to sta si ti zadovoljan kao ti igre rade je prvenstveno zato jer je r9 390 zmaj od grafe, a to neznaci da sa i5 ti rezultati nebi bili jos bolji

Mika, razlika je u 200kn, proc se uzima jednom u 5+ godina tako da nije sad da je uklesano u kamenu da nemoze to malo naspram FXa uloziti, također ove gluposti o 150 fpsa mozes imati eventualnu u Lolu, u danasnjim naslovima na 1080p R9 390 je taman za zakljucanih 60FPSA

Odem van uzivajte
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 21:00   #37
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ja sam ti svoje rekao, ti si taj koji bi se trebao uloviti proucavnaja, to sta si ti zadovoljan kao ti igre rade je prvenstveno zato jer je r9 390 zmaj od grafe, a to neznaci da sa i5 ti rezultati nebi bili jos bolji

Odem van uzivajte
Inace bas trazim bolje od 60 fps.

Uzivaj vani.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 21:05   #38
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
A kakvi su ovi 6 jezgreni AMD-ovi? Vidim da se ne možete dogovorit
u toj varijanti bi mi i bolja ploča išla u buđet
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 21:07   #39
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Hawker
Redarim, nije bas da mogu neznam kak bančit al bude ok, i pare ujutro sta je najbitnije
pozz
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 21:09   #40
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Pugsley Adams Pregled postova
A kakvi su ovi 6 jezgreni AMD-ovi? Vidim da se ne možete dogovorit
u toj varijanti bi mi i bolja ploča išla u buđet
Pa to sam ti mislio i predložit da pogledaš neki FX-6300. Al nemoj uzimat asrocka niti onda ;P Jer se i on da fino OCati

FX 6300 970 Kn
ploča 658
RAM 420

2048

U Magazinu.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 12.12.2015. u 21:23.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 21:24   #41
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Pugsley Adams Pregled postova
Plaćam kešom/virmanom. MagazinRS mi je najbliži i navikao sam kod njih kupovati. Doduše primjetio sam da su podignuli cijene za jedno 5-10% od kad su se preselili. Tako da imaju prednost ali ako je netko drugi osjetno jeftiniji ići ću k njima.
Također bi htio da mi u dućanu ugrade komponente da se ne moram baviti s time. Imaš neku preporuku?

Imam Spire Kepler rev2, da li je on primjeren cooler? Eto, da imam više para na raspolaganju bil