Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2008., 23:39   #1
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
Problem analog/digital

Dakle imam LCd Samsung 960 BG i samo DVi izlaz na monitoru nažalost na grafičkoj je samo analogni ulaz. kupio sam pretvarač digitalnog signala u analogni ali kad upalim monitor samo se izmejnjuje nekoliko puta obavjest analog/digital/analog/digital i na kraju going to sleep i ugasi se... kako to riješiti, na monitoru nema niti jedne tipke
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 01:11   #2
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ovak. Na grafičkoj nemaš ulaz, već izlaz. Shodno tome, na tvom monitoru nije izlaz već ulaz. Taj ulaz je DVI-I, gdje ga ovaj "I" znači integrated, što pak znači da monitor podržava i analogni i digitalni signal. Jasno, potreban je odgovarajući kabel, u tvom slučaju DVI-A to D-sub, a koji dođe zajedno s monitorom. Ako nije, porazgovaraj s onim tko ti je monitor prodao.

S monitorom također dođu i uputstva za korištenje istoga. Ako ni to nisi dobio, onda imaš ozbiljan problem s onim tko ti je monitor prodao.

Dakle, u manualu piše da power button, osim, jel', za paljenje i gašenje, služi i za redetekciju signala. Pa, ako misliš da si sve dobro spojio (s onim kabelom kojeg možda imaš, a možda i nemaš), pritisti taj gumb koji put i promatraj efekat od tog.

Inače, to bi trebao biti ovakav kabel :

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=2780304

a onaj pretvarač je pretpostavljam, za obrnutu situaciju, kada pokušavaš spojiti grafičku sa DVI izlazom na analogni monitor i kao takav ti ne treba.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2008., 10:54   #3
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
hvala! to je bilo to, našao sam kabel!
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na