Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2008., 15:57   #1
Fonzerelli
Registered User
 
Fonzerelli's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
24'' - 2493HM / 2408WFP / MK241H

Kao prvo,ajmo reći da ušteda nije primarna nego dobivena kvaliteta.

Onda me zanima kakvi su uvjeti za rad na 24'',dali je to ipak previše i neugodno na bliskoj udaljenosti? ( onda ni neću pitati za one od 30''...)
Dali kutovi predstavljaju veliki problem kod gledanja filmova sa recimo 3-4 metra udaljenosti?

Od 3 navedene najbolje sam čuo o 2493HM ,vidim da piše da ima kontrast 10000 : 1,sad ne znam dali je to običan markentiški trik pa bih volio da netko kaže svoja iskustva sa navedenim monitorom ako ih netko ima. S druge strane vidim da MK241H ima najbolji odaziv od 2ms,koliko je to važno?

SAMSUNG 2493HM LS24KIEEFV, 5ms, 400cd/m2, 10.000:1, D-Sub, DVI-D, HDMI, crni, zvučnici

DELL 2408WFP TFT, 6ms, 400cd/m2, 3000:1, 15-pinD,DVI-D, HDMI, Anti-Glare, Flash Card Reader

ASUS MK241H, 2ms, 400cd/m2, 1000:1, D-sub, DVI-D, HDMI, crni, wide

Puno hvala na odgovorima (ukoliko ih bude)
Fonzerelli je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 17:23   #2
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Mogu ti biti blizu, nije neki problem. Samsung i asus imaju TN matrice i dosta su lošiji od Della.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2008., 21:29   #3
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Sa dellom neces imati nikakvih problema iz blizine, ostalom dvojcom (ne provjeravam, pa vjerujem Funcu da su TNfilm) iz blizine imat ces degradaciju boje na rubovima. Sve ovisi koliko si zahtjevan, ali ako si spomenuo kvalitetu, a ne najnajpovoljniju kupnju,-ovaj dell i IMHO trenutno jos bolje, u drugom treadu spomenut HP lp2475w http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=117593
Ove druge brojkice TN modela o kontrastu i brzini odziva uzmi sa zrncem soli. I o tome je ovdje vec puno pisano. Prolurkaj.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na