Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2008., 13:14   #1
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
20" 2043 NW

I što sada ? Nisam obratio pozornost, nadao sam se da će prodavać primjetiti moj propust, no ništa.

Htio sam 22" 2232BW (on naravno ima DVI), i onda je bilo da se čeka dosta dugo i htio uzeti jedan brutalan 20" (jer u međuvremenu je čovjek rekao da je 20" max, da mu na stol ne stane 22") !!

I ok nakon što ni drugog 20" nije bilo, uzeo ja treči, 2043 NW, i spajam ja sada mrcinu od konfiguracije, kada ono Analogni priključak na monitoru, a 2 DVI na grafičkoj

Ima li neke osjetne razlike, da zamijenim monitor, pošto je potpuno nov, iako sumnjam da mogu zamjeniti potpuno ispravni monitor, samo zato što nije DVI.

Ne ću kriviti prodavaća, no znao je na kakvu grafičku ciljam (prije toga je bila 9800 GTX +, pa sam tražio 4850, pa nije bilo, pa sam odustao u tom dućanu od grafičke), no mogao me upozoriti da nije DVI.

Slušam prijedloge.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 13:25   #2
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Toplo preporucujem zamjenu, a zaobici takodjer i 2032BW, iako ima DVI, taj monitor je takodjer los i nije ni blizu 2232BW po kvaliteti slike.

DVI ne nudi nuzno kvalitetniju sliku (ima monitora kod kojih su razlike minorne), ali ono sto je superiorno je 1:1 pixel mapping, mogucnost da se vrte i nize rezolucije bez razvlacenja i interpolacije, zna biti vrlo korisno u igrama.

BTW mozes spojit na tu graficku i analogni monitor, preko DVi->VGA prelaza.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2008., 13:36   #3
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Sojio sam ja sada s DVIa - VGA, no pošto 4850 ima dvostruki DVI, spojit ću ja i 2232 na njega, pa ću vidjeti razlike.

Ne želim nikoga kriviti, na kraju krajeva ja sam kupovao, no stvarno je bilo ovako:

imaš li ovaj monitor, odgovor: NE
a ovaj: tek za 10 dan
a ovaj: imam
aj daj.

A za monitore za koje sam čitao review i sve, nije bilo, i onda rekao, ma kako mogu pogriješiti 20", i bum, no DVI I sada sumnjam da će zamjeniti sam tak, vidjet ćemo.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 13:39   #4
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Gdje je kupljen?

Po meni je DVI must-have.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 14:57   #5
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
A gdje je kupljen, tak sve jedno. Što je tu je.

To ti je kada u opisu proizovda pišu ..., pa ne vidiš odmah bitne stvari ...

I nikako da provjerim, imam problema s instalacijom Viste 64, e sada koji je problem, ili je SATA disk, ili je 4 GB memorije, ili je grafička ne znam.

Maknuo sam 2 GB, pa nije ni blizu došla kao prošli puta (instalacija), pa sada na IDE sa 2GB pa ćemo vidjeti, ostaje još samo grafička.

Naime prvi puta instalacija prošla, ali restart i onda blackscreen. A nakon toga niti jednom nije prošla do kraja već baca isti error. Po netu tražio, i spominju dečki samo SATA, tako da je možda to taj, e sada možda sam mogao nešto u BIOSu srediti da to radi, no prvi puta stavljam 64 bitne pa nisam znao što me sve čeka :P
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 15:43   #6
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
pa odi vrati monitor ... bar nazovi i pitaj jel mozes zamjenit
hash je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 15:56   #7
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
o Aris pa ko bi reko da tu tražiš pomoć...
....a jbg. šteta kaj si se zahebo s tim 2032NW, valjda ti budu htjeli zamijenit.....tak sam i ja došao u Ve-mil i vidim 2243 na akciji za 1500kn i skoro sam ga čopio...., na svu sreću nisam, jer je bio NW, a onda još nisam znao te šeme da je NW (analogni), a BW (DVI), moja preporuka ti je ovo, to si i ja mislim uzet sad za tjedan-dva....

....a ova Vista x64 je i meni pomalo čudna, sad sam prvi puta stavio Vistu prije kojih mjesec dana i uvijek neki problemi, neke sam riješio u hodu, a nečim se mučim još i dan danas....

.....mislim si da je bolje stavit x86....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 16:10   #8
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
No kada sam ja rekao da je još to sve bugovito i da postoje probleme, smijali mi se

A ne ću taj monitor uzimati, jer sam uzeo za 1273 kn 20", i 20" je najveći što smijem uzeti, a to BW, NW eto opekao se i ja.

Sada nikako riješiti problem, 64 bitnu ne mogu ni instalirati osim na IDE disk, no na sata nikako !

Sada sam probao s FDsikom formatirati pa probavam opet, evo na 67% i PUKNULO upravo sada ! Čudno da prvi puta nije puknulo ?!

A sada svaki puta na 67% i isti error:

"Windows cannot install required files. ....
Error code: 0x80070570"

I što napraviti, pobavam sve moguće solucije, vadio sam i rame kao što su neki rekli, ma nikako da instaliram Glupo da IDE disk bude nutra.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 16:17   #9
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
....valjda si instalirao drivere za sata kontrolere....
probaj clear CMOS...
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 16:31   #10
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
malo sam guglao i problem je dosta cest:

ovo je najbolje sto sam nasao
Citiraj:
My issue was resolved by disconnecting one of the CD/DVD units installed in my system. Bam, it installed with no errors.

I have the DVD unit setup as master and the CDRW unit set to slave on the secondary IDE channel. I'll change both to cable select later on, I'm just happy it's working!

Hope this helps.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2008., 16:44   #11
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Nemam ja tih problema pošto mi je DVD sata.

Uglavnom išao sam testirati disk, i op, našao je errore..

Očito je tamo .. greška, jer stane na uvjek istom dijelu i piše cannot copy ..

Sada ćemo vidjeti sa Hitachi toolom (IBM) toolom ću eraseat pa fixat, pa ćemo provjeriti..

Hvala na pomoći. A za monitor ćemo vidjeti. To javim kada se poigram malo s Vistom na IDE disku
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 17:34   #12
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
KAd ste već kod ove teme, moj monitor ima i DVI i klasični analogni ulaz,, Eh sad, monitor nije došao sa DVI kablom ,nego samo s klasičnim, na koji je spojen... Za sada mi se čini da je slika odlična!

Samo me zanima što će se promjeniti u odnosu na DVI kanbal, kad ga kupim?
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 18:25   #13
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ne znam što biti rekao. Provjeri sam

Ja upravo imam 2 monitora koji su jedan do drugoga. Razlike postoje ! No mogu postići istu sliku nakon male kalibracije 2043 ! (analognog) tako da ne ću mijenjati, mislim raspitat ću se, ali sumnjam da ću za stvarno zamijeniti !

Slika je odlična na oba.

1 veća zamjerka s moje strane je to što ne vidim tipke niti ih mogu napipati na 2043, pa klikaš bezveze dok se ne navikneš di su. na 2232 su opipljive, iako isto se ne vidi koja je koja .. ali se lakše naviknuti na redoslijed.

Uglavnom ja sam zadovoljan, a problem diska, eto vratit ću ga pa ćemo vidjeti za sada IDE disk.

Je netko radio neki test diskova ? Kolika je razlika SATAII i IDE ATA?
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 19:45   #14
Wild Boy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
@Kova
Koja su ti podesavanja za 2043 posle kalibracije?
Wild Boy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na