Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2013., 08:28   #1441
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Ja sam do sada kupovao u Protisu, reklamirao bio dva napajanja koja su me došla 600kn. Sve prolazilo bez problema. Međutim sada kod zadnje narudžbe, 3 PC-a u vrijednosti 13000kn, zatražili ponudu oni nama odg da preko web shopa napravimo narudžbu. Mi kažemo da ne želimo naručiti nego da nam treba PONUDA. Debili isto odgovaraju da napravimo web narudžbu pa će oni to promijeniti. Nakon što smo "naručili", dobili ponudu, platili jer je bila najpovoljnija, javljaju da nemaju matične ploče na lageru i da odaberemo nešto drugo.
Odgovorimo im da nam predlože adekvatnu zamjenu, oni nas lagano odjebu kao "najbolje da vi odaberete da se spriječe daljnje komplikacije". Pa jebem ti poslovanje šta nudiš nešto što nemaš, kako možeš poslati ponudu ako nemaš komponente.

Uglavnom zadnje naručivanje kod njih ikada. Iako će proći na kraju sve ok, ovakva neozbiljnost od takve firme je smiješna.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 08:52   #1442
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
a koliko vas koštala poštarina za to sve što ste narucili?
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2013., 10:25   #1443
TemplarLord
Registered User
Moj komp
 
TemplarLord's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 47
Vidim da Protis i nije baš tako bajan

Ja sam dosta naručivao od njih, sig potrošio oko 10k kn u zadnjih godinu dana. Imao sam samo problem kad sam frendu radio novi komp, matična Gigabyte je došla mrtva iz kutije.

Poslali smo matičnu nazad, javili servisu šta se događa, dobili drugu u roku tjedan dana. Ništ strašno uglavnom, al sad kad vidim da drugi i nisu te sreće manje ću uzimat od njih.
__________________

TemplarLord je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2013., 18:52   #1444
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
Evo i ja izgubio nevinost s Protisom danas.
Nisam pacijent za ljubaznost al tipu na blagajni treba dat otkaz.
Osim ako je neljubazan jer ga gazda kinji?
Ajd barem je bagatela, al i ADM je bagatela pa se osjećam ko gospon kupac tamo.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 01:53   #1445
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Moram priznati kako sam bio malo više na telefonu s njima u zadnjih tjedan dana, da im je usluga očajna preko telefona. Kada nazoveš niti ne dobiješ "Protis, izvolite" ili tako nešto, nego više "Hej?"...

anyway, naručio sam bio nešto i stiglo je u vremenskom roku, kada je trebalo ispraviti nešto na računu to su odmah napravili, samo javljanje im nije jača strana
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 11:59   #1446
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ekipa, pitanje.

Znam da se u roku 7 dana može raskinuti kupnja na daljinu. Na protisovim stranicama sam pročitao da u slučaju povrata robe, oni uzmu 20%.

Po moje, raskid ugovora nije isto kao i taj povrat. Ima li netko konkretna iskustva da mi potvrdi da ako pošaljem službeni dopis da raskida ugovor kao i zapakiran predmet da će mi vratiti svu lovu?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2013., 22:47   #1447
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Na koji način se rješava reklamacija u slučaju slanja artikla poštom? Riječe je o HDD-u koji je otkazao nakon mjesec dana.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 09:20   #1448
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ja uzel kod njih neki mp3 i usb 16gb, i nakon godinu dana usb krepal a kod mp3-a ne radi 3.5mm dek.
Dao na reklamaciju i evo treci tjedan cekam na odgovor!

Inace uzeo sam tamo jer imaju zbilja jeftinih stvari, al do sad nisam imal priliku reklamirat nesto, a ovo cekanje mi se bas ne svida.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 09:29   #1449
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Na koji način se rješava reklamacija u slučaju slanja artikla poštom? Riječe je o HDD-u koji je otkazao nakon mjesec dana.
Po pravilima/Zakonu, ti šalješ njima o vlastitom trošku, a ukoliko se ustanovi kvar šalju ti novi o svom trošku. Vidi potpis člana Alfa_R ukoliko ti ga žele dostaviti o tvome trošku!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 13:30   #1450
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Ja uzel kod njih neki mp3 i usb 16gb, i nakon godinu dana usb krepal a kod mp3-a ne radi 3.5mm dek.
Dao na reklamaciju i evo treci tjedan cekam na odgovor!

Inace uzeo sam tamo jer imaju zbilja jeftinih stvari, al do sad nisam imal priliku reklamirat nesto, a ovo cekanje mi se bas ne svida.
budeš se još načekao ako ih nebudeš počeo zvati i gnjavio jer su nažalost takvi. treba se znati da su vrlo jeftini, a zapravo usluga im je katastrofa kad treba nešto reklamirati.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2013., 14:25   #1451
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
budeš se još načekao ako ih nebudeš počeo zvati i gnjavio jer su nažalost takvi. treba se znati da su vrlo jeftini, a zapravo usluga im je katastrofa kad treba nešto reklamirati.
Zato i jesu jeftini.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 15:01   #1452
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ma nije hića, al da mi je hića zvao bi svaki tjedan barem 2x Ovak mi nije problem jer mi je bitnije da mi zamjene pokvareno a sad 2ili4 tjedna ...

Doći ću im samo za dva tjedna u trgovinu i ak ne bude riješeno onda me budu ćuli na fin način i to je to.

Makar znam iz iskustva nekih drugih trgovina da takvim trgovcima to ide kroz jedno uho nutra a kroz drugo van, ne dira ih pol % kaj im ja govorim da su bezobrazni i ne rade svoj posel.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 19:12   #1453
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zato i jesu jeftini.
ima i drugih jeftinih web shopova popute Future it, pa im je kvalieteta usluge daleko bolja.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 19:17   #1454
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ima i drugih jeftinih web shopova popute Future it, pa im je kvalieteta usluge daleko bolja.
I zašto se onda kupuje u Protisu? A ne u Futuri?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 19:50   #1455
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Na koji način se rješava reklamacija u slučaju slanja artikla poštom? Riječe je o HDD-u koji je otkazao nakon mjesec dana.

Tako sto ti placas postarinu do njih,a oni posalju nazad na tvoj račun.Oko 70 kuna troškova sveukupno. Tako su mene zajebali,i od tada su na crnoj listi. Kod njih ne kupujem i da su najjeftiniji.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 10:14   #1456
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
I zašto se onda kupuje u Protisu? A ne u Futuri?
to neznam... kak drugi razmišljaju
ljudi misle biti će sve ok, a onda se opeku
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 10:21   #1457
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
to neznam... kak drugi razmišljaju
ljudi misle biti će sve ok, a onda se opeku
Naravno. No tako se "čisti" tržište.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 16:03   #1458
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Evo upravo dobio odg na mail, nemaju zamjenski usb pa slijedi povrat sredatava....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 21:01   #1459
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Ja nakon 2 veoma ugodna iskustva u online kupnji i komunikaciji sa Protisom, sada naletio na nekog nepismenog tko sa mnom razmijenjuje e-mailove kao da smo si frendovi.

Prva dva puta sve 5, odgovor na e-mail u kratkom roku, obostrana komunikacija na "vi", svaki e-mail uredno potpisan, a naručeno poslano u roku 24h od uplate na njihov žiro račun.

Ovaj treći put sve kontra. Osoba s kojom se dopisujem se ne zamara sa pravopisom ili potpisivanjem, bitno da odgovori na e-mail. Više nema promptnog odgovaranja na e-mail, već kad tko stigne. A iako je prošlo već 5 dana od uplate na njihov žiro račun, uređaj mi još nije poslan, a oni nemaju pojma kada bi ga mogli poslati.

Primjetio sam da njihova oznaka "dobavljivo" na web shopu znači upravo to - dobavljivo. Što ne znači da oni to imaju na lageru, nego će to dobaviti pa vama dostaviti. I to se upravo meni sada dogodilo. Ako sutra ne pošalju uređaj, tražiti ću storniranje narudžbe i povrat novca, jer da sam htio čekati 7 dana, onda bi sutra tek krenuo naručivati potrebni uređaj.
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 21:13   #1460
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ja kod njih imam "fintu" da sve naručujem "na prezime" da mi dođe u poslovnici i pokupim drugi dan nakon što provjerim, hop-skok do njih, platim i svi sretni.

Kad mi je zadnji put frajer preko telefona reko da moram otić na web i napravit narudžbu glatko sam mu rekao da mi ju on napravi i naruči, a da ću ja pokupiti to. Tako i bješe. On bi najradije spustio slušalicu, pustio mene da se registriram na njihove stranice i dijelim podatke, a njemu je to klik mišem tamo amo i ćao.

Inače, dosad sve super i nisam imao problema, ali svaki put je bilo kao što sam napisao gore, dakle nikakvo plaćanje robe unaprijed. Eventualno bih neki avans uplatio ako se radi o više tisuća kuna primjerice, jer bih ih tako osigurao da ću doć pokupit to, a ne da radim gluposti
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2014., 21:28   #1461
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Ma meni tehnički nije problem uplatiti da mi pošalju, pod pretpostavkom da će to biti unutar 48 sati, a i pogotovo jer živim iza Sesveta, pa mi je prigodno da mi to što mi treba dođe na kućnu adresu.

Ali ovaj put osim što čekam, i osim što nikom nije palo na pamet uopće obavijestiti me da ću malo pričekati ili bar neku poluispriku dati, su se baš opustili i ono, ne sviđa mi se to ako sam već nešto platio

EDIT: jutros sam poslao mail da ukoliko se danas ne pošalje uređaj da storniraju narudžbu i vrate mi novac. Naravno da nisu ništa odgovorili.

Zadnje izmijenjeno od: Sardi. 13.01.2014. u 13:50. Razlog: dodatak
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 16:36   #1462
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Tek nakon trećeg e-maila, u kojem sam "prijetio" da ću se obratiti službama nadležnim za zaštitu potrošača, dobio sam odgovor. Kratak i jasan.

"Ispričavamo se na nastaloj situaciji. Nalog za povrat je napravljen. LP"

Kad naručujem nešto, svi su pristojni, potpis na svakom mailu itd itd. Kad se žališ, ko stoka si.

Nije problem nešto platiti pa dobiti na kućnu adresu, ali 2 stvari kod njih treba pripaziti:

1) riječ "DOBAVLJIVO" na web stranicama - označava točno to što piše, da proizvod mogu dobaviti pa ga vama poslati. Ne znači nužno da ga imaju na lageru te se u tom slučaju može dogoditi što se meni dogodilo - čekanje 7 dana, 18 mailova i na kraju jedva dobiven povrat novca.

2) pri njihovom formiranju web narudžbe koju dobijete u pdfu na mail - obratiti pozornost desno gore na "rok isporuke" koji uvijek ostaje prazan. Prazan je zato što ni sami ne znaju kada će oni dobiti proizvod pa ne mogu garantirati ni rok isporuke.

No u sitnim slovima dolje piše jasno da će se novac naručitelju vratiti ukoliko se ne ispoštuje rok isporuke. Tako da kada vam pošalju pdf narudžbe, tražite da upišu rok isporuke 7 dana i tako se dodatno osigurate da ćete dobiti svoj novac nakon točno 7 dana bez nepotrebnih tipkanja preko e-maila
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 16:52   #1463
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Kupio sam prije tri dana LG 27MA73 monitor kod njih, nakon što su mi četiri druga shopa (Futura IT, M-computers, Telebit i još jedan) rekli da nije dobavljiv. Odakle su ga povukli, pojma nemam, samo vidim da je danas nabavljiv (prema nabava.net-u) samo u EDigitalu i Telebitu, tako da je vjerojatno riječ o zadnjem primjerku.

Komunikacija... Kada nije zauzeto, javljaju se na telefon, na mailove odgovaraju unutar jednog dana, sve u svemu može bolje, ali nisam nezadovoljan. Vidim da su uveli i plaćanje AMEX-om na rate, tako da mislim da bi s njima mogao u budućnosti poslovati.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 17:06   #1464
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Meni su ok, kupovao 10-ak puta i reklamirao jednom, nekih sitnih zamjerki u brzini je bilo ali ajd.
Sviđa mi se što godinama drže niske cijene.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 21:13   #1465
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
evo još jedna pokuda... kupi se predmet žešće cijene sa rokom isporuke 3-5 dana... sve ok da ja peti dan ne zovem i saznam da paket još nije ni stigao do njih, a kamoli da je krenuo meni... ali da bi gospoda poslala mejl, nazvala ili sl.. i rekli sori, ne bude tad i tad, već neki drugi dan... prvi i zadnji put kod njih...
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 21:42   #1466
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Zato ne naručuješ stvari koje su "dobavljivo", nego "raspoloživo".

Dobavljivo je sve ono što distributeri imaju na cjeniku,
ali nije oni tu robu nemaju na skladištu, nego moraju naručiti.
I onda se dogodi kada idu naručit da kod distributera piše "stiže za 5 dana",
te naravno oni ne mogu ništa, jasna stvar.

Kada naručiš nešto raspoloživo, to znači da to nešto i imaju u skladištu i mogu
ti poslati isti dan.

I šta bi ti htio, to je webshop, ne centralno skladište za sve što postoji.

Ako ti nešto treba odmah, kupi fino u Linksu.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 22:53   #1467
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
par tjedana ranije je poslan upit... rekli su da nemaju ali da će nabaviti predmet i da će biti tad i tad kod njih. ponovno im je poslan upit na koji su poslali ponudu te su rekli da će nakon uplate predmet biti kod mene za 3-5 dana. uplata je izvršena takoreći odmah.

ono što su mogli je biti fer i reći sori... došlo je do ovog ili onog, izvinjavamo se te će predmet kasniti dan, dva, pet... ok ?
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 21:22   #1468
Neno2+
Banned
 
Neno2+'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
PROTIS kultura djelatnika tamo je bolje receno nekultura udes niti dobar dan neznaju reci samo gledaju kao da gledaju u daljinu nekim cudnim pogledom koji ostavlja dojam blago receno (ko te ..be) i to sto tamo kosta par kn manje mi ne znaci nista jer radije odem u IT futuru gdje je usluga i vise nego korektna...mene protis vise nece vidjeti...
Neno2+ je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 23:44   #1469
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Nisam ih uspio dobiti na telefon (receno mi je da su imali veliku guzvu), ali mejlom se netko javio i dogovorili smo povrat novca.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 10:50   #1470
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
Citiraj:
Autor Neno2+ Pregled postova
PROTIS kultura djelatnika tamo je bolje receno nekultura udes niti dobar dan neznaju reci samo gledaju kao da gledaju u daljinu nekim cudnim pogledom koji ostavlja dojam blago receno (ko te ..be)
Potpis na ovo... svaki put ista priča, prvo se prave nekoliko minuta da nešto jako bitno rade i ne mogu odvojiti oči od ekrana ni da te pogledaju, a ako dobiješ dobar dan možeš se smatrati pravim sretnikom... možda da im netko proba objasniti da su najobičniji prodavači za pultom a ne da su povukli boga za muda kako oni očito misle u svojim glavama... pa i od todorićeve prodavačice koja radi za 2500 kn dobiješ više ljubaznosti...
mighty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na