Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2007., 11:57   #61
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
hmmm... kako se ova rasprava razvija, mogli bismo ponuditi bugu da nam outsource-aju forum
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:00   #62
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Mislim, glupo je da ti ovo sve pišem tu jer je sve lijepo objašnjeno u tekstu. Jedini je problem što većina ljudi prilazi temi s predrasudom da je tekst "plaćen", no to je tipična značajka mindseta ljudi na ovim prostorima.

nemoj se ljutiti ali to je tako. tako je to tu na ovim prostorima. ali, znas, tako je i sire. pa i svi znamo da je tako cak i na netu..ili nije
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:02   #63
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Pa mislim da je dosta ovog upućeno i na račun PCE-a. Doduše, ovdje nažalost nema toliko reklama pa to časne čitatelje ne bode u oči. 110% sam siguran da bi porast komentara o neobjektivnosti i plaćenim recenzijama porastao eksponencijalno s porastom reklama. No opet kažem, to je jednostavno balkanski mindset kojeg se nećemo riješiti još dugo vremena.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:07   #64
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
nemoj se ljutiti ali to je tako. tako je to tu na ovim prostorima. ali, znas, tako je i sire. pa i svi znamo da je tako cak i na netu..ili nije
Možda. Objektivno, mislim da se sve svodi na 5% glasnih koji izražavaju svoje mišljenje i najčešće pljuju, pa ja kao autor na prvu loptu pomislim kako je to glas većine.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:13   #65
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Pa mislim da je dosta ovog upućeno i na račun PCE-a. Doduše, ovdje nažalost nema toliko reklama pa to časne čitatelje ne bode u oči. 110% sam siguran da bi porast komentara o neobjektivnosti i plaćenim recenzijama porastao eksponencijalno s porastom reklama. No opet kažem, to je jednostavno balkanski mindset kojeg se nećemo riješiti još dugo vremena.
bez daljnjega. vjerojatno jednako neargumentiranih kao za bug. ono... svima nam se može prigovoriti milijun stvari, ali gdje baš ovakve teorije zavjere IMHO, malo je naivno kao razlog za sve i svašta navoditi potplaćivanje od strane oglašavača. a kada bi znali koliko je od oglašavača teško izvući pare za ono osnovno, a kamoli nešto ovakvo... brijem da kad bi netko od nas i bio toliko glup da traži pare za narušavanje svog kredibiliteta, firma koju ucijeni bi ga tolko razapela da više nikad ne bi radio u struci
... informatika nije politika... iako u informatici ima politike... podjednako koliko u politici informatike

a kao ćemo biti iskreni, vjerujem da bi ti jednako koliko i ja radije odbio napisati jedan prljavo plaćeni članak (i ne ubrao lovu), nego se zbog šaku dolara glupim člankom odrekao principa zbog kojih radiš ovaj posao
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:17   #66
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ova zadnja ti je mnogo dobra Horza.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:17   #67
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Svaki Bug uredno procitam, jest da ako cemo o tome procitam, rijec je mozda o 25-30% tekstova, ali sigurno je da nadjem nesto sto me zanima. Nekoga drugoga mozda drugaciji sadrzaji. Ono sto je sigurno jest da Bug nije materijal za pljuvanje, nije ni za hvalospjeve ali mi je cisto ok casopis za procitati neke stvari koje sam zaobisao/slabo proucio u njuzima na netu.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 12:31   #68
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
vidi nemoj se ljutit, ali ako casopis savija istinu, kakav je to informativni casopis? Ako vi ublazite da neki proizvod nevalja, onda sigurno necete reci koji je proizvod bolji. jer mozda je taj bolji proizvod kod konkurentske firme koja vama neplaca. a to po meni nije u redu od casopisa koji bi trebao informirati ljude kako bolje potrositi odredenu kolicinu novaca.

Recimo sjecam se da sam prijatelju rekao da uzme 7900gs s vf700 koji dolazi po defaultu s grafom i to u vemilu. Ako ajmo reci vemil ne reklamira kod vas vec samo hgspot, a jedino u vemila ima ta 7900gs s vf700, vi cete napisati da je 7900gs s standardnim kulerom u hgspotu best buy. sto ocito nije istina, jer se za iste novce dobi bolji kuler u drugoj firmi.
ovo je zamisljena situacija, ali kuzis sto sam htio reci.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 13:11   #69
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Nisam rekao da se ublažuje nego da se napiše na diplomatskiji način. Zašto bi to ikoga spriječavalo da napiše nešto dobro o proizvodu koji je doista dobar? Ne kužim poantu toga što si napisao. Ne sjećam se niti jednog usporednog testa u kojem nije bilo jasno naglašeno što je dobro, a što loše.

Što se tiče tvoje zamišljene situacije, ne vidim način da dam preporuku hardveru koji nije testiran i uopće ga nema na testu. Zašto ga nema? Zato što dvije firme nemaju dobru suradnju. Zašto nemaju dobru suradnju? Zato što vjerojatno ne profitiraju jedna od druge na istoj razini.

Mislim, kužim ja da bi bilo fenomenalno da netko ode u svaki dućan u Hrvatskoj i skupi sve moguće kartice (npr.), istestira ih i napravi neki izbor najboljih, ali to u praksi ne radi. To si ne mogu priuštiti niti puno veći strani mediji, a kamoli jedan časopis koji se prodaje na tržištu veličine 10-15 milijuna ljudi (uvrh glave, realna brojka je recimo 4-7 milijuna), a bavi se, ruku na srce, područujem koje zanima jako malen broj ljudi. I kad kažem skupi, u ovom kontekstu ne mislim na to da tvrtke ustupe hardver nego da se ode u dućan i kupi hardver samo za taj jedan test.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 13:39   #70
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
hocu reci, ako se zna da je vf700 bolji od 95% standardnih kulera, onda ako nista drugo mislim da bi onaj koji se naziva novinarom ima duznost da je nabavi, da ode tamo pa da ih moli da mu ustupe, ili da posudi od poznanika. Kako ce nabaviti je u ovom slucaju nebitno, ali izlika da je nisu testirali zato sto im nitko nije dao je... smijesna.
Ako se reklamira ogroman broj testiranih grafi i obraduje se dobar dio jednih te istih grafa, a u isto vrijeme se novinar nije potrudio saznati ima li i di ima neka koja se razlikuje od referentnog dizajna, je zalosno.

I kako da ja sada vjerujem ljudima u casopisu koji nezele testirati hw, ako im netko za to neplati? samo zato sto pise da dolazi sa vf700 obecava bolje performanse od slicnih grafa. smatram da je novinarova duznost da je testira samo zato sto izgleda obecavajuce. Jer placam da saznam sto je najbolje na nasem trzistu, a ne sto je najbolje iz ponude onih koji se reklamiraju u casopisu.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 13:44   #71
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ne znam što da ti kažem jer ti jednostavno tupiš svoje bez da sagledaš situaciju iz svih aspekata. Daj nađi jedan časopis ili internet stranicu koja u usporednom testu obradi apsolutno sav dostupni hardver koji je teoretski dostupan u danom trenutku. Nećeš naći jer takvo što ne postoji.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:20   #72
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
jedino bug,skoro svaki mjesec,naravno ako su meni dosadne tema kao printeri,notbuci,fotići,preskačem ga taj mjesec,stari u firmi dobije vidi i chip pa uzme doma,nekad kupovao pcplay ali je to bezvezno bacanje novca,jedino kolega uzme gameplay pa njega prolistam,moram napomenuti da za sad bug ima najbolji dvd što se sadržaja tiče a najjadniji dosadniji i uvjek isti pcchip.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:33   #73
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
hocu reci, ako se zna da je vf700 bolji od 95% standardnih kulera, onda ako nista drugo mislim da bi onaj koji se naziva novinarom ima duznost da je nabavi, da ode tamo pa da ih moli da mu ustupe, ili da posudi od poznanika...
Ma da, ja onda mislim da je PoV losa firma i nije mi jasno zbog cega nebi osoba koja sebe naziva novinarom nabavila XFX grafulju jer je "bolja".

Najbolje bi bilo da, osobe koje sebe nazivaju novinarima dignu kredu i pokupuju sve moguce grafe koje se nalaze na hrv trzistu i onda da naprave test, jer postoje osobe kojima treba servirati sve na pladnju.
I naravno kad dodje iduci mjesec i izadje nekoliko novih kartusa treba ponovo to isto napraviti, ali kako je zaduzen prvim kreditom kojeg nije ni poceo otplacivati postaje losa osoba koja sebe naziva novinarom i najbolje bi bilo da mu se da otkaz jer postoji jedan citatelj koji je mozda zainteresiran za novu grafu, a nije, jadan u mogucnosti procitati kakva je grafa.

Ajde prestanimo se ponasati ko neke milostive i pocnimo koristiti google.

Ah jesam se prvo nacital, a onda i napisal kup ßranja.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:39   #74
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
nisam mislio da se obradi sav hw, ali ako se kaze testirali 120 grafulja od kojih je 60% isto, a ono sto je dostupno i izgleda (makar na papiru) da je bolje od 95% istih grafi, niste zato sto vam ta tvrtka nije platila, ustupila ili sto vec je zalosno. I onda reci da je neka druga najbolja ili best buy, a niste ni pokusali saznati ima li bolja.

i na kraju samo da kazem da necu kupovati bilo kakve casopise, jer se manje vise sve nađe na netu, a postotak onoga sto bi se isplatilo citat, je jednostavno premali.
ovim gore nisam htio reci da ste gori od stranica na netu, cak sam rekao da vas i razumijem, ali ako zelite da kupim casopis onda mora biti bolji od onoga sto mogu saznati i besplatno.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:43   #75
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
S čitanjem časopisa sam prestao kada sam pročitao da se X800Gt otključava bez problema i onda ima punokrvnih 16 pipa. Naravno, onda se nisam toliko "kužio" u hardwer pa sam ju kupio. Potražio pomoć ovdje na forumu kako je otključati (jedna od prvih moji tema) i naravno da od otključavanja apsoltna NULA.

Naravno, Teo Valich je u sljedećem broju napisao napomenu da se zabunio i mislio na X800Gto. Nikad nisam i neće preboliti to
__________________
Don je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 14:49   #76
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Najbolje bi bilo da, osobe koje sebe nazivaju novinarima dignu kredu i pokupuju sve moguce grafe koje se nalaze na hrv trzistu i onda da naprave test, jer postoje osobe kojima treba servirati sve na pladnju.
nisam rekao da pokupuje sve vec da se nabavi, posudi ili sta god, ono sto bi moglo biti bolja opcija. A ne reci najbolja je ova, a nije sve ni pogledao. A zasto i bi kada je 95% verzija iste grafe isto. mogao je jednu standarnu testirati i 5 koji se razlikuju od tih standardnih.
I oprosti ako zelim kupiti casopis da saznam koja je grafa najbolja za moje novce.
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Ajde prestanimo se ponasati ko neke milostive i pocnimo koristiti google.
I koja je onda svrha kupovine nekog casopisa?
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 15:52   #77
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
evo jedna realna situacija koju raf sigurno može riješiti bez problema...
prije tjedan dana je lansiran novi proizvod koji je podigao podosta buke. u RH ga ima samo jedan distributer. i ne može dati sample jer je sve rasprodao, a proizvođač ne može dostaviti novi sample na vrijeme za objavu članka jer je distributer to trebao odraditi.
mi taj proizvod ne možemo isčupati iz dupeta. i ne možemo tražiti distributera da nam oda povjerljiv podatak kome je prodao, pa da idemo od vrata do vrata da nam netko od tih osoba ustupi proizvod na test.

ili primjenjeno na roundupove...
15.12.2007. pošaljemo mail velikom broju distributera u kojem stoji nešto poput "01.02.2008. izlazi usporedni test geforce kartica. ukoliko nam možete ustupiti neki od navedenih modela na test u periodu od 01.01. do 01.02., molimo da nam javite koji."
i onda dođu odgovori tipa "rasprodano, dolazi tek mjesec dana kasnije". ili "možemo, ali baš ovaj najbolji nemamo niti ćemo imati".
... i onda fino ispadne da nemreš nabaviti najbolju karticu.
raf, kako bi nabavio tu najbolju karticu u roku od 2 tjedna?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 16:34   #78
parazyd
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bug Lab
Postovi: 4
U suštini, imam dojam da je Raf relativno mlad momak koji stvari promatra kroz sasvim krivu prizmu. Scenariji koje opisuješ u svojim porukama su nama (ne nama kao Bugu, nego nama kao IT časopisima, bilo papirnatim ili internetskim) znanstvena fantastika. Takvo što je jednostavno neostvarivo, iz razloga koje su već spomenuli Denis, Horza i još neki koji evidentno shvaćaju u kakvom se politički-vremenskom čušpajzu svi skupa nalazimo.

S tim na umu, ostajem pri onome što sam već napisao - posao koji radimo je dobar i nitko me neće natjerati da se sramim zbog stvari koje su rezultat takvog djelovanja.
parazyd je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 16:55   #79
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
i na kraju samo..,...ali ,...but ....yebiga...sjecam se prije dvije tri godine Buga gdje se kroz 3(tri) broja seciralo test grafi.prvo low end,pa mainstream,pa kartice za guzonjine sinove.i svi sretni i mirna bosna.naravno ,naslov nije mogao a bogme nit je trebao bit na svakom broju 120 grafi na testu...
2500+
http://www.bug.hr/izdanja/?id=61
1200-2500
http://www.bug.hr/izdanja/?id=60
0-1200
http://www.bug.hr/izdanja/?id=59
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 18:09   #80
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
evo jedna realna situacija koju raf sigurno može riješiti bez problema...
prije tjedan dana je lansiran novi proizvod koji je podigao podosta buke. u RH ga ima samo jedan distributer. i ne može dati sample jer je sve rasprodao, a proizvođač ne može dostaviti novi sample na vrijeme za objavu članka jer je distributer to trebao odraditi.
mi taj proizvod ne možemo isčupati iz dupeta. i ne možemo tražiti distributera da nam oda povjerljiv podatak kome je prodao, pa da idemo od vrata do vrata da nam netko od tih osoba ustupi proizvod na test.
A ako vas taj distributer ne reklamira necete ih ni pitati.
Citiraj:
kaze Beren
koji nije testiran i uopće ga nema na testu. Zašto ga nema? Zato što dvije firme nemaju dobru suradnju. Zašto nemaju dobru suradnju? Zato što vjerojatno ne profitiraju jedna od druge na istoj razini.
na to se odnosilo, a ne kada je fizicki nemoguce nabaviti karticu. A vi cete radije testirati nekoliko jednih te istih kartica, nego uzeti one koje se razlikuju.
Citiraj:
opet kaze Beren
to je nažalost neizbježno jer će svaki partner htjeti ubaciti svoje grafičke u test. I što da im onda kažeš? "Ova vaša kartica branda x je zapravo ista kao kartica branda y, samo što ima drugu naljepnicu na cooleru, pa je nećemo uzeti na test"
Bitno da mozete udariti bombasticni naslov. A to sto kupac cita jedno te isto kod istih kartica to nije bitno. Najvaznije je da partner bude zadovoljan, a vi da imate pune stranice teksta.

Citiraj:
Autor parazyd Pregled postova
U suštini, imam dojam da je Raf relativno mlad momak koji stvari promatra kroz sasvim krivu prizmu. Scenariji koje opisuješ u svojim porukama su nama (ne nama kao Bugu, nego nama kao IT časopisima, bilo papirnatim ili internetskim) znanstvena fantastika. Takvo što je jednostavno neostvarivo, iz razloga koje su već spomenuli Denis, Horza i još neki koji evidentno shvaćaju u kakvom se politički-vremenskom čušpajzu svi skupa nalazimo.
da se ponovim
Citiraj:
kaze raf
i na kraju samo da kazem da necu kupovati bilo kakve casopise, jer se manje vise sve nađe na netu, a postotak onoga sto bi se isplatilo citat, je jednostavno premali.
ovim gore nisam htio reci da ste gori od stranica na netu, cak sam rekao da vas i razumijem, ali ako zelite da kupim casopis onda mora biti bolji od onoga sto mogu saznati i besplatno.
Citiraj:
Autor parazyd Pregled postova
S tim na umu, ostajem pri onome što sam već napisao - posao koji radimo je dobar i nitko me neće natjerati da se sramim zbog stvari koje su rezultat takvog djelovanja.
Ako ti mislis da radis dobar posao, onda samo tako nastavi
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 19:09   #81
parazyd
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bug Lab
Postovi: 4
Gle, možeš se ponavljati koliko hoćeš, bottom line je da ne shvaćaš (ni ne želiš shvatiti) ono što ti ostali tupe.

Prilično dobro mogu procijeniti kad je sugovornik prezatupljen da bi daljnja diskusija imala smisla, tako da EOD što se mene tiče.
parazyd je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 19:29   #82
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
A ako vas taj distributer ne reklamira necete ih ni pitati.
nije istina. odakle ti takva glupost? odakle bi PCE onda uopće nabavljao stvari, pošto nam se jedva tko uopće reklamira.
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
na to se odnosilo, a ne kada je fizicki nemoguce nabaviti karticu. A vi cete radije testirati nekoliko jednih te istih kartica, nego uzeti one koje se razlikuju.
ovo kaj si napisao je fakat glupost svoje vrste jer je to direktan put u propast. pa nismo nesposobni zaraditi novac na drugi način, da bismo zarađivali za život kao nadriITnovinari, iako nemamo nikakve ambicije ni interesa za IT novinarstvo.
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
Bitno da mozete udariti bombasticni naslov. A to sto kupac cita jedno te isto kod istih kartica to nije bitno. Najvaznije je da partner bude zadovoljan, a vi da imate pune stranice teksta.
hmmm... a zakaj onda PCE ima 10k jedinstvenih posjeta dnevno, a npr. BUG nakladu od nekoliko tisuća primjeraka? u zemlji od svega 4-5 milijuna stanovnika.

da se i ja ponovim... gore sam opisao dva konkretna problema za koja nisi napisao odgovor, a svejedno pišeš kao da poznaješ struku i problematiku.

ljudi fakat sorry kaj sam ovako popi... al ne trpim kad mi neki nerealizirani klinac neargumentirano priča laži o meni i mojem radu, koji svakodnevno svojim radom i trudom dokazujem. izmišljanje i laži prolaze kad se razgovara s ljudima koji nemaju pojma o čemu se govori. u svijetu odraslih i iole inteligentnih ljudi se iza riječi mora stati dokazima - činjenicama i djelom.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 20:22   #83
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Čemu rasprava s nekim tko nikada nije niti pokušao niti napisao ijedan komad članka, testa ili bilo čega sličnog?

Raf, s čim se ti baviš u životu? Čisto me zanima, da vidimo približno na čemu stojimo...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 20:34   #84
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
nije istina. odakle ti takva glupost? odakle bi PCE onda uopće nabavljao stvari, pošto nam se jedva tko uopće reklamira.
nisam srao protiv PCE ili opcenito protiv internet stranica. vec sa srao casopisima koji se placaju, a puni su reklama i gluposti.

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
ovo kaj si napisao je fakat glupost svoje vrste jer je to direktan put u propast. pa nismo nesposobni zaraditi novac na drugi način, da bismo zarađivali za život kao nadriITnovinari, iako nemamo nikakve ambicije ni interesa za IT novinarstvo.
Ajde mi molim te reci kada je PCE uzeo 10 kartica koje su iste u svemu osim u boji najljepnice na kuleru? ponovo, nisam srao protiv PCE ili opcenito protiv internet stranica
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
hmmm... a zakaj onda PCE ima 10k jedinstvenih posjeta dnevno, a npr. BUG nakladu od nekoliko tisuća primjeraka? u zemlji od svega 4-5 milijuna stanovnika.
ponovo,nisam srao protiv PCE ili opcenito protiv internet stranica. A kakve veze ima u koliko se primjeraka tiska bug? Uvijek ima ljudi koji to citaju ili bilo sto drugo koliko god nevaljalo ili valjalo. Ja sam citao do prije 2 godine i vise ne citam, tj otkad sam saznao da mogu gotovo sve to procitati i besplatno na netu, a najvise citam novosti i clanke na PCE.

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
da se i ja ponovim... gore sam opisao dva konkretna problema za koja nisi napisao odgovor, a svejedno pišeš kao da poznaješ struku i problematiku.
kao sto vec rekoh razumijem vase probleme i koje znam i neznam, ali rekao sam sto me smeta i to da se promjeni mozda bi i kupovao bug. Za PCE nisam nista rekao i jasno mi je da vi nemozete zivjeti od mojih klikova, dok bug ili bilo koji drugi casopis zivi i od kupaca i od reklama. A ponasaju se kao da su bitniji partneri nego onaj koji ih kupuje.

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
ljudi fakat sorry kaj sam ovako popi... al ne trpim kad mi neki nerealizirani klinac neargumentirano priča laži o meni i mojem radu, koji svakodnevno svojim radom i trudom dokazujem. izmišljanje i laži prolaze kad se razgovara s ljudima koji nemaju pojma o čemu se govori. u svijetu odraslih i iole inteligentnih ljudi se iza riječi mora stati dokazima - činjenicama i djelom.
Ponovo nisam govorio o tebi i PCE, jasno mi je da vi nemozete na drugi nacin sebe financirati. Ali zasto da za isti tuki placam bugu? Beren, koji koliko sam shvatio, radi u bugu je rekao da popustaju partnerima, zato sto ih placaju, a ispastaju kupci.

Citiraj:
Autor parazyd Pregled postova
Prilično dobro mogu procijeniti kad je sugovornik prezatupljen da bi daljnja diskusija imala smisla, tako da EOD što se mene tiče.
ja sam tupan. hvala. ali makar nisam toliko tup da placam nesto sto mogu citati i free.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 20:38   #85
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Čemu rasprava s nekim tko nikada nije niti pokušao niti napisao ijedan komad članka, testa ili bilo čega sličnog?

Raf, s čim se ti baviš u životu? Čisto me zanima, da vidimo približno na čemu stojimo...
ja sam onaj koji to cita, mislio sam da je onima koji ih pisu bitno sta ljudi koji ih citaju misle, ako nije zasto onda ista pisu?
Htio sam reci sto me smeta u IT casopisima, tako da kada ih kupim nemislim kako sam bacio novce.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 20:52   #86
Zunzara
WiFiHr member
Moj komp
 
Zunzara's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 137
@ raf
A sta bi ti zelio,da Beren osobno obide svaki ducancic u RH,o svom trosku kupi graficke koje nisu od partnera samo zato da bi ti bio sretan.Test rade na grafickama(i ostalom hardware-u)koji im je poslan u Lab i njih ocjenjuju.
Ako nisi zadovoljan tvoja stvar.Mislim da si vec vecini digao tlak svojom nedokazanocu.Osim toga Horza te je vec dva puta pitao nesto na sta ne odgovaras.Osobno me zanima i odgovor na Torovo pitanje.
__________________

Albatron PXP35 v 2.0,E2160 M0 @2,7 GHz,2x1GB+2x512MB Kingmax DDR2 800,Seagate 320 GB Sata II,Optiarc DVD-RW,Peak HD3850 256MB,Fortron 400W PNF in Coolermaster Praetorian,Samsung 205BW"

Gigabyte MA69G-S3H,X2 4000+,2x1GB Kingmax DDR2 800,Seagate sata II 250 GB + WD 200 GB,LG DVD-RW,Powercolor X1950 PRO Xtreme 256MB colled by Accelero X2,Fortron 350W PNF in Chieftec Dragon mediumtower,front 1x80mm,back 1x120mm,Vivax 20" LCD TV

COMPAQ EVO N800v
Zunzara je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 21:23   #87
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
vidi, to bi trebali raditi da su debili ida neznaju koristiti net. Svaki dan refreshaju novosti na svojoj stranici, cak i pisu da je izasla nova grafa koje je specijalna po tome i tome, dakle znaju da postoji takva grafa, jednio sto trebaju je onda traziti preko nabava.net da vide di je ima, te onda poslati majl da im je ustupe na testiranje. Dakle nemoraju se pomaknit od kompa. A ako je najjaca grafa koju su zaprimini iz low end kategorije onda nemogu napisati da je to najbolje sto mozes kupiti u hrvatskoj.
ja ako nisam zadovoljan nije samo moja stvar vec i njihova, jer sam im i ja potencijalni kupac. A ti si meni sad isto digao tlak jer sam vec nekoliko puta rekao da nisam mislio da mora ici pjeske i obici svaki ducan u RH.

sto se horzine 2 situacije tice. 1 ako se radi o novoj stvari i ako ju nemozes dobiti, a jedino ih kod njih mozes naruciti, onda odgodi za sljedeci mjesec. Jer ako mislis testirati nest sto nemas u rukama, onda stvarno...
2. ako nema odredenog modela tada onda jos uvijek imas mjesec i pol dana da je nabavis. barem sam shvatio to po onome sto si napisao. Ako u tom roku nemozes nabaviti onda lijepo napises da u vremenu testiranja nisi mogao dobiti primjerak, das nagrade za ove sto imas i onda cim dobijes ovu najbolju karticu napravis test i objavis ga te joj das nagradu, ako je najbolja.
Time si nadopunio taj roundup, a u proslom broju si se ogradio kada si rekao koja je najbolja.
sto se torovog pitanja tice to sam odgovorio. ja sam citatelj. nema veze jesam stolar, seljak ili doktor.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 21:26   #88
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Cool

Raf... odi dalje studirat stomatologiju, i ostavi se komentiranja u ovoj temi .
Jer je vrlo očito kako su ti tor, Horza,Zuznara... i drugi članovi naveli da svojim komentarima ne spadaš u ovaj thread.

Bug mi je bio do prije par godina časopis kojeg sam svaki mj kupovao, Još se sjetim kad je izašo prvi DVD u njemu. I bio sam ga kupovao do prije par mj, sada mi tu PCE, google, i ostale stvari koje mi pomognu kod odabira HW-a.
U njemu sam pročitao dosta toga, onako u preletu. I mogu reći da sam jedan broj Buga ( ne fizični, nego svaki mj jedan Bug ) - čitao doslovce 1mj, do drugog broja. Prvo sam pročitao nabrzaka o čem se radi, i ubacio DVD, malo sam probrowsao po njemu. I nastavio uobičajenim poslom. I svaki tjedan bi pomalo pročitao jedan od članaka, kolumni, reviewa, itd...

Pročitao sam skoro sve iz ovih koje sam pokupovao, i sad mi je gušt pročitat starije brojeve iz stalaže, gdje stoje.

IMO da je ovo najbolji domaći IT časopis. Svaka čast dečkima koji nutra rade, i koji pišu za Bug. Podrška Berenu i redakciji .
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 21:35   #89
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
a ti ih sve pohvalis i kazes koliko su kvalitetni, a informacije nalazis na netu i vise ih ne financiras... zapravo si rekao isto sto i ja.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 21:37   #90
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
raf roka protiv vjetrenjača

daj čovječe šta ti hoćeš od njih? uzmi tom's hardware vga charts i uspoređuj do božića, bug nemoj kupovat i rahatluk.

edit:

da ne bi mene prozvao odmah... znači ne kupujem bug, prelistam kad maznem šefu, sa dosta stvari tamo se ne slažem i sl., but then again... ne peglam ih na 2 strane foruma.
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na