Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2019., 14:25   #5101
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
G7 Power se na Amazonu može nabavit za cca 1380kn.
Za nekog ko želi bateriju koja traje 5-6 dana,ima micro SD+dual SIM,radi pouzdano bez bugova(koji su za MIUI nešto sasvim uobičajeno) i nije opterećen specifikacijama i kamerom,ova Motorola je pun pogodak.Radi bolje od Galaxy A40/50,ima brzo punjenje,iza je plastična pa nema straha od lomova i skupih popravaka, ja stvarno ne vidim ništa loše u tome da neko ne želi Xiaomi ili Honor i želi baš tu Motorolu 😄

Imao sam je i opet bi je prije uzeo nego P Smart,Honor 8X ili A40....
Ako je to čunga lunga razmišljanje,neka je.Živo me zaboli 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:27   #5102
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Xiaomi i Huawei su čunga lunga marke a eto Motorola nije. 😂
Za te pare se može dobiti i kupiti bolji telefon, a ako neko baš želi Motorolu jbg, vljda je veća sramota da te ljudi vide kak imaš Huawei i Xiaomi nego Motorolu. 😂
Bio sam 100 put kao ti u situaciji da nekom nešto od tehnologije moram predložit, a istom tom se ne može ništa objasniti niti predložiti jer na kraju kupi i odabere sam i na kraju se propisno zajebe.
Mene je jedan prijatelj 2 sata ubijeđivao kako je Noa telefon spejs šatl za kinesko smeće Xiaomi i da ga proizvode Hrvati. 😂
Radi se o osobi od 53 godine koja je koristila Moto G4 preko 3 godine kao svoj prvi ikad smartphone. Da se nije razbio, nebi vodili ovaj razgovor

Osoba ne prati svijet smartphonea i nebitno joj je 93% funkcija mobitela. Kamera tu i tamo, Viber i Chrome i pun klinac razgovora.

Nije da joj treba za pokazivanje po birtijama. Ne zna što i tko je Xiaomi, za Huawei je čuo na dnevniku. Želi opet motorolu jer em zna ime em je bio zadovoljan sa prethodnom motorolom.

Jel moram dalje ili je sve jasno?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 12:41   #5103
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Koliko moram platiti da kod Samsunga i LGa dobijem bolju kameru nego na Note 7? Mob je primarno obiteljski fotoaparat, selfie i yubito mašina.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 12:57   #5104
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Do 2500kn mi 9t i nista drugo bez razmisljanja.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 13:16   #5105
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Godinama smo na Kinezima, vratio bi se malo u Koreju.
Gdje je tu A70?
  Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 18:02   #5106
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Pa to ti je tu negdje...Mi9T ima jači proc,a A70 jaču bateriju,ali zbog većeg ekrana i slabijeg procesora,opet su tu negdje.
A70 iza ima iza nekakvu staklo- plastiku,a Mi9T je baš atraktivan,posebno crveni...
Čak su i cijenom slični ako usporedimo A70 sa 128GB verzijom Mi9T....
Kod A70 mi se sviđa što ima i micro SD 😃
locks je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 19:44   #5107
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Što više čačkam to mi se manje kupuje Samsung. Htio sam A50, ali sam ga otpisao jer kamera nije baš nešto, a to mi je najvažnija stavka, pa podigao budžet do A70 i opet mi nije nešto. Imam dojam da plaćam veliku premiju na AMOLED.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 22:06   #5108
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Probaj naći p20 ako tražiš jeftiniji mob s dobrom kamerom, bude ih sad po 2200kn ali je većina rasprodana
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 22:42   #5109
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Žena kaže da nije puno bolji od 20Lite. A tog ona ima i navodno je "smeće".
  Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 00:32   #5110
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Odustao sam od S9+ jer edge nemrem prozvakat nikak. Probao mob na jedan dan (imamo ga u firmi). P30 otpao jer nema gorilla glass bas kao ni ona tacna od P30 pro, vec neku jebenu foliju koja se nekom i odlijepi a kaljeno ne stavljam. S10 serija em skupa em ne donosi nista vrijedno spomena a baterijicu i pateticno punjenje (za 2019tu) da ne spominjem. Mi9 je sad uletio i poznajuci svoje nove prioritete a bome i lovu koju mislim dat - tog cu vjerojatno i uzet.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:04   #5111
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Od svoje trojbe na kraju uzeo Mi9T (cekam da dodje). Nadam se da cu se uspjeti prilagoditi na miui.

Mogu nabaciti neki komentar kada dođe (nadam se da sutra stiže da se maknem konacno s ovog polufixnog telefona) .
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:09   #5112
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Gorila glass renc ? Stvarno ? Jer corning je jedina firma koja proizvodi zastitna stakla ? Lol
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:42   #5113
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Evo ovako u vezi primanja i kvalitete signala na mobitelu negdje sam čitao da je osim hardware bitno i od kojeg materijala je napravljena pozadina mobitela staklo,aluminij,plastika ....
Ima li netko kakve prave i konkretne spoznaje o tom i koji je proizvođač najbolji po primanju signala i Dow/Upl.
Konkretno već godinu i pol na svom Xiaomi Redmi note 4 koji ima aluminijsko kućište i dvije uske trakice gore i dolje na njemu (antena) da ima dosta loš prijem signala.
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:54   #5114
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Gorila glass renc ? Stvarno ? Jer corning je jedina firma koja proizvodi zastitna stakla ? Lol
P20 i P30 serija nemaju nikakvu zastitu stakla. Imas zaljepljenu neku jadnu foliju. Nisi skuzio? To im nije prvi put...i to rade na flagshipima...jadno..
Zovi huawei podrsku pa provjeri...
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 10:16   #5115
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Zastitu stakla? Sta ocekujes, tempered glass gore ili?

To je obicna folija koja se makne kada kupis mob i nastavis ga koristiti kao svaki drugi. Neki puste foliju jer uopce ne znaju da je gore ili zele da im "zastiti" ekran. Ispod folije je staklo koje se i dalje grebe i razbija kao gorila, znaci nema razlike naspram ostalih mobova.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 10:24   #5116
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
P20 i P30 serija nemaju nikakvu zastitu stakla. Imas zaljepljenu neku jadnu foliju. Nisi skuzio? To im nije prvi put...i to rade na flagshipima...jadno..
Zovi huawei podrsku pa provjeri...
renc ako se on treba razbiti po pitanju sudbine ili neke vise sile, on ce se razbiti pa da imao ja gore 10 folija i kaljenih na njemu.

tvornicka folija je dosla no to nije ona tipicna folija za ekran.
ja sam kupio neku vrstu folije hardness 9H koja je kao kaljeno.
samo sto je folija i lijepi se ko folija. u kaljena sam se uvjerio da su beskorisna na edge ekranima. koliko i kako ce ta folija izdrzati ne znam.
receno mi je samo da ako ode staklo i ekran na p30p da mogu krizat 2000kn iz novcanika.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 11:30   #5117
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Zajebo sam se...huawei p20 i p30 serija ima Dragontail zastitu i ona je negdje al pari sa Corning 6. Japanci to rade i sastav je slican Corningovom. Trebao sam malo detaljnije istraziti. Pitanje je zasto to kinezi ne navode u speckama. Nema smisla.

Druga folija je znala doci sa serijom 10, tako bar bilo na mom p10 (i ispod nije bilo oleofobnog premaza)...negdje nasao da ju i dalje stavljaju ali ocito kriva informacija...

Info o zastiti:

https://www.androidguys.com/tips-too...rtphone-glass/
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 11:36   #5118
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
AGC Dragontrail je bomba od stakla. Imao sam ga na Xperiji Z ali je oba folija bila gore.
No imao sam ga i na Alcatelu Idol 6030X tamo davne 2013.g.
Što je taj mob prošao, nikada ni crtice na šajbi nije imao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 11:52   #5119
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Uzet cu p30 obicni i bok. P30 pro i s10+ su mi em preskupi (u mojoj glavi) em lagano tacne....iako nije tak strasno stvar navike valjda. Al p30pro je brutala, topla preporuka osim ak ne snimate dokumentarce s mobom u 4k. Al sumnjam.
Btw jedan odlican, detaljni i i unbiased review za P30.

Zadnje izmijenjeno od: renc. 01.08.2019. u 12:05.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 13:38   #5120
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
AGC Dragontrail je bomba od stakla. Imao sam ga na Xperiji Z ali je oba folija bila gore.
No imao sam ga i na Alcatelu Idol 6030X tamo davne 2013.g.
Što je taj mob prošao, nikada ni crtice na šajbi nije imao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ovo mogu potvrditi iz prve ruke. Isti Alcatel imao i to staklo na njemu je bilo zakon ni foliju ni futrolu nisam koristio i nista mu nije bilo.

Nije mi jasno zašto se to staklo češće ne koristi kod drugih brendova...
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 13:39   #5121
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa kako bi onda dodatno zarađivali na ekranima/staklima kad bi ono bilo predobro napravljeno ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 14:19   #5122
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
honor 8x, mi a2, sg a40

Koji bi bio bolji izbor ako se gleda samo kamera?


Trazim nesto da ima kameru u ragu ili bolju od sg a5 2017
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 15:32   #5123
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Uzet cu p30 obicni i bok. P30 pro i s10+ su mi em preskupi (u mojoj glavi) em lagano tacne....iako nije tak strasno stvar navike valjda. Al p30pro je brutala, topla preporuka osim ak ne snimate dokumentarce s mobom u 4k. Al sumnjam.
Btw jedan odlican, detaljni i i unbiased review za P30.
za p30 sam se i ja odlučio nakraju isto sam gledao i p30pro i s10+ i s10e ali odlučio za p30, nećeš pogriješiti
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 18:07   #5124
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Uzet cu p30 obicni i bok. P30 pro i s10+ su mi em preskupi (u mojoj glavi) em lagano tacne....iako nije tak strasno stvar navike valjda. Al p30pro je brutala, topla preporuka osim ak ne snimate dokumentarce s mobom u 4k. Al sumnjam.
Btw jedan odlican, detaljni i i unbiased review za P30.
Mislim da neces pozalit. Ja sam ga htio jer mi je na prvu p30p bio prevelik sa prvim susretom. Ali samse zbog oisa i jos nekih pizdarijica odlucio na p30p.

Kupio sam jucer mi9t mogu reci da me iznenadio xiaomi. Mob je bas brutalica za cifru koliko dode.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 18:27   #5125
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
P30 uzmi to sam ja htio..lijep mobic
Xiaomija ću i ja jednog dana
Samsung se itekako mora promjenit ako ću natrag na to čudo

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 19:53   #5126
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
AGC Dragontrail je bomba od stakla. Imao sam ga na Xperiji Z ali je oba folija bila gore.
No imao sam ga i na Alcatelu Idol 6030X tamo davne 2013.g.
Što je taj mob prošao, nikada ni crtice na šajbi nije imao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ali vidiš to je fascinantno kako neke mobitele možeš praktički baciti u kamenjar i ništa, kod drugih bi valjda bila eksplozija k'o da si bacio fatmana.

Kod mene moj stari LG G4 recimo. Taj mob je fakat prošao SVAŠTA. Nikad ni jedne crte gore.

S druge strane S9, jedan dan (~2 tjedna nakon što sam ga bio uzeo), primjetim onak ogrebotinu od ~1.5 cm na njemu - i to zato što sam ga nosio u džepu s jebenim ključevima

Tak da ono. Na ovom pazim da ga ne nosim ni sekunde bez tempered glassa.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 20:57   #5127
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Mislim da neces pozalit. Ja sam ga htio jer mi je na prvu p30p bio prevelik sa prvim susretom. Ali samse zbog oisa i jos nekih pizdarijica odlucio na p30p.

Kupio sam jucer mi9t mogu reci da me iznenadio xiaomi. Mob je bas brutalica za cifru koliko dode.
OIS....u ovom slucaju senzor je isti i velik i prema svemu sto sam vidio razlike se vide samo u lisijim uvjetima i to vrlo male. Na telefoto ima ois a tamo je bitniji dok je kod fotkanja u slabijim svjetlisnim uvjetima ipak najbitniji senzor, njegova velicina i kako je inplementirana el. stabilizacija. P30pro mi je fakat prevelik pogotovo jer prelazim sa S7. Dobro je i kaj P30 ima 3.5mm a lose (nije dealbeaker za mene) sto nema stereo zvucnike.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 21:03   #5128
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
OIS....u ovom slucaju senzor je isti i velik i prema svemu sto sam vidio razlike se vide samo u lisijim uvjetima i to vrlo male. Na telefoto ima ois a tamo je bitniji dok je kod fotkanja u slabijim svjetlisnim uvjetima ipak najbitniji senzor, njegova velicina i kako je inplementirana el. stabilizacija. P30pro mi je fakat prevelik pogotovo jer prelazim sa S7. Dobro je i kaj P30 ima 3.5mm a lose (nije dealbeaker za mene) sto nema stereo zvucnike.
Ne p30 je fakat odlican telefon ja sam presao sa g6, s7e i g6 su tu negdje po velicini koliko me pamcenje sluzi.

No vjeruj mi kad se naviknes na velicinu p30p full brzo, g6 sad kad uzmem od stare da joj azuriram pocistim malo mi djeluje kao igracka mala. 🤣

Mi9t me iznenadio tezinom, ali i performansama. Za 2600kn mobitel leti ko švicarska vurica.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 19:56   #5129
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Ma cuj, nekako mi je P30 granica sto se tice velicine

Mob mi zna bit i u dzepu. Mi9t je ok ali tei dosta od Mi9 a losiji nesto.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 20:51   #5130
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
True p30p.za straznji dzep okej, ali parkirat ga u prednji. 0 bodova.
devaa je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na