Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2019., 08:16   #41731
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Ajde da bar atmo benzinaca ima na izbor 1.6 ili 2.0 ali i to je kriminal.
kak nema? imas clio 2 1.6 16v, ima ih na izbor crnih, crvenih, zelenih, plavih...
adaksinjo je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 09:23   #41732
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Kaj se tice potrosnje dizel/benzin po gradu.

Dok mi je scross bio na servisu sada u prvom mjesecu imao sam zamjensku Octaviu karavan iz 2011, 1.6TDI.
Vozio sam iste rute po zagrebu i potrosnja mi je bila negdje 7-7.4l, sa scrossom imam 7.8-8.2 zavisi kolka je guzva na cesti.

Znaci razlika niti litru, i kak sad divljaju cijene benge usteda je nikakva. Plus sta noviji dizeli imaju DPF koji se u gradu sigurno brze zapuni nego da ga se vozi samo po AC.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 10:38   #41733
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
To uopće nije malo kilometara. Dizel sigurno ne bi bio promašaj.

Nego, imaš li neki specifičan razlog zbog kojeg si se zagledao samo u Mazdina i VAG kolica? Ja ta dva "kvazi" premium brenda ne bi ni pogledao ispod 6-ice odnosno Passata/Superba.
Nemam neki poseban razlog, ne treba mi veliki auto a i u garažu mi ne bi stal, tak da pucam na ove manje..

Pa ne znam, M2 mi se sviđa, a i motori su pouzdani.
Što se tiče Ibize, gabariti iste su tu negdje sa M2, jedino eto taj 1.2TSI me zanimao kakav je..

Baš sam sjedio u novom (2017) Swiftu, mislim da mi je to najlošije iskustvo bar po pitanju materijala unutrašnjosti, plastika, koja se uvija pod prstima, tak da mi je tu pao mrak na oči, doduše ni ostali auti u toj klasi nisu bogzna kaj po tom pitanju, al opet mi djeluju kvalitetnije neg u Swiftu.

Pošto imam Clio 2, ovi "mali auti" su ipak veći od Clia 2, kojih 20tak+ cm, a to se osjeti, tak da mi je tu napredak vidljiv, u užem krugu mi je bio Clio 4, al ponuda prostora u kabini je nekak skučena, pogotovo na zadnjoj klupi a i preglednost je loša..

Što se tiče potrošnje, baš se s tipom razgovaram o Ibizi sa 1.2TSI motorom, veli da je gradska vožnja oko 7-7.5l, autocesta, isto oko 7l, 130-140kmh, otvorena oko 5.5, mogao bih povuć paralelu sa svojim autom koji ne troši niš više neg ovaj moderni 1.2TSI, a i kolko sam probao vuče ko i 1.6 16v, naravno, 1.2TSI briljira u međuubrzanjima.

Recimo, Mazda 2 90ks, na papiru djeluje odlično, bar što se tiče performansi, u praksi mi nije takav dojam ostavljao, al to je bila vožnja od cca 10tak min. tak da je ipak potrebno malo duže vremena da steknem neki dojam.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 14:22   #41734
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Decki, ima tko preporuku kome u ZG vozit C-max 1.6 HDI na dijagnozu? Stari ima hrpetinu problema s autom, pusi kao da svaku voznju radi regeneraciju, ne ide s mjesta kao da je stalno ubsafe modeu, servo na vecim brzinama otvrdne da je gotovo nemoguce skretat...sad munse poceo gasit sam od sebe, ostane upaljena lampica grijaca i neda upalit auto, nakon par minuta se ugasi lampica pa auto moze upalit. Da je uzeo Tourana problemi bi bili rjeseni isti dan.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 14:33   #41735
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Na potezu ZG-VG imaš Ford Lacković pa neka barem naprave dijagnostiku. Od nekih sam čuo da su dobri, ali nisam osobno bio tamo.

EDIT: A budući da je PSA motor, možeš pitati i majstore za Francuze kao Porkolabića u Starom Čiču ili Krunu Palca iz Lučkog.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 16:30   #41736
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Taj auto po ovome nema problema s motorom nego elektronikom.
Tak da definitivno u Ford na dijagnostiku prije svega
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 16:50   #41737
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da se malo dotaknem "japanaca" i "europljana".
Nevjerojatno koja je razlika u kvaliteti (ovdje govorim na aute stare 7,8, 10+ god).

Imam više primjera, ali evo najnoviji konkretni primjer - usporedba jeftinog Suzuki Ignisa (da, radi se u Mađarskoj ali po Japanskim specifikacijama što je najbitnije) i značajno skuplje Citroen Xsara Picasso.
Dva auta različite klase, ok Citroen nije baš mjerilo kvalitete ali dobro.

Znači, dva auta istog godišta (2006.), prve vlasnica, voženo u Dalmaciji (uglavnom gradska vožnja s nešto magistrale itd), oba 2 benzinci, malo kilometara (79k Ignis, 95k Xsara).

Znači, ne gledam sad kako je auto održavano jer to ne mogu sa 100% sigurnošću znati niti ne gledam vanjska oštećenja i ogrebotine jer to nema veze s pričom.
Niti jedno nije bilo garažirano.

Na Citroenu crka kompresor klime (novi 3.500kn), unutrašnjost groblje, odljepio se tapecirung s vrata, presvlaka vozačevog sica isparana (od običnog sjedanja), sve tkanine u katastrofalnom stanju, plastika unutra i vanka "zažmarila" (sunce je ubilo).
Na Ignisu ništa - ima 2-3 sitne ogrebotine od prstenja ili čega već na znaku "S" na volanu i polici u kokpitu. Tapecirung kao nov, plastika se sjaji, tvrda je i "liša" naravno jer je jeftiniji auto, ali izgleda i djeluje 100x bolje od ove na Citroenu.
Sicevi savršeni, ručica mjenjača rudimentarna ali kao prvog dana (nema sjajnih lakiranih i "kromiranih" gluposti).

Sad malo da se vratim mrvicu u prošlost,

Renault Megane I, 2001. g vs Mazda 2 2004. g. (znam da je baza Ford Fusion, ali isto kao i gore), isto iz Dalmacije.
Također prvi vlasnici, Megane 70.000km, Mazda 200.000km.
Megana sunce ubilo (popucao lak, unutra popucala guma iznad konzole, ljušti se plastični premaz na kvakama i ručkama pa ostaje na rukama, brtve vrata puštaju crnilo kao da čistiš sipu ). Mazda unatoč svemu u vrlo dobrom stanju iako ima 3x više kilometara, unutrašnjost i vanjština unatoč suncu u vrlo dobrom stanju, naravno uz standardne ogrebotine.

Otac vozi Hondu CR-V 2.2 i-CTDI 2007, frend vozio Audija A3 Sportback 1.6TDI 2012, obadva cca 120.000km, kupljena u Njemačkoj za slične novce prije par godina.
Honda unutra (i izvana nova), A3 otpadaju kvake u vratima, plastika se raspada, sve škripi i cvrči dok se vozi, troši 7-8L (jer govno nema 6. brzinu unatoč tome što je manji i ima slabiji motor, dok Honda troši 6-7L).
Frend nakon 2g proda Audija sa 180k za slično ili čak i više nego što ga je platio, otac ne može prodati Hondu CR-V sa 150k za manje para koliko nego što je platio, unatoč tome što je Honda 3x bolji auto od Audija.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 16:53   #41738
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
ček jesu u toj priči za 2006. japanac/europljanin u priči dva vlasnika ili jedan?

jer ja imam primjer di auto star 15 godina izgleda bolje nego onaj iz 2017.

i u mom slučaju problem je u vozačima isključivo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 17:46   #41739
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
...
Ako ti se sviđa Mazda, ne postoji nikakav specijalan razlog da ju ne kupiš. Lakše je kupiti rabljen nego nov automobil, netko je prije tebe već razotkrio tvorničke mane, ako ih je bilo.

Drugo je što ja osobno Mazdu 2 nikad ne bi kupio. Venga, ix20 i Note su mi trenutno po veličini najmanje što bi uzeo u razmatranje.

Nissan Note 1.5 DCI mi se čini pun pogodak.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:07   #41740
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Kad se već spominje, eto kod nas doma Xsara Picasso iz 2001. (dakle, 18 godina), 220k km.

Tapecirung je nekakav plišani, i danas izgleda kao prvog dana. Nikakvih tragova habanja, jedino je spužva vozačevog sica istrošena i zamijenjena nedavno.
Zadnji sicevi su vjerojatno stotinjak puta preklapani i vađeni van auta, također nikakvih tragova ni na mehanici, ni na samoj tkanini (isti taj nekakav pliš kao i na tapecirungu vrata). Plastike nisu nimalo izblijedile. Auto koristimo i kao obiteljski auto za putovanja (thule na krovu, bicikli na kuki) i kao teretni auto (prenošenje dizel generatora do vinograda, preše za grožđe, kosilice, kopačice i sl.) tako da se nije previše pazio i mazio.

Osim redovnog održavanja, jedan kvar. Otišla pumpa goriva, karakterističan kvar za 2.0 HDi motore.

Općenito, kad dođem u Dalmaciju, većina auta mi izgleda kao da su ih ljudi našli negdje u polju pored ceste i kad ih iskoriste da dođu od točke A do B, a tako ih i ostave nekom drugom na korištenje. Održavanje se očito odrađuje kad auto više ne može krenuti smjesta.

Dio je sreća kakav primjerak dobiješ, ali većina je do održavanja.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:14   #41741
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako ti se sviđa Mazda, ne postoji nikakav specijalan razlog da ju ne kupiš.
mazda 2 je ženski autić za skoknuti do grada sa prijateljicama.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:15   #41742
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Čovjek vozi Clio 2. Ako se do sad nije feminizirao...
  Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:20   #41743
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
mazda 2 je ženski autić za skoknuti do grada sa prijateljicama.
Meni je bas zakon mazda 2 2016, sa onim tamnim felgicama pravi malo bonbon 😁

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:26   #41744
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako ti se sviđa Mazda, ne postoji nikakav specijalan razlog da ju ne kupiš. Lakše je kupiti rabljen nego nov automobil, netko je prije tebe već razotkrio tvorničke mane, ako ih je bilo.

Drugo je što ja osobno Mazdu 2 nikad ne bi kupio. Venga, ix20 i Note su mi trenutno po veličini najmanje što bi uzeo u razmatranje.

Nissan Note 1.5 DCI mi se čini pun pogodak.
E vidiš, zaboravio sam skroz, probali Note, mjesta unutra ko u priči, (vrata se otvaraju pod 90, što mi se sviđa) daleko više neg u ostalim autima te klase a neznatno je veći. Čak sam njega uzeo u obzir, a cijene nisu nabrijane mada mi nije jasno zakaj su tak zapostavljeni ti auti kod nas..

Znam da je to Renolčekov 1.5 dci 90 ks, nego, dal ti motori imaju nekih dječjeih bolesti i sl? Taj motor bi trebao bit u Cliu 4 ak se ne varam.

Što se tiče M2 i ženskog auta, nea veze i žena bu ga vozila
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:52   #41745
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Zapostavljeni su zato što su rabljeni relativno skupi. Kad usporediš cijene, ne fali ti puno da umjesto superminia kupiš kompakta.
Evo npr. Qashqai 2010+ već se nađe za 8.000€, a slično kao i Vitare, dosta njih su očuvani obiteljski auti. Da ja za 8.000 eura kupim Note-a rodbina bi mi rekla da sam poludio.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 02.02.2019. u 19:01.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 19:24   #41746
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Zapostavljeni su zato što su rabljeni relativno skupi. Kad usporediš cijene, ne fali ti puno da umjesto superminia kupiš kompakta.
Evo npr. Qashqai 2010+ već se nađe za 8.000€, a slično kao i Vitare, dosta njih su očuvani obiteljski auti. Da ja za 8.000 eura kupim Note-a rodbina bi mi rekla da sam poludio.
Pa ak Note ima malo km i nakrcan opremom, onda opravdava kupnju, razlog više za kupnju, naravno dok je cijena u razumnim okvirima.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 19:31   #41747
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ček jesu u toj priči za 2006. japanac/europljanin u priči dva vlasnika ili jedan?

jer ja imam primjer di auto star 15 godina izgleda bolje nego onaj iz 2017.

i u mom slučaju problem je u vozačima isključivo
Naravno da je problem u vozačima u dosta stvari, ali u ovom primjeru ne govorim o vozačima nego kvaliteti materijala/izradi. Loš vozač može spaliti kumplung, uništiti motor i amortizere ili izgrebati/razbiti auto, ali ovdje dio koji se doslovno ne koristi kao što je tapecirung i plastika je otišla. Nema to veze s održavanjem jer je kvaliteta materijala loša i nije trajna.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Općenito, kad dođem u Dalmaciju, većina auta mi izgleda kao da su ih ljudi našli negdje u polju pored ceste i kad ih iskoriste da dođu od točke A do B, a tako ih i ostave nekom drugom na korištenje. Održavanje se očito odrađuje kad auto više ne može krenuti smjesta.

Dio je sreća kakav primjerak dobiješ, ali većina je do održavanja.
Nije to baš tako, ima svačega (dosta uvoza kršina iz Italije sa 2-3x više km nego što su oglašeni), ali ja ovdje govorim isklučivo o (ne)kvalitieti materijala, izrade i sl.
Prijatelj isto ima Picassa, auto se doslovno raspada, a vozi ga lagano i brine se o njemu, misliš da ljudi koji uzmu auto za 10-20k € ne brinu o autu? Pa nije to službeni

To su auti o kojima ljudi paze, nisu oštećeni, ne voze stoku ili šutu u njima, voze ih normalno bez divljanja ali nakon nekog vrimena materijali odu u k jer su lošije kvalitete.

Prije bi uzea Hondu ili Toyotu nego ijedni europski auto.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 19:46   #41748
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Generaliziraš, na svoj mlin. Mogu i ja tako.
Honde su precjenjene, zastupnici idioti, servisna mreža očajna.
Toyote nisu ništ bolje, osim što su još ružnije. Kum ima RAV-a dizela, gasi se u vožnji, ovjes se raspada, retrovizor otpao!, plastiku ogrebes pogledom... Kolega kupio nov novcat Auris, sva plastika pucketa, moj Panasonic daljinski za TV je od kvalitetnije plastike. Golf je space shutle za njega...
  Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 20:31   #41749
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Golf je ipak švabo...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 21:38   #41750
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Naravno da je problem u vozačima u dosta stvari, ali u ovom primjeru ne govorim o vozačima nego kvaliteti materijala/izradi. Loš vozač može spaliti kumplung, uništiti motor i amortizere ili izgrebati/razbiti auto, ali ovdje dio koji se doslovno ne koristi kao što je tapecirung i plastika je otišla. Nema to veze s održavanjem jer je kvaliteta materijala loša i nije trajna.

Nije to baš tako, ima svačega (dosta uvoza kršina iz Italije sa 2-3x više km nego što su oglašeni), ali ja ovdje govorim isklučivo o (ne)kvalitieti materijala, izrade i sl.
Prijatelj isto ima Picassa, auto se doslovno raspada, a vozi ga lagano i brine se o njemu, misliš da ljudi koji uzmu auto za 10-20k € ne brinu o autu? Pa nije to službeni

To su auti o kojima ljudi paze, nisu oštećeni, ne voze stoku ili šutu u njima, voze ih normalno bez divljanja ali nakon nekog vrimena materijali odu u k jer su lošije kvalitete.

Prije bi uzea Hondu ili Toyotu nego ijedni europski auto.
O kakvoj točno nekvaliteti materijala ovdje pričamo i što je tu konkretno loše, tj. lošije od japanaca o kojima pričaš?

Poslikao sam sad...
18 godina svakodnevne vožnje i ukupno preko 200 000 km
Zašto se ovaj ne raspada? Model je s početka 2001. kupljen nov ovdje.

Jedino gdje možeš vidjeti tragove godina je volan, i to samo zato jer je fotkano bljeskalicom na mobitelu pa izgleda puno gore nego na dnevnom svjetlu, a i s ovim plišem se da poigrati ako ga se "počešlja" u jednom smjeru


Otvorio sam ih još 10-ak na autoscoutu, s 200-300 000 km, i u sličnom su stanju kao i ovaj (max cijena 2500€)
npr. https://www.autoscout24.de/angebote/...594?cldtidx=16
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.02.2019. u 21:54.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 01:12   #41751
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
mazda 2 je ženski autić za skoknuti do grada sa prijateljicama.
Rekao sam ti
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 01:52   #41752
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Generaliziraš, na svoj mlin. Mogu i ja tako.
Honde su precjenjene, zastupnici idioti, servisna mreža očajna.
Toyote nisu ništ bolje, osim što su još ružnije. Kum ima RAV-a dizela, gasi se u vožnji, ovjes se raspada, retrovizor otpao!, plastiku ogrebes pogledom... Kolega kupio nov novcat Auris, sva plastika pucketa, moj Panasonic daljinski za TV je od kvalitetnije plastike. Golf je space shutle za njega...
Ja kupio novu Corollu prije dvije godine sa osnovnom opremom, i nista ne skripi, plastika je meka osim jednog dijela na volanu(bolja oprema bolji volan) i rukohvatu, a o plastici i škripanju zet koji je eksluziva švabe(BMW, Merc) je odusevljen autom toliko da razmatra sebi novog Yarisa za po gradu. Kad sam kupovao rodjak, automehanicar, je rekao "to će vozit duže nego ćeš ti živit" i da je jedini problem na tim toyotama prekidači podizača prozora. Što se tiče eksterijera, tip me na semaforu naguzio sa astrom, njemu je prednji branik skroz otpa, meni niti ogrebotina(čudno jer imaju mek lak al eto). Kako kažu "Svaki ciga svoga konja hvali" ali općenito se zna da su po pouzdanosti Japanci godinama drže prva tri mjesta(iako su se korejci umiješali) i o tome se i nema bas smisla raspravljat i meni osobno je to razlog zbog kojeg sam uzeo japanca.

Dalje što se tiče kvalitete vozila, imate reliability index, stranicu koju održava kompanija koja prodaje produženu garanciju vozila i po tome izračunava cijenu. Naravno u index uračunavaju i cijenu popravaka i još neke faktore, koga zanima:
http://reliabilityindex.com
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 02:14   #41753
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Kvalitetnom interijera u Hondi baš i nisam previše oduševljen. Mislim, sve to fino izgleda i na dohvat je ruke, ali plastika je previše osjetljiva na ogrebotine. Auto ima sad nepunih 6 godina i nešto preko 60000 km, a već ima hrpa ogrebotina gdje idu boce, čaše i mobitel (kojeg sam iz tog razloga relocirao na vent mount holder), haljina od mjenjača ima pukotine, volan na nekim mjestima od odjeće, vozačeva kvaka unutra kvrcka na dodir, armatura zapucketa čim se mijenja temperatura itd. Sjedala i tapacirung su trenutno u super stanju iako ih je jako teško čistiti, preznojim se dok to sve usišem.

Time nikako nisam zadovoljan i Peugeoti koje sam prije imao su za koplje kvalitetnije napravljeni. Armatura se kod njih grebala jedino nečim baš oštrim. Ajde, tipke za prozore su bile jako mekane, ali ostatak interijera je i nakon 200000 km bio tip-top. Međutim, ostale stvari su kod Francuza jako loše riješene i nepouzdane pa me za interijer u Hondi baš briga. Pazit ću koliko mogu, a što se ogrebe, *ebi ga...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 02:22   #41754
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Radim oko 18tkm. Mada znam da mi je dizel neisplativ, al eto, gledal dizel radi manje potrosnje, a s druge strane, skuplje odrzavanje je, tak da cu uzet benzinca.
Evo da ti ja dam iskustvo jer mislim da bi moglo dobro doći

Prvo, što se tiče(posebno u toj klasi vozila) dizel i benzin, razlika nije ni litru. Pola litre max. Dok mi je Fabia(MK3) 1.0 TSI(110ks) bila na servisu tjedan dana što sam puko u drugi auto na parkingu u rikverc () imao sam 1.4 TDI Fabiu, 75 konja model, 5 stupanski mjenjač(užas prijenos na tom modelu,grub, fuj) i ostvarivao sam potrošnju od oko 6 litara po Zagrebu, neke kraće neke duže rute plus jbg bila je zima pa na hladno sve digne potrošnju. Moja Fabia je tada imala 6.6L dugotrajnu potrošnju baš na tripu. Definitivno benzin u ovom slučaju.

E sada, što se tiče Mazdice(2016), kad sam bio kod svojih u istri taj period sam zbog nekih natjecanja bio bez auta i vozio dvicu tu 1.5L od firme od frenda. 120 konja imala, LED svjetla i tak dalje. Papreno opremljena i stvarno interijer(istini za volju drastično skuplji od moje fabie) izgleda, miriše i opipljivo ima bolje materijale(onaj dio kože za koljeno i slično) i dizajnerski meni je nekad zanimljivije biti u 2ci. Samo što: centralni onaj greben naprijed je toliko labav da imaš osjećaj da ga možeš rastavit rukama, slično kao otvor za pretinac za rukavice i sl(odnosno kad odeš pipkat kolko je dobro složena). Gepek ima dost manji otvor recimo od Fabie i nema baš neke kuke za vrećice i pizdarije(što je mene nerviralo jer u Fabiji sve mogu zakačit, posložit i sl. Kad idem do dućana i tako to). 1 dio lima na braniku iza lijevo nije dobro čak sjedao(nezz jel udareno ili što, samo je izgledalo kao da nešto ne leži ali nema ogrebotina). Ovako kad se auto vozi je čudo i stvarno je lijepo bilo po onim istarskim cestama vozikat se, mjenjač je dobar, mehanički malo više od Fabie(možda je kvačilo finesu bolje grabilo na Fabiji ali ono stv nebitno oba su dobra), motor se jako lijepo 'revva' i dobar zvuk ima iskreno. Udobnost mi je bila iskreno slična između 2 auta, zvuk također(Fabia malo više poskakuje odozada kad ideš po B-cestama, ne puno). Po meni najveća razlika iskreno i jesu motori. 1.5 atmo je izrazito lijep osjećaj kad voziš brže i gušt je, no gledaj, da moram živjet s jedan od dva motora(u mom slučaju po ZGu) bih izabrao 1.0 čisto jer imaš osjećaj u normalnoj vožnji da možeš više, motor je dosta fleksibilniji i nemaš problem da kad voziš 30 u drugoj, stisneš gas i ne pokreneš se sljedećih 7 sekundi dok ne dođeš do 3500rpm u Mazdi(nisam ju vozio po Zagrebu ali po Rovinju i Puli je bilo iskreno frustrirajuće i meni smeta). Ovisi o preferencama. Ono što ne mogu još pričat je pouzdanost, jbg tu ideš na svoju odluku. Što se tiče potrošnje(zimski mjeseci i jedno i drugo) Mazda je pokazivala tih 2 tjedna(i nije se promjenilo od kad sam ju uzeo od frenda) 6.8L a fabia mi pokazuje dan danas 6.6L ali po Zagrebu; to shvati kako hoćeš.
Po meni, Fabia je mehanički auto ispred, bolje sastavljena, motor je napredniji(manje troši, fleksibilniji, uglađenost slična vjeruj mi) te Infotainment je dosta laksi za koristit i malo bolje izgleda od te 2ke.
Što se tiče gepeka i mjesta na zadnjoj klupi, znamo da je 2 manji auto, stoga i lakši

Nadam se da sam pomogao.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 08:48   #41755
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Po meni, najveći problem japanaca/korejaca jest što su kao polovnjaci prilično jeftini. Prodavač gubi dosta para na njima iako za to nema nekog posebnog razloga.

Istočnjaci su u pravilu pouzdani, dobro opremljeni, imaju dobar izgled, kvalitetni i imaju dugu garanciju. Kada pogledate šta za istu lovu možete dobiti od europljana, dođe vam slabo - ili su slabo opremeljeni ili imaju slabije motore,.... Frend je uzimao X1 i dobio 4 A4 stranice s popisom dodatne opreme. Nađite mi jednog istočnjaka koji ima tako nešto.

Vozim Qashqaija 1.6 dCi Tekna starog 4g. 2wd/man. S autom nikakvih problema jer ga redovito servisiran 1x godišnje iako napravim malo km s njime (6-7k). S tim motorom, auto ide ludilo dobro - vuče k'o blesav u svim režimima, ubrzanje je vrlo dobro,... Od opreme ima ama baš sve što se u njega moglo staviti u to doba (bi-LED svjetla, grijani sicevi, vozački el. sic, panoramski krov, automatsko parkiranje, 4 kamere sa pogledom iz ptičje perspektive prilikom parkinga,...). Jedine zamjerke koje imam na njega su infotainment koj je malo zastario, navigacija koja se ne upgrade-a (ima na oglasniku novijih verzija navigacija za 300-400kn) i motor malo bučniji na višim okretajima. Tada je cijena takvog novog bila oko >250k kn. Sada se s novim benzincima iste snage nađe ispod 200k. Ako ga idem prodati, dobiti ću kikiriki za njega. Ne preostaje mi drugo nego ga voziti još koju godinu.

btw, jučer sam se vozio u Mustangu 2.3 Ecoboost cabrio. Tvrd je nenormalno i f**ing nizak. Potrošnja? Boli glava. Kada se stisne gas, ide i do 16l. Vlasnika je frustriralo što parking senzora nema ni na popisu dodatne opreme. Možeš ih naći u Aygu, Up-u & co., a ne možeš u je**nom 3-4x skupljem Mustangu. Uz haubu dugu 2m i nisku poziciju vozača, naprijed ne vidiš ništa. Ima neke simpa kerefeke tipa glasovnu komandu podešavanja klime, svjetlo u obliku konjića na podu kada otvoriš vrata, ali sve drugo je za zaborav.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 03.02.2019. u 08:53.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 09:45   #41756
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova

E sada, što se tiče Mazdice(2016), kad sam bio kod svojih u istri taj period sam zbog nekih natjecanja bio bez auta i vozio dvicu tu 1.5L od firme od frenda. 120 konja imala, LED svjetla i tak dalje. Papreno opremljena i stvarno interijer(istini za volju drastično skuplji od moje fabie) izgleda, miriše i opipljivo ima bolje materijale(onaj dio kože za koljeno i slično) i dizajnerski meni je nekad zanimljivije biti u 2ci. Samo što: centralni onaj greben naprijed je toliko labav da imaš osjećaj da ga možeš rastavit rukama, slično kao otvor za pretinac za rukavice i sl(odnosno kad odeš pipkat kolko je dobro složena). Gepek ima dost manji otvor recimo od Fabie i nema baš neke kuke za vrećice i pizdarije(što je mene nerviralo jer u Fabiji sve mogu zakačit, posložit i sl. Kad idem do dućana i tako to). 1 dio lima na braniku iza lijevo nije dobro čak sjedao(nezz jel udareno ili što, samo je izgledalo kao da nešto ne leži ali nema ogrebotina). Ovako kad se auto vozi je čudo i stvarno je lijepo bilo po onim istarskim cestama vozikat se, mjenjač je dobar, mehanički malo više od Fabie(možda je kvačilo finesu bolje grabilo na Fabiji ali ono stv nebitno oba su dobra), motor se jako lijepo 'revva' i dobar zvuk ima iskreno. Udobnost mi je bila iskreno slična između 2 auta, zvuk također(Fabia malo više poskakuje odozada kad ideš po B-cestama, ne puno). Po meni najveća razlika iskreno i jesu motori. 1.5 atmo je izrazito lijep osjećaj kad voziš brže i gušt je, no gledaj, da moram živjet s jedan od dva motora(u mom slučaju po ZGu) bih izabrao 1.0 čisto jer imaš osjećaj u normalnoj vožnji da možeš više, motor je dosta fleksibilniji i nemaš problem da kad voziš 30 u drugoj, stisneš gas i ne pokreneš se sljedećih 7 sekundi dok ne dođeš do 3500rpm u Mazdi(nisam ju vozio po Zagrebu ali po Rovinju i Puli je bilo iskreno frustrirajuće i meni smeta). Ovisi o preferencama. Ono što ne mogu još pričat je pouzdanost, jbg tu ideš na svoju odluku. Što se tiče potrošnje(zimski mjeseci i jedno i drugo) Mazda je pokazivala tih 2 tjedna(i nije se promjenilo od kad sam ju uzeo od frenda) 6.8L a fabia mi pokazuje dan danas 6.6L ali po Zagrebu; to shvati kako hoćeš.
Po meni, Fabia je mehanički auto ispred, bolje sastavljena, motor je napredniji(manje troši, fleksibilniji, uglađenost slična vjeruj mi) te Infotainment je dosta laksi za koristit i malo bolje izgleda od te 2ke.
Što se tiče gepeka i mjesta na zadnjoj klupi, znamo da je 2 manji auto, stoga i lakši

Nadam se da sam pomogao.
Tnx na osvrtu
Ak se ne varam, Mazda 2 ima 115ks, najjači model.
Manje troši? Pa ova Skyactive tehnolgija (trebala bi bit zadnja riječ tehnologije) stavlja naglasak na manju potrošnju, a i baš nedavno dok sam ju isprobaval na kratko po ZGu, tip veli da malo troši, doduše, ta ima 90ks pa i vjeroatno troši nekaj manje od ove jače koja ima 115ks.
Stvar je jasna, Mazdu trebaš tjerat u visoke okretaju, Fabiu ne, ima turbinu i to joj je (kako kome) prednost. Baš dok sam probal Ibizu 1.2TSI, tip je odmah rekel da po gradu troši (ZG, 7-7.5l a ak ti je teža noga na gasu onda i više) nije tu bilo uljepšavanja, kako inače znaju pojedinci pričat, tipa, troši ko upaljač i sl.
Ista stvar i s Mazdom 2, veli mi tip, zaboravi ono kaj Mazda veli da troši 4l, veli on, dodaj na to 0.5-1l gore, al i opet malo troši, usprkos agresivnom marketingu koju Mazdu žele prikazat u najboljem svjetlu po pitanju male potrošnje.

Fabiu sam isto gledal, al iza na zadnjoj klupi ima jako malo mjesta za koljena, tak da sam Fabiu otpisao.

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 03.02.2019. u 09:55.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 10:07   #41757
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kvalitetnom interijera u Hondi baš i nisam previše oduševljen. Mislim, sve to fino izgleda i na dohvat je ruke, ali plastika je previše osjetljiva na ogrebotine. Auto ima sad nepunih 6 godina i nešto preko 60000 km, a već ima hrpa ogrebotina gdje idu boce, čaše i mobitel (kojeg sam iz tog razloga relocirao na vent mount holder), haljina od mjenjača ima pukotine, volan na nekim mjestima od odjeće, vozačeva kvaka unutra kvrcka na dodir, armatura zapucketa čim se mijenja temperatura itd. Sjedala i tapacirung su trenutno u super stanju iako ih je jako teško čistiti, preznojim se dok to sve usišem.

Time nikako nisam zadovoljan i Peugeoti koje sam prije imao su za koplje kvalitetnije napravljeni. Armatura se kod njih grebala jedino nečim baš oštrim. Ajde, tipke za prozore su bile jako mekane, ali ostatak interijera je i nakon 200000 km bio tip-top. Međutim, ostale stvari su kod Francuza jako loše riješene i nepouzdane pa me za interijer u Hondi baš briga. Pazit ću koliko mogu, a što se ogrebe, *ebi ga...
To pričaš za Civica? Nisam baš najbolje upoznat sa novijim modelima no ja sam prije par mjeseci uzeo Accord iz 2005 2.4 executive sa plinom, nema cvrčaka i tih bolesti, unutrašnjost kao nova. Stvarno sam prezadovoljan autom
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 10:21   #41758
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Zvonac i sam znas da po ZG ne trebas ocekivati cuda po pitanju potrosnje. Sto god uzeo, razlike su mizerne.

Ja imam ovaj 1.2 TSI- 90 KS u Ibizi FR i tocno je ovo za potrosnju. Ako se vozis normalno, to je OK potrosnja.
Na AC do 140 je OK potrosnja. 300 km puta, od toga oko 200 km po AC, 100-tinjak otvoreno, dodjem s potrosnjom 6.6-6.8.

Ako hoces potegnuti, moze i to. 190 sam isao prosli vikend na kratkoj dionici. Ali ako ces konstantno piciti 160 kmh, onda se i potrosnja dize iznad 8l. Po meni nepotrebno jer u konacnici 20-30 minuta razlike ne vrijedi, ali stvar osobnog izbora...

Ljeti se vise vozim i vise trosi goriva. Bolje vrijeme, vise gasa, 215/40-17 gume...

Procjeni sto ti je najbitnije i kupi auto. Rekao bih da motor nije jer gledas atmosferca kod Mazde, dizela od Renaulta u Nissanu i VW turbaka u Seatu, a svi razliciti po kubikazi. Jedino su po KS tu negdje.

Uzmi onaj koji ti najbolje lezi u voznji i to je to. Ako ces gledati +/- kod svakog modela, neces nikad uzeti novi auto

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 10:29   #41759
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tnx na osvrtu
Ak se ne varam, Mazda 2 ima 115ks, najjači model.
Manje troši? Pa ova Skyactive tehnolgija (trebala bi bit zadnja riječ tehnologije) stavlja naglasak na manju potrošnju, a i baš nedavno dok sam ju isprobaval na kratko po ZGu, tip veli da malo troši, doduše, ta ima 90ks pa i vjeroatno troši nekaj manje od ove jače koja ima 115ks.
Stvar je jasna, Mazdu trebaš tjerat u visoke okretaju, Fabiu ne, ima turbinu i to joj je (kako kome) prednost. Baš dok sam probal Ibizu 1.2TSI, tip je odmah rekel da po gradu troši (ZG, 7-7.5l a ak ti je teža noga na gasu onda i više) nije tu bilo uljepšavanja, kako inače znaju pojedinci pričat, tipa, troši ko upaljač i sl.
Ista stvar i s Mazdom 2, veli mi tip, zaboravi ono kaj Mazda veli da troši 4l, veli on, dodaj na to 0.5-1l gore, al i opet malo troši, usprkos agresivnom marketingu koju Mazdu žele prikazat u najboljem svjetlu po pitanju male potrošnje.

Fabiu sam isto gledal, al iza na zadnjoj klupi ima jako malo mjesta za koljena, tak da sam Fabiu otpisao.
Skyactiv jest zadnji nivo tehnologije potrošnje i slično, ali naspram 1.5 atmosferaca Ostale firme imaju svoj način kako doći do niske potrošnje i svoju skupinu inžinjera koji također imaju sisteme razvoja. Mazda je mala kompanija i njima nije lako ulagati u downsizing, elektrifikaciju i sl. Jer košta, pa onda PR odradit ostatak(jer je jeftinije).1.5 atmo u normalnoj vožnji(kad auto ne teraš, znači turbak nije na boostu) naravno troši više čisto zbog više mehanike i otpora, gubitaka i slično(a opet kad ga teraš, imaš barem fleksibilniji motor, mislim na turbaka). Vozim također Octaviu 1.5 TSI i dugoročna potrošnja u 6300km mi je oko 7 i pol litara(maltene isključivo Zagreb i autoput). Imam čak i slike. Naravno da manji auti troše nešto manje.

P.S. Fabia ima adekvatno mjesta da ja(181cm) sjednem iza sebe taman u modelu bez sportskih sjedala(1.4 TDI što sam imao 2 tjedna). Moja sa sportskim pizdarijama malo zauzima više, i meni je taman premalo, no i dalje više od Mazde 2(vjerojatno auto u klasi sa najmanje mjesta za noge). Prednost Fabie je što košta malo po defaultu pa se lako stavi nešto dodatne opreme.

Edit: @aski takvog nekakvog stava bih se i ja držao. Što ti se sviđa i gdje se dobro osjećaš.
__________________
the Bariarnil

Zadnje izmijenjeno od: Bariarnil. 03.02.2019. u 10:35.
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 10:57   #41760
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ja imam ovaj 1.2 TSI- 90 KS u Ibizi FR
... 215/40-17 gume...

di ovaj svijet ide

Meni je ta guma neudobna na Focusu Mk3 a jos je 215/50 r17
Za Focus najoptimalnije mi se pokazala 205/55 r16 a to je najmanja dimenzija upisana u knjizici.
Zbilja ne kuzim ovaj trend guranja tih predimenzioniranih kotaca na tako male aute.
Romul je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na