Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2008., 10:50   #1
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Projektor bez platna

Nabavio sam projektor i nemam para za platno.

Platno od samo 150cm kosta cca 500kn a to mi je neprihvatljivo.

Trenuto projiciram na zid koji je samo okrecen ali slika je prilicno u redu...

Htio bih malo bolje ofarbati taj zid - sa jupolom ili slicnom bojom. Ali ne znam koji je postupak - treba prije gletovati ili premazati sa necim?!

Pomagajte, ja nemam blage veze o farbanju zidova
majk je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 11:07   #2
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Hehee, ja tu ne bi ništa krečio. Mi smo iz moje sobe projektovali na zgradu preko puta
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2008., 13:04   #3
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor majk Pregled postova
Nabavio sam projektor i nemam para za platno.

Platno od samo 150cm kosta cca 500kn a to mi je neprihvatljivo.

Trenuto projiciram na zid koji je samo okrecen ali slika je prilicno u redu...

Htio bih malo bolje ofarbati taj zid - sa jupolom ili slicnom bojom. Ali ne znam koji je postupak - treba prije gletovati ili premazati sa necim?!
Želiš neku jeftinu opciju za 'ekran' , ili napisano trebam čitat u nekom kontekstu '500kn je puno za spomenutu veličinu' dok za drugu nebi bilo ?

Šta se gletovanja tiče to bi trebalo iči prije bojanja ako je 'zid ekran' išta osim pošteno ravan i gladak.

Za ekran u biti tražiš najbolju refleksiju što bi misleči jeftino i jednostavno bio čisti emajl lak (kantica oko 10kn)

ALI

iako sam probao više probnih uzoraka
(uzmeš komad daske i na njoj napraviš uzorke jednog ,drugog ,i zamješanog u par različitih omjera a onda to ubaciš na zid i pogledaš razlike i što ti najviše odgovara) došao sam do zaključka da je puno bolja kombinacija 'emajl lak + jupol' jer je čisti emaj lak 'svjetlio/blještio tj imao nejednaki 'odbljesak' preko cijele površine u svih 16 i imalo negativnu osobinu da imam odbljesak leče projektora s druge strane sobe što nemožeš predvidjet iz probnih površina.

Inače ako se odlučiš za tu opciju dobro izmješaj to dvoje da nemaš flekavi ekran jer je to dvoje u biti nespojivo ...najlakše oblikuješ neki komad žice i uvališ u bušilicu.
a spužvasti valjak obavezno kupiš sa zaobljnim krajem jer drugi ostavlja crte.


druga verzija ti je kupit po table lesonita (oko 100kn za 2ipo m. diag.) jer ona bijela strana uopče nije loša, baš našprotiv... (i to sam koristio jedno vrijeme)

ali prije savjetujem da otiđeš na par mjesta di prodaju i pokupiš par otpadaka kako bi onom metodom kao za boje mogao odlučit što ti odgovara najbolje... jer nisu svi lesoniti s bijelom površinom isti.
A ako imaš neravan zid s tim bi usput sredio taj problem

a treče ...razmisli o kupovini Vogel's -ove boje za 'ekran' Mighty Brighty MPW 10 jer za oko 600kn možeš napravit platno od 5 kvadrata.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2008., 15:10   #4
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Hvala na savjetima.

Mislim da cu prvo probai ofarbati zid s Jupolom. Proucio sam postupak, ide prvo neka emulzija i onda na to jedan gusti premaz (ili dvije ruke obicnog)...

Ako ne uspije onda su lesonit staviti. Sto se tice refleksije i ovako je velika jer se svjetlost od projekcije vidi na susjednom zidu. Trebao bi neku zavjesu crnu staviti okolo kao u pravom kinu

Zadnje izmijenjeno od: majk. 08.11.2008. u 15:24.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 20:21   #5
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
e,jel ima netko jos koju dobru ideju s ovom temom?Imam neki projektor sam osposobio i trazim platno.Prvo mi je pala na pamet kamionska cerada,pa lesonit bijeli(al njega pa skoro nemos prenosit),pa oni plasticni PVC bijeli stolnjak...sta vi preporucate?!
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 22:58   #6
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Dakle treba biti prenosivo?

Imaš na ibeju refužo platna koja nisu toliko osjetljiva na gužvanje.
Mislim , ionako ih ne šalju u roli
Tako da ti ostaje osmisliti samo nekakvi rasklopivi okvir na koji se to može jednostavno nategnuti kasd dođeš tamo gdje ideš....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 08:05   #7
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
ma da,mislim necu ga stalno micat ni rolat,al kad treba da ga nosim.aj daj link od platna na e bayu.e,neki su savjetovali i plahtu na okviru,al jel nije da platna tj tkanina upija svjetlost.
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 09:25   #8
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Opcija projekcije na zid bez platna-bijeli zid premazati Jupolom pa kad se osuši ovim:

http://colours.helios.si/cro/gradevi...ni-premazi/114

Zid je gladak, polumat do sjajni, otporan na pranje i prljanje
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 09:57   #9
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
pa cek,jel pozadina treba biti cisto bijela ili tak neka nijansa?
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 11:30   #10
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
ma da,mislim necu ga stalno micat ni rolat,al kad treba da ga nosim.aj daj link od platna na e bayu.e,neki su savjetovali i plahtu na okviru,al jel nije da platna tj tkanina upija svjetlost.
Kad si se požalio da se lesonit ne može prenositi , ja sam to protumačio kao da ti je potrebno prenosivo riješenje. Dakle treba li biti prenosivo ili ne?

*Ako svaki tjedan negdje nosiš projektor zbog nekih prezentacija onda ti treba nešto prenosivo ali u večini slučajeva bi prošao i obični zid.
*Ako želiš mogučnost da 2-3 puta godišnje makneš to platno jer bi osvježio prostor , brisao prašinu , odnio to kod nekog ...onda bi se mogao fokusirati na "fiksna" riješenja jer ti prenosivost poprilično limitira izbor.

O kakvoj se situaciji radi ? ( od ovo dvoje)

Što se tiče platna na ibeju , lancuna na okviru i gornjeg savjeta za jupol...
sve sam to več komentirao pa da ne ponavljam ili izmišljam toplu vodu , mislim da je bilo u ovoj temi.
Al da ti sažmem , ukoliko ne misliš kupiti neko provjereno riješenje poput boje ili platna , možeš zaboraviti na "namjesti pa gledaj" ako želiš da to izgleda dobro ...Svi pristupi traže eksperimentiranje.
Ako je važno samo da se vidi - vidit če se i s zidom pa uštedi sebi novce...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2012., 13:44   #11
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
vise fiksno neg prenosivo,al po potrebi da ga mogu ponijeti.Znam da svi pristupi traze eksperiment,al posto projektor nisu stvar od juce netko zna sta je najbolje a da nije projektorsko platno.sluzit ce ko sto vec rekoh za filmove,al ak obojam zid u svojoj sobi sto je i vise dobro to je fixno.
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 14:55   #12
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
vise fiksno neg prenosivo,al po potrebi da ga mogu ponijeti.
Onda nema druge nego platno na nekakvom tronošcu ili s nekim drugim sistemom 'montaže'.


Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
Znam da svi pristupi traze eksperiment,al posto projektor nisu stvar od juce netko zna sta je najbolje a da nije projektorsko platno.
Najbolje za što?

Za večinu je to zid i boja.
Za tebe je PLATNO. Najbolje BC.

Dakle nije to prva kamionska cerada na koju naletiš , lancun, lesonit, plastični stoljnjak ili što ja znam...



Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
sluzit ce ko sto vec rekoh za filmove,al ak obojam zid u svojoj sobi sto je i vise dobro to je fixno.
Ako filmove imaš potrebu svako malo gledati na drugoj lokaciji ...meni se puno lakše čini uložiti u kakvu malu televizijicu?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 18:26   #13
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
joj Splicho...imam vec projektor sredio jedan tak da nema smisla kupovat tv-imam!kad sredim nes tebi saljem sliku.i sta je BC?
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 19:10   #14
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
i sta je BC?
nije to lako dekriptirat vjerujem da je mislio na "blackout cloth" što bi bio screen materijal tj. tip platna. nabavka istog isključivo izvana pa pogledaj na ebayu.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 20:21   #15
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
joj Splicho...imam vec projektor sredio jedan tak da nema smisla kupovat tv-imam!
To što ti imaš / što si sredio / osposobio itd...nisam uopče komentirao.
Komentirao sam samo to da ako več postoji potreba povremenog gledanja filmova na raznim lokacijama ( gdje to seljakaš uopče? ) meni se čini lakše premještati nekakvu telku nego projektor s platnom. A da ne govorim kako je TV za razliku od spomenutog 'plug n' play' ...


Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
kad sredim nes tebi saljem sliku.
blago meni :P


Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
nije to lako dekriptirat
Pa nakon što sam ostavio link na temu punu kojekakvih korisnih informacija , nije mi bilo ni na kraj pameti da če se to trebat 'dekriptirat'.... :-/
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 29.08.2012. u 20:54. Razlog: kvote
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2012., 01:49   #16
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
aj kad sredim nesto i ako bude dobro javim,nema dalje smisla debatirat...
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na