Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2008., 21:14   #121
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
jel netko od vas stavljao unutra usb hub? I ako je koji?
Ja razmišljam da izvadim 512 i stavi 1gb kako bi dobio 1.5gb (od viška glava ne boli) i ubacio 2 usb porta ispod onog malog poklopca dolje, u jedan bi išao Bluetooth a u drugi možda jednog dana 3G...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 08:36   #122
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
nemam pojma zato sam i pitao,.. hvala,
i jos jedno pitanje,. meni se jako svidja bijeli model pa me zanima dali jako ostaju otisci prstiju na tipkovnici i na kucistu, pa ako netko ima molio bih odgovor,.
Vidio sam plavi i dosta se vide, pa me zanima,.

hvala
ne ostaju otisci prstiju, pogotovo ne na tipkovnici, na gornjem dijelu kučišta (koje je malo glossy) se možda malo vide, ali s obzirom da je bijelo praktički je neprimjetno. jedino gdje se otisci vide (i treba jak opaziti kad se briše s maramicom jer se lako grebe!) je crni okvir oko ekrana!
glista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2008., 16:28   #123
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
nemam pojma zato sam i pitao,.. hvala,
i jos jedno pitanje,. meni se jako svidja bijeli model pa me zanima dali jako ostaju otisci prstiju na tipkovnici i na kucistu, pa ako netko ima molio bih odgovor,.
Vidio sam plavi i dosta se vide, pa me zanima,.

hvala
Bijeli je najbolji izbor ako te smetaju otisci.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 21:44   #124
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
oke, hvala,
idem sutra po svoj,..
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 00:24   #125
mkrajaci
Registered User
 
mkrajaci's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 12
Question

Koja je razlika između 120 gb i 160 gb, da li samo u kapacitetu ili i u brzini?
__________________
Bila jednom u tim davnim danima,
Grabovčeva lijepa kći,
gdje iz kamena voda teče
na Hercegovu tlu,
gdje iz kamena raste cvijeće
u sjećanje na nju.

+++
mkrajaci je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 10:28   #126
2Crazy
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb, Trnsko
Postovi: 31
jel zna itko kad dolazi baterija sa 6-cell? vidim da je vani izao laptop sa 6-cell

edit...
evo upravo gledam na ebay ,razmisljam uzet baterija od 6-cell za cca 550kn(i to bas bijela maska baterije).
neznam dali bi uzimo preko ebaya! Nemam iskustva sa uzimanjem stvarima skupljim od 350 kn
edit#2
malo sam proso forume i ljudi kazu da su baterije sa ebay dosta dobre (rijec je o 6600mAh, sto znaci da dosta traje) i da je kvaliteta dobra , tako da brijem da cu si narucit jedne!

Zadnje izmijenjeno od: 2Crazy. 12.10.2008. u 19:22. Razlog: novosti
2Crazy je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 14:40   #127
CeRmA
Premium
Moj komp
 
CeRmA's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 137
Je stigao kod nas model sa 6-call baterijom??
__________________
IntelE5200 @3,6Ghz | Gigabyte P35-DS4 | 4 GB GSkill | VTX HD4850| Samsung F3 500GB+SamsungT166|LG H42N DVDRW |CREATIVE Audigy2 | GIGABYTE HybridTV | MicrosoftReclusa+ RoccatKone | DELLU2311H | & |ASUS EEE 1000HG - 2GB RAM Win7| & |Samsung Galaxy S2 | on TScum DSL routed by Siemens SX763 |
CeRmA je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 16:35   #128
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor 2Crazy Pregled postova
tako da brijem da cu si narucit jedne!

ako narucujes mora bit nazdznaka da je informatička roba, mislim da onda nema carine ... tak da dobijes cijenu proizvoda + 22% pdva ... tako mislim bar

ak narucis javi utiske ...
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 19:03   #129
2Crazy
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb, Trnsko
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Njusskallo Pregled postova
ako narucujes mora bit nazdznaka da je informatička roba, mislim da onda nema carine ... tak da dobijes cijenu proizvoda + 22% pdva ... tako mislim bar

ak narucis javi utiske ...
mislim narucit cu iz velike britanije tako da sam osloboden taxe i sl. stvari! javim dojmove kad dobijem bateriju!
2Crazy je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 20:12   #130
mkrajaci
Registered User
 
mkrajaci's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 12
Thumbs up evo i ja upecal malog bijelog.

Odlično je kaj samo odabereš jezik, pričekaš pol vure i sve je spremno.

Oduševljen sam.

Baš se bavim s njim, frakat je mali, ali pali.
__________________
Bila jednom u tim davnim danima,
Grabovčeva lijepa kći,
gdje iz kamena voda teče
na Hercegovu tlu,
gdje iz kamena raste cvijeće
u sjećanje na nju.

+++

Zadnje izmijenjeno od: mkrajaci. 13.10.2008. u 20:13. Razlog: Pravopis č i ć
mkrajaci je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Staro 13.10.2008., 22:15   #131
ZgenBo
Registered User
Moj komp
 
ZgenBo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: tu sam blizu
Postovi: 30
Ima J@nos Herc acera i crko mu je pa dajte pomozite čovjeku.vidim da se kužite ovdje dosta u tu marku. instaliro je windowse i ostade mu samo black screen
ZgenBo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2008., 20:16   #132
mkrajaci
Registered User
 
mkrajaci's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 12
Particioniranje diska

Ako na njemu napravim novu particiju (za back up, dokumente, itd.) hoće li recovery funkcionirati bez problema i što će biti nakon njega. Nadam se da će dodatna particija ostati vidljiva i netaknuta???

Ako tko ima iskustva?
__________________
Bila jednom u tim davnim danima,
Grabovčeva lijepa kći,
gdje iz kamena voda teče
na Hercegovu tlu,
gdje iz kamena raste cvijeće
u sjećanje na nju.

+++
mkrajaci je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 11:53   #133
space44
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 12
mali ali bučan

Jučer sam nabavio i svoj primjerak bijelog, sa 160 GB HD, 512 rama i ubačen još keks od 1 GB. Prvi dojam kvalitete izrade jako dobar. Wireles nevjerojatno lovi Dojmovi još jednom odlično, pravi laptop .
Ali djelulje, tj zvuči mi jako bučno. Ima li koga tko je primjetio, tj. kome je prebučan?
space44 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 03:50   #134
hot
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
sta je najbolje i frendica je kupila isto bijeli kao ti i sa 160 gb i isto kaze da joj ventilator stvara buku, mozda ga nisu dobro zasarafili kad su ti stavljali dodatni ram, ali za pocetak update biosa napravi pa vidi dali ce ti jos buciti. svi koji imate acer-a izasao je i novi driver za wlan koji dolazi u update-u od win-a pa si skinite i instalirajte.
hot je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 19:20   #135
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
stavite si bios 3305 ... btw meni je otkazala desna tipka touchpada :S ... nije da ga nešto koristim al ono ... malo je bed kad nešto hitno trebam prebacit
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 21:25   #136
space44
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Njusskallo Pregled postova
stavite si bios 3305 ... btw meni je otkazala desna tipka touchpada :S ... nije da ga nešto koristim al ono ... malo je bed kad nešto hitno trebam prebacit
Gdje naći bios? Na službnim stranicama nema: http://support.acer-euro.com/drivers..._one_150.html?
space44 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 00:13   #137
hot
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
kako nema pa odes pod bios and guides i imas posljednji bios za skinuti, jedino nema da mozes flashati iz wind. nego moras formatiradi usb i te sheme, pa ako nekom treba taj program sa kojim se moze flashati iz samih win. napisite pa mogu poslati na mail ili uplodati negdje ne net da svi mogu skinuti.
bdw baterijica u prodaji za 50 funti sa 6 chelija, pa tko voli http://tinyurl.com/55h4e8
hot je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 09:11   #138
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
kaj se zapravo dobije s tim novim biosom?
glista je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 11:20   #139
space44
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 12
Citiraj:
Autor hot Pregled postova
kako nema pa odes pod bios and guides i imas posljednji bios za skinuti, jedino nema da mozes flashati iz wind. nego moras formatiradi usb i te sheme, pa ako nekom treba taj program sa kojim se moze flashati iz samih win. napisite pa mogu poslati na mail ili uplodati negdje ne net da svi mogu skinuti.
bdw baterijica u prodaji za 50 funti sa 6 chelija, pa tko voli http://tinyurl.com/55h4e8
Nevjerojatno jučer je selectbox bio prazan kod biosa Hvala, možeš li molim te još uploadati programčić koji updatea bios iz windowsa da se ne moram mučiti sa stickom.
space44 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 13:24   #140
hot
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
Code:
http://rapidshare.com/files/156101372/Winflash.zip
evo programcic, u isti folder stavis bios i pokrenes ! komp ti mora biti spojen na struju i cekaj koliko treba da se stvari obave obicno ne traje vise od 2 min.
@glista
Code:
http://www.speedyshare.com/194785217.html
hot je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 12:34   #141
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
s novim biosom mislim da rade regulaciju ventilatora ... ali video bios stoji non stop na istoj verziji ... zasto ne dopuste iskoristavanje svih 224mb za grafu -.-'
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 21:27   #142
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Jel ovo moguće ?



Ili su ovi u linksu napravili gadni typo ili to jeftinija verzija Aspire One sa 120GB HDD-om ima X3100 grafičku
deadwing je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 22:50   #143
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
AAO nema X3100. Pisalo je na svijetu medija da Wind ima DVD-RW
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2008., 00:18   #144
hot
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Njusskallo Pregled postova
s novim biosom mislim da rade regulaciju ventilatora ... ali video bios stoji non stop na istoj verziji ... zasto ne dopuste iskoristavanje svih 224mb za grafu -.-'
nisam bas strucnjak u tim stvarima, ali koliko sam ja skuzio nema dozvola i ogranicenja. to je dinamicka memorija koja uzima onoliko koliko joj treba uostalom mozes pokrenuti neku igricu pa ces vidjeti da ce uzeti za grafulju vise od napr. 128mb
hot je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2008., 12:48   #145
chuspy
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 63
Mene zanima nesto drugo, tocnije je li neko probao 3g verziju i radi li to kako spada sa T-mobile-om ili VIP-om.
Inace igracka bi trebala bit za uredski rad i slanje mailova na terenu i tu me interesira 3g izvedba.
Usput moze li vrtit auto cad da se citaju nacrti (2d) bez vecih problema
chuspy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 11:12   #146
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor hot Pregled postova
to je dinamicka memorija koja uzima onoliko koliko joj treba uostalom mozes pokrenuti neku igricu pa ces vidjeti da ce uzeti za grafulju vise od napr. 128mb
istina ... i uzima samo 30ak MB sto me zivcira...



Nego ona desna tipka koja me zezala i nije radila je proradila ...
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 17:17   #147
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Ako nekog zanima, pitao sam lokalnog Acerovog zastupnika / distributera / ovlastenog stogod... za 6 celijsku bateriju:

Citiraj:
Cijena je 895 kn + PDV
Rok isporuke: 2 tjedna
Gotovo pola cijene laptopa za jacu bateriju? Pass.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 23:17   #148
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
E ovak ljudi. Danas mi je krepao BIOS, izgleda da je to dosta common problem sa v3114 kada ga hibernateate. Ugasio ga na hibernate i vise se nije htio dignuti BIOS. Samo je crni ekran stajao i nula bodova. Sreca pa je kolega sa faksa koji ima AAO znao za to pa pomogao :-). Uglavnom, ako vam se to desi, nije panika, a da se ne bi gubili evo malog tutorialcica:

Samo u slucaju da vam bios krepa:
Sa acerovih stranica skinite v3304 BIOS, i skinite ovo. Sa ovim drugim slozite bootabilni usb stick. Samo u distribution opciji odaberite FreeDos 1.0, odaberite USB drive letter i OK. Kad zavrsi exit i extractajte bios zip koji ste skinuli direktno na stick. Obavezno renameajte *.fd fajl u ZG5IA32.FD
Dakle sve velikim slovima jer inace nece raditi. Provjereno :-).
Ubacite stick u AAO i ovak:
Mora biti ustekan na struju. Prije nego upalite drzite FN + ESC, i tek onda power button, nakon cca 5 sekundi prestanite drzati FN i ESC, tada bi power button trebao poceti blinkati, nakon toga opet power button i onda bi on svoje trebao obaviti.
E, sad, meni je nest glumio i fakat ne znam sto sam tocno napravio, no isprobavao sam neke kombinacije ovog gore :-). Meni je odmah poceo blinkati kad bi stisnuo power button (definitivno prije toga drzati FN + ESC) i prestao kad bi pustio. E sad, mislim da sam drzao dobrih 10 sekundi, pustio par sekundi i ponovo stisnuo power button i tek onda je flashao. Probajte pa vidite, nemate sto izgubiti ako vam se vec sjebalo. Meni nije flashalo na novi bios, ali se uspio stari dignuti.

Ovaj dio je bio za worst case scenario, kad vam vec kihne bios. Ja vam preporucujem da definitivno stavite novi bios jos sad kad sve radi. Ironije li, to mi je kolega s faksa spomenuo na forumu 10 minuta prije nego je moj kihnuo, i mislio sam si onda, ma dobro, budem ga vec jedan vikend kad uhvatim vremena. Sad morao prisilno :-). Uglavnom, stavljanje novog biosa kad jos sve radi inace nije neka mudrost.

Standardno flashanje BIOS-a:
Ponovite iste korake za pripremanje usb sticka kao gore, s time da ne morate *.fd fajl rinejmati u velika slova. Samo ostavite kak je. Ubacite stick u AAO, kad se pocne dizati F12 za boot meni, odaberite USB. Ostavite ga da odbroji onih 10 sekundi i kad udje u meni, odaberite 5, dakle onaj zadnji Live CD. Imate DOS, sad bi morali naci usb drive metodom pokusaja i pogresaka, meni je bio na B: Skuzit cete koji je kad vidite da vam naredba dir izlista poznate fajlove :-). Uglavnom, pokrenite samo onaj jedini bat file koji je gore i to je to. On ce svoje obaviti, resetirati se i imate novi bios.

Sretno.

Zadnje izmijenjeno od: kreso7. 28.10.2008. u 00:16.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 16:23   #149
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
huh a zasto redovito ne updateas bios? to je 5min posla .. a ventilator je tisi sa novijom verzijom
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 19:07   #150
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Nikad to nisam radio, sumnjam da vise od par posto ljudi radi redovno.
Zadnji put kad sam nesto slicno radio je bilo stavljanje novog firmwarea za DivX player. Sad imam drugi .
Nisam primjetio da je ventilator tisi, meni ionako nije bio nimalo bucan dosad. Usrao sam se kad je krepao, tak da ljudi apdejtajte redovito ^^
kreso7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na