Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2004., 19:18   #1
tpint
Premium
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Unhappy molim pomoć

molim vas da mi netko pomogne. Imam procesor amd athlon xp 2600+, 512ddr memorije (333mhz), napajanje 400w,matičnu NF7-S. Htio bi overklokati komp, ali mi je množitelj zaključan, tak da ga nemogu overklokati zbog memorije više od 2000mhz-a, čime nisam zadovoljan. Našao sam memoriju kingmaxovu memoriju od 512ddr-a sa 500mhz-a. Dal će mi to raditi zbog napajanja, dali ću morati povečavati napon ili će raditi na defoltu??? dal mi treba uopce od 500mhz ili mi je dovoljno od 433mhz-a, jer neznam kolki je maksimum overklokanja mog kompa????? dal će mi se grijat ako ga overklokam do 3000 mhz-a ako cu to uopće moći i koji da si onda hladnjak nabavim???? razlika u cijeni između 433mhz memorije i 500 mhz-a je oko 50 kuna. Molim vas da mi pomognete.
Puno hvala.
tpint je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2004., 22:13   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Za ozbiljniji oc ti treba otključani proc.
Razlika između 433 i 500 ti zavisi od ploče tj. od njezinog FSB. Npr. što raditi s memorijom na 500 Mhz ak ploča neide preko 200 (DDR400)? OK, tu su uvijek latencije ali sve ove nove memorije imaju tendeciju povečanja latencija tako da je to upitno. S druge strane Kingmax DDR500 ima u dvije verzije (zlatni i zeleni PCB) i zlatni je bolji.
Na OC od 3000 Mhz zaboravi. Mobilci idu na 2,5-2,7 Ghz i to je to.
Rješenje-prodaj taj proc kupi mobilca i neku OK memoriju (tipa ove oje ili 433 Kingmaxa ili ADATA) pukni FSB na 200 ili do kud ide ploča, množitelj do kud ide i to je to. Poželjno je neko OK napajanje a ne noname 400W (pretpostavljam da to imaš).
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na