Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2003., 15:21   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
CD writeri i mediji - koliko dobro se snima...

Mediji: napravio sam doma zadnja dva dana ogroman test CD-R i DVD-R medija. ima ih oko 20 vrsta. rezultate vam ne mogu sve uploadati već samo jedan dio, jer je .rar sa grafovima 2x veći nego što je najveći dozvoljeni upload ovdje.

uglavnom, mnogima je ideal snimanja CDa bio kupiti najkvalitetniji rekorder i onda pržiti na najjeftinije medije, po mogućnosti na maksimalnoj brzini iznad deklarirane (pa tko će to čekati). generalno mogu reći da smo mnogi išli krivim putem.

test je pokazao da dobar medij u najlošijem rekorderu izađe uvijek bolje od šrot medija u najboljem rekorderu!

onima koji ne shvaćaju - ako kupite najjeftiniji CD writer i spržite CD na recimo TDK, medij će bolje raditi nego u Plextoru, Teacu, Pioneeru, Toshibi na jeftinom no-name mediju.


Recorderi: mediji su snimljeni unatrag 6 godina. mnoge će zanimati kako se različiti recorderi ponašaju:

najstabilniji se pokazao Teac. bio je uvijek među najkvalitetnijima i sa svakom novom generacijom uređaja kvaliteta sprženog medija je bila sve veća.

najnestabilnija je definitivno yamaha. najčudnije se ponašala i svaka iduća generacija recordera je bila potpuno nepredvidiva. cd je ili bio snimljen savršeno ili je puknuo i to se znalo dogoditi u seriji od po 5 zaredom iz iste kutije. također, česti problemi sa pregrijavanjem pogotovo kod starijih modela.

plextor je također vrlo šaren. stari modeli su pržili izvanredno na večinu medija, dok su druge znali gadno zasrat. to se najviše odnosi na Princo medije. noviji plextori su još čudniji. šrot medije snimaju nevjerojatno kvalitetno, dok brandove zaseru i tu su najlošili. to se najviše odnosi na TDK i Phillips gdje SVI OSTALI briljiraju.

LG se pak u početku kvario jako, a sad je skroz druga priča i današnji LG radi jako pouzdano. e da se bar može reći i za CD medije koje sprži - hrpa C1, a i C2 grešaka! ako već imate LGa, spustite mu brzinu snimanja na 12x - 16x. topli savjet! onda radi super.


a koji je trenutno najbolji writer koji najkvalitetnije snimi CD.... moja iznimno topla preporuka je Toshiba 12x/32x/10x/40x DVD/CD-RW combo uređaj, te Pioneeri A04 i A05. Error rate ovih writera dok snimaju na CDe je doslovno red veličine niži od bilo čeg drugog! Pioneeri su skupi DVD writeri i relativno sporo snimaju CDe, dok Toshiba košta 650kn u Ve-milu.
Toshiba stvarno jako dobro izregulira brzinu snimanja medija - svi ostali snimaju prebrzo što uzrokuje puno C1 grešaka, a i nedopustivih C2 grešaka što je pogotovo slučaj kod LGa.
Attached Files
File Type: zip mediji - c1 i c2.zip‎ (96.2 kB, 158 views)
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2003., 15:45   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ovak- za moju pržilicu se preporučuju Matsushita mediji...mislim...e sad pod kojim se brandom oni prodaju???

To mi je fakat malo blesavo kad ne kužim kaj je kaj...

Inače sam bio slučajno uzeo kad sam kupio pržilicu/prvo su mi došli pod ruku/ Intenso 16x i ne delaju mi probleme...

Čak sam si snimao neke stvari sa njima na 40x,onak za probu...

Inače na njima sam snimao audiox2,video snimam x4,a i ostale stvari na manjim brzinama-više-manje je sve za kućnu upotrebu .

E sad bih si htio spremiti neke stvari koje su mi dosta važne pa me zanima koji je medij "najsigurniji"

Mislim s obzirom da se škvadra žalila da snime CD i za šest mjeseci je medij nečitljiv.

Pržilica je TEAC 40x
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2003., 17:15   #3
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
C1 i C2 je broj grešaka nastalih prilikom čitanja medija. Taj broj mora biti što manji. Idealno je kad ih ne bi uopće bilo. Znači, što manje plavoga, to bolje. Crvenoga ne smije biti - to su nečitljivi dijelovi diska.

C1 greške ispravlja sam uređaj i uobičajene su, dok se C2 greške ne može.

Ako želite kvalitetan CD bez obzira na writer, ne snimajte nikada preko brzine snimanja deklarirane za taj medij. Dapače, često i prženje ispod deklarirane vrijednosti daje mnogo bolje rezultate.

Najjeftinije medije snimajte na 12x ili 16x, ne brže. Neki writeri lošije snimaju na 4x recimo nego na 8x. Sve ovisi. Najsigurnije je kupiti neki od brand medija, recimo TDK ili Philips Premium.

Također, brand mediji s vremenom zadržavaju svoje karakteristike, dok jeftini mediji baš i ne. Već nakon tri-četiri godine postanu teže čitljivi ili čak nečitljivi, najviše na vanjskim trakama.

Eto, do sada sam mogao samo isprobavati CDe i DVDe da li ih nešto čita ili ne. Sada vidim konkretne brojeve i slike svakog medija i sad više nema sumnje. Sad se sve vidi...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2003., 21:35   #4
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
najstabilniji se pokazao Teac. bio je uvijek među najkvalitetnijima i sa svakom novom generacijom uređaja kvaliteta sprženog medija je bila sve veća
slazem se.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2003., 21:50   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kaj nitko nema pojma pod kojim se brandom prodaju Matsushita mediji???
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2003., 23:13   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Da se ne zamaram nabrajanjem, opisivanjem, evo stavi si ovaj link u favorites i znaš sve od CD-R/RW DVD-R/RW medijama http://www.cdmediaworld.com/hardware...info_abc.shtml
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2003., 19:28   #7
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
ma super je to, samo ja iz toga ne znam kako se medij kojeg sam maloprije kupio u najbližem hw dučanu ponaša u konkretno mom cd/dvd writeru....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2003., 20:42   #8
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
oj medo !

vozdra medo ! vidim da se pun k... kužiš u to sve pa bi možda mogao i znati...

Teac 52x24x52 .

princo 48x mediji... neće pržit iznad 32x, a sve ostalo (plextor, msi, sony, lg) prži normalno.

na traxdata 40x medije prži na normalnih 40x. ali bed je kaj se ostale pržilice može natjerati da na njih prže 48x, tj. 52x

(cijelo vrijeme govorim o 80min. iz spindla kupljenima na "sivo")

izašla je jedna jedina revizija i jedan firmware za tu pržilicu, dakle to nije rješene.

help majstore !
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2003., 21:59   #9
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
a zar ti je toliko bitno hoće li ti se CD snimiti za 3min ili 3:15min!?

meni je daleko bitnije koliko kvalitetno se to sve snimi, tj. da se uređaj ne muči dok ga čita i zato sve pržim na 12x ili 16x i to traje oko 5-7min.

preporučio bi to i tebi, radije nego da se praviš u kvartu da imaš najbržu pržilicu...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2003., 22:35   #10
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by medo
a zar ti je toliko bitno hoće li ti se CD snimiti za 3min ili 3:15min!?

meni je daleko bitnije koliko kvalitetno se to sve snimi, tj. da se uređaj ne muči dok ga čita i zato sve pržim na 12x ili 16x i to traje oko 5-7min.

preporučio bi to i tebi, radije nego da se praviš u kvartu da imaš najbržu pržilicu...
malo si me krivo skužio, ali nema veze. ja inače pržim na 16x ... max 32x .... audio na 8x .

ali to na stranu... ovo nije zbog mene, nego posla. ako je na pržilici deklarirano 52x ona mora iz mojih ruku izaći s tom brzinom. kužiš ? na skladištu ih imamo brdo, a još nisamo našli medije na koje bi pržila brzinom 48... a kamoli 52. i kak da ja sad to ugradim ? mislim... ti naručiš stroj s najbržom pržilicom, on ti dođe doma a ne radi kak treba. to je problem, zar ne ?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2003., 23:51   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Horza
malo si me krivo skužio, ali nema veze. ja inače pržim na 16x ... max 32x .... audio na 8x .

ali to na stranu... ovo nije zbog mene, nego posla. ako je na pržilici deklarirano 52x ona mora iz mojih ruku izaći s tom brzinom. kužiš ? na skladištu ih imamo brdo, a još nisamo našli medije na koje bi pržila brzinom 48... a kamoli 52. i kak da ja sad to ugradim ? mislim... ti naručiš stroj s najbržom pržilicom, on ti dođe doma a ne radi kak treba. to je problem, zar ne ?
¸

neke od przilica odbijaju citati medije (koji su sprzeni) na brzini vecoj od 40x da se cd ne razleti...ovo moje cudo przi traxdate na 48x...za 52x nisam ziher da li ijedna przilica przi...znam ja kaj pise nero a kaj nero przi...najbolje ti je gledati u clonecd-u koji pise trenutnu brzinu przenja i meni javlja oko 36x...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2003., 21:52   #12
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Par threadova dalje o TEAC pržilicama, par ljudi je sasulo drvlje i kamenje na nove verzije, a sad tu čujem da je nova verzija bolja od stare. WTF? Koju pržilicu da kupim i da li Toshiba ima neki uređaj koji nije combo?
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2003., 23:50   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Sky
Par threadova dalje o TEAC pržilicama, par ljudi je sasulo drvlje i kamenje na nove verzije, a sad tu čujem da je nova verzija bolja od stare. WTF? Koju pržilicu da kupim i da li Toshiba ima neki uređaj koji nije combo?
liteon works for me...frend ima lg 48x i przi ko blesav bez problema...drugi ima nekih malih zezanja sa istim..ali lg ima 2g garancije sto je velka stvar..

ostalo je nazalost tumach mani...ilti ponaski ne vrijedi para ...ovo je moje osobno misljenje naravno
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2003., 10:34   #14
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Re: CD writeri i mediji - koliko dobro se snima...

Citiraj:
Originally posted by medo
Mediji: napravio sam doma zadnja dva dana ogroman test CD-R i DVD-R medija. ima ih oko 20 vrsta. rezultate vam ne mogu sve uploadati već samo jedan dio, jer je .rar sa grafovima 2x veći nego što je najveći dozvoljeni upload ovdje.

uglavnom, mnogima je ideal snimanja CDa bio kupiti najkvalitetniji rekorder i onda pržiti na najjeftinije medije, po mogućnosti na maksimalnoj brzini iznad deklarirane (pa tko će to čekati). generalno mogu reći da smo mnogi išli krivim putem.

test je pokazao da dobar medij u najlošijem rekorderu izađe uvijek bolje od šrot medija u najboljem rekorderu!

onima koji ne shvaćaju - ako kupite najjeftiniji CD writer i spržite CD na recimo TDK, medij će bolje raditi nego u Plextoru, Teacu, Pioneeru, Toshibi na jeftinom no-name mediju.


Recorderi: mediji su snimljeni unatrag 6 godina. mnoge će zanimati kako se različiti recorderi ponašaju:

najstabilniji se pokazao Teac. bio je uvijek među najkvalitetnijima i sa svakom novom generacijom uređaja kvaliteta sprženog medija je bila sve veća.

najnestabilnija je definitivno yamaha. najčudnije se ponašala i svaka iduća generacija recordera je bila potpuno nepredvidiva. cd je ili bio snimljen savršeno ili je puknuo i to se znalo dogoditi u seriji od po 5 zaredom iz iste kutije. također, česti problemi sa pregrijavanjem pogotovo kod starijih modela.

plextor je također vrlo šaren. stari modeli su pržili izvanredno na večinu medija, dok su druge znali gadno zasrat. to se najviše odnosi na Princo medije. noviji plextori su još čudniji. šrot medije snimaju nevjerojatno kvalitetno, dok brandove zaseru i tu su najlošili. to se najviše odnosi na TDK i Phillips gdje SVI OSTALI briljiraju.

LG se pak u početku kvario jako, a sad je skroz druga priča i današnji LG radi jako pouzdano. e da se bar može reći i za CD medije koje sprži - hrpa C1, a i C2 grešaka! ako već imate LGa, spustite mu brzinu snimanja na 12x - 16x. topli savjet! onda radi super.


a koji je trenutno najbolji writer koji najkvalitetnije snimi CD.... moja iznimno topla preporuka je Toshiba 12x/32x/10x/40x DVD/CD-RW combo uređaj, te Pioneeri A04 i A05. Error rate ovih writera dok snimaju na CDe je doslovno red veličine niži od bilo čeg drugog! Pioneeri su skupi DVD writeri i relativno sporo snimaju CDe, dok Toshiba košta 650kn u Ve-milu.
Toshiba stvarno jako dobro izregulira brzinu snimanja medija - svi ostali snimaju prebrzo što uzrokuje puno C1 grešaka, a i nedopustivih C2 grešaka što je pogotovo slučaj kod LGa.

A da postavis file na neki server pa na forum postas samo link???
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na