Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.02.2013., 14:46   #181
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Imam pitanje za znalce. Radim povremeno u jednoj firmi, 4-5 dana mjesecno.
Kad sam tamo korisim svoj privatni laptop. Imam original win ali MSDNAA.
Jel bi mogli imat problema ako banu bas kad sam ja tamo?
pa laptop nije u vlasnistvu firme dakle nemaju ga pravo ni provjeravat.
ivo_k je offline  
Staro 03.02.2013., 15:02   #182
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2013., 17:55   #183
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
pa laptop nije u vlasnistvu firme dakle nemaju ga pravo ni provjeravat.
Provjeravaju sve što je unutar ograda firme. Jedino se nekakav gost može izvući, to jest, ne ćeš platiti kaznu zbog njega.
Ako netko radi za tu firmu, u prostorijama te firme, na ilegalnom software-u, firma je odgovorna. Jednako je odgovorna ako koristi free teamviewer na poslu, npr.
Ne znam kakav je to posao kad se ne može izdvojiti 100 ojra za sistem ili koristiti neki free sistem.
Mi smo isto dobili takvo pismo od BSA i najavili su dolazak pa smo počistili firmu. Čista je već 4 godine i nema nikakvih problema. Za svašta se nađe besplatna alternativa koja se smije koristiti u komercijalne svrhe. Ne smiješ prodavati taj program, naravno, ali smiješ stvarati nove proizvode, generirati profit, vršiti uslugu i još koješta. Treba samo pročitati uvjete korištenja. Nama je, ionako, cjiena windoza i office-a manja stavka u nabavci računala. Ostale licence pojedu to. Računalo+office+windows dobijemo, gotovo, gratis. Samo jedna licenca za SAP košta "k'o svetog Petra kajgana" , a AutoCAD, NX i ostali su još papreniji.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 03.02.2013., 18:13   #184
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Jedno pitanje:
Po zakonu je svatko obvezan čuvati račune 5 godina, nakon toga nastupa zastara.
To znači da inspekcija nema pravo tražiti račune za softver star 5 ili više godina, a samim time ni ne može provjeravati njihovu legalnost.

Jesam li u pravu?
Rade0n je offline  
Staro 03.02.2013., 18:19   #185
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Mislim da su produžili čuvanje računa na 10g.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 03.02.2013., 18:31   #186
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ne vidim nigdje da je produženo.
Na službenim stranicama piše 5 godina: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/288230.html (Članak 225.)
Rade0n je offline  
Staro 03.02.2013., 18:33   #187
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Provjeravaju sve što je unutar ograda firme. Jedino se nekakav gost može izvući, to jest, ne ćeš platiti kaznu zbog njega.
Ako netko radi za tu firmu, u prostorijama te firme, na ilegalnom software-u, firma je odgovorna. Jednako je odgovorna ako koristi free teamviewer na poslu, npr.
Ne znam kakav je to posao kad se ne može izdvojiti 100 ojra za sistem ili koristiti neki free sistem.
Mi smo isto dobili takvo pismo od BSA i najavili su dolazak pa smo počistili firmu. Čista je već 4 godine i nema nikakvih problema. Za svašta se nađe besplatna alternativa koja se smije koristiti u komercijalne svrhe. Ne smiješ prodavati taj program, naravno, ali smiješ stvarati nove proizvode, generirati profit, vršiti uslugu i još koješta. Treba samo pročitati uvjete korištenja. Nama je, ionako, cjiena windoza i office-a manja stavka u nabavci računala. Ostale licence pojedu to. Računalo+office+windows dobijemo, gotovo, gratis. Samo jedna licenca za SAP košta "k'o svetog Petra kajgana" , a AutoCAD, NX i ostali su još papreniji.
ne pricaj gluposti, nisu nadlezni provjeravat i kaznjavat za nesto sto nije u vlasnistvu firme koju provjeravaju.
isto kao sto ih btw nisi duzan pustiti uopce jer to moze samo ovlastena osoba u firmi.

slazem se za besplatne alternative, ali si u krivu da ms windows i office kostaju malo, bas naprotiv, kostaju strasno puno (nije samo licenca stavka nego i troskovi odrzavanja, administriranja i kasnijeg upgradea). ali kao sto smo konstatirali - ne moras ih koristiti, pogotovo danas.

autocad i pogotovo sap su specificne stvari, pa neces valjda slagat piratski erp?
ivo_k je offline  
Staro 03.02.2013., 18:37   #188
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Pa u mojoj firmi nemamo potrebu za računalom bez SAP-a. Licenca košta nekoliko tisuća eura a windoze i office dobijemo za 400 eura. Neusporedivo i zato sam rekao da je windows+office jeftino u korporativnom svijetu .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 04.02.2013., 20:19   #189
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Koji te zakon obvezuje da im odgovaraš na taj papir, umjesto da ga pojedeš, ispljuneš, poliješ benzinom, zapališ, i baciš u smeće?
Nijedan, ali pošto tako ionako sad u firmi imam sve legalno lakše i jednostavnije mi je to poštambiljati i potpisati te im poslati nego da mi dolaze sa inspektorom u firmu

Inače prošle godine me zvala neka ženska "dobar dan, ja sam iz firme BSA hrvatska, zanima nas jel možda imate kakve probleme sa kompjuterskim programima u svom poslovanju" pa ako me još koji puta tako nazovu poslat ću ih u 3 PM

E evo u prilogu popratnog dopisa kojeg sam dobio uz tu izjavu:

Andrija M je offline  
Staro 09.02.2013., 12:40   #190
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
...Ako netko radi za tu firmu, u prostorijama te firme, na ilegalnom software-u, firma je odgovorna. Jednako je odgovorna ako koristi free teamviewer na poslu, npr...
ovaj mi dio nije jasan s obzirom da su mi na mail na upit je li teamviewer free verzija legalna za korištenje u obrtu na 1 računalu odgovorili ovo:

Citiraj:
Poštovani,

zahvaljujem vam se na poruci.

Uvijek je dovoljno imati licencu na jednoj strani veze.
Ukoliko je licenca na drugoj strani veze vama nije potrebna licenca,
onda vi si možete jednostavno spustiti besplatnu verziju s naše web stranice: http://www.teamviewer.com/hr/download/windows.aspx
To može biti TeamViewer modul Quick Support ili puna verzija.

Ukoliko imate više pitanja molimo Vas da se ne ustručavate pitati.

Srdačan pozdrav,

Daniel Prislin


Broj telefona: +385 (0) 1 777 6281
-----------------------
TeamViewer GmbH * www.teamviewer.com

Kuhnbergstr. 16 * D-73037 Göppingen

Handelsregister Ulm HRB 534075 * Geschäftsführer Holger Felgner

Ticket ID: 884337
s obzirom na rečeno shvatio sam da mi je dozvoljeno imati free TW na poslu s obzirom da ja preko njega ne pružam podršku nego npr. po potrebi nazovem xy servis koji mi obave određeni servis preko TW pa nek se oni jebu sa licencom jer oni pružaju podršku.
prodo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2013., 12:52   #191
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Hvala, ovo je i mene zanimalo.
X-Plosiv je offline  
Staro 10.02.2013., 15:30   #192
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Neznam ni ja, znam jedino da sam dobio dopis od BSA te u prilogu bjanko izjavu da u svom poslovanju koristim legalno kupljene programe i koju su trazili da popunim podacima firme, potpisem se kao odgovorna osoba i postambiljam te im skenirano vratim na mail.

Evo ako nekoga zanima mogu poskenirati taj dopis i izjavu i staviti ovdje ?
Mislim da bi na tvom mjestu dobio jaku želju da taj papir "potpišem" na WCu ujutro nakon toplog čaja, smotao ga u kuvertu i poslao ga na adresu s koje je došao.

Ako te policija ne smije natjerati na potpis prometne kazne u kojoj si evidentno uhvaćen, ne vidim kako bi neka privatna institucija to mogla i temeljem čega si oni to uzimaju za pravo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline  
Staro 10.02.2013., 15:45   #193
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
A ko kaže da je netko njega na išta natjerao? Gdje si ti to pročitao?
Normalno da on nije obvezan njima išta slati, ali ako je sve legalno, zašto ne bi?
Ako im ne pošalje izjavu onda je velika vjerovatnost da će ga oni sami posjetiti.
Rade0n je offline  
Staro 10.02.2013., 15:46   #194
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Gledaj ovako kolega medo, treba biti pragmatican. otkantas ih na taj nacin pa ti onda dodju u pratnji inspektora koji onda krene traziti dlaku u jajetu i nadje 100 drugih stvari.

Sad sam im to potpisao ali ako me budu jos jeb*avali otkantat cu ih na najbezobrazniji moguci nacin (fala bogu imam jako dugu i ostru jezicinu)
Andrija M je offline  
Staro 10.02.2013., 16:05   #195
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
ne mogu "oni" doc ni u kojem slucaju ni sa kakvom pratnjom, izuzev mozda borga.
inspektori mogu doci ovako ili onako kako je vec propisano, u tom slucaju ih samo ovlastena osoba moze pustiti.

potpisivanjem ovakvih izjava se daje BSA uporiste za privatnu tuzbu ako inspekcija nadje nepravilnosti tj. nelicencirani softver. ne dajte se navuci.
ivo_k je offline  
Staro 10.02.2013., 16:10   #196
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne mogu "oni" doc ni u kojem slucaju ni sa kakvom pratnjom, izuzev mozda borga.
inspektori mogu doci ovako ili onako kako je vec propisano, u tom slucaju ih samo ovlastena osoba moze pustiti.

potpisivanjem ovakvih izjava se daje BSA uporiste za privatnu tuzbu ako inspekcija nadje nepravilnosti tj. nelicencirani softver. ne dajte se navuci.
Uporište ionako postoji, bez ikakve "izjave".

U ovom dopisu uopće ne vidim problem, dapače, dobra ideja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 10.02.2013., 16:13   #197
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne mogu "oni" doc ni u kojem slucaju ni sa kakvom pratnjom, izuzev mozda borga.
inspektori mogu doci ovako ili onako kako je vec propisano, u tom slucaju ih samo ovlastena osoba moze pustiti.

potpisivanjem ovakvih izjava se daje BSA uporiste za privatnu tuzbu ako inspekcija nadje nepravilnosti tj. nelicencirani softver. ne dajte se navuci.
De dobro je, normalno da se misli na inspektore kad se kaže da će ti doći inspekcija.
BSA surađuje s inspektorima, drži im razne seminare i osposobljava ih.
Normalno da BSA nema nikakve ovlasti sam, ali oni odrade teoriju, a inspektori praksu.

A ovo za nekakve tužbe je već lupanje napamet i nema nikakve logike.

U državi je jednostavno previše subjekata koje treba provjeriti, a premalo inspektora, ovakvim izjava se pokušava smanjiti broj firmi koje treba provjeriti, što opet ne znači da ti neće doći iako si im posalo izjavu.
Rade0n je offline  
Staro 12.02.2013., 00:02   #198
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Ja još nisam vidio odgovora što se događa u situaciji kada imaš ilegalan SW na osobnom računalu (laptopu) koje nosiš sa sobom na posao u trenutku kada dolazi inspekcija... Jer vidim tu razne kontradiktorne izjave, a nigdje ništa konkretno (kakav članak iz NN ili nešto slično?).

Imaju ti ga pravo pregledati, nemaju, što napraviti ako se netko nađe u toj situaciji..?


Isto tako me ovo zanima:
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
isto kao sto ih btw nisi duzan pustiti uopce jer to moze samo ovlastena osoba u firmi.
Tko je ova osoba u firmi i tko sve može biti? Vlasnik firme ili još netko ako je prethodno imenovan od strane vlasnika? Može opet neki citat?

Također, zar je ikakva ovlaštena osoba potrebna ako inspekcija dolazi s nekim (sudskim?) nalogom? Valjda dolaze s nekim papirom, nije vrag da dolaze kad se tko sjeti..?
__________________


sith_lord je offline  
Staro 12.02.2013., 00:54   #199
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor sith_lord Pregled postova
Ja još nisam vidio odgovora što se događa u situaciji kada imaš ilegalan SW na osobnom računalu (laptopu) koje nosiš sa sobom na posao u trenutku kada dolazi inspekcija... Jer vidim tu razne kontradiktorne izjave, a nigdje ništa konkretno (kakav članak iz NN ili nešto slično?).

Imaju ti ga pravo pregledati, nemaju, što napraviti ako se netko nađe u toj situaciji..?

Nitko nema pravo prčkati po tvom privatnom vlasništvu, osim policije sa nalogom gdje postoji osnovana sumnja u neko teže kazneno ili krivično djelo.
Govorimo naravno o objektu koje se koristi SAMO u privatne svrhe, odnosno poslovni subjekt ne ostvaruje svoj profit uz pomoć toga (što god to bilo).
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 12.02.2013., 01:42   #200
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Nitko nema pravo prčkati po tvom privatnom vlasništvu, osim policije sa nalogom gdje postoji osnovana sumnja u neko teže kazneno ili krivično djelo.
Govorimo naravno o objektu koje se koristi SAMO u privatne svrhe, odnosno poslovni subjekt ne ostvaruje svoj profit uz pomoć toga (što god to bilo).
Ovaj potonji dio je vrlo diskutabilan - na koji način netko može (us)tvrditi koristi li se neki objekt (u ovom slučaju računalo) u poslovne ili samo u privatne svrhe ako se nalazi u poslovnom prostoru?
Nemoj me krivo shvatiti, samo gledam kako se to gleda s pravne strane...
__________________


sith_lord je offline  
Staro 12.02.2013., 08:18   #201
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ako je Ivo_k naveo da radi u toj firmi na svom laptopu, onda ga imaju pravo pregledati.
Uostalom, privatni laptopi nemaju što tražiti u firmi. Neki će se ljutiti na ovu moju izjavu, ali admini neće .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 12.02.2013., 08:48   #202
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
opet gluposti, nije na inspektoratu da provjerava vlasnistvo nad strojevima nego na poreznoj upravi. ako koristis privatno vlasnistvo za poslovne svrhe ili obrnuto onda si u poreznom prekrsaju.

ne mogu dakle prismrditi privatnom vlasnistvu, isto kao sto ne mogu to po domovima.
e sad, u svakom slucaju je najbolje se je imat sve regularno i po propisima.
sto eventualno nije to sakrijes da ne ulazis u prepirke nepotrebne.

ovlastena osoba je obicno direktor ili poslovodja, to se interno u firmi odredjuje.
inspektorat dolazi bez naloga i ne moze samo upasti u prostor kao gestapo.
ako nema ovlastene osobe u tom trenutku im se fino to kaze i neka dodju ponovo.
ivo_k je offline  
Staro 12.02.2013., 08:52   #203
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja ne znam gdje ti radiš, ali firma je odgovorna za sve što se nalazi unutar ograde.
Mi smo odgovorni za svakog čovjeka, koji prođe kroz portu. Svaki gost/kupac/dobavljač dobije zaštitne naočale i reflektirajući prsluk i ne smije ga se pustiti da sam baulja okolo.
Sve što donesu se provjeri, osim mobitela.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 12.02.2013., 14:00   #204
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ja ne znam gdje ti radiš, ali firma je odgovorna za sve što se nalazi unutar ograde.
Mi smo odgovorni za svakog čovjeka, koji prođe kroz portu. Svaki gost/kupac/dobavljač dobije zaštitne naočale i reflektirajući prsluk i ne smije ga se pustiti da sam baulja okolo.
Sve što donesu se provjeri, osim mobitela.
to se zove zastita na radu i spada pod domenu inspektorata.
porezni nadzor ne spada.
ivo_k je offline  
Staro 14.02.2013., 13:36   #205
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
pitanje; Preuzeo sam poslovanje od jedne firme i cijeli inventar. Imam račun od iste ali nema specifikacije računala odnosno orginalnog računa pa tako ni računa za software. Imam gore legalne windowse i naljepnicu na kutiji ... doduše to sam ja stavio jer prije preuzimanja su bili nelegalni windowsi jel sam u problemu?
Xenon je offline  
Staro 23.02.2013., 13:57   #206
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne mogu "oni" doc ni u kojem slucaju ni sa kakvom pratnjom, izuzev mozda borga.
inspektori mogu doci ovako ili onako kako je vec propisano, u tom slucaju ih samo ovlastena osoba moze pustiti.

potpisivanjem ovakvih izjava se daje BSA uporiste za privatnu tuzbu ako inspekcija nadje nepravilnosti tj. nelicencirani softver. ne dajte se navuci.


drugim riječima, taj dokument je samo još jedan argument na sudu u njihovu korist ukoliko opet ulete u inspekciju.....

"vidite gospon sudac, mi smo im opet našli nelegalan software, a ovdje su potpisali tog i tog datuma da više nemaju nelegalan software i da ga više neće koristiti"
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline  
Staro 23.02.2013., 21:40   #207
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
ovdje su potpisali tog i tog datuma da više nemaju nelegalan software i da ga više neće koristiti
Baš me briga, ja zaista nemam nijedan jedini bajt nelegalnog softvera na kompjuterima u svojoj firmi.

Čak sam si shareware Total Commander pobrisao sa kompova i prebacio si ga na usb stick sa http://portableapps.com/

Inače bili kod jednog čovjeka i dali mu opomenu zato što je na kompu koristio Avast (free za kućnu upotrebu ali ne ako se ako se koristi na poslu)
Andrija M je offline  
Staro 24.02.2013., 01:12   #208
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
drugim riječima, taj dokument je samo još jedan argument na sudu u njihovu korist ukoliko opet ulete u inspekciju.....
Na sreću, taj dokument na sudu vrijedi kao lanjski snijeg...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 24.02.2013., 08:54   #209
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Na sreću, taj dokument na sudu vrijedi kao lanjski snijeg...
Nije baš tako. To ti je još jedna cigla u temeljima optužbe koja ti ruši kredibilitet, a koliko vrijedi ovisi o subjektivnoj procjeni suca.

Ono što je bitno je da taj papir ni na koji način ne koristi onome tko ga potpisuje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline  
Staro 24.02.2013., 09:18   #210
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Prije par godina kupio sam Office 2010 paket koji je instaliran na office kompu. Trenutno ubacujem u firmu novu kantu sa novim hardverom i OS-om (W7). Mogu li postojeći Office nekako instalirati na novi komp, a da ne budem u prekršaju? Ako ga deinstaliram na starom kompu, mogu li ga instalirati na novom?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na