Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2010., 15:00   #2401
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@Mario_ZG
Nice kejbljving job. Malo grafa bode u oči bojom, al ok je jer to nema veze sa kablovinjem. Fino si sakrio razliku u potrebnoj dužini sata kablova ispod zadnjeg diska, uopće se ne primjeti.
Pitanjce jedno (OT): Na što backupiraš tih približno pola tere? Nije te strah da će ti crknut jedan disk? (jedan je dost da ubije cijelo polje)
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 09:34   #2402
Mario_ZG
vucibatina
Moj komp
 
Mario_ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
@de.fang14 - ma hebo te patka slučajno tak ispalo da ova 2 WD imaju i sata i molex power. Nisam uopće skužio kaj vas muči, al sad vidim da je dobra (nenamjerna) fora

@Joke - Ima 4 sata kabla po 50cm i 2 komada po 75 cm (za ova 2 najgornja diska). Kupio ih u Linksu

@TomG - je, to je taj

@D1viry - Fala, fala. Ma grafa je meni ručna ko lopov. Ja bi radije neku "oklopljenu", makar se i grijala, ali samo da ljepo izgleda Ne backupiram na ništa jer ništa od podataka tu ne držim. Samo programi i igre. Ostaka je na stickovima, ladica, drugom kompu. Je, šanse da će se sve razletit su 6 puta veće nego inaće, pogotovo kad imaš ovako stare i rabljene diskove (6x80gb), al kao što rekoh - nemam šta izgubit
__________________
Potpis

Zadnje izmijenjeno od: Mario_ZG. 13.08.2010. u 13:59.
Mario_ZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2010., 11:32   #2403
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Dak1lla Pregled postova
Poradio i ja na mojoj shatulji ovih dana, tj. od kada sam ju napokon zatvorio i ugradio par ventova.

ovako je to izgledalo prije,



a ovako skatulja izgleda iznutra danas



zice skupio na vrhu kucista povezao zicom za vezivanje, ugurao ih izmedju DVD/RW ROM-a, ostalo zice ucvrstio, zategnuo za stranicu kucista, sada je prilicno urednije i zbog sata HDD, jedino mi smeta ovaj power connector i front audio kabl shto ide kroz sredinu, svejedno bolje i urednije nego prije .
Dalo bi se tu još napravit, npr kupit okrugli IDE kabel za optiku,kablove napajanja zavući iza matične,koliko to dopuštaju svojom dužinom,HDD okrenuti da molex bude do prednje strane kućišta...
Ajd,ajd..otvori kućište, malo taktike i strpljenja i bit će puno bolje.



To Mario ZG - di ti je CD/DVD rom??
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 16:56   #2404
Dak1lla
Premium
Moj komp
 
Dak1lla's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 119
@ BojanZD Kupujem IDE round kabl, ovo s okretajne diska mi uopce nije palo na pamet, a kablove iza maticine, cemo da vidimo, mene sjekira ovaj sto prolazi kroz sredinu.

svejedno thx
__________________
everyone wants to go to heaven but no one wants to die
Dak1lla je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 17:08   #2405
Razarach
Premium
Moj komp
 
Razarach's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
Postovi: 455
@ Mario_ZG

Lijepo sređeno , svaka časti, ali jel ti nebi bilo bolje zamjeniti tolike diskove sa diskovima vecih kapaciteta. Smanjio bi broj diskova, imo bi manje kaplova, a i komp bi sigurno tiše radio.
Razarach je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 18:43   #2406
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Razarach Pregled postova
@ Mario_ZG

Lijepo sređeno , svaka časti, ali jel ti nebi bilo bolje zamjeniti tolike diskove sa diskovima vecih kapaciteta. Smanjio bi broj diskova, imo bi manje kaplova, a i komp bi sigurno tiše radio.
al onda ne bi kablovi tako lijepo izgledali najsvrk imenjače....
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 23:38   #2407
Mario_ZG
vucibatina
Moj komp
 
Mario_ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
@BojanZD - nema Bojane, dobio je otkaz, otišo ča. Smeta mi, ružan je, godinu dana ga nisam takno, ma reko: ajde briši!

@Razarach - nije meni do kapaciteta nego do zahebancije 6x80gb RAID0 - uglavnom bespotrebno al svaka budala ima svoje veselje

@snorky_vk - fala, fala. Je, je ima nešto i u tvojoj teoriji. Ovdje diskovi služe kako kablovi nebi bili sami
__________________
Potpis
Mario_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 21:09   #2408
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Mali update...po ploči postavljani mali pasivci,dodan naprijed jedan slipstream 1200@5V, stavljen na gumice za smanjivanje vibracija i dodan Samsung F3, isto na gumicama (mnogo hladan brz i tih...me veeeery happy )...


Ventovi na Ninji i na ispuhu su spojeni preko Y splitera na CPU fan regulaciju koja odrađuje posao kako treba...u idle tih a kad se zagrije onda i hladi...hebiga...kopromis sam morao napravit jer ne volim CPU na 55+ stupnjeva...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 10:42   #2409
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Uhvatilo te opet HC Nojs frikovanje
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 13:33   #2410
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Uhvatilo te opet HC Nojs frikovanje
A kad me uopće i pustilo
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2010., 08:18   #2411
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Zar nisi i ti nekad davno završio sa diskovima u 5.25" radi gomila