Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2015., 23:43   #601
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
@Eladio
Takvih sam se gluposti nagledao more korištenjem amd i u manje slučajeva nv kartica i to po meni spada u domenu normalnog. Nisam se nešto previše nervirao radi toga jer uglavnom sam preko radeonproa neke stvari riješio, a nešto popravi driver update.
U svakom slučaju to se nikako ne može trpati u isti koš s onim što sam ja naveo, a još manje relativizirati, pa sad kako kome milo.

edit
Mrzim što ovo pišem jer je poprilično OT, tako da je ovo zadnji post na ovu temu ovdje.

Zadnje izmijenjeno od: tole_. 10.06.2015. u 23:50.
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2015., 23:47   #602
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
da, zanimljive se stvari desavaju od kako je ta lisa su dosla..

PS
šalu u sredinu, uopce vise nemam dojam da je tu neka njemacka u igri, totalno je juzna koreja.. sta je s onim tracevima da ce AMD kupit samsung?

PPS
^tole , niti mi je bio cilj relativizirati tvoj post.. nego tu pricu s driverima, s 3.5gb memorije i slicno.. naslov teme je drugaciji
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2015., 23:47   #603
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ak se radi o generalno identicnim strojevima a nerijetko se dogodi identican problem onda ne znam koliko to ima veze sa proizvodjacem, cak se to dogadjalo i prije kad su bili drugaciji djelovi.
Taj ccc ne radi kak bi trebao. Jbg
Nedavno je frend mjenjao neku ubi me, mislim 5xxx grafu za 7950, skinuo zadnje drivere za novu i nakon instalacije i restarta ccc veli da ne postoji ati grafa unutra.
Rjesenje je bilo maknut sve drivere i stavit nove.
Opet istina je da je trebao prvo maknut stare al kak se radi o istom proizvodjacu...

Kao sto rekoh, srecom da ima ljudi koji kupuju ati jer nam monopol jedne firme ne bi bio dobar ni u kojem pogledu (osim usporednih testova )
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2015., 23:53   #604
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ak se radi o generalno identicnim strojevima a nerijetko se dogodi identican problem onda ne znam koliko to ima veze sa proizvodjacem, cak se to dogadjalo i prije kad su bili drugaciji djelovi.
Taj ccc ne radi kak bi trebao. Jbg
Nedavno je frend mjenjao neku ubi me, mislim 5xxx grafu za 7950, skinuo zadnje drivere za novu i nakon instalacije i restarta ccc veli da ne postoji ati grafa unutra.
Rjesenje je bilo maknut sve drivere i stavit nove.
Opet istina je da je trebao prvo maknut stare al kak se radi o istom proizvodjacu...

Kao sto rekoh, srecom da ima ljudi koji kupuju ati jer nam monopol jedne firme ne bi bio dobar ni u kojem pogledu (osim usporednih testova )
a sta da ti kazem, stvar serijske proizvodnje, mozda ce ti neki inzenjer to bolje objasniti.. stvar nekog kondezatora, pojma nemam..
koje je tvoje objasnjenje? da je problem u softwareu, (posto je hardware isti) onda bi na svakom od tih racunala imao isti problem, dakle na svih 15 bi bilo problema.. kuis
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 00:05   #605
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
da, zanimljive se stvari desavaju od kako je ta lisa su dosla..

PS
šalu u sredinu, uopce vise nemam dojam da je tu neka njemacka u igri, totalno je juzna koreja.. sta je s onim tracevima da ce AMD kupit samsung?

PPS
^tole , niti mi je bio cilj relativizirati tvoj post.. nego tu pricu s driverima, s 3.5gb memorije i slicno.. naslov teme je drugaciji
Samsung neka da pare i stoji po strani.
Ako se ta brodogradjevnofriziderskoklimaska drljava kompanija umjesa u rad AMDa onda ce stvarno Intel bit jedini izlaz.

Nazalost,AMD je 2008 imao preko 90% veci budget za R&D nego danas.
Danas Intel ima osam puta veci R&D budget.

Lisas Su je izjavila prije par dana da se sve baca na jednu kartu i vecina love ide na projekt Zen.
To znaci da ce patiti GPU segment,ali odluka je dobra jer AMD prakticki zavisi od uspjeha Zena dogodine.
Dogodi li se promasaj tada je bankrot prakticki neizbjezan. Propadne li AMD to ce katastrofalno utjecat na trziste i na daljnji razvoj.

Pravo je cudo kako AMD jos uvijek uspjeva izbacivat konkurentne proizvode sa budgetom koji ima.

EDIT: Ako se ostvare predvidjanja za Zen tad ce AMD imat apsolutni zgoditak. Kao sto je bio Athlon64

EDIT: Nekud sam procitao podatak da je u prvom kvartalu ove godine na Zen otislo 300 miljuna dolara.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 00:11   #606
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
athlon64je bio super proc, ali sta mislis da je u prodajnom smislu ugrozio konkurenciju? P4 je ipak intel (vec sam ti pricao pricu u golfu) i bolje se tada prodavao iako je ahlon bio tada odlican..

uz dobar proizvod im treba i neki novi rebrand i marketing
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 00:20   #607
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
athlon64je bio super proc, ali sta misli da je u prodajnom smislu ugorzio intel? P4 je ipak intel (vec sam ti pricao pricu u golfu) i bolje se prodavao..

uz dobar proizvod im treba i neki novi rebrand i marketing
Napravio je to da se Intel poceo sluziti kojekakvim prevarama i vise puta je uhvacen i kaznjen.
U toj kompaniji Goebels bi mogao bit samo podvornik.

Ali,AMD je sam kriv za danasnje teskoce,a njihov marketing je nevidjena skupina idiota. Srecom,stvari idu nabolje pojavom Lise Su jer da je zubonja ostao ne bi ni docekali Zen.

Na kraju krajeva,jedan od najboljih CPU arhitekata,Jim Keller,je otkacio Intela i vratio se u AMD. I to nesto govori.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 00:20   #608
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
kad očito tu ima masa faktora koje nitko ne može pohvatat i kategorizirati u različitim složencima. Zato apple caruje.

Isto kao i coil whine, kad će se pojavit a kad ne, zašto recimo gtx 970 sa određenim kombinacijama hardwera ima a sa nekim ne. Zašto na istim kombinacijama hardwera netko ima a netko ne?

Može biti tu dosta toga, nitko nema u bobu identičan os znači uključujući instalirane/izbrisan softver, registry, kojekakve ostatke nečeg, male različitosti i sl. Tko zna možda je i do nekog buga u os i/ili driverima, raznim kombinacijama, buga koji nastaje zbog redosljeda nečeg kako se brisalo i snimalo. Međusobnoj kompatibilnosti čipseta, kontrolera, softvera raznih mbo sa xy softverom, hardwerom, buildom OSa i sl.

Možda je i sam catalyst kriv, ali opet zašto bi u 10 konfi bilo normalno a u 11-oj zajebavalo?

Možda je problem čisto hardwerski tj. da postoje različite klase između identičnih proizvoda. To je ona šema ariel u austriji kvalitetniji od ariela u hrvatskoj. Isti Mercedes za balkansko tržište lošiji od onog za njemačko i sl. Možda se radi o faličnim individualnim primjercima kad netko ima stalne driverske probleme sa jednom gpu (sjetite se onog tipa sa gtx 760, šta god da je napravio nikako na zelenu granu s driverima).

Određeni problemi uvijek postoje sa svakim proizvodom, samo ajd ti otkrij zašto. Jbga da se zna zašto dolazi do određenih anomalija bile bi odavno riješene. Ljudi misle da je pc savršeni stroj kao ljudski organizam, međutim to i nije baš tako

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 11.06.2015. u 00:30.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 00:23   #609
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Apple je car prepakiranja i prodaje muda za bubrege.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 00:34   #610
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
a sta da ti kazem, stvar serijske proizvodnje, mozda ce ti neki inzenjer to bolje objasniti.. stvar nekog kondezatora, pojma nemam..
koje je tvoje objasnjenje? da je problem u softwareu, (posto je hardware isti) onda bi na svakom od tih racunala imao isti problem, dakle na svih 15 bi bilo problema.. kuis
Nemre bit kondic ak je stvar sw prirode
Zanimljivo je da na par di sam isao ponovo gazit sve (zbog drugih stvari) ista kombinacija vise nije radila problem.
Problem je u sw (dal su bas driveri ili sw ne znam) i to je to kaj ljudi pricaju za "drivere".
Jebemti taman kad sam potisnuo sva losa sjecanja koja sam imao sad se vrati nes.
4870 moja ex kartica, sa novim driverima mi se malo malo resetirali driveri od grafe, vratio stare problema nema, vratio opet nove zbog neke igre i opet isto
Vga driver has stopped working
Hjoooo kad se samo sjetim psovanja i kletvi.

Necu vise, moram sad pokusat zaspat.
Dal je sad ista situacija ne znam, najvjerojatnije nije al sam zadovoljan sa nv i dok me ne razocara ne bum ju mjenjao, osim ako kad cu ponovo mjenjat grafu ati nece nudit puno puno puno vise za istu lovu.

Toliko od mene
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2015., 00:40   #611
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Apple je car prepakiranja i prodaje muda za bubrege.
je vraga. Imaju najbolju sinergiju hardwera i OS-a. Uostalom ima i mnogo kompetetnijih ljudi od mene za tu temu na forumu. Naravno ako pričamo o laptopima, macu i sl. a ne o gayfonu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 01:37   #612
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
kad očito tu ima masa faktora koje nitko ne može pohvatat i kategorizirati u različitim složencima. Zato apple caruje.

Isto kao i coil whine, kad će se pojavit a kad ne, zašto recimo gtx 970 sa određenim kombinacijama hardwera ima a sa nekim ne. Zašto na istim kombinacijama hardwera netko ima a netko ne?

Može biti tu dosta toga, nitko nema u bobu identičan os znači uključujući instalirane/izbrisan softver, registry, kojekakve ostatke nečeg, male različitosti i sl. Tko zna možda je i do nekog buga u os i/ili driverima, raznim kombinacijama, buga koji nastaje zbog redosljeda nečeg kako se brisalo i snimalo. Međusobnoj kompatibilnosti čipseta, kontrolera, softvera raznih mbo sa xy softverom, hardwerom, buildom OSa i sl.

Možda je i sam catalyst kriv, ali opet zašto bi u 10 konfi bilo normalno a u 11-oj zajebavalo?

Možda je problem čisto hardwerski tj. da postoje različite klase između identičnih proizvoda. To je ona šema ariel u austriji kvalitetniji od ariela u hrvatskoj. Isti Mercedes za balkansko tržište lošiji od onog za njemačko i sl. Možda se radi o faličnim individualnim primjercima kad netko ima stalne driverske probleme sa jednom gpu (sjetite se onog tipa sa gtx 760, šta god da je napravio nikako na zelenu granu s driverima).

Određeni problemi uvijek postoje sa svakim proizvodom, samo ajd ti otkrij zašto. Jbga da se zna zašto dolazi do određenih anomalija bile bi odavno riješene. Ljudi misle da je pc savršeni stroj kao ljudski organizam, međutim to i nije baš tako
Ja eto u firmi u zadnjih 10-ak godina vjerojatno par stotina radeona instalirao, nikad problema (osim sa korisnicima koji ne znaju što je clone, a što extended desktop)
segregator je offline   Reply With Quote