Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2008., 13:57   #1
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
TerraTec HT PCI...mali problemi

Evo upravo stigla iz ducana. Spojio doma sve,instalirao soft i drivere (vista 32). Upalio....digitalna koma. Nalazim se u Osijeku,pise da je jakost signala 100%, a kvaliteta varira od 60-70%. Slika i zvuk trzaju nenormalno! WTF?? Ne kuzim se u tv kartice, ovo mi je prva DVB..to je na sobnoj anteni. Sad stavim na neke starije "grablje" sto imam na balkonu i nista...zero. Analogni signal ne postoji, tj ja ne znam prebacit. Nakon scana nasao mi je samo 4 digitalna programa,kada stavim na analogne kanale nema nista izlistano.

svaka pomoc je dobrodosla jer sam stvarno izgubljen
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 14:22   #2
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Evo upravo stigla iz ducana. Spojio doma sve,instalirao soft i drivere (vista 32). Upalio....digitalna koma. Nalazim se u Osijeku,pise da je jakost signala 100%, a kvaliteta varira od 60-70%. Slika i zvuk trzaju nenormalno! WTF?? Ne kuzim se u tv kartice, ovo mi je prva DVB..to je na sobnoj anteni. Sad stavim na neke starije "grablje" sto imam na balkonu i nista...zero. Analogni signal ne postoji, tj ja ne znam prebacit. Nakon scana nasao mi je samo 4 digitalna programa,kada stavim na analogne kanale nema nista izlistano.

svaka pomoc je dobrodosla jer sam stvarno izgubljen
Trebaš skenirati posebno i za analogni tuner - pod scan odaberi za koji skeniraš. A što se tiče štekanja slike i zvuka ako je signal ok, onda instaliraj PowerDVD/Nero pa odaberi njihove codece pod Audio/Video - probaj razne kombinacije dok ne proradi
flajpan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2008., 15:00   #3
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Promijenio sam PCI utor, u manualu pise da nije ok stavit karticu na PCI1 (odma do grafe) pa sam stavio na PCI3. Disable-o sam analog, ciji je prijam katastrofa, i ostavio sam digital. Ne pronalazi niti jedan program,nista. zaboravih napomenuti da je ovo neka noviji HT PCI model od terateca, nije vise Philips gore nego Conexant...naravno,ta sitnica nigdje ne pise. Sto da radim, da idem mjenjat sa nest drugo ili ima jos nade?
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2008., 18:29   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kod mene ti je kvaliteta na 30% pa mi i HD skoro pa radi odlično . Priključena na riblju kost, vulgaris. Probaj priključak na karticu malo pomicati (i pripaziti da si dobro ugurao unutra)

Nego, koji HomeCinema imaš ? Nove bete znaju trzati kad imaš OSD na ekranu. Probaj sa najnovijom betom, 5.67.00

Driveri, kod mene su 1.3.3.5, Windowsi su XP (na Visti 32bit je isto radio). Što se tiče analognog, ja imam zapisano doma frekvencije točne pa nikada nisam isprobavao auto-traženje. Isto i za DVB-T. To auto-traženje sam koristio samo kod traženja radio frekvencija


EDIT:
Jel ta tvoj, ona MKII verzija kartice ili kako već ? Ja iskreno nemam pojma koji je kod mene čip.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2008., 23:35   #5
iggyone
u borbi protiv sna
Moj komp
 
iggyone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Kruge, ZG
Postovi: 175
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
zaboravih napomenuti da je ovo neka noviji HT PCI model od terateca, nije vise Philips gore nego Conexant...naravno,ta sitnica nigdje ne pise. Sto da radim, da idem mjenjat sa nest drugo ili ima jos nade?
Pretpostavljam da ti Vuco i ja možemo dati mali milijun postavki i savjeta koje smo isprobavali sa ovom karticom.

Ali kao što si i sam napisao, ti vjerojatno imaš MKII verziju ove kartice, a nažalost, s njom, niti Vuco, niti ja nismo previše upoznati.

Ja imam 2 takve (starije verzije), i obje rade odlično (jedna kod cure, jedna kod mene), s tim da kod mene je signal očajan (0-25%), ali npr. preko DVB Viewera ništa ne šteka, a isto tako ide i HD preko nje bez beda...treba napomenuti da Terratec-ovi inženjeri, barem što se softvera tiče, rade odličan posao, tako da ne vjerujem da je podrška i za tvoju loša. Uzmi zadnje drivere i zadnju stabilnu verziju THC-a, i probaj malo prčkati po njoj, pa vidi kako ti radi...meni trza doma samo kada signal užasno varira, npr kad se šećem oko antene i pričam na mobitel...

I također, probaj instalirati zadnji Power DVD i u izborniku pod Audio/Video odabrati njegove kodeke.
__________________


Asrock B550M Pro4
AMD Ryzen 5600 @ Thermalright Assassin King 120SE
2×8GB Corsair DDR4 CL16 3600MHz
Sapphire Nitro+ RX580 4GB
Kingston KC3000 SSD 512GB + Kingston NV2 SSD 2TB
LG DVD-RW
XFX ProSeries CoreEdition 550W
Dell S2716HN
Fractal Design Define Mini
mouse&keyboard Logitech vulgaris
Predzadnja trgovina | Zadnja trgovina
iggyone je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 00:28   #6
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Evo mene opet....rijesio sam prethodni problem. TV radi,signal je na 99% snage,kvaliteta signala je oko 63%. No, imam stvarno cudnu sliku...slika stalno ili kao da treperi,skakuce ali onako sitno,npr vidi se kad se gleda logo npr RTL-a. Zatim desava se da se pojavljuju kockice (artifakti) svaki par sekundi. Ili se pak trga slika po vertikali. Takodjer zna se desavati da npr ako netko mice ruku, pojavljuju se horizontalne linije.....u biti slika kao da se pretvori "u rezance",cim pokret stane to nestane. Sve ovo se javlja u ovisnosti o decoding metodi (terratec home cinema). Probao sam ffdshow (ovi zadnji rezanci), probao sam NVIDIA purevideo decoder,onaj od terrateca. Instalirao sam i powercinemu 5 i koristio njene decodere. Ne znam vise sto da radim. Da li su ovo uobicajene pojave sa DVB-t ili sam ja uklet?
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2008., 23:16   #7
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Mislim da kad bi i dobro složio codece da bi slika trzala - ovaj 63% je čini mi se nekako premalo za normalno gledanje.

Ja ponekad imam OiV na 72 pa trza, tako da sam, otkad se ugasio Croatel, na analognoj što i nije prestrašno jer ne snimam baš nešto, a slika je odlična.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2008., 23:23   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Čuj, 63% je odlično. Meni je snaga na 100%, kvaliteta na 30-35% i niš ne šteka. OiV i Croatel su radili, jedino je HD-u malo falilo signala

EDIT:
Negdje sam već napisao, nemam pojma jel tu il negdje drugdje. Imam Betu 5.72 i kad se pojavi OSD onda slika malo šteka. Kad se makne OSD, sve radi super.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2008., 23:34   #9
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Čuj, 63% je odlično. Meni je snaga na 100%, kvaliteta na 30-35% i niš ne šteka. OiV i Croatel su radili, jedino je HD-u malo falilo signala

EDIT:
Negdje sam već napisao, nemam pojma jel tu il negdje drugdje. Imam Betu 5.72 i kad se pojavi OSD onda slika malo šteka. Kad se makne OSD, sve radi super.
Čudno, onda bi morao OiV i kod mene radit - sad mi je signal (kvaliteta) 60-70%, a jačina 100%. Pretpostavio sam da je to preslabo jer je traka (bar) crvena kad je kvaliteta ispod 80% (mislim).
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2008., 23:38   #10
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kod mene na 25 postaje crveno (a tak mi je uvijek i bilo ), na 30-35 je zelenjava.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2008., 23:50   #11
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Evo:


Možda ima veze sa revizijom kartice, ono što si već negdje spomenuo?
Mislim, ono, driveri su friški, a HC je zadnja beta.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2008., 23:58   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
E stari, zeznul sam se. Krivo sam ti rekao. Obrnuto je. Signal strenght je na 30-35-40, a Quality na 100%.

Stvarno se ispričavam, cijelo vrijeme sam krivo govorio. I da, čim padne malo quality, crveno postaje.

SS
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2008., 00:28   #13
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
To mi se i učinilo na početku, al svejedno sam poslikao karticu (da, MKII je, ak je to verzija te ima conexant tuner):
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2008., 01:25   #14
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Osjećao sam se toliko loše što sam gore fulao u izrazima, pa sam išao otvoriti komp da vidim kaj to imam točno u kompu.

Uglavnom, moja Terratekica nije MKII, nema Conexantov chipset već Philipsov (SAA7131E/03/G), a dekoder jest TDA10046A. Ista ta kombinacija se nalazi i na Gigabyte-ovim tunerima GT-PTV-TAF-RH koji su dosta jeftiniji od Terratekice.

Druga stvar, kada sam vraćao nazad kučište i karticu, pojavile su mi se smetnje, što možete vidjeti na sljedećim slikama:


Riješenje ? Malo iza okretati priključak za antenu i naći pravu poziciju kojom sam dobio starih stabilnih 40%/100% s kojim sve radi kako treba.

Probajte malo okretati taj priključak.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2008., 21:11   #15
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Meni se na RTL programu svake sekunde do dvije uvecaju pixeli...cudna pojava,ali zbilja...onako pojave mi se kockice svuda. Slika se i dalje vidi,ali se pixeli posteno podabljaju...ne moram vam reci kako iritira. Jos jedan problem imam, sa Schedule recording....naime krene mi snimati nesto,ali ne stane kada sam mu napisao da stane vec snima i dalje. Verzija cineme je 5.67. Isti problem imam i u Powercinemi 5.... ne znam sta da radim, pada mi napamet samo reinstall windoza jer sam sve probao cega sam se sjetio.
wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2008., 22:30   #16
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nikakvih problema nisam još imao sa Terratekicom. Ili su usrali stvar sa MKII verzijom ili stvarno ne znam.
Schedule recording sam koristio do sada na desetke puta. Sve napravi kako spada.

Ali, ako ti se takvo što (uvećavanje pixela) dešava samo na jednom programu, onda je to do odašiljača vjerojatno. Mislim, nema kaj drugo biti, kaj ne ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 14:40   #17
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nikakvih problema nisam još imao sa Terratekicom. Ili su usrali stvar sa MKII verzijom ili stvarno ne znam.
Schedule recording sam koristio do sada na desetke puta. Sve napravi kako spada.

Ali, ako ti se takvo što (uvećavanje pixela) dešava samo na jednom programu, onda je to do odašiljača vjerojatno. Mislim, nema kaj drugo biti, kaj ne ?
Evo samo da javim: sa THC 5.78 nema trzanja ni na signalu lošije kvalitete (66-69%).
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 14:49   #18
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kako sam morao instalirati sobnu antenu da bi mogao uhvatiti HRT dom i HRT2 HD, sad mi je ovakva situacija:


Znači, signal je lošiji, slika se vidi da je malo lošija, ali ne šteka. Isto Beta 5.78
Ali to će biti tako dok ne prođe Euro 2008. Glavno da ne trza
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na