Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2024., 19:12   #721
Jeremija8
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Behind
Postovi: 41
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ekipa, tko se prebacivao u bridge mode - koliko vam je trajalo da vam odrade to tj. da vas prebace i pošalju podatke za spajanje?

Mail ste slali na info@telemach ili...?
Ja sam telefonski nazvao da me prebaci i "odradili" su. Ali nije prošlo. Njima je pisalo da je bridge aktivan, ali se nije odradio na routeru.

Onda sam morao poslati mail (info@) i trajalo je nekoliko dana.
Najgore je sto mi je u 21h navečer prebačeno bez obavijesti ili bilo kakvog hinta da prebacuju.

Žena me skoro udavila jer je Netflix prestao raditi..
__________________
Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.

Zadnje izmijenjeno od: Jeremija8. 03.03.2024. u 20:05.
Jeremija8 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 21:37   #722
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Jeremija8 Pregled postova
Ja sam telefonski nazvao da me prebaci i "odradili" su. Ali nije prošlo. Njima je pisalo da je bridge aktivan, ali se nije odradio na routeru.



Onda sam morao poslati mail (info@) i trajalo je nekoliko dana.

Najgore je sto mi je u 21h navečer prebačeno bez obavijesti ili bilo kakvog hinta da prebacuju.



Žena me skoro udavila jer je Netflix prestao raditi..
Jaooo, znači jazavci ne pošalju obavijest ranije... Samo mi fali da odrade to kad mi je žena solo doma i radi na remote - isto će mi biti veselo.

U petak sam poslao mail, maloprije su mi odgovorili na njega protupitanjem da koji router ću koristiti? Da faq - Kaj njih boli briga kaj ću ja koristiti?
Prebaci u Bridge i snaći ću se sam

Ps. Jel ti šalju user i pass na mail ili to moram sam odgonetnuti koji su?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 21:54   #723
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jaooo, znači jazavci ne pošalju obavijest ranije... Samo mi fali da odrade to kad mi je žena solo doma i radi na remote - isto će mi biti veselo.

U petak sam poslao mail, maloprije su mi odgovorili na njega protupitanjem da koji router ću koristiti? Da faq - Kaj njih boli briga kaj ću ja koristiti?
Prebaci u Bridge i snaći ću se sam

Ps. Jel ti šalju user i pass na mail ili to moram sam odgonetnuti koji su?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Telemach na svojoj optici koristi vrstu veze DHCP te nema PPPoE user i passworda osim u slučaju ako su ti ponudili uslugu preko HTa.

TLDR
Ukopčaj svoj ruter u njihov i setupaj Internet sa vrstom veze s jednim od ovo troje a to su DHCP,Dynamic IP ili Auto IP.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2024., 22:57   #724
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Telemach na svojoj optici koristi vrstu veze DHCP te nema PPPoE user i passworda osim u slučaju ako su ti ponudili uslugu preko HTa.

TLDR
Ukopčaj svoj ruter u njihov i setupaj Internet sa vrstom veze s jednim od ovo troje a to su DHCP,Dynamic IP ili Auto IP.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Ma zbunio me onaj općeniti dokument o korištenju vlastite opreme kaj su mi poslali jer tamo piše da je vrsta veze PPoE i da treba user i pass...

Ako je ovak kak ti kažeš onda super... Čekam samo da nestane net-a pa da vidim jel će proraditi Fritz uspješno kao i kad sam bio na HT-u

Thnxna info!

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 21:32   #725
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Ja sam isto imao slučaj kao Jeremija8, tokom poziva u SZK su mi rekli da je modem prebačen u bridge mode. Međutim, nije bio i prebacili su kako treba tek nakon par dana što sam poslao mail.
Stavi svoj router (WAN stranu) kako su ti rekli na DHCP. Svoj router (WAN) priključi na LAN port 1 na Telemach router, jer na njega (bar kod mene) rade bridge. Unatoč toj pripremi sa svoje strane, ipak očekuj prekid jer oni resetiraju svoj router i to prebacivanje u bridge sa restartom uzme cca 10 - 15 minuta.
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 22:39   #726
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Jučer su me konačno prebacili u pravi bridge mode...

Isto sam imao problem s njima jer su mi prvo rekli kako su prebacili, ali nisam bio doma u to vrijeme i začudo svi uređaji su mi normalno radili (npr. wifi kamere i sl.) što mi je bilo malo sumnjivo.
Dolaskom doma imao sam kaj za vidjeti - moj router nije dobivao vanjsku IP adresu već lokalnu od Nokie.

Pa sam ponovno slao mail i drugi dan ujutro je sve krepalo jer su stvarno prebacili u bridge. Došao doma, prikopčao svoj router koji je dobio javnu IP adresu i sada radi sve ko podmazano.

PS. Pisao sam ja, a i drugi tu na forumu, Nokie od njih imaju problem sa vidljivošću Chromecast i AirPlay uređaja unutar mreže. Mob ili iPad mi nisu uopće vidjeli telku kada sam pokušao prebaciti npr. Youtube stream na TV. Pokušao sa svim kombinacijama postavki bezuspješno.
Sad na mom Fritzu radi tip-top i vide se uređaji međusobno bez beda...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2024., 08:29   #727
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
the chosen one,
Kojeg fritza imaš na optici, ima li on posebno ont ili je u sklopu rutera?
.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2024., 13:39   #728
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
the chosen one,
Kojeg fritza imaš na optici, ima li on posebno ont ili je u sklopu rutera?
.
Već dugo koristim 4060 (još dok sam imao HT optiku). On ti nema svoj ONT, čak nema ni modem u sebi, nego sam ga spojio UTP-om sa Nokiom od Telca (u koju je uštekana optička nit i podešen bridge).

Plan je jednog dana (ukoliko netko uspije napisati tutorial) izbaciti komplet Nokiu iz igre i nit uštekati u novi FRITZ!Box 5690 Pro.... Ali čini mi se da ću se načekati do tog dana
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2024., 17:39   #729
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Plan je jednog dana (ukoliko netko uspije napisati tutorial) izbaciti komplet Nokiu iz igre i nit uštekati u novi FRITZ!Box 5690 Pro.... Ali čini mi se da ću se načekati do tog dana
Imaš priliku ti napisati tutorial nama Nije teško saznati jel im dosta serial ili traže i password i jel ga moguće izvući iz Nokije...
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 10:37   #730
Busy
Just4Fun
Moj komp
 
Busy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 310
Bok ekipa, evo upravo sam dogovorio prelazak sa Iskona 3u1 (optika) na Telemach EON TRIO FULL jer mi ističe ugovorna obveza za nekih mjesec i neš sitno dana.
Još čekam da vidim hoće li ovi iz Iskona tražiti neke penale, ali kada sam telefonski razgovarao sa njima o produženju i ponudili mi neko jadno produženje bez ikakvih popusta, pitao sam i rekla žena u Iskon da mogu bez penala prekinuti...
E sad, super su ovi iz Telemach-a jer su mi poslali ponudu:
"Napredni Internet [ 1000/1000 Mbps ]"
Znači preko (T-com/Iskon optike koja mi je sada u stanu)
Haha, i kad sam ih pitao, kak to da mi takvu brzinu up/dl nude, samo su trubili da mi nude tu brzinu...šta reći!?

Kolika će mi biti stvarna brzina?


Iskon mi nudi max 300/100 za produljenje ugovora, a T-com 1000/500...
__________________
...waiting...
Busy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 11:01   #731
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
EON TRIO FULL paket dolazi sa 1000/500 internetom (ne znam jel to neka beneficija prelaska da je 1000/1000 ili si krivo skužio).

Ja imam taj paket i download mi je na 800 (doduše nisam jedini na mreži, TV je najčešće upaljen), odnosno na čarobnoj granici 100 MB/s. Zapravo puno više ovisi o tome koliko druga strana može isporučiti tu brzinu nego da je kod mene usko grlo (primjerice, Diablo 4 iz nekog razloga na patch day ne može niti primirisat toj brzini).
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 11:23   #732