Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2020., 15:05   #1171
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ništa ne stavljam na C:\ nego na pomoćni disk E:\Games\ime direktorija igre.

C:\ ostavljam uvikek slobodno radi cachea, win update, sistemske programe
Je, i kod mene su igre na drugom SSD-u, ali klijent je instaliran klasično na C:\. Kak god, ima dosta toga vezano isključivo za sučelje, tak da ne čudi da non-stop koristi GPU u pozadini.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 28.12.2020. u 15:11.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 15:22   #1172
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Jedina nepoznanica je backup igara preko epica ako mjenjaš disk (računaj da nije update uključen) Razlog toga friško novi windowsi i ne prepoznaje postojeću dadoteku na istoj particiji. Već samo doslovno gazi download nanovo. Zato mi je bezveze da opet skidam npr. 70gb

Отправлено через SM-N986B
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 16:02   #1173
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ali ako igra ima predviđenu lokalizaciju možeš se jebat. Pisali su dečki za zadnji assasins creed, ne možeš mijenjati

na takve stvari treba racunati. jbg.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 17:26   #1174
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Jedina nepoznanica je backup igara preko epica ako mjenjaš disk (računaj da nije update uključen) Razlog toga friško novi windowsi i ne prepoznaje postojeću dadoteku na istoj particiji. Već samo doslovno gazi download nanovo. Zato mi je bezveze da opet skidam npr. 70gb

Отправлено через SM-N986B

Eh, kad bi pročitao već napisan odgovor!
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 21:14   #1175
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Negdi sam napisao kako prebacivati/klonirati igre epica u epic, treba par filova editirat u kojima pise path to game. Neda minse searchat ali znam da i na redditu ima guideova

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 28.12.2020. u 23:23.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 22:08   #1176
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor dani77 Pregled postova
Npr. Fortnite (za instalaciju klincima) imam downloadan u zasebnom folderu. Nakon instalacije Epic-a, krenem downloadati, pauziram download te ugasim Epic potpuno (ne smije ostati raditi u tray-u).


Kopiram sve iz svojeg foldera u Epicov folder, pokrenem Epic, nastavim download, bude vrlo brzo gotovo.


Upravo isprobao i sa Inside kojeg imam instaliranog na kompu, funkcionira.
Pardon, nisam vidio odgovor
Znači po principu radi kao Orgin.
Hvala
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 22:15   #1177
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
EPIC Games confirms high CPU usage bug amid concerns over its games launcher app
Citiraj:
The director of publishing strategy at Epic Games, Sergey Galyonkin, was notified of the reddit thread that exploded on the AMD subreddit (as well as our subsequent coverage) explaining the high CPU usage and temps on AMD Ryzen (and Intel) processors. Now, Galyonkin has reported that the development team identified the issue, and a fix is being tested. Once the fix is released, it should show up in the patch notes. However, it does seem that this issue has been floating around since at least 2015 according to reddit user /r/RadonPL. Hopefully, the upcoming fix will put a lid on the longstanding problems, and we will find out more soon. It's not clear, however, if this path will also address the extraneous traffic issue that seems to be more prominent on the Epic Games Launcher than on other apps, like Steam.
Izvor: HotHardware
Citiraj:
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
IMHO na kraju je ipak do samo sučelja, jer jedino to objašnjava GPU zauzeće, a kad se pogleda u C:\Program Files (x86)\Epic Games unutra ima svega, od Unreal Engine datoteka, važnijih DirectX verzija, itd. - da se upogoni sučelje.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
IP adrese s kojima komunicira u pozadini su tak jasno Amazon EC2 i Fastly.com - u oba slučaja riječ je o cloud computing platformama, popratnim servisima i uslugama.

U usporedbi s npr. Steam klijentom, jedina razlika je poveće GPU zauzeće u EPIC Games slučaju, a tu bi bila stvar u njihovom (EPIC + Unreal?) sučelju, prije nego kineske špijunske igre.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 23:58   #1178
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Naravno da je bug. Smijesno je pomisliti ista drugo. Jedna tako velika kompanija koja se ozbiljno misli ugurati u trzite prodaje igara bi sebi dozvolila ubaciti nekakav "coin miner" ili jos smijesnije slati kinezima koliko ja igram Fortnite.

I cijelu optuzbu bazirati na dokazima koji izgledaju kao da su ih iskopali srednjoskolci za vrijeme odmora. Firewallom pratiti podatke, a ni ne potruditi se saznati kamo ti podaci idu. Nek se idu tuzakat amazonu.

Da imaju dovoljno intelekta svi koji su pomislili ista drugo nego bug sad bi se trebali osjecati posramljeno, no znamo dobro da ce samo cekati drugu priliku da posiju svoju glupost.

A i epic nek se primi pameti i dovrsi taj svoj launcher. Prvo nek rijese bug, a onda nek poprave sporo dizanje sa tray-a. Treba mu dobre 3-4 sekunde da ucita store.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 00:18   #1179
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Stvarno im je launcher zaqurac. Sto jest sramotno za takvu kompaniju. Neka zaposle vise ljudi, ionako izgleda imaju para na bacanje. Mozda i neki mali tim da dovrsi UT ili napravi remake UT99 <3
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 00:18   #1180
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Najviše ih zapravo muče ove silne animacije koje su složili kad se mijenjaju trenutno popularne igre na naslovnoj stranici, pa tu ode CPU i GPU za koji postotak.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 00:58   #1181
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Library u launcheru im je turbo spor. Sporo ucitava igre kad se scrola dolje po izborniku i ponekad mu treba sekunda-dvije da ucita sliku (ikonu) igre. Ili launcher nema lokalni cache ili to ne radi dobro.

Cijelo polje (izbornik?) igre je link, ako igra nije instalirana cijelo polje ne pokazuje nista. Ako je igra instalirana, samo pokazuje vrijeme igranja i velicinu. Malo podataka ili su irelevantni. Defaultna postavka linka je instalacija. Imam hrpu igara gore od cega 90% ovih besplatnih nemam pojma sto su i ako slucajno kliknem odmah nudi instalaciju.

Cijeli library treba smanjiti ili ponuditi opciju za smanjenje izbornika (linka) pojedine igre. Defaultna postavka neka vodi k vise informacija o igri ili barem na store da mogu saznati vise o igri. Mozda neka direktno pokaze raspolozive DLC-e ili update history. Fali im grupiranje.

Manje-vise neka kopiraju Steam. U Epicu na Launcheru valjda radi jedna osoba. I zbog cudnih odluka to je valjda student na praksi. U Fortnite mogu par puta na godinu ubaciti sezone pune masovnih promjena za igru, a launcher izgleda i radi kao da su ga kupili na sajmistu.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 01:10   #1182
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
PEGI 7 je igra, idealna za klince, sjela mi ko narucena, sad samo kako klinca maknut s Fortnitea na ovo...
U komunu ga posaji da se skine.

Je okrutno i mrzit ce te cijeli zivot al to ti je jedinoo rijesenje, pitaj papu 38og
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 08:42   #1183
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
pitaj papu 38og
Koga?
To neki gamer?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 15:10   #1184
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor A.I. Pregled postova
Library u launcheru im je turbo spor. Sporo ucitava igre kad se scrola dolje po izborniku i ponekad mu treba sekunda-dvije da uc