Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2013., 11:29   #5011
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A i Slovenija je na kraju svijeta
Pitaj onoga u Dubrovniku koliko mu je daleko, blize mu je Italija nego Slovenija
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 12:41   #5012
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Pitaj onoga u Dubrovniku koliko mu je daleko, blize mu je Italija nego Slovenija
Njemu je daleko i Zagreb i normalno da neće sjesti u auto da bi odvezao mobitel na popravak, zato i postoje pošte i dostavne službe.
Ako mobitel treba nositi u Sloveniju onda ga pošalješ tamo.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 12:44   #5013
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li možeš pitat kolegu da ti da neki izvornik za ovo, jer je vrlo zanimljivo pošto se naši servisi uglavnom prave grbavi u vezi garancija.
Ne prave se grbavi, već moraju imati zakonsku obavezu (koju nemaju) ili ugovornu, za što ih treba pitati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 12:48   #5014
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zato i pitah za neki (službeni) izvor te informacije da se zna poslije postupat prema servisima, ili nekom nadležnom tko to regulira
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 13:47   #5015
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zato i pitah za neki (službeni) izvor te informacije da se zna poslije postupat prema servisima, ili nekom nadležnom tko to regulira
Pitam za detalje pa javim
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 14:20   #5016
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Njemu je daleko i Zagreb i normalno da neće sjesti u auto da bi odvezao mobitel na popravak, zato i postoje pošte i dostavne službe.
Ako mobitel treba nositi u Sloveniju onda ga pošalješ tamo.
Ipak treba bolje razmisliti da se skuži dq sam na to mislio. Ko to još vozi stvari na rma
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 06:12   #5017
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Opet, ovdje imamo iznimku, pa tako distributer Nikona u RH Fototeh, otprije daje 2 godine svoje garancije, neovisno o Nikonu.
U te dvije godine možete donijeti fotić direktno njima na servis, ako ne želite nositi u dućan gdje ste proizvod kupili
To nije točno. Fototeh u 1 godini garancije rješava sve preko Nikonove globalne garancije, a u 2 godini samo ono što je kupljeno u HR i to ne sve nego isključivo Nikon oprema koju je Fototeh uvezao
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 12:11   #5018
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Što sam ja krivo napisao?
To kako uvoznik (Fototeh) rješava reklamacije s Nikonom, krajnjem kupcu nije bitno.

Bitno je da se uz Nikon kupljen u HR dobiju dva garantna lista.
Jedan garantni list je Fototehov, koji vrijedi dvije godine od kupovine i u to vrijeme kupac može zaobići mjesto kupnje (dućan gdje je kupio) i reklamirati svoj Nikon direktno u Fototeh servisu.
Naravno da to podrazumijeva da je proizvod uvezen preko Fototeha, kako ćeš inače dobiti njihov garantni list?
Drugi garantni list je onaj Nikonov, garancija nažalost nije globalna (jer bi nas hrpa nabavljala proizvode iz SAD-a ), već se odnosi na ovaj dio svijeta (Evropa, Afrika i Rusija).
Naravno da Fototeh u prvoj godini, kad vrijedi ta Nikonova garancija, ide preko nje, jer Nikon snosi troškove, uostalom vjerojatno im je to i obaveza stavljena od strane Nikona.

Naravno sve ovo su dodatne opcije, ono glavno je da kupac u HR od ulaska u EU ima garanciju od dvije godine direktno kod trgovine u kojoj je kupio.
Bez obzira je li uz proizvod priložena ikakva pisana garancija od uvoznika ili Nikona, dovoljan je samo dokaz o kupovini - račun.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 19:24   #5019
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Ne znam je li nesporazum između nas, ali evo ovako:
- kupi li se uređaj u nekoj trgovini u EU, može se reklamirati u Fototehu 1 godinu (nakon isteka te 1 godine može se reklamirati samo u toj trgovini ako ista daje jamstvo dulje od 1 godine)
- kupi li se uređaj u trgovini u HR koja je isti nabavila od Fototeha, može se reklamirati u Fototehu 2 godine


A sad se moram nadovezati na EU jamstvo 2 godine, jer zbog slučaja sa digital extremeom sam jutros razgovarao sa državnim inspektoratom i također sam dobio informacije vezane za EU 2 godine jamstvo.

Rekli su da se to ne veže za ulazak u europsku uniju i da mi imamo još vrijeme za prilagodbu, što znači da taj EU zakon nije automatizmom primjenjiv i kod nas od 1.7. i što je najgore - garancija vrijedi ona koja je navedena na ugovoru s trgovcem (na računu).

A sad još nevezano za ovo, dok sam bio u Ljubljani primjetio sam da je kod njih najčešće garancija 12 mjeseci, iako su oni u EU već dugo
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2013., 18:24   #5020
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Bez obzira na distributera, jamstvo je uvjek ostvarivo direktno kod proizvođača,
što znači Win-Win, jer nema više poreza na pošiljke koje ti se vraćaju
(najčešće iz centara kao što je Nizozemska, jer većina firmi tamo ima EU skladište i servis).

Primjerice, Kingston daje "Lifetime" jamstvo na memorije, ASBIS.Cr. daje 60 mj. jamstva,
dok MOL (Microline) daje 120 mj. jamstva.

Premda memorije koje se kupe u ASBIS-u nakon isteka tih 60 mj. ne možeš reklamirati
u ASBIS-u, a ni MOL-u (jer nije njihova roba, i njima je dodatni trošak, makar se
neke stvari mogu riješiti preko brand managera), može se i dalje izreklamirati
direkt u Kingston EU centar u Nizozemsku, ili Njemačku.

Moja iskustva su takva sasvim OK, osim WD-a koji ne daje novi proizvod,
nego daje "kupon" za novi disk, primjerice vrijednost diska na današnji datum,
pa si morate kupiti od njih drugi. Isto tako SGT - daje Certified Repaired diskove,
kao i MSI/Gigabyte/ASUS, koji daju CR robu bundlea, dok recimo ASRock/BIOSTAR/ECS
daju potpuno nov proizvod sa novim jamstvom i bundleom.

Naravno, kod nas se većinom dobije sve novo, osim ASUS-a, jer MSAN uglavnom
riješava CR ploče. Zato je dobro ASUS uzimati preko Linksa - uvjek sve "friško"
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2013., 22:27   #5021
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Ako uredjaj (tablet) normalno ima garanciju od dvije godine, da li isti taj uredjaj (tablet) dobiven na nagradnoj igri mora imati takodjer dvije godine garancije ili moze imati i godinu dana ?

Naime, kupio sam novi tablet preko oglasa i tek nakon kupnje sam skuzio da je garancija u VIP-u ispunjena na godinu dana (iako na njihovom webu taj isti tablet ima dvije godine garancije). Onda sam saznao da je taj tablet dobiven na nagradnoj igri. E sad, da li imam pravo da mi izmjene garanciju na dvije godine ili ne ?
Hvala
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2013., 10:08   #5022
coconut
Premium