Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2015., 13:06   #4681
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Uredno otvaram portove, ali na svom starom Zyxel ruteru. Dok sam imao to TP-Link sranje forward nije radio, unatoč tome što si mogao ući u postavke i napraviti što hoćeš. Ne znam više točnu oznaku tog TP-Linka, ne vjerujem da još dilaju iste, ali mislim da je to sve sranje, sve na istom firmveru vjerojatno.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:17   #4682
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Ufff nakon dugog čekanja i zvanja svaki dan konačno su me spojili ali me T-com isključio ranije pa sam bio 48h bez telefona i interneta

Dobio neku kocku od rutera skoro ko kutija cipela glede veličine marke
Innbox V51 R2 a net mi je uključen unatrag 1-2h neznam točno znam da do 20.00h neta nije bilo......

Jako puno komplikacija i problema naravno opet na štetu korisnika glede prepucavanja operatera između sebe i dogovora glede datuma prebacivanja.

Sad testirao speedtestom i rezultat download 20,87 Mbps i upload1.31Mbps te ping 27ms vidjet ćemo kako će to sve funnkcionirati i moram poštelovati wi-fi mrežu na uređajima.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2015., 22:42   #4683
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Ufff nakon dugog čekanja i zvanja svaki dan konačno su me spojili ali me T-com isključio ranije pa sam bio 48h bez telefona i interneta

Dobio neku kocku od rutera skoro ko kutija cipela glede veličine marke
Innbox V51 R2 a net mi je uključen unatrag 1-2h neznam točno znam da do 20.00h neta nije bilo......

Jako puno komplikacija i problema naravno opet na štetu korisnika glede prepucavanja operatera između sebe i dogovora glede datuma prebacivanja.

Sad testirao speedtestom i rezultat download 20,87 Mbps i upload1.31Mbps te ping 27ms vidjet ćemo kako će to sve funnkcionirati i moram poštelovati wi-fi mrežu na uređajima.
Innbox V51 kojeg sam ja imao u rukama je bio krcat opcijama, nadam se da ih Optima nije ograničila...
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 23:20   #4684
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Ima puno opcija sad sam poštelovo Wi-fi mrežu i sve radi OK.
A ni inaće nisam baš nešto stručan pa mi ostale postavke i nisu pretjerano bitne bitno da radi i ranije nisam ništa mijenjao osim postavki za ostale uređaje glede spajanja na net.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 07:44   #4685
sale03
Premium
Moj komp
 
sale03's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: baš tu
Postovi: 72

Kakve su vama brzine na to2?
sale03 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 09:51   #4686
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor sale03 Pregled postova

Kakve su vama brzine na to2?
ja sam na ja sam na tcomovoj centrali
vdsl

dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 20:45   #4687
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Ja sam više lud tu sa Optimom. Naime tu sam na T-com infrastrukturi ali kod Optime. Uzeo sam paket 20/1 ali tu brzinu dobijem samo iza 23 sata navečer i do sljedećeg dana do 16 sati(radnim danom). Od 16 sati do 23 sata je brzina prema speedtestu nekih 2,7-8 mbita download, i 1 mbit upload. Vikendom cijeli dan
Prijavljivao sam kvar već 10-ak puta, bili su tehničari iz Optime pa kasnije i T-Coma te su potonji čak i paricu navodno mijenjali (iako su s moje strane samo precvikali postojeću te je ponovno spojili, dok sa strane centrale ne znam). Rezultat je isti, net preko dana katastrofa.

Tu je slika statusa VDSL-a:



Koliko znam, nekolicina ljudi koji su bliže centrali su pokupovali maksimalne pakete, mislim da je paket 50 mbita te šeraju susjedima i poznanicima za "proviziju" jeftiniji net. Očito je kad svi nahrupe na internet kad s posla dođu, pocuclaju sav bandwith i meni ostane kifla. Eto upravo surfam na brzinom 2,5 mbita

Došao mi je račun Optime za prošli mjesec, samo sam im napisao u mailu da dok ne otklone grešku, da nemam namjeru platiti račun, a ako to ne riješe u roku 2 tjedna neka mi pripreme papire za raskid ugovora (taj rok ističe ovih dana).
Žao mi je jer su iz Optime fer i korektni (svi s kojima sam pričao na telefon su stvarno ok) ali ne želim plaćati uslugu koju ne dobijam.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 16:09   #4688
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Prijavljivao sam kvar već 10-ak puta, bili su tehničari iz Optime pa kasnije i T-Coma te su potonji čak i paricu navodno mijenjali (iako su s moje strane samo precvikali postojeću te je ponovno spojili, dok sa strane centrale ne znam).

To je moguce samo ako su negdje na putu do centrale te tvoje zice sto su precvikali pa spojili prebacili na druge dvije zice, ako su tebi identicne zice i dalje spojene onda je parica ista.

Kod promjene parice se "stare" zice cvikaju, izoliraju u regleti i spaja se novi par zica iz ormarica ili reglete te onda u centrali mora te 2 iste zice spojiti na dslam.

Ako je u pitanju kuca istu boju zica tj. iste zice mozes samo zadrzati ako je na prvom spojnom ormaricu ili negdje drugdje na putu do centrale te tvoje 2 zice prebacio na drugi "put" sa tog mjesta pa nadalje.

Dva puta sam mjenjao paricu i imao jedno preseljenje linije i gledao sam kako to ide, pricao, raspitivao se itd....

Imam tocno na tavanu u regleti obiljezene stare parice i nove naravno, zapisao si boje zica i raspored bas za ubuduce ako ikad opet budem nesto mjenjao da mi ne uvale one parice za koju znam da su testirane i losije nego sadasnje koje se koriste. Jedna je na Iskonu a druga na Optimi.


Takodjer kako sam i negdje na forumu napisao kad je krenio VDSL da ce kroz 6mj-1g svi koji su dalje od 1km a isti imaju osjetiti tj. da ce se dogoditi pad brzine i stabilnost linija opcenito....

Ja sam imao max sinhronizaciju 29.000 Mbps u vecernjim/nocnim satima prvih 3-4 mjeseca, danas je situacija takva da se ne penje preko 27.000 Mbps i tako stoji zadnjih 2 mjeseca, linija je ok i ne puca jos ali da je slabija nego prvih mjeseci koristenja svakako je....

Realno sam izgubio oko 1.500 Mbps u downloadu i neku sitnicu doslovce u uploadu, nije ni cudno jer sam ja na 1350m i pitaj boga koliko ih je prikljuceno poslje mene s time da 1000% znam da sam na ovu stranu prema meni od centrale bio drugi korisnik koji je dobio VDSL a prvi je bio na 500m i ukljucen 2 dana prije mene.

Kod nas to sve jedan tip radi tako da se zna vise manje sve kada i kako....

Rjesenja nemas osim forsirati da izadje tehnicar t-coma i traziti potvrdu da se parica mjenjala i kad isti dodje, visiti s njime na tavanu, gledati, provjeravati, traziti da pred tebom izmjeri postojecu paricu, pokazati tebi ocitanje pa spojiti instrument na drugu paricu pa opet gledati ocitanja i kad nadjete zadovoljavajucu ili najbolju sto do tebe dolazi istu spojiti na kucnu instalaciju i onda on mora otic u centralu ili ako ih je dvojca nazvat kolegu da bas tu ukljuci tamo pa opet krece testiranje i provjera.

Doslovce moras niti naporan i malo u graicama bezobrazan, moras pokazati ili glumiti da znas o cemu se radi i visiti tehnicaru za vratom, ako ti nisi doma kad se to radi - amen, propalo sve.

Takva su vremena.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 20:45   #4689
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Gledao sam i do moje kuće dolaze 2 seta parica (4 zice). I oni su postojece 2 koje sam i do sad koristio precvikali i ponovno spojili. Znači nije mijenjana parica. Drugi par žica se vidi da je star i da po njima već dugi niz godina nije ništa mijenjano.
Meni je sinhronizacija ok, nekih 50 mbita je max (udaljen sam cca 650 metara od centrale) ali je problem popodnevni sati kad većina korisnika krene surfati, tad meni padne drastično. Danas je bilo cca 7 mbita. Inače poslije 23 sata ide do 20mbita, čak i cijelo jutro, ali iza 16 sati počinje pakao
Ništa, idem im pisati mail opet
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 21:14   #4690
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ništa, idem im pisati mail opet

Moze biti jos jedna stavka na koju nemos utjecati osim da odes kod t-coma ili iskona.

Svaki ISP od t-coma jer je potonji vlasnik infrastrukture zakupi ukupnu brzinu van centrale, znaci broj parica i maximalan moguci promet/brzina prema van.

U vrsnom periodu ako je zakupljeni promet/brzina veca od onoga sto useri imaju zahtjeve dolazi do toga sto prozivljavas...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2015., 08:46   #4691
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
jasno mi je to ali ja se moram obratiti Optimi koja dalje reagira i s T-comom riješava dalje. Vjerujem da bih dobio glatki odheb da se pojavim u t-comu i izlozim im svoj problem
Imam ugovor s Optimom i s njima se moram boriti iako nisu oni krivi. T-com je tu imao debelo prste i kao si rekao previse su paketa prodali u odnosu na kapacitet svojih centrala.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 09:02   #4692
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Imam ugovor s Optimom i s njima se moram boriti iako nisu oni krivi.
Ne mora značiti da nisu krivi. kapaciteti linkova iz centrala mogu se i mijenjati i dokupljivati, samo je pitanje pošto.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 17:59   #4693
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor vercetti Pregled postova
Možeš uvijek, ako mjenjaš paket sa manjeg na veći.
Ja sam u 4. mjesecu isto uzeo TO2 10Mbit na 2 godine, imao 3 mjeseca popust 50%, pa u 9. mjesecu opet produžio na 2 godine na TO2 20Mbit, još 3 mjeseca 50% popust

Sad kad mi bude dostupan VDSL, najvjerojatnije u 12.mj, idem na 40Mbit, opet 2 godine i još jednom 3 mjeseca popust 50%
Jedno "iskustvo" danas sa ovom situacijom... nakon što mi je njihov agent rekao preko telefona u 9.mj da mogu podići paket sa TO10 na TO20(uz naravno obnovu ugovora za 2 godine), da imam opet popust 50% na 3 mjeseca. (znači, oni meni ponudili, nisam ja tražio), rekao ok, produžite.

Danas gledam online račune, vidim optima full račun...
Zovem podršku, zašto je račun full ako imam popust 3 mjeseca... naravno da nemaju pojma o čemu pričam i da ne mogu dobiti popust ako sam ga već imao.
Kažem ok, onda mi vjerojatno niste ni produžili ugovor na još 2 godine samo zbog podizanja brzine paketa....eee to naravno jesu.

Pitam ih, zašto bi produžavao ugovor na još 2 godine, osim ako mi netko nije ponudio nešto... koji bi bio razlog ? Sigurno ne zbog povećanja paketa.
(kojeg uostalom plaćam više mjesečno).

"Pa znate, vjerojatno je bio netko novi, pa nije znao što vam priča..."
...blabla "pišite prigovor"...

vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 11:12   #4694
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne mora značiti da nisu krivi. kapaciteti linkova iz centrala mogu se i mijenjati i dokupljivati, samo je pitanje pošto.
Mislim da to ovdje nije slučaj. Preko te centrale dolazi u Čk cijelo sjeverno međimurje. Iako je optički link, mislim da je u preiodu nejvećeg opterećenja ipak premali i dolazi do zagušenja. Jer do nekih 17 sati ide internet 20 mbita. I onda pada na 2-4 mbita i sve do nekih 23 sata. Nakon toga je opet 20 mbita i net leti.
Jučer mi je ujutro zvonio telefon i kao automat kaže problem je riješen bla bla bla. Dođem doma i iza 17 sati oet ista stvar. Opet prijava kvara po 10-i put i čekanje...
Mislim da ću se spojiti na neku wireless udrugu i pokušati s nekim šernuti net koji radi kako treba preko cijelog dana. Ovo mi je neprihvatljivo. Ne mogu internet bankarstvo otvoriti po minutu - dvije preko dana, grozno...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 11:25   #4695
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Mislim da to ovdje nije slučaj. Preko te centrale dolazi u Čk cijelo sjeverno međimurje. Iako je optički link, mislim da je u preiodu nejvećeg opterećenja ipak premali i dolazi do zagušenja. Jer do nekih 17 sati ide internet 20 mbita. I onda pada na 2-4 mbita i sve do nekih 23 sata. Nakon toga je opet 20 mbita i net leti.
Jučer mi je ujutro zvonio telefon i kao automat kaže problem je riješen bla bla bla. Dođem doma i iza 17 sati oet ista stvar. Opet prijava kvara po 10-i put i čekanje...
Jesi probao preko one HAKOM aplikacije za mjerenje i prijave problema njima?
Najmanji problem je dići te linkove.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 11:53   #4696
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
jesam. prvo sam sa hakom aplikacijom izmjerio i prijavio problem optimi. tad je došao tehničar optime i vidio kod mene taj kvar tj tu smetnju u popodevnim satima. Tad su došli t-comovci (ujutro kad je net ok) i prerezali istu paricu i ponovno spojili (iako je bila još jedna slobodna parica pokraj nje, oni su istu ponovno spojili). Što su na strani centrale radili to ne znam.
Nakon toga su javili da je problem "riješen" (jer su ujutro vidjeli da je ok net). Problem je ostao isti i sad provjeravam samo sa speedtestom i onda opet prijavim.
Već sam i sebi dosadan kako ih svako malo zovem u službu za korisnike...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 13:07   #4697
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
jesam. prvo sam sa hakom aplikacijom izmjerio i prijavio problem optimi. tad je došao tehničar optime i vidio kod mene taj kvar tj tu smetnju u popodevnim satima. Tad su došli t-comovci (ujutro kad je net ok) i prerezali istu paricu i ponovno spojili (iako je bila još jedna slobodna parica pokraj nje, oni su istu ponovno spojili). Što su na strani centrale radili to ne znam.
Nakon toga su javili da je problem "riješen" (jer su ujutro vidjeli da je ok net). Problem je ostao isti i sad provjeravam samo sa speedtestom i onda opet prijavim.
Već sam i sebi dosadan kako ih svako malo zovem u službu za korisnike...
Prijavi ih HAKOM-u, možda se uozbilje. A tebi ostaje "temelj" prekida ugovora.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 20:35   #4698
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Produzio sad ugovor povodom ove akcije i dobio neki innbox router a imao prije tp link.neznam zast mi to poslali niti sam prijavljivao kvar niti sam trazio novu opremu
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 20:38   #4699
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Ja u petak dobio TP-Link. Isto u akciji išao na povećanje brzine.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2015., 17:27   #4700
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Blixa Pregled postova
Ja u petak dobio TP-Link. Isto u akciji išao na povećanje brzine.
ima li taj tplink remote management preko ddns-a? tj podržava li ga?

ustvari, daj mi samo reci koji model je? znam samo da je bijeli zaobljeni i ima 2 sive antene, nisam zapamtio model.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2015., 17:50   #4701
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Nda, donijeli su kutiju od tog modela koji spominješ - TD-W8961ND, zaobljeni, rupičasti s dvije antene, ali je u kutiji bio TD-W8951NB. Izgledom identičan, samo s jednom antenom.
Kasnije sam imao još cijelu frku s njima oko rutera i na kraju sam zatražio novi, sad čekam odgovor.
Ufff, Optima....dok sve radi - radi super, kad se nešto dogodi - eto sranja i natezanja danima....
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 20:32   #4702
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Meni su konačno nakon 2 mjeseca konstantnih problema riješili problem. Ne znam što su HT-ovci napravili (njihova infrastruktura) ali mi je sad preko cijelog dana 20/1 konstantno. U optimi su rekli da su problem par puta prosljedili HT-u pa da su dalje oni riješavali. Sad konačno radi sve kako treba i zadovoljan sam. Nakon nekih 20-ak prijava kvarova, pričanja sa raznim operaterima, konačno imam net kako spada...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 21:30   #4703
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Oce bit kakvih akcija za produljenje ugovora ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2015., 19:13   #4704
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Jel zna netko mozda kako doci do brzeg neta od 10mbits, sve ulice oko moje imaju do 30mbits ili vise samo moja i od frenda je maximum 10mbits?
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 15:53   #4705
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Poz!
Koja je procedura za gašenje linije? Ugovorna obveza je istekla. Poslovnica (tele2) u kojoj smo sklapali ugovor više ne postoji.
Da li se oprema vraća ili ostaje meni?

Hvala
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 18:33   #4706
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Vrlo jednostavno zvrcneš 0800 0088 i sve pitaš što te zanima.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 21:47   #4707
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
vraća se oprema
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 10:22   #4708
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ma ja sam ih zvao na 0800 i rekao neka dođu po stari modem i ništa. bio njihov tehničar i rekao mu neka ga nosi i nije htio odnjet (papiri moraju biti itd...). prošlo već mjesec i pola i nitko ne trza. ako se na jave uskoro, poklanjam ga frendu neka se igra s njime. Neki mali zte 08 model....
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 10:25   #4709
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
odnesi u optima centar.da nebi bilo da dodu za 2-3 mjeseca po opremu onda ces platit punu cijenu za njega
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 16:06   #4710
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Odnesi u centar ili dosađuj u SZK da ti daju kontakt i dogovore dolazak Overseasa po paket..Dosta su usporeni po tom pitanju (ovi iz Optime).
sibica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na