Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2014., 15:24   #31
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Pa isto je, samo taj trokraki nece radit (ako ne vrati signal nazad kao sto su napisali) ali mi nije jasno zasto bi to radio osim ako mu tel ima samo takav prikljucak Ali ako je radilo do sad s spliterom radit ce i od sad i to mu ne treba. Mislim duzina kabela sve je isto.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 17:51   #32
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Citiraj:
Autor karllo Pregled postova
ah da, imaš pravo, to je bilo direktno spojeno u zidu bez utičnice, ali je onda "krivu" utičnicu nabavio jer mu ne treba trokraki izlaz + još dva obična, dovoljna mu je ona sa jednim izlazom
Onda ću nabaviti tu sa jednim izlazom. Cilj mi je da telefon ostane u hodniku a ruter u sobi. Znači treba mi onda ta utičnica sa jednim izlazom i kabel od 7-8 ( koji će ići iz telefona u ruter direkt ) metara pošto jedan već imam.
tommyman1507 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2014., 18:11   #33
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ježuš marija al ste napravili nuklearnu fiziku od 2 il 4 žice

Jel hoćeš:
- router u sobi
- telefon u hodniku kraj postojeće utičnice
Hoćeš.

Ako nemaš krimp klješta i RJ11 konektore ili nekog lokalnog tko ti to može odraditi onda trebaš 2 kom. RJ11 10 M gotova kabela,
eto, jedan kabel već imaš.

Ne treba ti nikakva nova utičnica kad na ovoj postojećoj možeš sve odraditi i to još u x mogućih kombinacija.
Dapače, potrebna ti je baš takva ako će kroz nju prolaziti adsl linija i spoj (povrat) za telefon.

Ako ti i dalje nije jasno onda nađi nekog lokalnog tko zna
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 18:15   #34
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Cilj mi je da telefon ostane u hodniku a ruter u sobi.
Izgleda mi nekako ovo sve komplicirano za tebe, a u biti nema sta komplicirat. Da olaksas sam sebi, kad dodje h1, zamjeni router koji je sad i stavi cvjetka i ostavi sve kako je i to je to.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 20:40   #35
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Pozdrav dečki, imam i ja nekoliko pitanja, možda malo kompleksnijih.

Danas su mi majstori provukli skroz novi UTP kabel od kabineta koji ide u zemlju do moje kuće (tavana). Naime, stari kabel koji je bio poluraspadnut i još je išao do neke manje kutije (kud se spajaju susjedi) na nekom stupu koja je isto stara i samim time stvarala smetnje pa je sad zaobiđena.

Imam nekoliko tehničkih pitanja. Kako sam upućen da mi je najbolje zbog smetnji staviti UTP kabel do modema (sad imam onaj obični telefonski), trebao bih spojiti taj UTP kabel koji namjeravam kupiti s ovim novim koji su mi majstori doveli do tavana. Oni su uzeli jednu paricu (dvije žice od ukupno osam) i spojili na ovaj moj telefonski kabel koji ide do rutera i to sve skupa zgurali u neku plastičnu kutiju u tavanu.

Moja pitanja glase -
1.) - kad kupim UTP kabel da zamjenim ovaj telefonski, da li je bitno na koje dvije žice ću ga spojiti od ovog novog koji su majstori postavili? Kako točno funkcionira signal koji dobivam preko žica koje dolaze do moje kuće? Jel je svih osam u upotrebi sa istim signalom, odnosno da li kroz taj kabel mogu ići (ako sam dobro shvatio) teoretski 4 parice (4 razdvojena signala) (4x2)) ili ne?

2.) - Na koji način da spojim kablove? Jel postoje kakve posebne male razvodne kutije gdje bi mogao ugurati žice sa kraja svakog kabela ili da jedan kraj svog kabla zdravoseljački spojim rukom i "zafrčem" s drugim kabelom koji dolazi izvana, a preostale žice koje ostanu viriti samo zamotam izolir trakom? Hoće li takvo spajanje onda predstavljati neku vrstu slabe točke?

3.) - Što da napravim s viškom žica koje idu do modema - konektor RJ11 prima samo četiri žice, a ne osam. Samo ih odrežem i ostavim? Također, koje četiri žice da stavim u konektor - ili su dovoljno samo one dvije iste boje koje su spojene gore na tavanu na glavni kabel koji su postavili majstori?

4.) - Ako sam u pravu, VOIP signal koji izlazi kabelom iz modema i ide u telefon može ići na više telefona ako koristim neki Y kabel na način da jedan kraj spojim u modem, drugi kraj u jedan telefon pored modema, a treći kraj profuram do drugog telefona u drugom dijelu kuće? Ovo pričam pod pretpostavakom da modem ima samo jedan VOIP izlaz, ne dva.

----
5.) I još jedan set pitanja, ne vezanih uz gornju lokaciju (kuću) - po jednom stanu na drugoj lokaciji provedene su obične telefonske žice koje vode do utičnica po svim sobama. E sad, kako tu očito nema smisla stavljati UTP kabel od utičnice do modema kad do utičnice idu one obične dvije žice da li bi bilo pametno provesti UTP kabel od glavne kutije u zgradi dva kata ispod do samog stana i onda po cijevima stana do utičnice kud se spaja ruter? To pitam zato kaj ću na spomenutoj lokaciji uskoro moći uvesti VDSL pa da mi smetnje budu minimalne. Možda da pozovem nekog majstora da mi to izvede?

Hvala na odgovorima i vičite ako ima nekih nejasnoća.

Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: von Schultz. 04.01.2015. u 03:03.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 03:08   #36
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
U međuvremenu sam dobio odgovore na neka pitanja pa ostaje pitanje 2.) vezano uz najbolju vrstu spajanja na tavanu i to vanjskog kabela koji mi dolazi do kuće i mog unutarnjeg koji vodi do modema (preko neke razvodne kutije, direktno ili nešto treće?), pitanje broj 4.) i pitanje broj 5.)

Hvala!
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 12:24   #37
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
4.) Modem/router obicno ima dva telefonska izlaza, ali je samo jedan aktivan. Za spajanje vise telefona na modem potreban ti je Y telefonski razdjelnik RJ11 ž/2ž, ili m/2ž

5.) "Obicne" telefonske zice nije potrebno mijenjati s UTP-om. Vaznije je izvesti dobre spojeve, ako je moguce lotanjem. Ako to nije moguce, onda "frkanjem" bar 10mm (sigurnije 15mm) dobro ociscenih krajeva i izoliranjem takvih spojeva.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 00:27   #38
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
5.) "Obicne" telefonske zice nije potrebno mijenjati s UTP-om.
A ona priča vezana uz smanjenje smetnji ako se koristi UTP kabel?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 00:42   #39
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Nisam u toj braniši (iako jesam u elektro struci), ali mislim da UTP samo nosi više žila i isto su ufrkane parice kao i telefonske. Za smanjenje smetnji bi trebao neki oklopljeni (u UTP kratici onaj U znači unshielded). Najveći problem s ADSL-om su gubici na spojnim točkama. A ovo gore, if it works, don't fix it.
generic je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2016., 16:51   #40
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Pozdrav, presli smo doma s Optime na Iskon, ali nisam ocito dovoljno proucio Iskon, naime, telefon im ide preko routera dok je na Optimi isao direk iz uticnice.
Do sad smo imali router i telefon na katu + telefon u prizemlju, te trebamo i dalje takav setup radi maminog posla i njene starosti (radiona na katu, dnevni boravak u prizemlju) ...
Router je do sad bio na jedinom mjestu gdje PC u kuci do lovi wifi..

SETUP

Kako bi mogao takav setup dobit pomocu postojece instalacije ili modifikacijom postojece? Fizicki bi sam mogao odraditi sto treba, samo sto neznam sto treba
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 18.02.2016. u 16:57.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2016., 18:47   #41
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Imao sličan problem. Kakav ti kabel ide od pancera do utičnica? Jel ima četiri žice?
Ja sam to rješio ovako:
Stavio sam "duplu" utičnicu tamo gdje je uštekan router. Od pancera mi do te utičnice ide utp, ali možeš i sa običnim telefonskim kabelom proć ako ga imaš. Jedna parica mi služi za dolazni dsl. To ide iz te utičnice do routera. Zatim u router imam obični telefonski splitter, t ili y komad, u koji mi je uštekan moj telefon kod routera. U treću rupu splitera je uštekan kabel za drugi telefon, koji se vraća u utičnicu. Iz utičnice ide po utp kabelu do panzera, gdje je prebrikano na kabel koji po zidu ide u prizemlje. I to je to. Nacrtam još pa ti pošaljem skicu.

edit:
ovakav Y imam, žžž, i kabelima pospajano router - tel - utičnica
Skica

Sad sam skužio da imaš tri telefona, ali svejedno, kod pancera spojiš u paralelu sve koji nisu kod rutera.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example

Zadnje izmijenjeno od: rodney. 18.02.2016. u 18:54.
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2016., 19:02   #42
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Imao sličan problem. Kakav ti kabel ide od pancera do utičnica? Jel ima četiri žice?
Ja sam to rješio ovako:
Stavio sam "duplu" utičnicu tamo gdje je uštekan router. Od pancera mi do te utičnice ide utp, ali možeš i sa običnim telefonskim kabelom proć ako ga imaš. Jedna parica mi služi za dolazni dsl. To ide iz te utičnice do routera. Zatim u router imam obični telefonski splitter, t ili y komad, u koji mi je uštekan moj telefon kod routera. U treću rupu splitera je uštekan kabel za drugi telefon, koji se vraća u utičnicu. Iz utičnice ide po utp kabelu do panzera, gdje je prebrikano na kabel koji po zidu ide u prizemlje. I to je to. Nacrtam još pa ti pošaljem skicu.

edit:
ovakav Y imam, žžž, i kabelima pospajano router - tel - utičnica
Skica

Sad sam skužio da imaš tri telefona, ali svejedno, kod pancera spojiš u paralelu sve koji nisu kod rutera.
slično imam rješeno i ja,s time da sam ja koristio utp kabel i gonim sve kroz njega. imam Y LAN adapter, kroz kojeg ide 100mbit ethernet, dolazna tel parica, i povratna telefonska parica od routera do fiksnog telefona. ako ti ne treba lan, mozes stvar zavrsit komotno sa telefonskim kabelom koji ima 4 žice.

varijanta 2 - kupi dect telefon sa dodatnom slušalicom i punjačem. dect bazu stavi pored routera, a drugu slušalicu i punjač kamo ti već trebaju. možeš i uzimat više paketa (slušalica i baza) pa samo registrirat sve slušalice na istu bazu, a višak baznih koristit kao obične punjače. imaš one 2+1 pakete od panasonica za 100njak kn (toliko i vrijede) ili si kupi poštene siemens gigasete koji će uredno radit bez krčanja i dropoutova.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2016., 19:32   #43
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Tenks ljudi, Rodneyevo rjesenje sam ja imao u glavi samo nisam bio siguran dali je to najjednostavnije. Samo trebam jedan cijeli dan da kopam po tavanu i dok nadem koja je koja uticnica u kuci..
Za sad neznam ni koju situaciju imam na razvodnoj na tavanu, zadnji put je dirana 2009. kad je t-comov tehnicar nastelao sve i od tad je radilo stvarno bajno.

@rodney, 3 su uticnice na slici, 2 su telefona koja trebam. Jedino mislim da cu Y premjestit poslje razvodne na tavanu i usmjerit na uticnice.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 18.02.2016. u 19:40.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2016., 19:44   #44
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ah, sad kužim, kod rutera nemaš telefon. Meni taj Y služi samo za taj telefon kod rutera, bez toga ti ne treba. Znači dupla utičnica i dva kabela u ruter, ulaz - izlaz.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 08:07   #45
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Da malo oživim temu.

Prominio bih kabel u kući jer nisam zadovoljan brzinom prelaskom na VDSL pa čisto da eliminiram njega kao problem.

Kuća je izgrađena 2002. godine i pojma nemam koji je kabel stavljen, pretpostavljam cat4 ili 5, a moguće da je možda i neki telefonski kabel.

Trenutna situacija je sljedeća. U razvodnoj kutiji su spojene plava/plava i crvena/crvena, i onda se kabel kroz kucu spaja na utičnicu.

Htio bih provući cat5e direktno od razvodne kutije na router za početak, znači ako sam dobro shvatio čitajući na netu, cat5e za dsl koristi srednje žice.. plava i bijelo plava. Pa prema tome trebalo bi samo spojiti plavi i bijelo plavu od cat5e kabela u razvodnoj kutiji sa plavom i crvenom? Ako treba napraviti drugačije, samo pišite kako..
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 09:24   #46
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ako ćeš taj UTP koristiti samo za DSL onda je nebitno koje ćeš parice uzeti i tada ti je bolje uzeti 2 parice za DSL umjesto jedne.
Plava i svijetlo plava su ti telefonske u slučaju da hoćeš koristiti i ethernet(100 mbita) preko istog kabela.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 09:50   #47
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Tako je, želio bih samo DSL jer je telefon tako i tako preko routera, ima li to smisla imalo?

De pojasni mi malo tu šemu spajanja ako ti nije prolbem, jel se već zna koje 2 parice koriste DSL? Jer trenutno su spojene crvena i plava koje dolaze od centrale i to je spojeno kroz kabel u kući isto crvenom i plavom i spojeno je na utičnicu s "3 roga". Ja bih sad za početak izbacio tu utičnicu i direkt spojio kabel s razvodne kutije putem cat5E na router, pa poslje po potrebi uzeo "bolju" utičnicu ako treba, jel se može to izvest? Pretpostavljam da može, samo me malo buni šta i kako spojit.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 10:03   #48
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ima smisla jer ti je telefon preko VoIP-a,a i da nije nije problem opet.
Nemaš određeno koje parice moraš koristiti za DSL,nije uopće bitno kada ti je to UTP samo za telefon.

Znači odabereš jednostavno 2 parice u UTP-u.
Parica ti je već ufrkana kao na slici

ali su njena dva vodiča međusobno izolirane pa samo razmotaš komad,skineš izolaciju te ih ufrčeš međusobno a zatim ufrčeš s jednom od dvije žice od DSL-a,nije bitno s kojom.
Zatim to ponoviš s drugom paricom, tada bi bilo pametno barem zamotati spoj s izolir trakom.

Zapamtiš koje si parice koristio,te na drugom kraju kod rutera opet skineš izolaciju i ufrčeš isto kao i na drugom kraju.

Onda bi najbolje bilo nakrimpati RJ11 no ako nemaš krimpalicu i konektor možeš i neki postojeći CAT3 telefonski kabel uzeti(Poželjno što kraći),odrežeš konektor i onda ufrčeš jednu paricu s UTP-a na bilo koju od dvije žice,te ponoviš s drugom paricom na drugu žicu.

Malo je nezgodno riječima objasniti pa ako negdje zapneš pitaj.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 10:15   #49
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Samo jel moguće ikako to srediti da drugi kraj ne mijenjam priključak (iz RJ45 u RJ11) koji namjeravam priključiti u fritz box. Pogledaj ovu sliku tu https://service.avm.de/support/media/en/34.png i vratimo se opet na onaj moj prvi post, vjerojatno ja i dalje nešto krivo u svojoj glavi gledam, ali ukoliko spojim kao što sam rekao gori crveno/plavo i plavo/plavo bijelo i to tako stavim nebi trebao imati problema? Inače kabel je TIA/EIA 568B Wiring.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 10:20   #50
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ne može,ne možeš RJ45 nikako utjerati u RJ11 port.

Ma boje su ti totalno nebitne,ti sam možeš odabrati parice na koje ćeš spojiti.
TIA/EIA 568B ti nije vrsta kabela već standard za krimpanje tj. redoslijed parica u RJ45 konektoru tj. za ethernet.
To se na tebe s DSL-om ne odnosi.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 10:27   #51
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Ok, znači boje su nebitne. Mogu li onda napraviti ovako, od kabela koji dolazi od centrale tu maknuti trenutnu crvenu i plavu i recimo uzeti neke druge dvi boje, i onda sa utp kablom recimo spojim zelenu i narančastu s te druge dvi boje , i onda zelenu i narančastu spojim na utičnicu s 3 roga? Ili se parice koje dolaze do mene ne smiju dirati, mislim na crvenu i plavu? Malo asm nezgodno objasni, ali valjda ćeš shvatit.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 10:30   #52
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Nisam te skužio.
Tebi su plava i crvena tvoja parica koja ide od centrale.
Te dvije moraš dovesti UTP-om do rutera.

Kakva 3 roga?
Tebi je sada paraleno spojeno,pa ti ide u još prostorija?
Ako je tako tu onda gubiš puno,te nikako nije dobro tako raditi.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 10:37   #53
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Prije 2 godine sam imao 2 utičnice koje su radile, i onda su gospoda iz H1 odspojili utičnicu (problemi s TVom) koju ne koristim i zafrknuli žice do one koju koristim (udaljene su 20ak cm, jedna u hodniku druga u dnevnoj sobi). Znači ja bih sad to sve prominio da imam cijeli kabel na jednoj utičnici (ovoj u dnevnoj sobi) s "3 roga" (http://expert.ba/image/cache/data/TE...ic-500x500.png - utičnica je slična toj samo nema te rj11 utore nego se ugura onaj nastavak u te tri rupe)
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 11:12   #54
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Nemoj to koristiti.
Kakve koristi imaš od takve utičnice.
Dovedi DSL do rutera i gotovo.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 13:05   #55
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Ok, znači, crvenu i plavu od centrale spojiti s bilo kojom bojom na UTP kablu, na drugi kraj UTPa staviti RJ11 sa odgovorajućim bojama i to je to?
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 14:03   #56
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Drugi kraj moras iste boje koje si spojio na pocetku UTP-a na telefonski.
Savjetujem ti da koristis parixe koje su vec medusobno zamotane,tako imas najmanje gubitke

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 15:28   #57
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Baš sam jučer provukao S/FTP kabel od T-Ht razvodne kutije do rutera i podigao brzinu za 8 Mbps. Prije je bilo spojeno telefonskim kablom i imao sam 25 od 40 Mbps. Pretpostavio sam da je problem u kablu i zamijenio ga. Sada je brzina 33 Mbps.
Isplati se pozabaviti s time.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 15:54   #58
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Ja cu ubrzo graditi kucu. Od njihove kutije sam sam vukao kabel s 10 parica bakra do kuce. Oce to bit ok ili da metnem sta drugo dok mogu?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 16:08   #59
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ma stavljaj UTP.
Lakse ti je sada nego kasnije.

Najbolje ti je staviti outdoor FTP

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2016., 16:29   #60
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Stavi alkaten ili onaj veći bužir od kutije do kuće pa lako kasnije stavljaš unutra šta god očeš.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na