Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2014., 16:43   #1
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Preporuka za računala plus server...

Naime trebao bih "jednu" privatnu školu opremiti sa 10-ak računala, serverom, projektorom i dr. potrebnim stvarima. Uglavnom u njoj bi se održavali informatički tečajevi i radile ostale informatičke usluge. Pa sad sam razmišljao da radne stanice budu ono klasika (4 gb ram, barem 500 gb disk, proc na barem 3 Ghz...) e sada me zanima da li ići na AMD ili možda Intel i3, i5 pošto bi to bilo relativno stalno u upotrebi. Pa Vas da molim da mi napišete što mislite i što je najbolje kupiti tj. najisplativije. E da tu još sad i server pa može i neka preporuka za njega, uglavnom mislio sam na neki Intel Xeon samo ne znam da li HP-ov ili Dell-ov ili neki drugi...

Svaki komentar je dobrodošao....
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 17:09   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Prvo i osnovno pitanje je koliki ti buđet imaš. Druga stvar je - treba li ti server za 10 radnih stanica?

Treća stvar: ovisno o buđetu ideš na slaganje ili gotovu konfiguraciju, ako pare nisu problem uzmi gotove konfe (tu mislim na brandirane) ....

Projektori ista stvar - ovisno o parama - može bit dobar najeftiniji od 3k Kn sa 1024*768 ili ti treba neki skuplji sa većom rezom.

Pa onda dalje projektore montiraš na strop ili stol.

Custom made nosači ili se ima novaca i za gotove nosače?

Udaljenost projektora do računala - ideš na VGA spajanje ili misliš ići sa HDMI.om?

Softwer: imaš u buđetu i licence ili nemaš? Kad se već spominje server ima li ga tko koristiti?

Kako je osmišljen rad tih 10 stanica - debeli ili tanki klijenti ... ?

Ukratko: buđet ti određuje što i kako te sami parametri prostora i potreba (znači montaže itd.).
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na