Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2014., 13:20   #541
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
pa i nije bas svejedno, ali razlika je toliko nezamjetna da stvarno nema smisla koristiti nesto drugo osim onboardice
domis je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 14:32   #542
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Svejedno je. Čak ti je svejedno je li to HDMI ili SPDIF bio on koaksijalni ili optički. Nećeš čuti razliku i osim u specifičnim slučajevima dodatna investicija se ne isplati. Iznimka br. 1 bi bio kad bi se komp koristio kao blu-ray player, međutoa možemo se složiti da je to toliko rijetka iznimka da je gotovo nepotrebno pričati o tome. Standardni ripovi, bili mp3, flac (od CD-a) ili divx/mkv - nisu HD što se zvuka tiče.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2014., 19:04   #543
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Ja nista ne kuzim o cemu vas dvojica pricate. Ako digitalu saljes na DAC u recieveru onda je apsolutno svejedno kakva ti je zvucna na maticnoj.
Kada nečitaš s razumijevanjem.
O tome i pričamo kada zvučna služi samo da proslijedi digitalni signal u slijedeći uređaj npr. pojačalu, tada je svejedno kakva ti je zvučna na matičnoj jer je digitalni zvuk neobrađen. Al ako ide ta integrirana zvučna obrađivati taj digitalni signal u analogni da možeš ušekati obične slušalice ili zvučnike putem 3.5mm onda je zvuk uglavnom lošiji jer su unutra složeni jeftini čipovi. Zbog toga ljudi kupuju zvučnu katicu da zamijene tu integriranu.




Čitao sam na drugom stranom forumu i jedan je forumaš rekao je primjetio razliku u zvuku putem 3.5mm između Asus Xonar DG i integrirane Realtek 892 baš takvu verziju koju imam.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 19:30   #544
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Nije da je svejedno....o zvucnoj na mbo ti ovisi koje formate mozes propustiti prema vanjskom DAC-u a o njemu opet sto ce i kako odraditi prema zvucnicima.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 19:57   #545
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Nije da je svejedno....o zvucnoj na mbo ti ovisi koje formate mozes propustiti prema vanjskom DAC-u a o njemu opet sto ce i kako odraditi prema zvucnicima.
Koji to format najjadniji onboard ne moze proslijediti prema DAC-u?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 12:26   #546
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Ljudi ako nekoga zanima imam Asus Xonar STX koju bi možda prodao. (ustvari zamjena mi više paše, nije da mi treba lova g700/s miš recimo ili neko vanjsko pojačalo)
Nema garanciju ali ima full bundle i extra opampove koje nisam koristio.
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 01:13   #547
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Po mom iskustvu sve jeftinije Creative i Asus kartice su losiji izbor od Realtek ALC 892 (pa na bolje).
Izvinis ali mora da si gluh ili bar nagluh ako ti boja tona i cistoca na ALC892 zvuci bolje od apsolutno bilo koje Audigy, 5.1, SE ili bilo koje jeftinije Audigy sa EMU10K2 chipom i tome slicno... a takve se nadju za 100kn bez beda.

Ta integrusa na mojoj mbo je iskljucivo imala donekle podnosljiv zvuk i boju tona ako sam je modao Creative X-FI driverima ali cak ni tada jacina zvuka nije bila zadovoljavajuca a da ne govorim o pozadinskom sumu u slusalicama ili zvucnicima kada se "pusta" apsolutna tisina.

I ne, nisam zaboravio iskljucit bost mikrofona i tome slicno... Imam cak jednu Audigy ES prastaru... bogme i ta bolje zvuci.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 13:22   #548
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
da ne otvaram novu temu u problemima, ploca Asrock 880g extreme 3, windows 8.1, zvucnici logitech x530 5.1, hocu da rade i zadnji zvucnici prilikom slusanj glazbe, koje drivere instalirati? treba mi opcija "speaker fill" ili surround nesto nesto, na stranicama proizvodjaca nalazim samo za win 7 drivere http://www.asrock.com/support/downlo...&Type=&Socket= i isprobano ne radi, u windowsima podeseno sve na 5.1 ali nema te opcije
  Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 19:05   #549
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Long shot, al' ajde...

Ako netko ima: http://www.links.hr/?naziv=zvucna-ka...kl=052.350.015

I ima DVD/CD-ROM u koji moze stavit onaj mali minijaturni CD na kojem su driveri... zahvalan sam mu do jaja ako cijeli CD zipne i zakaci negdje da si skinem.

Preorao pol neta, jedini driveri koje sam nasao su neki Xear3D bla bezveze, a treba mi neki VIA driver s tog CD-a koji omogucava 5.1 passthrough kroz opticki out.

Pa prije nego odvozim 20 km do najblizeg CDROM-a...



UPDATE:
Rjesio. Orao po netu dok nisam nasao chipset na tom USB audio dongletu, pa trazio specificno driver za taj chipset... I voila, nakon malo zaj..ancije, dobio 5.1 na receiver.
http://www.drivers-download.com/Drv/VIA/VT1620A/
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 23.12.2014. u 19:23.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 19:29   #550
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Tražim USB zvučnu za Intel NUC.

Treba:
- imat SPDIF (coax ili optički, svejedno)
- bit jeftina (do 150 kn)
- eventualno što manja? - idealno ako ima samo spdif

Namjena joj je samo da iz Intel NUC-a piči sound do pojačala putem toslink ili coax kabla. Ništa više, ništa manje.

Može preporuke ako se netko već bavio time ili vozi sličan kombo na svom HTPC-u. Zahvaljujem!
Da sam sebi odgovorim - ovo se malo odužilo.

Thanks na savjetima, skoro sam kupio ovu neku sa ebaya koju mi je netko (ne da mi se pogledat ) preporučio, ali sam u zadnji čas kod nas našao Delock Sound Extern koja ima 3.5mm stereo jack koji je ujedno i 3.5 toslink optički jack.

109,00 kn za USB zvučnu
18,00 kn 3.5mm toslink optički kabel
+ potrebno instalirati naknadno driver s ovog linka: http://www.drivers-download.com/Drv/VIA/VT1620A/ inače piči van samo stereo pcm na receiver.

I rezultat - mali Intelov NUC iz te zvučne piči Dolby Digital i DTS 'passthrough style'. Sound odličan naravno jer zvučna nema šta radit osim proslijedit stream dalje. Je_iga, imam 8g star Marantz receiver koji mi se ne mijenja (super zvuk, radi ko švicarski sat), pa ne mogu to isto putem HDMI-a.

Next stop, gigantska fullhade telka
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2014., 19:40   #551
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Jesi otkrio koji je to Delock product code ?
http://www.delock.de/produkte/F_472_...-Produkte.html
kako vidiš dva su moguća, ovo "Xear3D bla" je za 61645 šta vjerojatno nije koji tražiš,
za 61961 sam iskopao info: DELOCK 61961 - vid : pid = 040d:3400 - VIA VT1620A,
kako si otkrio na Delock supportu nema niš, probaj na VIA supportu:
http://www.via.com.tw/en/products/au...620a/index.jsp
http://download.viatech.com/en/suppo...versSelect.jsp

Eto, gotofo
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2014., 15:55   #552
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Malo da se ubacim, molim pomoć. Imam fenomenalnu Onkyo pci200 zvučnu karticu, no problem je u tome što je PCI!

Gledao sam napraviti to na idući način: PCI-e na PCI adapter, a onda s adaptera do kartice fleksibilni PCI kabel. Ili PCI-e fleksibilni kabel pa karticu direkt u adapter.
Jel bi to radilo? Na što obratiti achtung kod izbora adaptera / kabela?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 23:01   #553
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Preporuka zvučne do 300kn za slušanje mjuze i filmove

Zamolio bih za preporuku zvučne kartice do cca 300kn (bilo nova/rabljena svejedno ) koju najviše koristim za slušanje glazbe i filmove. Za igranje mi "dodatne" finese kartice nisu bitne (eax,3d i takve stvari ne korisitim niti ću koristit ikad . Bitno mi je da što bolje zvuči kad slušam glazbu (bilo mp3 bilo original cd), da ima ok DAC jer imam spojenu SONY rx77 liniju s računalom. Ne mora biti ni 5.1 . Stereo je meni sasvim dovoljan.

Zadnjih par godina mi to sve radi na onboard HD realtek ALC892. Ja sam skroz zadovoljan s time. Nikakvih pucketanja, šumova i sve jako dobro zvuči preko linije. Sad me malo zasvrbio novčanik , pa reko ajde mogo bi si čopit neku zvučnu da možda malo poboljšam zvuk.

Bacio sam oko na Audigy 2ZS, ali se sjećam da sam imao problema s driverima na Windows 7 64 bit sa svojom starom Audigy. Ona je letila van jako brzo nakon što sam kupio matičnu s ovom realtekovom zvučnom.

Svaki savjet je dobrodošao
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 23:45   #554
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
kupi USB model ili PCI-e(future proof). Od rabljenih se mogla naći Xonar DX za te novce.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 14:43   #555
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
kupi USB model ili PCI-e(future proof). Od rabljenih se mogla naći Xonar DX za te novce.

sviđa mi se xonar dx, budem malo zujao po oglasnicima dok ne uleti .
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 16:47   #556
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Posto mi je uskoro rodjeni dan, moja bolja polovica me pocastila jednom "igrackom" a to je OLYMPUS FIIO 2-E10K









i finalni look :



Uredaj dolazi spakiran u kutiji, na kojoj imate "grebalicu" koju ogrebete i na fiio stranici provjerite dali je proizvod genuine. Uz e10k dobijete usb kabl i gumene stopice da se isti ne klize. S prednje strane ima utor za sluske, bass on/off switch kao i volume knob za izlaz za sluke kojim takoder palite uredaj. Uredaj je napravljen od crnog aluminija i ima neki premium finish, relativno je tezak i zavrsna obrada je odlicna. Od iza se nalazi usb utor preko kojeg se e10k povezuje s pc-jem, digital coaxial RCA SPDIF i line out utor za zvucnike po zelji. Volume knob regulira izlaz za sluske dok preko winsa regulirate zvuk i lineouta i sluski . Jedino sto mi se ne svidja je to da lineout i headphone izlaz rade simultano umjesto da headphone utor "gasi" line out nakon ustekavanja no sto je tu je, ovo je ionako headphone amp, tako da ako mislite raspaliti mjuzu preko sluski zvucnike morate gasiti jer ce svirati na max . Nemojte se zavarati, na zvucnicima ovaj malac itekako pokazuje zube i zvuk je odlican. Nakon skidanja drivera, uslijedilo je inicijalno paljenje, gdje okretanjem knoba sa off na 1 se cuje klik i pali se plava ledica . Uredaj sam za sad testirao u kombinacija sa pioneer SE-M390 i mp3 320kbs jer mi je to(320kbps) jedino na poslu bilo dostupno. Zvuk je malo rec savrsen.Naspram onboard asusove je miljama dalje i u rangu sa phoebus xonar sto se zvucnika tice, sto se sluski tice, jos i bolji. Visoki tonovi cisti, srednji dovoljno izrazeni, dok je bass pun i dubok ( inace susam trance i ostali el. glazbu ostalo u naletima) . Gain nisam ni probao jer vec slusanje sa preko 5 od mogucih 8 na knobu nije ugodno za usi jer je pre preglasno, barem u kombinaciji sa pioneer SE-M390, sa phillipsovim sluskama mogu pojacati do kraja skoro i onda je taman. Cijena uredaja iznosi cca 600tinjak kuna na amazonu i nije mala, ali u odnosu na integriranu zvucnu i ostale PCI kartice, ovaj malac im parira 1/1. Za sada sam zadovoljan, ako imate kakvih pitanja,slobodno pitajte
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 28.01.2015. u 16:56.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 18:38   #557
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Kažeš da si instaliro drivere...Jesu to windowsi povukli sami drivere?
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 18:40   #558
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Da ali sam dodatno skinuo ASIO drivere s njihocve stranice (cca 3 mb).
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 20:55   #559
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Znači ipak moraš koristit njihove drivere?
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 20:59   #560
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nemoras. Ovi iz windowsa rade najnormalnije. Ovi od 3 mb su u biti samo ako hoces dodatni gain , namjestanje ASIO buffer size-a i bits per sample kao i audio formata. U biti prosirene postavke windowsa.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 21:02   #561
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
A tako... Hvala!
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 21:25   #562
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Ekipa da li je itko ikad imao problem sa zvučnom da mu se uspori zvuk?
Znači nikakve smetnje, šumovi ili slično, već samo usporen zvuk šta god slušao.
Izludit ću sa ovom svojom Xonar Phoebus.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 08:28   #563
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
pozdrav, treba li na x-fi xtremegamer poštelavati bilo što nakon ili da ostavim default?

stavljen je odgovarajući profil za zvučnike (2.1/2.0 jer nemam spojena stražnja 2, samo sub, centar i prednja 2) i maknuo sam da ih mjuta kad su sluške uštekane (da ne moram stalno odštekavati sluške)
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 02:54   #564
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Treba mi USB zvučna kartica jer mi se srušio konektor na laptopu, do sad sam imao ovu i sad je i ona crkla pa me zanima jel ima išta bolje do nekih 100kn (ili više ako se baš isplati). Uglavnom slušam na slušalice Superlux HD-668 B i volio bi kad bi zvučna što manje utjecala na sam zvuk.
Jel ova išta bolja od one gore ili je to sve isto s obzirom da meni ne treba ni 5.1 ni optika
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 07:23   #565
xsabaras
Premium
Moj komp
 
xsabaras's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 48
Meni je još uvijek best buy Behringer uca 202 ili 222, ista stvar , za 150kn se definitivno isplati

http://www.ebay.com/itm/New-Behringe...gAAOSwu4BVo10K
xsabaras je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2015., 00:33   #566
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Evo da javim da je došla UCA202, izašla me oko 180kn na ebayu.
Ukratko, prezadovoljan sam, slušalice su dobile jako puno na ukupnoj glasnoći u odnosu na integriranu, a pogotovo se to osjeti u bass području koje je do sad uvijek malo kaskalo.

Zahvale @xsabaras na preporuci
Ako nekog zanima nešto detaljnije slobodno pitajte
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2016., 19:37   #567
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Ekipa,

Postojeće 15 godina stare Logitech plastične zvučnike zamijenio sam novim sistemom Genius SP-HF2020 v2

Zvuk je osjetno bolji što god se slušalo...

a sad pitanje... onboard zvučna je

7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), ELNA Audio Caps

ako kupim Asus Xonar DXG ili Creative Blaster Z hoće li kvaliteta zvuka biti još bolja ili se ne isplati kupovati?

primarna namjena: glazba i filmovi (ništa više, ništa manje)
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 19:54   #568
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
E ljudoovi, kaj je sa creative labs zvucnim karticama, trazim neki usb model, ali nasi shopovi uopce ne drze? :/


Dvoumio sam se za laptop uzeti USB zvucnu, npr Asus Xonar U7, onda sam zagledao CL Xfi HD, kolko vidim prva je 7.1 druga je samo stereo, ali meni ionako treba za 2.1 sistem, spajanje gitare i spajanje slusalica, koje su btw malo pretihe na integrusi od laptopa.

Cl je malo jeftinija, ali ... ne znam, ako neko ima iskustva iz prve ruke, za USB zvucnu do 100€ i da je dobavljiva na podrucju ZG, volio bi osobno preuzeti karticu...
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 00:26   #569
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
onda uzmi radije ovo

odlicno radi http://www.amazon.com/FiiO-E10K-Head...ds=Fiio+-+E10K

moje slusalice su se preporodile s njim.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 00:42   #570
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
E ljudoovi, kaj je sa creative labs zvucnim karticama, trazim neki usb model, ali nasi shopovi uopce ne drze? :/


Dvoumio sam se za laptop uzeti USB zvucnu, npr Asus Xonar U7, onda sam zagledao CL Xfi HD, kolko vidim prva je 7.1 druga je samo stereo, ali meni ionako treba za 2.1 sistem, spajanje gitare i spajanje slusalica, koje su btw malo pretihe na integrusi od laptopa.

Cl je malo jeftinija, ali ... ne znam, ako neko ima iskustva iz prve ruke, za USB zvucnu do 100€ i da je dobavljiva na podrucju ZG, volio bi osobno preuzeti karticu...
imao sam U7 i odlična je zvučna, s njom nećeš pogriješiti. Ovo što gabre predlaže je isto tako dobar odabir. Što god uzmeš od toga nećeš fulati.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na