Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2013., 11:55   #481
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor gesaugen Pregled postova
problem je da mi je HTPC: Laptop. K tome taj laptop ima samo 1x3,5 za slušalice te HDMI (v1.3)
Dakle ako želim drito iz laptopa slati 5.1 signal, to mora biti preko HDMI-ja jer je jedini izlaz koji to podržava. U tom slučaju moram imati nešto što može primiti 5.1 preko HDMI-a. A to je receiver. Ili onakva "HDMI Multi-Channel PCM 5.1 7.1 Surround Audio Decoder" kutijica? Tek onda ide pojačavanje a to bi napravio receiver, ili u slučaju "kutijice" bi to radili Genius 5.1 zvučnici

Druga opcija je USB zvučna sa 5.1 izlazima i isto Genius 5.1 zvučnici. Dakle praktički same shit setup ko "kutijica" samo što je ulaz u reproduktor zvuka drukčiji (USB naspram HDMI-a)

ili?
Da, to bi bilo to.
Dobit ćeš i na jedan, i na drugi način 5.1 zvuk na svojim Geniusima.
S time da nemam iskustva s tom "kutijicom", ali ako je to što piše, trebalo bi raditi.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2013., 21:59   #482
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
hvala na informacijama, sad mi je sve puno jasnije. isprobao sam na kanti koja ima intergiranu Realtekovu 7.1 i Potplayeru par filmova koji imaju zvuk kodiran u npr. Dolby AC3 ili DTS, 6 kanala, te sam podesio u zvučnoj da ima kao 5.1 surround a u playeru kao output u 5.1 i onda preštekavao slušalice u svaki port. i da, bitno je samo da zvučna može pustiti svaki kanal a dekodiranje obavlja komp uz pomoć codeca

također hvala na ponudi no radije ću uzeti novu c-media 7.1 usb zvučnu za istu cijenu. je*iga...
gesaugen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2013., 18:17   #483
Dolph
Premium
 
Dolph's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Pozdraf,


Kupio Z906 i sad si studiram neku zvučnu...uglavnom vrtim youtube i igre...s obzirom da zvučnike koristim kao 2.1 ili 4.1 sustav, koju bi zvučnu preporučili? tj da li mi treba zvučna sa optičkim izlazom ili budu spojeni 6 kanalnim kabelom...?

(također me zanima kako produžiti taj 6 kanalni kabel, jednostavno uzet ovakva 3 http://www.links.hr/?naziv=kabel-aud...kl=200.600.202 ili?)

Kao što vidite nemam blage veze o svemu tome pa pomozite...eh da koristim ih ko 2.1/4.1 jer sam dva zvučnika stavio ispod tva a dva na stol sa kompom, tako da sam ubio 2 muhe jednim zvučnicima...a i ne patim nešto na 5.1...
Dolph je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 19:36   #484
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Dolph Pregled postova
Pozdraf,


Kupio Z906 i sad si studiram neku zvučnu...uglavnom vrtim youtube i igre...s obzirom da zvučnike koristim kao 2.1 ili 4.1 sustav, koju bi zvučnu preporučili? tj da li mi treba zvučna sa optičkim izlazom ili budu spojeni 6 kanalnim kabelom...?

(također me zanima kako produžiti taj 6 kanalni kabel, jednostavno uzet ovakva 3 http://www.links.hr/?naziv=kabel-aud...kl=200.600.202 ili?)

Kao što vidite nemam blage veze o svemu tome pa pomozite...eh da koristim ih ko 2.1/4.1 jer sam dva zvučnika stavio ispod tva a dva na stol sa kompom, tako da sam ubio 2 muhe jednim zvučnicima...a i ne patim nešto na 5.1...
Za youtube i igre, ne vidim neke koristi od nekog HQ načina povezivanja, tako da i ta 3 produžena kabela bi trebala biti sasvim u redu. Pogotovo ako spadaš u kategoriju prosječnih, nezahtjevnih korisnika.

Za početak ih spoji na ploču pa poslušaj. Nov(ij)e ploče u pravilu nemaju uopće loš zvuk ako je lišen kojekakvih smetnji za koje je obično kriv proizvođač ploče, a ne proizvođač zvučnog dijela.

Tek ako nećeš biti zadovoljan zvukom, preporučam kupovinu neke zvučne kartice.

Btw ovakav setup kakav imaš je zapravo 2x2+1. Imho, nije vrijedno kupovati 5.1 sustav za takvo što.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 14:37   #485
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Koja bi zvučna bila trenutni best buy za čisti stereo zvuk, tj bit ce spojena na studijske monitore M-Audio BX5 d2.

Znam da je Xonar DS bila svojevremeno jako hvaljena (u okviru svoje cijene) jel ima sta novije/bolje?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 15:32   #486
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
do koliko novaca?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 15:51   #487
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Srale, kupi si DAC, vjeruj mi ja probao i bolje je od bilo koje zvučne!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 15:57   #488
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Koja bi zvučna bila trenutni best buy za čisti stereo zvuk, tj bit ce spojena na studijske monitore M-Audio BX5 d2.

Znam da je Xonar DS bila svojevremeno jako hvaljena (u okviru svoje cijene) jel ima sta novije/bolje?
?

Eksterna, po mogućnosti sa balansiranim izlazima (pojačala u tim jeftinim monitorima ih itekako vole, zato i ima XLR ulaz) kao što sam ti već jednom u PM-u napisao. Kakvi mrtvi Xonari za monitore? Unijet će ti svu silu "šuma iz kućišta". Treba ti i kontrola glasnoće uostalom.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 17:49   #489
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
?

Eksterna, po mogućnosti sa balansiranim izlazima (pojačala u tim jeftinim monitorima ih itekako vole, zato i ima XLR ulaz) kao što sam ti već jednom u PM-u napisao. Kakvi mrtvi Xonari za monitore? Unijet će ti svu silu "šuma iz kućišta". Treba ti i kontrola glasnoće uostalom.
Može objašenje?
Također planiram uzeti Xonar DX
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 23:33   #490
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Može. Aktivni monitori iz te cjenovne kategorije imaju vrlo jeftina pojačala (nagledao se i naslušao raznih modela, u pravilu pojednostavljena rješenja integriraca D klase poput LM3886) i prilično su osjetljivi na ulazni signal pošto ga, laički rečeno, "jako pojačavaju". Jednom sam testa radi spojio na integrirušu i to je bilo užasno, hrpa distorzije i šuma bez obzira na jačinu signala.

Razlika je znala biti do te mjere da bi se čula razlika u šumu između integriranog firewire kontrolera na matičnoj i odvojenog na pcie kartici sa svojim molex napajanjem koje bi onda išlo na firewire zvučnu.

No opet, ovisi od situacije do situacije. Ne mora nužno uvijek biti tako, no u svakom slučaju bi uzeo eksterno rješenje ako ne zbog ničeg drugog - onda zbog kontrole glasnoće.

Balansirani izlazi su dodatni bonus za čistoću i jačinu signala, ali mislim da nema zvučne s tim ispod 800-900kn.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2014., 09:50   #491
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Balansirani izlazi su dodatni bonus za čistoću i jačinu signala, ali mislim da nema zvučne s tim ispod 800-900kn.
Koju zvučnu preporučaš u tom cjenovnom rangu?
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 12:25   #492
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Sa balansiranim izlazima ili ne? Jer ovo sve što sam gore napisao odnosi se samo na aktivne monitore (koji jedino i imaju balansirane ulaze, btw), drugačiji setupi nemaju toliko specifičnosti.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 12:37   #493
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
do koliko novaca?
Sto jeftinije to bolje, odnosno da bude u skladu sa zvučnicima (M-Audio BX5d2)

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Srale, kupi si DAC, vjeruj mi ja probao i bolje je od bilo koje zvučne!
Svi dacevi sto sam gledao su cca 100€ pa na vise, ako imas nesto jeftinije, a da je opet dobro, slobodno predlozi

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
?

Eksterna, po mogućnosti sa balansiranim izlazima (pojačala u tim jeftinim monitorima ih itekako vole, zato i ima XLR ulaz) kao što sam ti već jednom u PM-u napisao. Kakvi mrtvi Xonari za monitore? Unijet će ti svu silu "šuma iz kućišta". Treba ti i kontrola glasnoće uostalom.
A gle, tek se navikavam na monitore i njihov zvuk. Trenutno su spojeni na integrušu i ne zvuči to tak lose. Sa kvalitetnim dac-om kojeg imam nisam probao, jer nemam rca-trs kabel.

Kontrolu glasnoce ja odavno imam rijeseno softverski, tj na misu i na tipkovnici, tako da mi fizički potenciometar ne treba.

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Može. Aktivni monitori iz te cjenovne kategorije imaju vrlo jeftina pojačala (nagledao se i naslušao raznih modela, u pravilu pojednostavljena rješenja integriraca D klase poput LM3886) i prilično su osjetljivi na ulazni signal pošto ga, laički rečeno, "jako pojačavaju". Jednom sam testa radi spojio na integrirušu i to je bilo užasno, hrpa distorzije i šuma bez obzira na jačinu signala.

Razlika je znala biti do te mjere da bi se čula razlika u šumu između integriranog firewire kontrolera na matičnoj i odvojenog na pcie kartici sa svojim molex napajanjem koje bi onda išlo na firewire zvučnu.

No opet, ovisi od situacije do situacije. Ne mora nužno uvijek biti tako, no u svakom slučaju bi uzeo eksterno rješenje ako ne zbog ničeg drugog - onda zbog kontrole glasnoće.

Balansirani izlazi su dodatni bonus za čistoću i jačinu signala, ali mislim da nema zvučne s tim ispod 800-900kn.
Prijedlozi za neka sto jeftinija externa rijesenja?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 12:51   #494
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Prijedlozi za neka sto jeftinija externa rijesenja?

http://www.avc.hr/hr/prodajni_progra.../alpha_studio/

RF-filtered and TRS balanced Line outputs for speaker monitoring.

^

Ovo je ključ za spajanje aktivnih monitora, po netu je ovo sučelje nekih 100$. Pitaj AVC koliko je kod njih, ne vjerujem da će biti puno više. Lexicon je provjerena marka i ima uredne drivere.

Kupiš dva stereo TRS kabela i eto balansiranog spoja.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 22:10   #495
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Svi dacevi sto sam gledao su cca 100€ pa na vise, ako imas nesto jeftinije, a da je opet dobro, slobodno predlozi

http://www.ebay.com/itm/FiiO-E10-Por...item27d7acdf0d

I svi ostali iz Fiio familije.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 23:28   #496
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Pregledao sam ponudu, jedino sto mi ima smisla je E10, ali, prvo, ima 3,5 mm izlaz, sto mi je poprilično neozbiljno za jedan HQ audio proizvod. Ima fiksan izlaz, znači potenciometar naprijed sluzi samo za regulaciju slušalica, a one ce kod mene u upotrebi biti poprilično rijetko.
Za zvuk, koliko sam vidio po rewievima, kazu da je korektan i ok, ali sveukupno gledajuci, meni to bas nije bas neka velika sreca, iako je cijena od 80 baksa čisto ok.


Uglavnom, meni svi ti usb dacovi idu lagano na k*rac, plehnata kutija veličine kutije cigareta, unutra tiskana pločica, jedan pošten čip i par elemenata, jedan prekidač i par konektora i evo nas na cijeni od 200€. Puno previse, imho.

Paralelno gledam, polovna Asus Xonar ST, kartica je vrhunski napravljena, pola napajanje, pola zvuk, odvojeno, sve birani vrhunski (audio grade) elementi, onak, liči na nesto cijena cca 700 kn.

I sad sta odabrati, iskreno ne znam, ali nekako mi ova zvučna izgleda kao bolji komad hardvera od tih jeftinih dac-ova koji mi izgledaju kao da kostaju sve zajedno 14$


Uskoro cu dobit potrebne kablove i onda cu spojit svoj Audioperformance DAC na monitore i onda cu vidjet kak to svira i tada cu vjerojatno znati u kojem cu smjeru krenuti
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 23:47   #497
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Jel ima negdje kod nas za kupiti nekih kvalitetnijih USB zvučnih kartica?(creative npr) Može neka preporuka? Treba mom kolegi za laptop,hoće čovjek da si poboljša zvuk.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 00:19   #498
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 00:30   #499
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ovo što kolega preporučuje je odlična kartica, slobodno je kupi.

Isto tako na njuški imaš par zvučnih (jeftinijih) pa pogledaj i njih:
http://www.njuskalo.hr/zvucne-kartic...-oglas-9087982
http://www.njuskalo.hr/zvucne-kartic...-oglas-9087982
http://www.njuskalo.hr/zvucne-kartic...oglas-10271204
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/soun...-oglas-8986526
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 17:24   #500
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zna li tko za neku eksternu zvuxnu a da ima optical in?

treba mi nesto na sto bih spojio wdtv pa da mogu sluske spojiti,
isto tako i tv tak da mogu preko slusalica gledati i tv program.

i jedno i drugo ima jedino optical out pa sam ogranicen. telka nema izlaz za slusalice :doh:

zapravo, bilo bi najbolje kad bi imala 2 opical in konektora.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:06   #501
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,785
Ne znam jel se Srale odlučio na kupovinu ili ne, samo da dodam par riječi:

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Može. Aktivni monitori iz te cjenovne kategorije imaju vrlo jeftina pojačala (nagledao se i naslušao raznih modela, u pravilu pojednostavljena rješenja integriraca D klase poput LM3886) i prilično su osjetljivi na ulazni signal pošto ga, laički rečeno, "jako pojačavaju". Jednom sam testa radi spojio na integrirušu i to je bilo užasno, hrpa distorzije i šuma bez obzira na jačinu signala.
Hebena istina. Izbjegavajte ovo ako možete jer sam par tjedana koristio BX5 D2 na integruši i plakao. To je šumilo ko promućkani Donat.

Ako se baš ne možeš isprsiti parsto kn više od tog Sonara, onda radije odi na obični DAC bez balansiranih izlaza. Imat ćeš kvalitetniji izlaz + kontrole za glasnoću.

Osobno sam uzeo Focusrite Scarlett 2i2 zbog izlaza i mogućnosti korištenja slušalica i monitora istovremeno... Jbga to je već domena interfejsa kojeg neću valjda nikada iskoristiti, ali ne znam koliko jeftinije možeš proći i dobiti balansirane izlaze. Od šuma nema ni š, ako ne računamo šum pojačala (normalna stvar). Kroz koji dan bi trebao uzeti i sub SBX10 pa ćemo vidjeti kako će to sve raditi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 22:44   #502
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Normalno da je istina, prošlo mi je dosta toga kroz ruke pa i znam ponešto.

Već sam napisao što je u kategoriji jeftino, a da valja:
http://www.avc.hr/hr/prodajni_progra.../alpha_studio/

Oko 100$ je vani, provjerena marka (Lexicon) i balansirani izlazi. Tko misli spajati aktivne monitore na komp i koji imaju balansirane ulaze, to je to.

A vjerojatno i za druge stvari je puno bolje od puno precjenjenijih stvari. Sad, tko će šta poslušati ili će kupovati gluposti - nije na meni. Srale već ima jedan DAC, ali nije imao kablove pa sam mu dao...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 13:39   #503
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,785
Ti si to poslusao kod njega, dojam? Zanimaju me tudji dojmovi s tim monitorima pa...
Mali offtopic, znas di kod nas mogu traziti TRS kablove od 2-3m, neki shop? Gledao sam u audiopro, provox i jos jedan... ili nemaju TRS ili su kratki.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 13:52   #504
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Poštom sam mu slao pa ne znam.

Možeš sam napraviti, to je najbolja opcija i jeftinija:

http://www.audiopro.hr/kategorije/st...ibor?idkat=100
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 19:17   #505
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovo sam sinoc kupio, i slusalice zvuce gore na njoj nego na onboard zvucnoj koji smijeh, isao usporedjivati istu pjesmu zaredom i film, vokal je katastrofa, kaoda imam neke srot slusalice. spojim na onboard, i vokal odlican.

http://www.soundblaster.com/products...d-5-1-Pro.aspx
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 02:11   #506
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ovo sam sinoc kupio, i slusalice zvuce gore na njoj nego na onboard zvucnoj koji smijeh, isao usporedjivati istu pjesmu zaredom i film, vokal je katastrofa, kaoda imam neke srot slusalice. spojim na onboard, i vokal odlican.

http://www.soundblaster.com/products...d-5-1-Pro.aspx
Da nisi možda dobio neispravnu karticu?
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 08:40   #507
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Dino57 Pregled postova
Da nisi možda dobio neispravnu karticu?
Nije. Stvar je u tome da je teorija kako je bilo kakva zvucna kartica, a posebno eksterna, bolja od integrirane - pogresna. Po mom iskustvu sve jeftinije Creative i Asus kartice su losiji izbor od Realtek ALC 892 (pa na bolje). Ako je ovaj Creative samo eksterna verzija sa istim komponentama neke jeftinije Audigy kartice, rezultat ne cudi.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 09:13   #508
xsabaras
Premium
Moj komp
 
xsabaras's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 48
Neki dan mi došla ova vanjska Behringer i meni je znatno bolji zvuk od integrirane, pogotovo na slušalicama. Mana je samo 16 bit/48khz ali meni dovoljno.Inače 25 dolara na ebayu http://www.behringer.com/EN/Products/UCA202.aspx

Detaljan review http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/...02-review.html

Zadnje izmijenjeno od: xsabaras. 22.01.2014. u 09:36.
xsabaras je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 16:15   #509
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
jedina prednost sto na ovoj eksternoj nema suma, ili je nekako sakriven, no otvorenost zvuka, vokal, generalno "punch" zvuka je bolji na integrusi.

Ja imam ovu plocu: http://www.asus.com/Motherboards/M4A...specifications

a ovo je opis zvucnog cipa na maticnoj: http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708s/

narucio sam si sinoc Fiio E10 headphone amp/dac pa cemo vidjet kad dodje, svi se kunu da slusalice tek prorade kako treba s njim.

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 22.01.2014. u 16:23.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 17:58   #510
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Nije. Stvar je u tome da je teorija kako je bilo kakva zvucna kartica, a posebno eksterna, bolja od integrirane - pogresna. Po mom iskustvu sve jeftinije Creative i Asus kartice su losiji izbor od Realtek ALC 892 (pa na bolje). Ako je ovaj Creative samo eksterna verzija sa istim komponentama neke jeftinije Audigy kartice, rezultat ne cudi.
Ne bih to složio. Dakle, Realtek zvučna slabije zvuči, krči ponekad.
Prebacivanje na SB Live se preporodio zvuk i jači.

Evo ja živciram s Realtekom na Asus Maximus pločama. Jedva čekam nabaviti Xonar i riješena glavobolja.


@Gabre
jesi probao sa pax drivere?
Pošto Fiio E10?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na