Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 21.08.2016., 18:10   #1
GNR, ACDC
Premium

Datum registracije: Aug 2008
Gdje nabaviti ekran za laptop

Pozdrav,

ne mogu nigdje pronaći na netu zamjenski ekran za noviji toshibin laptop, točan model: toshiba satellite c55-c-18w.

Jedini link sam pronašao na amazonu ali taj seller ne dostavlja u hrvatsku.

Ako itko zna bio bih zahvalan.
GNR, ACDC je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 19:54   #2
redscro
Premium
Moj komp

redscro's Avatar

Datum registracije: Dec 2008
Ekrani u laptopima su prilično univerzalni i ne moraš nabaviti ekran koji je deklariran baš za taj model.

Trebaš 15.6" LED ekran, a gotovo je jedino bitno da je konektor na istom mjestu kao na tvom ekranu (može biti lijevo ili desno), što saznaš rastavljanjem svog. Možeš naći ekran na njuškalu za 300-500kn, ovisi hoćeš li polovan ili nov.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 21.08.2016., 20:13   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp

Cuky's Avatar

Datum registracije: Sep 2005
Ja sam prije 4-5 godina uzimao s ebaya, platio carinu, itd. Izaslo me oko 600 kn, samsungov display 13.3".

Kao sto ti kolega rece, rastavi laptop i na displayu ce ti pisati model po kojem ces ga traziti + obavezno pazi na tip i lokaciju konektora. Kad nadjes identican model sa slikom onda narucuj.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 20:27   #4
nick praskaton
Asshole
Moj komp

nick praskaton's Avatar

Datum registracije: May 2007
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ja sam prije 4-5 godina uzimao s ebaya, platio carinu, itd. Izaslo me oko 600 kn, samsungov display 13.3".

Kao sto ti kolega rece, rastavi laptop i na displayu ce ti pisati model po kojem ces ga traziti + obavezno pazi na tip i lokaciju konektora. Kad nadjes identican model sa slikom onda narucuj.
ja sam isto narucivao preko ebaya, izaslo me 50ak dolara, za nekakav lenovo, isto nikakvih problema, a seller je naveo 10-15 modela na koje pase ekran, al sam svejedno morao rastavit stari da procitam broj iza da budes siguran, u vrstu panela, konektora i stranu konektora
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 21:40   #5
GNR, ACDC
Premium

Datum registracije: Aug 2008
Ok hvala svima, našao sam neki za 40 dolara na amazonu pa ću provjeriti još je li kompaktibilan.

I meni se činilo da bi trebalo to biti neki standard ali sam pročitao i negdje da ne pašu baš svi iako su slični pa bolje da pitam
GNR, ACDC je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 11:23   #6
Chuxonja
Premium
Moj komp

Chuxonja's Avatar

Datum registracije: Jun 2012
Ja sam većinom tražio skurene donor laptope ili tražio samo panele sa krepanih mašina. Ovo mi se za research pokazalo jako korisnim i poprilično preciznim u takvom scenariju jer mogu unaprijed znat kaj mi treba i kaj se nalazi u potencijalnim donorima bez raskapanja.

http://www.laptopscreen.com/
Staro 27.02.2018., 10:47   #7
Marjag
Premium
Moj komp

Marjag's Avatar

Datum registracije: Feb 2011

pozdrav,
Molio bi za savjet.
kupio sam polovan hp envy sa razbijenim panelom pa me zanima koliko je to isplativo za popravak.
vidim da su cijene samog panela oko 60eu al su i šarke odvojen od plastike itd..zadnja plastika je citava koliko vidim.
hvala unaprijed
Marjag je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke