Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2017., 12:20   #121
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nakon citanja rivjua, gledanja youtube rivjua i pokojeg side nota mogu za ryzen reci da je DOBAR ali i KONTROVERZAN porocesor.

Kontroverzan iz dva razloga, prvi je hype koji se dogodio i onda kad se tako nesto dogodi treba odmah i danas za isto imati opravdanje odnosno performanse.(a ne sutra, slican problem radeona)

Drugi razlog zasto je kontroverzan su nelogicnosti - pogotovo u nekim gaming benchmarcima, recimo dok gaming sintetika u vidu 3dmarka daje podosta razlicite rezultate od samih igara-nije ni prvi ni zadnji put da je tako kod sintetike i real world ali cini mi se da je ipak (pre)velika razlika od ocekivane.
Takodjer vide se podosta razliciti rezulati kod nekih rivjua za iste stvari, a ja tu nebi uopce isao uperiti prstom tipa ovaj je podmazan od intela, a ovaj od strane amd-a, mislim da je to do nove platforme odnosno do djecjih bolesti.

Imam filing da se s ryzenom mrvu uranilo kad se gleda komplet cpu+mbo+ram, odnosno da ima musica koje ga muce i da je jos dosta osjetljiv na postavke dok se određene stvari ne standardiziraju.
Cini se kao da marketing department u jednom trenutku vise nije mogao povuci rucnu kad je krenuo hype, što naravno nije dobro za inzinjere i da su tu najvise popusili inzinjeri/programeri maticnih...što se vidi u odstupanjim kod mjerenja temperatura, zakucavanja proca u power limit itd.

IMC kod ryzena je dosta specifican i ocito iznimno osjetljiv, uvijek je kod amd bilo da oni vole niže tajminge od samih MHz, tako da mozda se dogodi ajmo rec slicno BH5 scenarij ali na DDR4.

Da se vratim na pocetak, oko kontroveznosti....kontroverznost u ovom slucaju nije loša, bas naprotiv, ona je dobra kad je okolina ušuškana. I generalno je ta kontroverznost bila pokazatelj/pokretac neceg novog, novih dogadanja i vrijednosti

Ryzen kakav je trenutno sad - je vrlo dobar proc, a iducih mjesec dva ce postati jos i bolji.

Ono sto je za nas bitno da napokon imamo iznimno dobar izbor peformance per dollar u enthuziast segmentu cpu-a.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 03.03.2017. u 15:13.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 12:27   #122
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Temperature ryzena su inače odlične, još jedna pohvala

https://youtu.be/w3HwjOLghQw?t=7m59s

Znači 4ghz 1.42v (a sweetspot je do 1.35v) je imao maximume visokih 60C i to sa tim deepcool gamaxx coolerom koji djeluje slabije od onih nocutua iz review kita. i7 6900K je njegova osobna konfa, a opremu mu šalje NZ dobavljač, a ne hw firme (pa je neovisan o istima). Uglavnom potrošnja & temperature su fenomenalno odrađene za 16 thread cpu
Spominješ sweetspot kao da svaki ide na 4GHz s 1,35V a ne onak jedan jedini primjerak.

Veli da je išao do 70°C što ako je istina je OK (daleko je to od odličnog), samo je pitanje i kakav je vent bio na hladnjaku, koliko rpm-a i sl.
Iskreno radije povjerujem liku na OC3D koji je sve odradio i prikazao u stvarnom vremenu.


Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Mislio sam na PCE recenziju sa auto OC.
Ja nigdje nisam spomenuo PCE recenziju.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2017., 12:28   #123
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Kontroverznost.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 12:33   #124
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Spominješ sweetspot kao da svaki ide na 4GHz s 1,35V a ne onak jedan jedini primjerak.
Pa nisam rekao da ide do 4ghz na tom naponu, nego da se čini da mu je taj napon sweetspot
Ovome je trebalo 1.42v za 4ghz.

Lik je veoma objektivan (inače ga pratim), garantirao bi za njega među prvima na yt
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 12:34   #125
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kontroverznost.
tnx ispravljeno
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 12:41   #126
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Nema frke, inače, slažem se s tobom, treba pričekat još mjesec dva i mislim da će dobar dio tih mušica biti ispravljen.

Ja si gledam 1700 vulgaris u kombinaciji s nekom boljom pločom + 16gb rama
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 12:54   #127
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Trenutno imam onaj osjećaj kao npr. Neo u Matrixu kad dozivi deja vu ili kad se u GTA naspama cijela kolona istih vozila - AMD izbacio proizvod koji konkurira Intelovom po duplo nizoj cijeni, Lamborghini po ringu nalupao 918, 1080 TI nalupala sve ostalo
Da se vratim na AMD - mislim da se svaki realni entuzijast/gamer/end user nadao nečem takvom. AMD ima vrlo dobar proizvod koji bi nakon dugo vremena volio vidjeti i u nekom svom rigu i proizvod koji tjera intel da se trgne i napravi nešto novo ili da barem sruši cijene postojećem lineupu.
A fanboyevi intela neka zapamte: Ryzen is Skynet
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 12:59   #128
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Netko je napisao da za 4C proc je davao 3k kuna... i amd ftw To su gluposti naravno, 4C kod Intela je kostao i jos uvjek kosta u rasponu 1600-2100kn. ( Sandy-Kaby )

Ono sto bih se usudio predpostaviti da je oko ~4GHz maximum Ryzen chipa tj. sudeci prema potrebnom vCore od 1.45v, sve iznad toga izaziva nenormalno grijanje da i vodenjace imaju sta raditi...

http://www.overclockersclub.com/revi...00x_1700/4.htm

Zanimljivo da je njemu R7 1700 najbolje isao. Takodjer vrlo zanimljivo je da OC R7 1700 daje bolje rezultate od 1800X i 1700X !

http://www.overclockersclub.com/revi...00x_1700/6.htm

Mozda XFR je krivac tu, frisko je da bi se znalo no ako je 4GHz neki normalni plafon za Ryzen sa stock ili razred 300kn coolerom onda
ni R5 nece bolje proci, bilo 4/8 ili 6/12 preko ~4GHz nece ici...

U slucaju da se to tako odvija 4C/8T Ryzen ce biti jos slabiji u gamingu od i7 7700K 4/8 i to znatnije dok bi eventualno 6C/12T Ryzen
mozda mogao biti bolji i to samo ako mu je prosjecni load svih jezgri u radu nesto veci od R7 1700.

U globalu sve ovisi na koliko GHz prosjecno ce R5 6/12 gurati... moglo bi se lako desiti da takav proc ima nesto bolje rezultate u gamingu
od R7 8/16 a ocekivano losije tamo gdje program forsira sve jezgre u radu na 100%, primjerice neko encodiranje, tu je R7 sa svojih 8/16 ipak jaci i logicno da je tako.

Ocito je da broj jezgri, bar sto se tice gaminga ne moze nadoknaditi vislju frekvenciju rada kao kod Intela, 4C/8T Ryzen bi mogao tu borbu
voditi sa recimo i5 7600K no gubi u gamingu 100%... Ostaje cekati R5 6/12 i vidjeti koliko ide prosjecni load CPU-a naspram R7 8/16 i ako
je to nesto vislje takav procesor bude best buy bar sto se tice gaminga.

U najgorem slucaju bude nesto dodatno slabiji od R7 8/16 ali i znatno jeftiniji i svakako isplativiji za gaming.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:01   #129
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
AMD "Ryzen" Info thread

Imam jedno noobish pitanje.
Što je sa GPU driverima? Pogotovo Nvidijini jer svi vrte bencheve sa gtx1080? Mislim, ako platforma doslovno ima problema sa ramom, ne prepoznavanjem sub-latencija, etc., sto ne treba proci neko vrijene i da se driveri fajn-tjunaju za tog ryzena i njegov SMT?
Ili krivo razmišljam?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:02   #130
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
AMD "Ryzen" Info thread

Delete, sorry. Usrani tapatak i masni prsti od gableca xD
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.03.2017., 13:08   #131
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Izgleda da se ljudima sviđa

Citiraj:
Shortly after launching yesterday, Ryzen processors started to run out of stock at several retailers. Major ones included Amazon, Fry’s, Newegg and Best Buy all being unable to keep up with demand. In some cases, the entire Ryzen 7 lineup, the 1800X, 1700X and 1700 were all sold out completely. The lack of stock was already apparent with pre-orders but some of that could be explained by limited pre-order stock and not total stock. There is also the question of regional and retailer stock distribution as well.

Despite preparing 1 million Ryzen processors for launch, it looks like the demand has taken even AMD by surprise. This just goes to show how much pent-up demand there really is for reasonably priced high-performance processors. According to the source, more Ryzen processors are expected to arrive on March 10th so it will be interesting to see if this second batch also sells out as well.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:16   #132
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Heh, a bitno da intel fanbojevi viču da 7700k je bolji za 90% primjene
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:25   #133
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto bi bili fanbojevi? Oš reći da sam ja fanboy ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:27   #134
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Ti si funboy
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:27   #135
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vidimo se u Passmark temi za 5 dana
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:40   #136
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Druze Brko, sta bi radije da mozes dobit za iste novce 7700k ili 6900k?

U ovim recenzijama sta sam ja gleda na stocku se procesor uopce negrije puno, oko 60 i to sve jezgre na full loadu, u gamingu je to dosta manje, neznam odakle nekim neki suludi brojevi, overclock je druga stvar.

EDIT

An Unbiased Look at Benchmarks

Neznam sta vi ostali vidite, ali ja na ovom videu vidim da je gtx 1080 s jednim i drugim procesorom na 90+% loada, reklo bi se da 1080ka bottlenecka ove procesore osim pri kraju u gta di se i7 zakuca na 100% na R7 ima jos rezerve. Po tom R7 ispada odlican za gaming za nekog ko zeli biti miran godinama.

Zadnje izmijenjeno od: suedamA obmaR. 03.03.2017. u 14:07.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:41   #137
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
U drugom dijelu / krajem godine namjeravam kupiti novu konfu.
Jel u Feniksa?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:46   #138
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Important Note
Many of the professional applications in the development field have been optimized and compiled for Intel CPUs. This is reflected in the performance numbers. Still, we want to provide a complete performance picture, so we won’t skip them. The results might motivate the application developers to focus more of their efforts on AMD’s Ryzen and Naples so that their users have two options.

Mene uvijek više zanimaju Workstation benchevi (Autocad, SolidWorks, Creo, bilo bi fino da se testiraju i nekakvi FEM softveri poput Abaqusa ili Ansysa). Nažalost je intel dugi niz godina bio dominantan u tom području pa su i softveri optimizirani u njihovu korist, no svakako bih htio vidjeti više radnih stanica baziranih na AMD procesorima.

Bottom Line
There might have been a few hiccups here and there, which were usually due to the specific software, but, overall, AMD’s Ryzen 7 1800X seems surprisingly mature and offers solid performance. It’s questionable if it’s a good investment if the application in question has been heavily optimized for Intel processors, but there’s no real drawback to its use as a general-purpose CPU.
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:11   #139
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Dobro pa normalno je da stari softver nije optimiran za novu arhitekturu.
Nehalem je ipak 7-8 godina već s nama.
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:24   #140
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Druze Brko, sta bi radije da mozes dobit za iste novce 7700k ili 6900k?

U ovim recenzijama sta sam ja gleda na stocku se procesor uopce negrije puno, oko 60 i to sve jezgre na full loadu, u gamingu je to dosta manje, neznam odakle nekim neki suludi brojevi, overclock je druga stvar.

EDIT

An Unbiased Look at Benchmarks

Neznam sta vi ostali vidite, ali ja na ovom videu vidim da je gtx 1080 s jednim i drugim procesorom na 90+% loada, reklo bi se da 1080ka bottlenecka ove procesore osim pri kraju u gta di se i7 zakuca na 100% na R7 ima jos rezerve. Po tom R7 ispada odlican za gaming za nekog ko zeli biti miran godinama.
Ovisno o potrebi/potrebama. Nemam vremena čekati ni da Ryzen dozori, ni da se pojave novi BIOSi, ni da dođu recenzije prvih ploča... objasnio sam zašto sad imam love. SAD. Upgradeam sad, ne za 6-12 mjeseci mad tu budu novi Ryzeni 4 i 6 core.

Čekao sam Ryzena zadnja 2 mjeseca. Sve je to OK, ali nema ploča tj. recenzija za isti.

Ako mi ikada bude trebao 8/16, prodam kaj imam i upgradeam.

Da sumiram: ne treba mi 8/16 za gaming na 1080p, treba mi 4+ GHz kojeg ne treba tjerat na taj takt kukom i motikom. I treba mi CPU za gaming, a ne za rendering i sve ostalo za što treba nešto više od 4/8.
A ne mogu čekati dolazak ostalih Ryzena. I jebiga.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:30   #141
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Brko ne kupuje, dakle procesor je flop. Jebiga
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:37   #142
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Gdje ti vidiš da sam napisao da je procesor flop? Procesor je bomba. I svi bi ga trebali kupiti kroz mjesec dana kad se pojave ploče.

Ja imam neke svoje brije na koje se ne morate obazirat. I molim da mi se izjave ne izvlače iz konteksta
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:40   #143
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Ti si trebao biti predvodnik tog novog vala, ledolomac, pionir...
A sad si Ryzen niz rijeku bacio...
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:42   #144
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nakon Jokera i na tom overclockersclubu r7 1700 najbolji primjerak

Citiraj:
The big surprise was that the least expensive processor, the R7 1700, was the best overclocker in the group. It is the lowest TDP chip of the group and it responded with a stable applied 4.1GHz using 1.425v with the load line calibration set to high.
Kao što rekoh priče u binnanju su gluposti, svi su manje više isti, ovisi kakav te primjerak zapadne. Plaćati extra za 1700X i 1800X nema smisla
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:44   #145
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ovisno o potrebi/potrebama. Nemam vremena čekati ni da Ryzen dozori, ni da se pojave novi BIOSi, ni da dođu recenzije prvih ploča... objasnio sam zašto sad imam love. SAD. Upgradeam sad, ne za 6-12 mjeseci mad tu budu novi Ryzeni 4 i 6 core.

Čekao sam Ryzena zadnja 2 mjeseca. Sve je to OK, ali nema ploča tj. recenzija za isti.

Ako mi ikada bude trebao 8/16, prodam kaj imam i upgradeam.

Da sumiram: ne treba mi 8/16 za gaming na 1080p, treba mi 4+ GHz kojeg ne treba tjerat na taj takt kukom i motikom. I treba mi CPU za gaming, a ne za rendering i sve ostalo za što treba nešto više od 4/8.
A ne mogu čekati dolazak ostalih Ryzena. I jebiga.
Word!
.Pošto je razlika između i5 i i7 u gamingu zanemariva(ne igram multi),nema potrebe niti žuriti sa upgreadom na i7.
Kada bude,bude se!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:44   #146
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ja bi kupio odmah 1700X bez previse razmisljanja. I hocu KADA i AKO Sandi izgori.
Do tada nemam nikakve potrebe.

1700X je bomba za nista love. Koji FPS u igrama manje mogu prezalit, a za rendering jezgri koliko hoces.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:47   #147
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
ovaj X na kraju je zapravo tako marginalna stvar i ionako ničemu ne služi kad se krene ručno overclockati. klasično će se svesti opet sve na to da se kupi najjeftiniji otključani model iz serije (a svi su) i traži zlatni primjerak s wafera da se ne plaća premium tvornički stabilnijih procesora. Podsjeća me na neke prošle dane kojekakvih Bartona i Throughbreda
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:47   #148
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nakon Jokera i na tom overclockersclubu r7 1700 najbolji primjerak

Kao što rekoh priče u binnanju su gluposti, svi su manje više isti, ovisi kakav te primjerak zapadne. Plaćati extra za 1700X i 1800X nema smisla
I ne samo to Manuele.

Rekao bi da ovisi i tko je kakvo hladjenje koristio. Na kojoj se ploci testiralo itd. Ima tu 100 stvari.

Benchevi i testovi kroz kojih mjesec dana ce sigurno biti puno bolji.
Nisu decki imali previse vremena za kvalitetna testiranja.

Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
ovaj X na kraju je zapravo tako marginalna stvar i ionako ničemu ne služi
Cini mi se da je AMD sa X oznacio procesore koji se bolje OCaju (veci Boost ili sto li vec) uz uvijet da osiguras dobro hladenje.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 15:03   #149
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Ti si trebao biti predvodnik tog novog vala, ledolomac, pionir...
A sad si Ryzen niz rijeku bacio...
Pa gledaj, ako imaš 6 somova kuna na raspolaganju, onda ih pustis da sjede i čekaju. Ali kad nemaš tj kad imaš puno puno manje tj nedovoljno, ide druga matematika i više faktora se mora poklopiti u isto vrijeme jer:

- prodaš svoje da ti nadopuni budžet i da bi mogo kupit novo, a to iziskuje da ti je vrijeme tanko jer nemreš bit bez kompa
- uzmeš ono kaj ima na lageru a da zadovoljava tvoje potrebe i najbolje kaj moš dobit za ono kaj si dobio + budžet koji imaš
- bonus: kako te neće čekati kupac, tako te ne čeka ni "kumska veza" koja ti u određenoj firmi može iskamčiti nešto (kao i lani slučaj kad sam dobio 1070 debelo off price).

Rezultat ove jednadžbe je da onda kupiš ono kaj ima SADA. Od Ryzena sada ima 1800X i B350 ploča. Ne baš kvalitetna kombinacija, jelda?

Tako da pionirstvo i ledolomstvo prepuštam nekom drugom. Nadao sam se Ryzenu kao zlatnom jajetu, a odlazim sa utješnom nagradom taki je život, štaš

Odo ja iz ovog threada. Jedva čekam da ga netko od vas dobavi.
Hawker se hvalio da bude odma 1800X nabavio,.nadam se da bude.

Zz.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 15:09   #150
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Ma ako bi išao na R7 išao bi na R7 1700 vulgaris. Sve ostalo je bacanje para u bunar.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na