Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2020., 17:14   #151
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Isti slučaj i kod mene.
Ja sam za prvi put izabrao placnje pouzecem sto je jos skuplje ali nisam bio siguran kakvi su pa nisam htio placat unaprijed ali sve je proslo ok .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 22:51   #152
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
gledam Sennheiser GSP300 sluske za uzet i jedino mi taj ipon ima (i edigital puno skuplje). jel ko uzimao to tamo? neki problemi?


geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 22:55   #153
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Prije mjesec dana sam obavio i drugu kupovinu u ipon-u, isto sve proslo bez problema, cak su mi nedjeljom navecer odgovoarali na mail/upit.
Stiglo za 3 dana dostavom i platio pouzecem.

Mislim teoretski svi ti WEB shopovi bi trrebali biti ok kod narucivanja/kupovine, najveci bad je kad nesto treba reklamirati, tu se onda iskistaliziraju odlicni od prosjecnih ali to nemos znati dok se ne dogodi na tvojoj kozi jer nije ni tu svakome isto iskustvo.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 22:56   #154
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Hm razmislim jos ak se odlucim na sennheiser. Fala
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 22:30   #155
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
planiram kod njih piknut kamere
https://iponcomp.hr/shop/proizvod/da...-f22ap/1907003


nešto mi fal
jel to cijena sa pdv ili če lupit pdv negdje putem?
dostava je 75kn ...
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 00:03   #156
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
planiram kod njih piknut kamere
https://iponcomp.hr/shop/proizvod/da...-f22ap/1907003


nešto mi fal
jel to cijena sa pdv ili če lupit pdv negdje putem?
dostava je 75kn ...
PDV uključen i nema dodatnih troškova osim "dostavnog kurira" (za mađare postoji druga stranica s drugim cijenama - ovo je za nas u kn).
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 01:48   #157
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Narucio 2 cams
Platio online, sad cekam 10-12.8
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 14:21   #158
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
danas stigle GLS-om imou kamere

DAHUA Imou IPC-F22AP



al, hebe me POE ..

očito nije kompatabilno sa mikrotik hex poe
on je 24V .. 802.3af/at

A kamera pitaj alaha koja voltaža i standard
sad naručio 48V adapter, jer vidim snimači NVR se okreču oko toga, ako pa ne .. onda naručit swič od hikvision, možda potrefim


uglavnom, za sad dobra iskustva sa ipon.eu .. brza dostava
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 19:14   #159
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Upravo narucio Hikvision snimac, jeftiniji je 500kn od bilo koje druge trgovine pa cemo kad dode kolko su azurni i sve
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 19:35   #160
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Dobri su

Ja imao kasnije jos jednu narudzbu za 2300kn
Hdd 4tb wd red
KAmera
2 licence za synology — to nisu imali na lageru pa se oduzila dostava na +1tj

Naravno kad u kosaricu stavljas, to nepise
E sad, nadam se da necu morat reklamirat i otikrivat tu stranu
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 12:03   #161
x_kappa
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Ne preporučam

Kao vjerojatno i ostali ovdje, kupio od njih uređaj jer su bili najjeftiniji.
Kupovao stotine puta od kineza, engleza, mađara i naravno u HR, bilo je tu i tamo povrata i zamjena, ali prodavači postupili korektno i po zakonu. Za iPon "kupac na prvom mjestu" - ne vrijedi

Naime, uređaj mi po dolasku (početak 2021.) nije radio, s njima u pismenom dogovoru da će vratiti novce, vraćam uređaj u Mađarsku - originalna ambalaža i pakiranje kako je primljen. Nakon toga mijenjaju plan - kao krivo smo se razumijeli i sl. to oni popravljaju, ignorirajući pismeni dogovor, sukladno općim uvjetima i što što je uređaj bio DOA, te ne želim popravljen nego novac ili zamjenu. Kreće natezanje, pozivanje na EU propise, čekanje tjednima da agent odgovori sa lošim prevodom na HR (google translator), engleski ignorira.

Nakon 7 mjeseci, šalju novi uređaj. Nema više šanse da riskiram s njima garancijska odugovlačenja zbog par sto kn uštede. NE PREPORUČAM osim ako vas nije briga koliko i kako će vam se rješavati garancija.
x_kappa je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 09:00   #162
blank...
Registered User
 
blank...'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 50
Kupio miš, dobio očito korišteni.
Kutija potrgana, nema sealova, nožice na mišu očito izgrebane.
U pitanju je vertikalni miš pa je netko vjerojatno probao, nije se mogao navići pa ga vratio. A kupio sam od njih (iako sam pročitao iskustva) jer su jedini još imali taj model.

S mišem je sve OK i sve radi, ali kupio sam novi, ne rabljeni, a zna se i da bi se cijena B-stock robe trebala korigirati.
blank... je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 20:15   #163
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Evo kupio Steelseries Arctis Nova Pro preko iponcomp.hr i pokazalo se da su slušalice apsolutna katastrofa kroz tjedan dana. Neki od problema koje sam naveo u reklamaciji:
  1. Unutar slušalica se nalaze 2 mikrofona veličine zrna graška za ANC (Active Noise Cancellation) koja pritišću na uho i zbog čega je izuzetno neugodno nositi slušalice.
  2. Mikrofon je tih čak i na najglasnijim postavkama u softveru (10/10 volume, gain increase), što nije slučaj na drugom paru SteelSeries slušalica koje posjedujem i koje su 1/4 cijene (Arctis 1 Wireless).
  3. ANC ne radi kako treba i ne utišava čak ni najtiše šumove, poput šuma ventilatora na računalu i efektivno je beskoristan. Posjedujem par Samsung Galaxy Buds-a 2 i Sony XM4 koji rade kako treba i znam kakav efekt očekivati.
  4. Transparency Mode također ne radi najbolje i tek na jačini 7/10 počinje stvarati efekt. Nažalost na razinama 7-10 je prisutan sve glasniji i glasniji statički šum koji je često glasniji od okoline. Galaxy Buds 2 i Sony XM4 nemaju ovaj problem.
  5. Kada su slušalice spojene putem Base Station-a (ne Bluetooth-a), nije moguće kontrolirati jačinu zvuka putem softverskih kontrola niti na PC niti na Mac računalu, već isključivo putem hardverskih kontrola na slušalicama i bazi.
  6. Kada su slušalice spojene putem Bluetooth-a na Mac ili PC računalo, nije moguće kontrolirati zvuk softverski unutar OS-a, niti pomoću kotačića na slušalicama koje samo ispuštaju glasni zvučni signal. Na Android i iOS uređajima radi. Nisam još našao način kako kontrolirati Bluetooth razinu zvuka na Macu ili PC-u.
  7. Slušalice se reklamiraju da podržavaju Microsoft Spatial Sound: "Reach almighty audio levels with the Nova Pro Acoustic System and Premium High Fidelity Drivers with immersive 360° Spatial Audio*, enhanced with Sonar Software *Fully compatible with Tempest 3D audio for PS5 / Microsoft Spatial Sound". To nije istina i nije moguće koristiti Sonar drivere koji su nužni za audio mixing (ključna značajka ovih slušalica) u kombinaciji sa Microsoft Spatial Sound – bilo Windows Sonic, DTX ili Dolby Atmos.
  8. Zvuk često pucketa tokom mijenjanja razine zvuka, nekoliko sekundi nakon i ponekad nasumično. Isti problem se ne javlja na SteelSeries Arctis 1 Wireless.
  9. Ukoliko se na Bluetooth vezi koristi ANC ili Transparency Mode, u desnoj slušalici se javlja glasan digitalan šum (slično spajanju modema) što upućuje na interferenciju unutar elektroničkih komponenti u slušalicama.
  10. Tokom kontroliranja bazne stanice, back tipka proizvodi izrazito glasan feedback zvuk u slušalicama koji nije moguće promijeniti.


Nažalost su slušalice bile "poklon" za Božić, tako da je prošlo više od 14 dana otkad je narudžba preuzeta. Sad se s njima već 3 tjedna svađam i dobivam ignore. Tražim povrat novaca, jer pokriva apsolutno sve točke po zakonu za potrošače EU.

Apsolutna je laž ova .hr domena, a i kontakt osoba im ima problema sa lošim hrvatskim. Izbjegavati u širokom luku.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 02.02.2023. u 20:25.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 21:26   #164
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Nisam siguran kako su oni krivi za loše slušalice. Po zakonu su dužni vratiti unutar 14 dana, Iako nisam siguran da je to baš pametno za artikle tipa slušalica. Nisi ti iskoristio, sve čisto.

Žali se proizvođaču, možda ti da zamjenske.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na