Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2007., 02:23   #1
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Post Moj review: Monitor Philips 200WS8FS, 20'' LCD widescreen

UVOD:

Pošto vidim da se slabo piše o ovom monitoru, onda ću nabaciti svojih par dojmova.

Radi se o novom Philipsovom modelu, iz njegove S serije, koja bi trebala predstavljati početnu seriju, iza nje slijede još X i P serija (professional)



Ovo bi ljude moglo odbiti, no nemojte brzati sa zaključcima. Monitor ima novu matricu, koja podržava dosta veliki kontrast za TN matricu (800), te prikaz punih 16.7 miliona boja,
za razliku od većine ostalih TN matrica koje prikazuju 16.2 miliona boja, odnosno 6-bit boju, te ditheringom dolaze do 16.7mil. boja.
Odziv je 5ms, black-to-black, što je sasvim dovoljno da bi se u potpunosti izgubio ghosting.
Brightnes (svjetlina) je standardnih 300 za TN matrice, i sasvim je dovoljno, a da istovremeno monitor nije jako svijetal.

No, evo i kompletan popis njegovih teh. specifikacija:

Monitor Philips 200WS8FS, 20'' widescreen LCD

• Veličina: 20.1" (51 cm) TFT LCD display
• Tip zaslona: WSXGA, Anti glare polarizer, RGB vertical stripe

• Vidljivo područje : 433.4 x 270.9 mm (16:10)
• Najveća rezolucija: 1680 x 1050 @ 60Hz
• Preporučena rezolucija: 1680 x 1050 @ 60 Hz
• Vrijeme odziva: 5 ms (Black to Black)
• Veličina točke: 0.258 x 0.258 mm
• Kontrast: 800:1
• Osvjetljenje (brightness): 300 cd/m2
• Boje: 16.7 milijuna
• Video dot rate: 205 MHz
• Horizontalno osvježenje: 30 ~ 93 kHz
• Vertikalno osvježenje: 56 ~ 76 Hz
• Max. kut gledanja:
- Horizontalno: 160°
- Vertikalno: 160°

• sRGB
• Povezivanje:
- Video: Analogni (VGA), DVI-D

• Dimenzije:
- 472.9 x 310.2 x 73 mm (bez postolja)
- 472.9 x 400.4 x 213.6 mm (sa postoljem)
• Težina: 5.3 kg (sa postoljem)



PAKIRANJE I POSTAVLJANJE MONITORA:

Pakiranje je jednostavno, standardno. U paketu se dobiju kratke upute, instalacijski CD, te naponski i VGA kabel. Napomena: DVI kabel se NE isporučuje sa dotičnim modelom (jedna od karakteristika S serije monitora je i jeftinije pakiranje i bundle) malo stiropora, malo najlonskih vrećica, i to je to.
Monitor je vrlo lagan, sa svojih 5.3 kg ne predstavlja problem.
Montaža je vrlo jednostavna, na monitoru je već montirana "ruka" na koju se samo natakne donji dio stalka na kojem monitor stoji, samo škljocne na svoje mjesto. Problem nastaje kada se taj stalak želi skinuti, gdje ga tri para ruku nisu uspjeli u trgovini skinuti, tako da sam monitor donio u rukama sa stalkom montiranim na monitor Ima neke čudne kopčice koje su tvrde ko kamen. Trebao bi šarafciger za skidanje..

Uglavnom, stalak nema podešavanja po visini, niti okretanja monitora oko osi, već se kompletan monitor mora skupa sa stalkom okretati na stolu.. to i ne predstavlja neki problem pošto je stalak ovalnog oblika.
No za razliku od mog bišeg Samsunga 940BW, koji je imao 10 puta bolji stalak od ovog, ovo mi je jeftino. No, monitor ima VESA standard za aftermarket stalak, tako da možete monitor montirati i na zid ili kao već hoćete..
Općeniti dojam same konstrukcije monitora na ostavlja neki dojam, klasična kombinacija srebrno-crne boje, sa ne nekom pažnjom za detalje.
Tipke za postavke monitora su direktno s prednje strane, označene. Lampica koja pokazuje da je monitor upaljen i u upotrebi svijetli blago zelenkasto, dok kad monitor ode u standby svijetli blago narančasto.

monitor na stolu:

PALJENJE I PRVI DOJAM:

Nakon postavljanja, i prvog paljenja, ATI driveri su odmah prepoznali drugi monitor i automatski postavili 1680x1050 rezoluciju, što me je ugodno iznenadilo. Instalirao sam i drivere od monitora, iako ne vidim potrebe za tim.
i onda, blago razočaranje... zašto?

Slika mi se odmah na prvi dojam učinila blijedom, slova slabo čitka na bijeloj podlozi, a contrast jako slab... i nakon dan dva pokušavanja podešavanja monitora u njegovim postavkama, te postavkama grafičke kartice, još uvijek nisam mogao dobiti očekivani prikaz.. za monitor kojemu je deklariran contrast 800, izgledao je slabiji nego na bivšem Samsungu koji je bio deklariran na 500
Meni od monitora je jednostavan i nema previše opcija.
Ono što meni fali je tipka na kojoj bi postojale preddefinirane postavke koje bi se koristile za rad sa tekstom, ili za film, fotografije, kao što je bilo na Samsungu. Također, nedostatak Source input tipke preko koje bi se moglo prebacivati između inputa DVI ili VGA. To se mora raditi kroz meni i nekoliko kombinacija tipki. no opet, to masi ljudi nijepotrebno, pa ni meni.

DOJAM #2

Zahvaljujući kolegi forumašu (Masni Hvala), dobio sam na posudbu DVI kabel koji inače doalzi sa Samsung monitorima.
i... PREPOROD!
Svi nedostaci monitora što se tiče prikaza slike su spajanjem preko DVI kabla i DVI izlaza na grafičkoj su NESTALI!
Slika je kontrastna, bijela boja je definirana i slova na njoj crna, jednom riječju, nemam prigovora.
dokaz: vga kabel DVI kabel


PERFORMANSE:

Krenut ću sa 3D Markom.

Jako ugodan za rad u office, i desktop aplikacijama.
Što se tiče ghostinga, zaigrao sam Enemy territory:Quake Wars i ja ghosting nisam primijetio. Kod video prikaza također.
Backlight bleed-a (probijanje pozadinskog osvijetljenja) nema, a prikaz crne boje je jako dobar.
Sviđa mi se kako monitor prikazuje spektar boja, sve su podjednakog intenziteta, što nije bio slučaj kod Samsunga, koji je u ponekim situacijama znao biti "kričav",
Nikakvog čudnog zujanja nema, niti nekih neočekivanih zvukova ili treperenja slike kod paljenja i gašenja monitora.
Kut gledanja je definitivno bolji nego kod Samsunga, iako je veća diagonala monitora. Normalno kad se monitor pogleda od dolje, slika jako potamni, no to je karakteristika valjda svih TN matrica. No iskreno, tko monitor gleda od dole?
Ako je potrebno, možete monitor nagnuti prema sebi, pošto tu opciju nudi stalak. Ne ide puno, ali dovoljno.
Pošto sam prelaznik sa 19" wide monitora, sa rezolucijom 1440x900, ovo mi je dosta velika promjena, sve mi je sitno, tako da će biti potrebno privikavanje Obrada fotografija je užitak, velika reza definitivno ima svoje prednosti ,a istovremeni rad sa dva word dokumenta stavljenim jedan pored drugog ne predstavlja nikakav problem. A tu je Office 2007, odnsono Word 2007 jako praktičan.

ZAKLJUČAK:


Ja sam jako zadovoljan sa samim prikazom slike i njezinomkvalitetom, te kutom gledanja. pod jednim UVJETOM: Monitor se MORA spojiti sa DVI kablom, jer je inače slika loša. Možda je tome pridonio i moj DVI na VGA adapter, pa onda VGA kabel, pošto mi grafička name VGA izlaz.
Kvaliteta samog kućišta i mogućnosti stalka su osnovne, no što očekivati, na nečemu se mora i ušparati. bolje na stalku nego na matrici

za cijenu od 1800kn koju sam ga platio, sam prezadovoljan, i da sutra idem po drugi monitor, opet bih ga uzeo. A ako bih baš želio vrhunski monitor, onda bi to bio Philips 200WP7ES, no on je dobrano preko 3000kn

eto, nadam se da sam pomogao barem malo.. ako sam što zaboravio napisati, pitajte, ipak ovo pišem u 2 sata u noći

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 20.09.2007. u 13:44.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 10:36   #2
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
Ja bi samo nadodao da model 200XW dolazi s boljim bundlom i vise stiropora.
Postolje XW modela je cvrsce a i dosta dugacko(IMHO).
U bundlu je stigao vga,dvi i usb kabel.
Monitor na svojoj desnoj strani ima i jedan usb utor.
Cijeli je u crnoj boji,a ekran se moze zaokrenut za 90° :O,te pomicat livo,disno,gore,dole...

mislim da je garancija 3g na 20"+ Philipsove modele

Jedina igra koju sam pokrenuo na svom racunalu bila je PES6,sve je bilo ok barem kolko sam ja zamjetio.

*govorim o modelu 200XW7EB
nodavilp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2007., 14:25   #3
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zanimljivo, preko 100 čitanja a nijednog komentara, ili sam napisao loše ili ljude ne zanima monitor...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 15:14   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Yebemu Gabre, dobar review, štoviše toliko dobar da me svrbi dajners u novčaniku .
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 15:18   #5
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
solidan review, svida mi se sto je iskren i monitor nije najbolji na svijetu

za te pare izvrstan monitor imho.

nego, ima li kakav refleksivni premaz preko ekrana?

nego jedna stvar, oko "kolicine" boja, TN posto je 6bitna matrica 262k boja, a ditheringom se dolazi do 16.2m 16.7m itd boja, ta brojka je aproksimacija jer su i dalje u osnovi tu 262k boja samo al izgleda bitno bolje. afaik ne postoji varijanta TNa s 8bitnom bojom po kanalu.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 15:22   #6
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
No iskreno, tko monitor gleda od dole?
Ja

Ozbiljno, kad gledam iz kreveta svaki put dobacim koji slatku riječ Samsungu jer nema kao na 205BW okretanje monitora za manje od 90 stupnjeva, osobno velika mana kod svih monitora (pogotovo onih sa TN matricom )

Inače dobar review, samo sad baci pokoju sliku da vidimo kak to izgleda.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 15:28   #7
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
aj da ste se sjetili komentirati

-Pomo
dajners na sunce, a ako moš rastegni na koju ratu više i kupi 22" ws8fs

-antrax
refleksivnog sloja nema (fala Bogu)
a nove TN matrice mogu navodno pokazivati i pavu 8bit boju... ova bi trebala biti takva..

buljo - pa ovaj se može nagnuti prema naprijed, tako da ne predstavlja problem gledanja "od dolje", iako je tu 200WP7ES stvarno nedostižan, taj monitor NEMA promjenu kad ga se gleda od dolje.


slike ću staviti, samo da završim nešto što radim, i da malo pokrčim stol

večeras će bit. pokušat ću do večeras i nabavit DVI kabel, pa da pokažem razliku između kablova :9
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 19:03   #8
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
slike ću staviti, samo da završim nešto što radim, i da malo pokrčim stol

večeras će bit. pokušat ću do večeras i nabavit DVI kabel, pa da pokažem razliku između kablova :9
Samo nemoj bacit screenshot
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 19:43   #9
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
jaoooo.... Mar...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 21:32   #10
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
aaaaaa.... gdje je to 1800kn?

inace svaka cast za review, bilo bi najs kad bi vise ljudi tako malo napisalo o svojem monitoru
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2007., 21:37   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovo samo leechan može naći... philipsa sa tn matricom. zapravo si kupio samsunga
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 21:58   #12
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ovo samo leechan može naći... philipsa sa tn matricom. zapravo si kupio samsunga
Procitao naslov i uvidjeh tko je autor

Ocekivao sam kad je vec TN-ac u pitanju, sigurno je zeo ovu ovu 22-ku. Taj se dosta prodaje kao bagatelac. Ali dobro, sretno u radu i nadam se da nece biti nikakvih reklamacija.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:05   #13
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
spliff - autronic, taj dan ga stavili na akciju, i ja naletio, prije otga skoro kupio 200XW7EB, no srećom je imao dead pixel. a monitor sam morao kupit taj dan. i fino mala djevojka koja radi u vlaškoj u feniksu mi dopustila da se poslužim mac book-om da odem na net, i još mi dala telefon da nazovem autronic..

syss - ostao si bez lizaljki?

visage - volio bih da sam mogao nju uzet, no ipak mi je prelazilo budžet...

ujutro idem po DVI kabel, pa ću onda napraviti još koji dojam i slikicu...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:09   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pazi sutra sa kabelom, nemoj da vidim neki cheap-shit

koliko je bio skuplji 22"? ak sad ispališ 400kn zaspamat ću ti poštanski sandučić u zgradi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:13   #15
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
taj dan je bio skuplji 600kn... a to mi je trećina cijene ovog monitora.

no sad vidim da je pala cijena za 100kn. odnsono, daje sad 2300kn. i stvarno predstavlja povoljnu kupnju!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:15   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
fer lova za tak nešto... makar da sad idem dat 2300, mislim da bi se isprsio sa ravno 3k za dell 22"
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:23   #17
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
taj dan je bio skuplji 600kn... a to mi je trećina cijene ovog monitora. no sad vidim da je pala cijena za 100kn. odnsono, daje sad 2300kn. i stvarno predstavlja povoljnu kupnju!
Tu 22-ku vec navlace na web-u ohoho dugo. Zaletili su se s najavom dok ga uopce nisu imali za prodati. Ljudi se jasno fascinirali cijenom i gabritima i sad ide ko alva. Vidio sam ga i boja nije bas za pjevati. Ziher sam da je tvoj model kvalitetniji. Samo znajuci da ti ovo isto nije jedini monitor u domacinstvu pretpostavljao sam da pucas prevenstveno na dodatnu ravnicu za stolom. Ali, nema vece stete.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:27   #18
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma ja sam izludio sa feniksom i njihovim "akcijama", ovaj model što sam kupio su držali na webu i u katalogu po cijeni od 1700kn, a na zvanje telefonom dobivao sam odgovore da nemaju pojma kad će doć, direktorica im nije ništa rekla.. ma marš.

a što se tiče boja, vjerojatno si ga vidio spojenog preko VGA kabla, razlika je toliko velika kad se spoji preko DVI-a da to moraš vidjet svojim očima da bi vjerovao.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:47   #19
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
Dotični monitor imam cca 3 tjedna i kako je Gabre rekao za te novce jednostavno se ne može bolje. Možda se varam jer nisam vidio previše monitora, ali ne vjerujem.
DVI je definitivno MUST jer je slika totalno sr... bez njega(mislio sam da je monitor pokvaren).
Inače, moja je primjedba, ako se stavi skroz crna slika dolazi do probijanja svjetla u donjem i gornjem rubu, cca 0.5cm, no u radu se ne primjećuje.
Ghosting = 0, bar na COD2, NFS, Quake i Doom3, a za razliku od Samsunga kojega sam ranije imao (940N) slika je preporod.
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:49   #20
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ma ja sam izludio sa feniksom i njihovim "akcijama", ovaj model što sam kupio su držali na webu i u katalogu po cijeni od 1700kn, a na zvanje telefonom dobivao sam odgovore da nemaju pojma kad će doć, direktorica im nije ništa rekla.. ma marš.

Otkako su izgubili glavnog Renato meštra, vec dugo nisu bas dovitljivi samostalno. Ali ajde, imaju dobre cijene za tinte.


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a što se tiče boja, vjerojatno si ga vidio spojenog preko VGA kabla, razlika je toliko velika kad se spoji preko DVI-a da to moraš vidjet svojim očima da bi vjerovao.
Ne! Pricam o 22-ci, tvoj model nisam uopce ni imao priliku
vidjeti. Doduse i sa DVI-em neka velika cudesa od boje se tesko mogu ocekivati od ove 22-ke. DVI ocigledno daje bolju sliku iz jos ociglednijih razloga, no nije bas toliko veliki kontrast kvalitete na svim modelim i svim proizvodjacima. Jasno da je vecini DVI prioritet i da vecina analogni tretira kao gost input za neki lapotop ili pomocni ulaz. Ali nije bas tako na svakom monitoru. Kod Eizota nisam vidio neke velike oscilacije.

Bas sam Dell-a koji je ozloglasen kao nemaran elektronicar prema VGA tretmanu, uredno spojio na Parheliju sa oba inputa i gledao razlike. DVI jasno daje nesto bolju (mirniju) sliku, ali doista nemogu potvrditi da bi bas svatko izdvojio te razlike kao nesto sto lako moze komparirati. Sigurno da je i meni DVI drazi izbor, da nebi bilo zabune.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:04   #21
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
fer lova za tak nešto... makar da sad idem dat 2300, mislim da bi se isprsio sa ravno 3k za dell 22"
i napravio bi veliku glupost jer taj monitor ima istu samsungovu TN matricu kao i samsung 223bw koji kosta 2450kn....

i reci cu jos jednu stvar..gledao sam tog 20" della 2007WFP (sa S-IPS matricom) i stvarno je monitor zakon al 20" je stvarno premalo za rezu 1680x1050....da ga j....

dakle IMHO best buy TN bi bio 223bw (bolja slika od 226bw, i za razliku od 226 ima uvijek samsungov panel itd itd)
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:10   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mea culpa, sad sam tek vidio tn... mislio sam da je s-ips panel, ali opet 500kn je ništa da izbiješ gay-dizajn iz samsunga i kupiš pošten kockasti dell monitor
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:14   #23
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
Po čemu znaš gnomisa da je slika na 223bw bolja nego na 226bw?
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:28   #24
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
aj raspravu o Samsunzima preselite negdje drugdje, jer nema nikakve veze sa ovim Philipsom, no offense.

visage - vjerujem da se i preko VGA može dobiti dobra slika, malo kvalitetniji kabel i direktno na VGA izlaz na grafi, kojeg ja nemam...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:36   #25
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
i reci cu jos jednu stvar..gledao sam tog 20" della 2007WFP (sa S-IPS matricom) i stvarno je monitor zakon al 20" je stvarno premalo za rezu
A reci cu jos i ovo :

Samo stvar navike. Kad sam ga stavio na stol mislio sam da se necu moci naviknuti pa cak i dvojiti hoce li biti kruha od citanja. Ali nakon par dana sve ti fino legne. Zbilja je uzitak recimo citati PDF na njemu, posebno PDF. Bez pomicanja savrseno legne kompletnom velicinom i ostaje samo ugodno skroliranje.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 23:45   #26
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
vjerujem da se i preko VGA može dobiti dobra slika, malo kvalitetniji kabel i direktno na VGA izlaz na grafi, kojeg ja nemam...
Može se i ovako kako je kod tebe ukoliko bi se radilo o ATI grafi. Naime spojio sam dotični monitor na 1650XT i slika je bila OK, ali na 7900GS mutna i loša - užas.
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 01:40   #27
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
A reci cu jos i ovo :

Samo stvar navike. Kad sam ga stavio na stol mislio sam da se necu moci naviknuti pa cak i dvojiti hoce li biti kruha od citanja. Ali nakon par dana sve ti fino legne. Zbilja je uzitak recimo citati PDF na njemu, posebno PDF. Bez pomicanja savrseno legne kompletnom velicinom i ostaje samo ugodno skroliranje.
stvar navike....i stvar kvarenja dobrih ociju..ak imas cvike i vec skurene oci onda OK....sam ti skroliraj ugodno....


@Zvonek

http://product.pcpop.com/000047752/Picture.html

lijevo je 226bw a desno 223bw....moras znati da 223bw dolazi uvijek sa samsungovim panelom dok su u 226bw svasta trpali....takodjer 226 koristi onaj overdrive (umjetno ubrzanje) s kojim samo kvari sliku (cisti marketing)...ghosting se ionak ne osjeti niti na 8ms....

@Gabre, evo da nisam "offtopic"...mislim da je tvoj review dobar (fale ti slike) a monitor prosjecan.....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 07:17   #28
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Isprike Gabri na OT reply-u

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
stvar navike....i stvar kvarenja dobrih ociju..ak imas cvike i vec skurene oci onda OK....sam ti skroliraj ugodno....
>>>>>>>>>

Nemam cvike a jos manje skurene oci.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 09:36   #29
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Thumbs up

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
za cijenu od 1800kn koju sam ga platio, sam prezadovoljan, i da sutra idem po drugi monitor, opet bih ga uzeo. A ako bih baš želio vrhunski monitor, onda bi to bio Philips 200WP7ES, no on je dobrano preko

Namjeravam uzesti bas takvog, u biti jois se dvoumim izmedju njega i della.. . .
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 13:45   #30
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
editiran prvi post, dodane 3 slike
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na