Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2004., 12:38   #31
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja se duboko ispričavam za ružne riječi jučer ostavljene na ovom forumu. Bio sam na vrhuncu živčanosti, tako da sam se ispuhao na krivom mjestu.

Medo, sorry, nisi ti kriv. Ni nitko drugi.

Dođe mi da ovo sve počupam van i bacim van s trećeg kata..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2004., 12:59   #32
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ma ne virujem da će se ovdje neko naljutit. To su ti sve prekaljeni automehaničari (bilo nekoć na forumu), koji se znaju nositi s takvim sitnicama.
Nego, isto ti ostavi poruku na forumu prije nego budeš bacao komp. Možda se ja zaletim pod prozor. Al ne očekuj serenadu.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2004., 19:13   #33
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ljepe su to sve priče o napajanjima i matičnim pločama. Ali na kraju se sve svodi na onu staru - koliko para toliko muzike, tj. napona, tj. stabilnosti. Nikad nisam posjedovao šrot ploču. Napajanje jesam. Kad sam promjenio prvo loše napajanje s malo boljim skužio sam gdje sam izgubio puno živaca. Nije mi ništa crklo zbog napajanja, nasreču ali znam dosta ljudi kojima je. Sad kad su cijene stvarno niske mislim da nema smisla kupovati neku lošu ploču kad se za nekakvih 600-njak kuna dobije odlična, i za nekakvih 300-njak kn i više nego solidno napajanje. Stvarno se ne isplati riskirati.
tor je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2004., 23:37   #34
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
slazem se sa torom, kolko para, tolko muzike. to vrijedi za 90% PC komponenata, a i puno sire
ako se ima para, definitivno ne treba stedit.
al ja do sada NIKAD nisam koristio "brand" napajanja.
sva su bila MS, MAXPOWEr, JNC i sad na kraju Codegen.
svi kompovi dosad su mi radili, nista mi nije riknulo zbog napajanja, nista se nije rusilo a da ja nisam bio kriv za to
tak da za mene su price o "kvalitetnim" napajanjima price za malu djecu, dok mi ovo (ili neko iste kvalitete) kad crkne (ako crkne) ne povuce neku komponentu sa sobom na drugi svijet, do tada se ne micem od niske klase napajanja.
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2004., 00:04   #35
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Dečki, još jednom, my deepest apologies.

I da vam javim da sam riješio problem. Hoće netko pogađati zašto nije radilo? kretenizam je od problema bio...


A da kažem par svojih, kad sam dobre volje. Ja se slažem sa svima da vrijedi ona "kolko para tolko muzike"; ali....
Kao što kaže Miato, ja još nisam iskusio problema zbog slabog napajanja. Ne kažem da nije dobro imat neko "dobro" napajanje, ali ruku na srce, onaj (a takvih je 80%), tko komp koristi za surfanje po netu, eventualno odigrat neku igru, te nešto napisati u Wordu, stvarno ne treba skupo napajanje.
Neka se javi kome je napajanje crklo iz čista mira? takvi su rijetki, uvijek postoji iznimka. (pa i jebeni Mercedes se pokvari iz čista mira) Odjednom, bezveze? a da nije vezano sa naglim padom-rastom napona, strujnim udarima, grmljavinom, ili kojim slučajem posljedicom nekakvog overclockinga.
Od takvih stvari me ne bi spasilo ni napajanje od 300kn.

Ja da imam para za utuć u komp, kupio bih si i ploču za 700-800kn, napajanje za 400-500kn, kućište za 700-800, da ne nabrajam dalje, i onda bih opet jednako rado na njemu kao do sada na ovome..
Tko živi i zarađuje na računalu, taj može i ulagati u svoje obrtno sredstvo.... a ono se amortizira, right?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2004., 02:13   #36
davor10
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 11
kad smo vec kod napajanja, preporucite mi neko napajanje s kojim bi bez problema radila konfiguracija s dva diska, cd przilicom dvd przilicom, dvd rom-om, 1 GB Rama, graficka, 3 PCI kartice ...recimo do 500 kuna... e da, i da bude poprilicno tiho
davor10 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2004., 02:23   #37
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
nije problem ako rikne jeftino napajanje, jebes 100-200kn, problem je ako od/zbog napajanja rikne nesto puno skuplje.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2004., 02:32   #38
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Originally posted by davor10
kad smo vec kod napajanja, preporucite mi neko napajanje s kojim bi bez problema radila konfiguracija s dva diska, cd przilicom dvd przilicom, dvd rom-om, 1 GB Rama, graficka, 3 PCI kartice ...recimo do 500 kuna... e da, i da bude poprilicno tiho
neko s imenom, ali svakako jace od 400w

BTW bilo je price o tome na forumu, potrazi malo.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2004., 15:44   #39
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Gabre2
Dečki, još jednom, my deepest apologies.

I da vam javim da sam riješio problem. Hoće netko pogađati zašto nije radilo? kretenizam je od problema bio...
I?:confused:
tor je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2004., 23:05   #40
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nakon svih mogućih pokušaja, odlučim formatirat disk, i stavit svježe Windowse XPpro SP1, i sad radi bez problema!!
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2004., 21:53   #41
no name
dim je pravi
 
no name's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 99
Citiraj:
Originally posted by Gabre2
Dečki, Ja se slažem sa svima da vrijedi ona "kolko para tolko muzike"; ali....
Kao što kaže Miato, ja još nisam iskusio problema zbog slabog napajanja. Ne kažem da nije dobro imat neko "dobro" napajanje, Neka se javi kome je napajanje crklo iz čista mira? takvi su rijetki, uvijek postoji iznimka. (pa i jebeni Mercedes se pokvari iz čista mira) Odjednom, bezveze? a da nije vezano sa naglim padom-rastom napona, strujnim udarima, grmljavinom, ili kojim slučajem posljedicom nekakvog overclockinga.
Od takvih stvari me ne bi spasilo ni napajanje od 300kn.
Ja da imam para za utuć u komp, kupio bih si i ploču za 700-800kn, napajanje za 400-500kn, kućište za 700-800, da ne nabrajam dalje, i onda bih opet jednako rado na njemu kao do sada na ovome..
Potpuno se slažem sa tobom i Miatom oko toga neka se slobodno JAVI NETKO KOMU JE CRKO PC ZBOG NAPAJANJA....
Ja sam imao PC da ne nabrajam DX,Cyrix,Pentium,Athlon i napajanje mi nikad nije ništa skurilo sve sam uvijek ja zajeba.
Ali uvijek i riješio
no name je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2004., 13:27   #42
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Originally posted by no name
Potpuno se slažem sa tobom i Miatom oko toga neka se slobodno JAVI NETKO KOMU JE CRKO PC ZBOG NAPAJANJA....
Ja sam imao PC da ne nabrajam DX,Cyrix,Pentium,Athlon i napajanje mi nikad nije ništa skurilo sve sam uvijek ja zajeba.
Ali uvijek i riješio
Evo napokon netko normalan, tko normalno razmišlja o tim stvarima.
SVAKA ČAST!!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2004., 21:37   #43
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Meni je riknuo chip na ploči zbog napajanja (P-II), dvojici frendova disk i ploča, a jednome se i dobro zadimilo. Isto tako znam još ljudi kojima je komp radio stabilnije samo promijenom napajanja. Mislim da za napajanje + case treba dati barem 10% cijene kompa. Ja ne riskiram pa uzmem odmah dobro napajanje, a ne isprobavam da li će mi i ovo jeftinije dobro radit.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2004., 03:07   #44
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kome se troši, nek troši, ja bogme neću dat iz principa 500kn za napajanje. Ne dolazi u obzir! Za ovoliko koliko meni treba komp i koliko ga ja "intenzivno" koristim, stvarnobi mi bio potez kupit skupo napajanje. Moš mislit.
Pa ako što misli pregarat, neka gori !!!!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2004., 17:34   #45
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ne radi se o tome hoće li pregoriti ili ne, već kako će komp raditi. Ima dosta problema s blokiranjem, resetiranjem kompa, nemogućnošču paljenja za koje je odgovorno napajanje. Naravno da svi ne koriste komp u iste svrhe i da neki imaju samo osnovne komponente, a drugi popune skoro sve PCI utore, stave 4 optička uređaja i par diskova. Slažem se da ti ne treba neko jako (pravo)400W ili 500W napajanje.

Ipak mislim da za napajanje treba izdvojiti bar 10% cijene konfiguracije, ako je cijena konfiguracije 5000-8000kn. Naravno da treba srazmjerno složiti komponete, a ne uzeti LCD za 3500kn, a ostatak kompa platiti toliko ili manje.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 00:26   #46
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ne isplati se razbijat glavu oko ovoga. Ja sam imao JNC napajanje od 300W, s kojim apsolutno nikakvih problema nisam imao, nijednom mi se komp nije smrzao, resetirao, ili slično..
Sad sam svojom greškom kupio Codegen 400W, s kojim zasad također nemam nikakvih problema.
Oni ljudi koji u kompu drže 3 diska, 3 optička pogona, 8 PCI kartica i 2Gb memorije i dual procesore, onda neka si takvi kupuju i napajanje od 800W od 1500kn.. jer im takve konfiguracije troše struje ko 3 vešmašine odjednom...
A ovaj moj kompjuterčić, i kompjutorčići 80% ostalih normalnih, ne overklokerski, kućno nastrojenih ljudi, ne trebaju takva napajanja.
I nema toga tko me može uvjeriti suprotno.
Ionako je vijek trajanja sadašnjih komponenti kratak, vezano uz promjenu standarda i inih stvari.
Kupim sad j.be.o napajanje za 500kn, i onda mi za godinu ili dvije, izađu nova kućišta, nove ploče, nove "utikači", i onda opet moram dat 500kn za drugo napajanje.
A tih godinu-dvije će bilo kakvo napajanje sigurno raditi...
to je moj stav prema napajanjima, i općenito prema nekim skupim hardwareom
Tehnologija se prebrzo razvija i mijenjaju standardi da bi išao kupovati skupe stvari...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 07:06   #47
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
E, lagano si se zajebao, al' neću te ni pokušavat uvjeravat u suprotno. Ima, osim snage, napajanje i neke druge karakteristike o kojima treba voditi računa. Stabilnost napona, kao jedna od njih.
S druge strane, sumnjam da će se u vezi napajanja nešto drastično mijenjati u skoroj budućnosti.
A da ja razmišljam kao ti, još bi gurao P2, ne bi ništa novo ni kupovao, jer stalno izlazi novo.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 09:31   #48
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Daklem ... kod frenda radi, znači komponente ispravne.

Greška je u: napajanju ( prožvakano )

MBO: neprovijereno

Kabel: da ne radi nebi radila niti sama komponenta, niti u paru. Daklem ako po single rade - kabel ispravan.

Za napajanje: Chieftech 420 W u Linksu --- 600 Kn

Sad dali češ ti kupiti ovo ili Codegen --- čuješ pucketanje - to meni puca kita

Ja ti velim da nemere loše napajanje u dobar comp ...

Dali sam ja pjunuo bijesne pare za napajanje - da jesam.

Dali očekujem da će netko drugi baciti tolio love - osim Mitzeka ne

Dali će netko baciti 600 Kn na napajanje - trebal bi i 60% foruma je


Nemreš očekivati čuda od lošeg napajanja - neka rade dobro, neka ne. To to je ko lutrija, pa ko dobije blago njemu

Kaj se ploče tiće - vrlo lako moguče da kaka. Probaj BIOS flash ili barem clear CMOS. Sumnjam da će pomoći kod ove problematike, ali kad meni nekaj ne radi i iscrpim logično poćnem bubat napamet, pa kaj Bog da

Oh da .... kod frenda kad si probal - su oba uređaja bila na istom kanalu :confused: . To mi još uvijek smrdi na master/slave komplikaciju
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 23:09   #49
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Gabre prijatelju imaš isti problem ko i ja i nisam ga uspijevao riješiti tjednima.
Imam isti DVD kao i ti i pržu Samsung 40/12/40 koji od prvog dana ne rade kako treba ZAJEDNO! Naglasio sam zajedno iz razloga kad odspojim pržu ili DVD sve radi super.
Probao sam sve, što ni živ nitko nije i opet bilo isto.
I već sam se bio pomirio s tim.
I jučer ja skoknem do dućana po novo kućište( onak lijepi plavi Codegen za ciglih 250kn) i spojim sve na napajanje koje je bilo došlo s njim (400W) i zamisli nikakvog problema u radu.
Ostao sam paf:confused:
a imao sam 400w i prije( neću blatiti) koje je radilo čisto OK.
Dakle promijeni napajanje,definitivno je ono problem.
Ne moraš kupovati zvijeri od 500+ kn, i ovaj Codegen je dovoljan.
Sorry na kašnjenju
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2004., 23:04   #50
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Objašnjenje slijedi.

Ovako, Paške i Stormeye.
Prvo Paške:
Problem nije bio ni u napajanju ni i u ploči.
Nakon što sam sve moguće isprobao, među ostalim i promijenio napajanje, nije bilo promjena. Onda odlučim formatirati disk i friško instalirati windowse i drivere za ploču, itd. I vidi čuda! RADI sve bez problema, zajedno, odvojeno, ma kako oš.
I onda mi neki tip slučajno neki dan u razgovoru pita među ostalim je li to na VIA čipsetu? reko ja: je. (VIA KT266A)
e a on meni kaže da taj čipset ne može prepoznati dodatni optički uređaj koji je stavljen nakon drivera od ploče!?!
Uglavnom, to je to, vjerovatno, jer kažem vam, nakon svježih windowsa i drivera, sve je proradilo iz prve.
Stormeye: tebi je isto proradilo kad si nanovo sve instalirao, nije ti imalo veze s napajanjem. right?
već evo radi 2 tjedna bez problema...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2004., 07:06   #51
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Aj, fala Bogu. I reinstalu.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2004., 16:41   #52
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
sveti format c:
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2004., 17:28   #53
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Re: Objašnjenje slijedi.

Citiraj:
Originally posted by Gabre2
...e a on meni kaže da taj čipset ne može prepoznati dodatni optički uređaj koji je stavljen nakon drivera od ploče!?! ...
bolesno...u tom slučaju brijem da bi deinstal kontrolera, kopčanje dodatnog optikanera pa onda instal dotičnog mogao biti bezbolniji način od format c:
choby je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2004., 17:33   #54
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Re: Objašnjenje slijedi.

Citiraj:
Originally posted by Gabre2
Ovako, Paške i Stormeye.
Prvo Paške:
Problem nije bio ni u napajanju ni i u ploči.
Nakon što sam sve moguće isprobao, među ostalim i promijenio napajanje, nije bilo promjena. Onda odlučim formatirati disk i friško instalirati windowse i drivere za ploču, itd. I vidi čuda! RADI sve bez problema, zajedno, odvojeno, ma kako oš.
I onda mi neki tip slučajno neki dan u razgovoru pita među ostalim je li to na VIA čipsetu? reko ja: je. (VIA KT266A)
e a on meni kaže da taj čipset ne može prepoznati dodatni optički uređaj koji je stavljen nakon drivera od ploče!?!
Uglavnom, to je to, vjerovatno, jer kažem vam, nakon svježih windowsa i drivera, sve je proradilo iz prve.
Stormeye: tebi je isto proradilo kad si nanovo sve instalirao, nije ti imalo veze s napajanjem. right?
već evo radi 2 tjedna bez problema...

Zbunj :confused:

živjela VIA - koju sam btw. KT266 i 333 inkarnaciju koristio i to bez problema, a ja sam tip koji uvijek nekog vraga čačka i mijenja :confused:

Ali bitno je da radi
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2004., 23:40   #55
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja inače stvarno nemam prigovora na ploču ni chipset. Ovo sa pržom, je sto posto do nekih drivera od nečega koji su se klali, dok nisam učinio prije navedeno. od ploče+directx+grafa+modem+što ti padne na pamet= problemi...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na