Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2010., 19:07   #1
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
video nadzor

e ovako...da ja to pokušam ukratko objasniti
na jednom objektu imam postavljene 4 kamere. trebam ih spojiti na računalo (to vjerojatno budem uspio), sad me zanima s kojim softverom mogu nadzirati, tj. pratiti te sve 4 kamere odjednom ? po mogucnosti da može taj program i snimati to sve na HDD.
i još najvažnija stvar....kako da podesim da mogu doma (u drugom gradu) direktno pratiti te kamere, tj. videonadzor ( naravno ono računalo ce biti spojeno 24h dnevno na internetu ). Ukratko, ja se doma spojim s laptopom na net, i pogledam što mi se događa kod tog objekta.

Unaprijed hvala!!!
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 19:37   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2010., 10:34   #3
JackLondon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor mali_bj Pregled postova
e ovako...da ja to pokušam ukratko objasniti
na jednom objektu imam postavljene 4 kamere. trebam ih spojiti na računalo (to vjerojatno budem uspio), sad me zanima s kojim softverom mogu nadzirati, tj. pratiti te sve 4 kamere odjednom ? po mogucnosti da može taj program i snimati to sve na HDD.
i još najvažnija stvar....kako da podesim da mogu doma (u drugom gradu) direktno pratiti te kamere, tj. videonadzor ( naravno ono računalo ce biti spojeno 24h dnevno na internetu ). Ukratko, ja se doma spojim s laptopom na net, i pogledam što mi se događa kod tog objekta.

Unaprijed hvala!!!
Već sam o tome pisao ovdje pa da se ne ponavljam previše, Imaš na http://www.proakustik.hr nakoliko besplatnih sofwera i mogu se skinuti i RADE!!
JackLondon je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 15:38   #4
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
hvala unaprijed

Zadnje izmijenjeno od: mali_bj. 19.03.2010. u 20:42.
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 16:32   #5
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
ip kamera ima ulaz za mrežni kabal i možeš joj dati lokalni ip kao što kompu daješ i pristupati joj putem interneta
vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 16:47   #6
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
ok

Zadnje izmijenjeno od: mali_bj. 19.03.2010. u 20:42.
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 19:48   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Po slici se kamera nemože "detektirat", na drugoj slici je Edimax 8 portni mrežni switch.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 20:52   #8
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor mali_bj Pregled postova
znači ako nisu IP kamere, ne postoji mogučnost da se ih nadgleda preko interneta, tj. sa nekog drugog računala ?
Postoji ali moraš kupiti DVR snimač koji ćeš ubosti u mrežu a u koji ćeš ubosti kamere. Obično uz uređaj dođe i softver za udaljeno nadgledanje.
Cijena od nekih 3000 kn sa HDD-om pa na dalje. Na prvu loptu zvuči skupo ali ako je za nadgledanje nečeg vrijednog nemjerljivo sigurnije, profesionalnije i trajnije riješenje od nekog kompa.

Kamera je vjerojatno neka starija sa 480 tv linija, objektiv nekakav divlji ali varifokalni što je ok.Vjerojatno pola kladionica, banaka i poštanskih ureda nemaju ništa bolje od ovoga.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 21:00   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Nešto ovakvo?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nadzor.JPG‎
Views:	1079
Size:	93.1 kB
ID:	10649  
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 21:17   #10
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
e sad koja bi bila najbolja (citaj najpovoljnija) opcija za spojit kamere na računalu u tom motelu (da se uživo gledaju), a da se isto tako mogu gledati preko interneta, tj. doma na laptopu.
hvala

Zadnje izmijenjeno od: mali_bj. 19.03.2010. u 20:44.
mali_bj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2010., 21:40   #11
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Opet je odgovor DVR uređaj sa mrežnim priključkom.

@Jelc; Nisam siguran da ovaj iz Uradi sam može na mrežu. Ako može, za to malo novaca je odlično rješenje.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 21:45   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Tak i tak moram po kazni sutra u Metro pa budem pogledal...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 22:33   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Evo o ovome se vjerojatno radi:
http://www.123home-security.com/safe...3-cameras.html
http://www.123home-security.com/safe...r-dvr-250.html
Dakle spajaju se klasične kamere (75 Ohm video), u uređaju je 4 ch chapture koji se snima na interni hdd, može mu se pristupit preko mreže / neta, . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 16:33   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Prvo kaj sam primjetil kod tog uređaja je papirčina na kojoj piše "Ispravak cijene iz kataloga"

Jer treba izdvojiti 4000 krznaša za njega
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 17:18   #15
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Prvo kaj sam primjetil kod tog uređaja je papirčina na kojoj piše "Ispravak cijene iz kataloga"

Jer treba izdvojiti 4000 krznaša za njega

hehe...a "sluuučajno" su pogriješili
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 17:25   #16
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Citiraj:
Autor mali_bj Pregled postova
hmm, evo pitao sam frenda i kaže da kamere imaju izlaz "kao za TV antenu" ...znači za koaksialni kabl.
navodno su majstori samo postavili kamere po zidovima i tak ostavili....e sad koja bi bila najbolja (citaj najpovoljnija) opcija za spojit kamere na računalu u tom motelu (da se uživo gledaju), a da se isto tako mogu gledati preko interneta, tj. doma na laptopu.
hvala
je koaksijalni ali nisu isti konektori na krajevima, na kamere obično idu muški BNC konektori
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 20:22   #17
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
...je, znam na šta misliš...nisam ni mislio skroz isti kao na tv-u
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 00:37   #18
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Obzirom da misliš koristiti nadzor preko interneta, svakako bih ti preporučio da pređeš na samostalni snimač koji koristi H.264 codec. Osjetno su brži za pregledavanje preko neta u odnosu na MPEG4.

Još nekoliko stvari koje bi danas svaki solidan snimač trebao zadovoljiti su :

-triplex (istovremeni live prikaz, snimanje i reprodukcija snimke)
-D1 rezolucija snimanja na svim kanalima
-kod mrežne varijante - postavke kvalitete slike koje se šalje preko mreže
-zaseban port za svaku operaciju (live / playback / remote )
-sata disk
-pokoji I/O kontakt
-maskiranje dijela kadra kada se koristi "motion detect"


Nakon toga obrati pažnju na koji način se pregledava i pretražuje snimka, jer nema gore stvari kada treba pregledati 2 dana snimke s lošim softverom. Dakle najjednostavnije rečeno, treba ga malo koristiti da vidiš kako to izgleda u praksi. Svi u katalozima izgledaju super.

I na kraju, koje su varijente prebacivanja snimke i koliko to traje. Na nekim snimačima, za prebacivanje 1 sata snimke ti treba isto toliko ! ! ! Na nekima nekoliko trenutaka ovisi da li ide preko mreže, USB-a ili pržilice.

To je u kratko. Kada sve to uzmeš u obzir, klasa od soma i nešto kuna vro brzo pada na većini stvari koje sam ti nabrojao.

Moja preporuka, obzirom na cijenu i ono što nudi je CNB-HDF1212DV



Ukoliko te zanima, mogu ti dati link na svoj HDF-1212DV, pa da vidiš kako to izgleda u praksi, ali prvo moram pospremiti radionu

A ako i dalje želiš (jeftinu) PC varijantu, slijedeći tjedan bih trebao imati jednu 4-kanalnu karticu koja bi cjenovno bila vrlo prihvatljiva, ali to nisam satvio na web dok ju ne isprobam.
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 11:37   #19
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor mali_bj Pregled postova


evo ovakve su kamere i spajaju se na ovaj uređaj.....to mi je frend poslao slike...dal može tko prepoznati kakva je to kamera i taj uređaj..

hvala unaprijed

kamere su slicne Baslerovim proizvodima koji su jako kvalitetni
http://www.baslerweb.com/beitraege/b...en_101458.html
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 14:09   #20
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
molio bih nekog tko se kuži u te stvari da mi detaljno objasni (znači klikni ovo, klikni ono ) spajanje kamera na net...od podešenja routera, do podešenja DynDNS servera. account sam napravio na ddns serveru, samo neznam što točno trebam podesiti. 4 analogne kamere ce biti spojene preko digitalne video kartice na računalu. i nadam se da ce software biti instaliran te da ce to šljakati....e sad jedino što sve točno trebam podesiti...kako naci koje su IP adrese ili kaj sve vec e da, napomena...router je Speedtouch (to je thomsona ako se ne varam ) i kako onda to gledati s nekog drugog računala?
unaprijed hvala!!!
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 15:34   #21
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Čini mi se da je Thompson Speedtouch, ako si ga dobio od t-coma, malo okljaštren i ima onemogućen dyndns. Morao bi ga pregaziti s drugim firmwarom (kako vjerojatno ima u guglu, ja ne znam) ili promjeniti router.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 20:07   #22
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
evo našao sam http://www.youtube.com/watch?v=v6ZDEFujdV8
ajd probat cu....a vi mi napišite kako se radi to sve...ak ne bu ovak išlo, uzet cemo drugi router

unaprijed hvala
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2010., 19:20   #23
mali_bj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
jel mi hoće tko pomoći?

možda najjednostavnije s onim programom koji snima video kaj se sve radi na računalu...pa da vidim što i kako ide.

hvala!!!
mali_bj je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 15:05   #24
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Da malo dignem temu iz mrtvih.

Da li znate nekog tko se bavi održavanjem sustava videonadzora na području Zagreba?

Naime, na jednom objektu imam postavljen videonadzor sa centralnom jedinicom i osam kamera, a kamere su pomalo počele crkavati. Majstor koji je to postavio više mi nije dostupan (koliko sam shvatio, otišao je van države).
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 18:00   #25
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 322
pogedaj INsig2.hr ili jos bolje nazovi
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 14:08   #26
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor mali_bj Pregled postova
jel mi hoće tko pomoći?

možda najjednostavnije s onim programom koji snima video kaj se sve radi na računalu...pa da vidim što i kako ide.

hvala!!!

za Win: www.ispyconnect.com
za Linux: www.zoneminder.com

Moćno i besplatno
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 15:28   #27
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
može li mi netko reći koja bi bila mana nadzornog sustava sa jednm ili više wireless (802.11n) IP kamera koje se spajaju na PC pomoću 802.11n wireless veze a na kojem je instaliraj ovaj gore spomenuti ispyconnect softver, te da se tom sustavu može pristupiti preko interneta (računalo spojeno s LAN kabelom npr. T-comov ruter)
recimo ovakve kamere:
http://www.playcom.hr/product.asp?pr...L-WN-200HD-RMA
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 17:29   #28
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Pa prvo, cijena. Ako već misliš imati PC koji bi radio nadzor, onda mi se čini bolje uzeti "video surveillance" PCI karticu (ili USB verziju) sa 4 video ulaza (cca 30$) i obične kamere sa video izlazom (cca 15$ po komadu), sa IC ili bez, modela kakvih hoćeš. Na DX-u ima sve što trebaš i komplet od 4 komada te košta kao ta jedna kamera . Osim ako baš mora biti wireless ali i to se sve može kombinirati u jedan sistem. Može i obična web kamera na USB.

Napajanje kamera iz kompa, i UPS na koji bih spojio i komp i router. To je ustvari moj plan koji će, nadam se, uskoro u realizaciju.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 22:48   #29
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Tražiš manu(e) wireless ip kamera ?
Svaka mona može doći sa ometačem cijelog wireless banda i ti snimiš mrak / smetnju.
Ako je profi namjena onda vuci Lan kabel.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 23:55   #30
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Tražiš manu(e) wireless ip kamera ?
Svaka mona može doći sa ometačem cijelog wireless banda i ti snimiš mrak / smetnju.
Ako je profi namjena onda vuci Lan kabel.
hvala na savjetu!
inače treba mi kao dodatna špijunka na vratima od stana kako se nebi morao šetati do ulaza ako mi netko zvoni već bih samo prebacio na kompu/tv-u da vidim tko je i javio se mikrofonom (ova kamera podržava dvosmjernu komunikaciju) te čisto da poslikam tko mi se mota pred vratima kad ne nema. ništa high-security te da bi se nekome dalo zaje sa ometanjem mog signala već čisto komformizam
gesaugen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na