Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2009., 17:54   #301
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Ako još malo štedi, može razmisliti i o 7D.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 18:18   #302
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
JA bi na tvome mjestu islključio opcije B i C i uključio opcije D(PEntax K-7) i E(Sony A700). Općenito se 50 Smatra kao promašaj, a E-30 nebi zbog malog DR-a.

Koja 2 objektiva imaš za Canona?
A700 sam prije promatrao, a K-7 bas i ne.
Za Canona imam 18-55 IS i Tamron 28-75 XR Di. Ovaj Canon je smece koje kao da i nemam. U biti za macro moze proci, a za ostalo mi se ne svidja. Dok je Tamron odlican... Puno vise detalja. Jedini problem mi je bio dok sam se ispraksirao sa manualnim fokusiranjem.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2009., 18:42   #303
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor agm7007 Pregled postova
Ako još malo štedi, može razmisliti i o 7D.
Ma ko će nać objektiv koji će utažit žeđ tome aparatu?

Citiraj:
Autor aski Pregled postova
A700 sam prije promatrao, a K-7 bas i ne.
Za Canona imam 18-55 IS i Tamron 28-75 XR Di. Ovaj Canon je smece koje kao da i nemam. U biti za macro moze proci, a za ostalo mi se ne svidja. Dok je Tamron odlican... Puno vise detalja. Jedini problem mi je bio dok sam se ispraksirao sa manualnim fokusiranjem.
Znači da nemaš skupu opremu i da možeš bez problema pormjeniti sistem što bi ti ja i savjetova.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 19:51   #304
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja se ne bi složija s Barom oko E-30, jerbo ima vrlo dobar DR.
link

Dapače, Oly ima bolji DR u tamnijim scenama nego konkurencija, dok se gornji dio spektra može lako izbječi sa -0.3 do -0.7 EV kompenzacijom i koristeći Photoshop

5D je odličan aparat, iako je stariji, daje fine slike i nije kritičan za objektive jer nema veliku gustoću pixela i ima vrlo fini viewfinder, no istina da je dosta stariji.

U biti svi navedeni aparati su dobri, iako 50D (kao i 7D) ima previše pixela s obzirom na senzor i dostupne objektive.

Alpha A700 je dosta stara, iako je dobar aparat, no ljudi koji poznaju Sony tvrde da ti je bolji izbor novi A550.

K-7 je fini aparat, no Pentax više i nema pretjerano jeftine objektive, iako recimo 16-50 je dobar objektiv za malo novaca i pokriva dobar raspon.
Razmisli i o K-20D koji se može nabavit povoljno.

Sa D90 nemoš fulat, dobro zaokružen aparat defnitivno.

E-30 je isto super, ima AF micro adjustment tako da se ne moraš brinit za objektive i potencijalno je najisplativiji jer su kit objektivi odlični, a s jednim 50mm f2 pokriješ sve od kratkog telefota preko portretnog do macroa.

Razmisli i o 40D Canonu jer je lakši za objektive od 50D, a više-manje je ista stvar.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 20:29   #305
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
E hvala za ovaj odgovor Marine.

Ovaj 40D polovnjak sam isto promatra, ali nikako ga ulovit

Dakle polovnjak 40D, Oly i Nikon u razmatranju
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 20:53   #306
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ja se ne bi složija s Barom oko E-30, jerbo ima vrlo dobar DR.
link
Da ne bi bilo dvojbe evo jedan krasan link.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Alpha A700 je dosta stara, iako je dobar aparat, no ljudi koji poznaju Sony tvrde da ti je bolji izbor novi A550.
Dobro je to, ali A500 i A550 imaju možda i najlošija tražila od aparata dostupnih na tržištu, žrtvovali su to u korist dobrog liveviewa.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
K-7 je fini aparat, no Pentax više i nema pretjerano jeftine objektive, iako recimo 16-50 je dobar objektiv za malo novaca i pokriva dobar raspon.
Razmisli i o K-20D koji se može nabavit povoljno.
Ovo je sve istina kao što je i istina da će K200D dobiti pravog nasljadnika koji će imati bolji senzor(onaj iz K-x) nego K-7, a aparat bi triba bit li-la veličina kao K-7.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sa D90 nemoš fulat, dobro zaokružen aparat defnitivno.
Može se i sa tim fulat, sve ovisi o namjeni aparata, evo za vjenačnje je ovaj jako dobar.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Razmisli i o 40D Canonu jer je lakši za objektive od 50D, a više-manje je ista stvar.
Nije manje-više ista stvar, 40D je definitvno bolji samo šta ima kirtičan shutter koji često ima tedenciju rikavanja na 10-ak tisuća aktuacija.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 21:09   #307
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Da ne bi bilo dvojbe evo jedan krasan link.

Postoje razne metode mjerenja DR-a.
Kao i činjenica da DR nije sve u životu.

Po svim relevantnim recenzijama, razlike ako i postoje nisu nešto za lomit glavu oko toga.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2009., 21:11   #308
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Postoje razne metode mjerenja DR-a.
Kao što postoje razni programi za rad sa RAW-om.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Po svim relevantnim recenzijama, razlike ako i postoje nisu nešto za lomit glavu oko toga.
Napokon jedna pametna.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 05:41   #309
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
rams je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 07:23   #310
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Pozz svima,
Evo ja si trnutno tražim novi stativ, i kod nas vidim jako slabu ponudu koja je isporučiva odmah, na sve se treba čekati(a unaprijed uplatiti), imam Canon 450D, i na njemu Sigmu 24-70 f2.8, to je sve skupa teško nekih 1300g, ali naravno da s vremenom namjeravam uzimati još opreme, pa dajte neke preporuke za stati do 1000kn!
Uzet ću neku glavu s eBay-a za 40$, koja podržava do 8kg!

Ja imam trenutno Vanguard MK-4 koji služi svrsi ali definitivno nije nešto na što ću stavljati više opreme, a i za ovo što sada imam nekako mi je klimavo, on mi je dobar za Kameru Canon HF200!
Jos sam ranije kupil Vanguardovu SBH-300 glavu i imal sam neki prastari mali stativ koji nije bil ni los, ali je bil nepraktican.
Dugo sam vagal kojeg uzeti i najvise mi se dopadal Manfrottov 055 model, ali je skup ko sam vrag.
Na kraju sam kupil Vanguard Alta pro 263 at i zadovoljan sam s mogucnostima i stabilnoscu. Jedinu zamjerku imam na torbu koja je za njega odlicna, ali kad je na njemu glava onda ne klizne lijepo u nju jer je glava malo sira, ali kad je jednom u nutra onda je ok.
Cijena mu je 799 kn.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2009., 09:21   #311
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Pozz svima,
Evo ja si trnutno tražim novi stativ, i kod nas vidim jako slabu ponudu koja je isporučiva odmah, na sve se treba čekati(a unaprijed uplatiti), imam Canon 450D, i na njemu Sigmu 24-70 f2.8, to je sve skupa teško nekih 1300g, ali naravno da s vremenom namjeravam uzimati još opreme, pa dajte neke preporuke za stati do 1000kn!
Uzet ću neku glavu s eBay-a za 40$, koja podržava do 8kg!

Ja imam trenutno Vanguard MK-4 koji služi svrsi ali definitivno nije nešto na što ću stavljati više opreme, a i za ovo što sada imam nekako mi je klimavo, on mi je dobar za Kameru Canon HF200!
Ja sam s ebaya nabavio ovaj Manfrotto, za oko 900 kn sve skupa. Taj spada u njihove slabije modele, ali zadovoljan sam, za moje potrebe je stabilan dovoljno za 450D i kit objektiv ili Tamrona 70-300...

Još tražim torbu, ak neko ima preporuku za neku koja izgleda ko običan školski ruksak (samo da ima pretince za opremu), slobodno nek veli.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 09:49   #312
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Ima li u Beču kakav dobar foto shop da malo razgledam jer idem na par dana na mali odmor? Tražim neki prime za svoga Pentaxa K-m, onaj njihov 50mm f/1.4 je skup ko suho zlato. Sada imam Pentaxov kit 18-55 i 50-200, ali sam ponekad lijen za mijenjanje objektiva pa bi uzeo i nešto all-around za izlete, nešto tipa 18-250 ili slično.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 09:57   #313
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Je, Pentax je bezobrazno digel cijene.
Ako imas mogucnosti razmisli o Sigmi 30/1,4. Ona je na APS-C neka standardna sirina, dok je 50 mm vec blagi teleobjektiv.
To se najvise osjeti kad se slika u prostoriji gdje nema previse mjesta.
Cijene su otprilike slicne.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 10:13   #314
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Je, Pentax je bezobrazno digel cijene.
Ako imas mogucnosti razmisli o Sigmi 30/1,4. Ona je na APS-C neka standardna sirina, dok je 50 mm vec blagi teleobjektiv.
To se najvise osjeti kad se slika u prostoriji gdje nema previse mjesta.
Cijene su otprilike slicne.
Da, imaš pravo, 50mm mi je malo previše. Još jedno pitanjce, kako mogu znati koji objektivi pašu na moj Pentax od Sigme i Tamrona?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 10:24   #315
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Na stranicama od svakog proizvodjaca imas za svako staklo u kojim mountovima se radi.
Sigma, Tamron.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:39   #316
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Jos sam ranije kupil Vanguardovu SBH-300 glavu i imal sam neki prastari mali stativ koji nije bil ni los, ali je bil nepraktican.
Dugo sam vagal kojeg uzeti i najvise mi se dopadal Manfrottov 055 model, ali je skup ko sam vrag.
Na kraju sam kupil Vanguard Alta pro 263 at i zadovoljan sam s mogucnostima i stabilnoscu. Jedinu zamjerku imam na torbu koja je za njega odlicna, ali kad je na njemu glava onda ne klizne lijepo u nju jer je glava malo sira, ali kad je jednom u nutra onda je ok.
Cijena mu je 799 kn.
Ma pročitao si mi misli s ovim Manfrotto-m, već ga neko vrijeme odmjeravam i danas sam otišao do optimuma da ga pogledam uživo, ali naravno da ga oni nemaju na lageru, nego čovjek predamnom zove disributera da pita jel ga imaju. Mislim stvarno, ali svejedno je skup, ali ja gledam da si uzmem jednom i onda sam miran!
Dakako da nebi ni pomišljao na njega da ga nemogu dobiti bez PDV-a tako da će me ispasti oko 1000kn ,a božičnica je sjela, pa ću se počastiti!
P.S. ja sam mislio na OVAJ, jer ima dviej verzije!

Citiraj:
Autor agm7007 Pregled postova
Ja sam s ebaya nabavio ovaj Manfrotto, za oko 900 kn sve skupa. Taj spada u njihove slabije modele, ali zadovoljan sam, za moje potrebe je stabilan dovoljno za 450D i kit objektiv ili Tamrona 70-300...

Još tražim torbu, ak neko ima preporuku za neku koja izgleda ko običan školski ruksak (samo da ima pretince za opremu), slobodno nek veli.
Razmišljao sam i o tome, ali me jebe to što moram ovim NAŠIM lopovima još onda platiti PDV, a to im nedam u inat!

Svakako hvala na preporukama, bacim par dojmova kad ga kupim, ali mislim da neću prije nego mi dođe OVO s eBay-a
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:49   #317
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Ja sam skupljao za Manfrotto 190XB + 486RC2 + MBAG70 i nakon par terenskih egzibicija nije mi žao upucane love. Sve je čvrsto, stabilno, torba praktična, a glava "brza" i kvalitetna.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 21:13   #318
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
ej ekipa, gdje ima kod nas ovakvo nešto za kupiti?
http://www.kirkphoto.com/Camera_Plat...Rebel_XSi.html
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 13:11   #319
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
nakon dosta premisljanja na d90 se jucer sretno udomacio nikkor 17-55 2.8, polovan al odlicno uscuvan za 4,3kkn.. Objektiv je sobzirom na ne preveliku fok. duljinu ogroman, i težak, 760g, ali fino legne na ruku, dok nazad prisarafim kit 18-105 imam osjecaj da je nekakva igracka u pitanju .... nije puno slikano al odmah mi se svidjela građa i osjecaj rada sa njim, iako je sad stvarno osjetno porasla tezina "paketa", takodjer primjetna je i oštrina koja pocinje vec od 2.8 blende.... to su neki pocetni utisci.... sad sam jos u utrci za kakvom sigmom 50-150 2.8, polovnom ili u sloveniji, pa ako neko zna di bi se mogla relativno jeftino kupit? cilj je potpuno izbaciti kit objektiv iz kombinacije

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 11.12.2009. u 13:38.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 11:48   #320
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
jedno pitanje pa ako neko zna dal je to stvar drukcijeg tipa objektiva ili..... jer ja neznam

pogledajte ovaj primjer (slika skroz nebitna)

18-105


17-55 2.8


fokus na oba je bio na crveno oznacenoj kucici, sad me zanima, zasto je kod kita poptuno ostra i zelena krema, dovoljno je pogledati ljubicastu oznaku na njoj da se vidi tocno o cem govorim (tj velika razlika u oštrini).... nebitno dali je slikano iz ruke ili stativa/tvrde podloge, postavke blende su potpuno jednake, f4.5 (na 35mm) u ovom slucaju
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 14:04   #321
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Baci oko na narančastu krpu lijevo.
Ako si siguran da je fokus 100% na istom mjestu na oba 2 objektiva, onda mi se čini da 17-55 pati blago od front focusa, iako je relativno teško procjenit jer kadar nije identičan.

Slikaj ravnalo i fokusiraj na neki broj pod kutem od recimo 45° sa oba 2 objektiva i vidi kako ispada.
Također, slikaj sa stativa tako da kadar bude identičan.

Možda ti je proda fuš primjerak?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 14:57   #322
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
zar nitko nema nekih informacija gdje bi se moglo kupiti onakvo što od prije dva posta kod nas??

uzimam si novi stativ uskoro pa razmatram i tu opciju za svoj fotić, ali kod nas ih nisam uspio pronaći, pa reko ako netko ima kakvih saznanja, da ih podjeli!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 18:25   #323
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Baci oko na narančastu krpu lijevo.
Ako si siguran da je fokus 100% na istom mjestu na oba 2 objektiva, onda mi se čini da 17-55 pati blago od front focusa, iako je relativno teško procjenit jer kadar nije identičan.

Slikaj ravnalo i fokusiraj na neki broj pod kutem od recimo 45° sa oba 2 objektiva i vidi kako ispada.
Također, slikaj sa stativa tako da kadar bude identičan.

Možda ti je proda fuš primjerak?
Probat cu ovo sto si napisao.... Jedino, nemam stativ... (tek je u planu)

A mislim da nije prodao fuš primjerak, ili bar ne namjerno, isao se naci snjim, nisam imao aparat kod sebe, pa je on dofuro svoj da probam / vidim, i to d700, pa da mu zato vise ne treba jer je na FF-u jel
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 20:20   #324
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
zar nitko nema nekih informacija gdje bi se moglo kupiti onakvo što od prije dva posta kod nas??

uzimam si novi stativ uskoro pa razmatram i tu opciju za svoj fotić, ali kod nas ih nisam uspio pronaći, pa reko ako netko ima kakvih saznanja, da ih podjeli!!
Čekaj - zašto ti to treba?
Ionako na aparat možeš pričvrstit pločicu za stativ.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 20:30   #325
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Čekaj - zašto ti to treba?
Ionako na aparat možeš pričvrstit pločicu za stativ.
da da, sve pet, naravno da mogu, ali ako staviš malo teži objektiv i okreneš fotić u portrait položaj i ako nisi dovoljno zategnuo pločicu okretat će ti se!
A ako pak probaš zategnuti šaraf prejako možeš oštetiti navoj, što mi ne pada na pamet, e pa zato ti ovakva pločica skračuje muke, dakle ona je napravljena specifično za tjelo tvog fotića i nema mrdanja u portrait položaju!

Nadam se da sam sada barem malo jasniji!

Ma uglavnom ako nema kod nas ovi ljudi su mi se javili i rekli da je shipping za HR nekih 18$!
A to je uz 55$ za samu pločicu i dalje jako prihvatljivo!
Ali naravno da bi ja radije to kupio negdje bliže pa ako i eventualno treba nešto reklamirati da nemoram opet slati poštom!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 20:36   #326
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
da da, sve pet, naravno da mogu, ali ako staviš malo teži objektiv i okreneš fotić u portrait položaj i ako nisi dovoljno zategnuo pločicu okretat će ti se!
A ako pak probaš zategnuti šaraf prejako možeš oštetiti navoj, što mi ne pada na pamet, e pa zato ti ovakva pločica skračuje muke, dakle ona je napravljena specifično za tjelo tvog fotića i nema mrdanja u portrait položaju!

Nadam se da sam sada barem malo jasniji!

Ma uglavnom ako nema kod nas ovi ljudi su mi se javili i rekli da je shipping za HR nekih 18$!
A to je uz 55$ za samu pločicu i dalje jako prihvatljivo!
Ali naravno da bi ja radije to kupio negdje bliže pa ako i eventualno treba nešto reklamirati da nemoram opet slati poštom!
Kakav ti tripod mount ima taj 450D?
Zašto ne potražiš stativ s takvom pločicom (ako ga još nemaš) jer uglavnom imaš 2 tipa tih pločica koje dolaze sa stativom - jedni imaju bliže smješten onaj drugi pin koji ulazi u aparat, dok je drugima malo dalje.

Ovisno o objektivu koji imaš, koristi onaj tripod ring za objektiv ako imaš neke masivnije jer je to puno bolje riješenje za masivnije objektive.

Što se tiče te pločice, vidi ebay gdje ćeš vjerojatno naći jeftinije, eventualno koji foto shop u ZG (prizma?)...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 20:49   #327
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Mislim da se nismo razumjeli, niej u pitanju gdje se šarafi pločica, odnosno na koju rupu, već je puno bitnije to da je ta pločica napravljena sa zaobljenim rubovima koji se priljube uz fotić i onda on nema više kuda, razumiješ nemože se pomicati u nijednom smjeru više!

Uostalom da ne trkeljam evo pogledaj ovaj filmić http://www.youtube.com/watch?v=snMEH...rom=PL&index=9
Ali počni gledati od 3:55 pa nadalje i shvatit ćeš o čemu ti prićam, naravno ako do sada nisi!
A možeš si i cijeli pogledati dosta je poučan!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2009., 20:55   #328
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927


Ako ti aparat upadne u ova 2 "pina", nema šanse da ti se rotira u niti jednom smijeru.
Ta pločica koja ti "obgrli" aparat je totalno nepotrebna i bacanje novaca jer ako već imaš neki teži objektiv, valjda imaš i tripod ring, a ovo na slici gore ti je dovoljno za praktički sve objektive osim najtežih telaca.

@krešo - baci 2 slike sa istom expozicijom/blendom/isom recimo nekog teksta u full veličini da ti bude postavljen paralelno s senzorom da vidimo što je s oštrinom i oštrinom u različitim djelovima slike.
Stavi na neku plohu i onda fokusiraj na papir koji zalijepiš na zid ili sl, da ti bude u kontroliranim uvjetima.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 00:35   #329
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Pa i nemaju baš dSLR-ovi tu dodatnu rupu. To je inače karakteristika video kamera.

@2 die 4
Ne moraš kupovati pločicu baš striktno za svoj aparat. Svaki sustav quick releasa ima sigurno bar jednu takvu pločicu sa rubom.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2009., 00:55   #330
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Pa i nemaju baš dSLR-ovi tu dodatnu rupu. To je inače karakteristika video kamera.
Fakat, sad sam tek vidio da Canon to nema
Moja 2 Olympusa imaju, a za Canona sam zaboravio da nema...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na