Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2017., 15:21   #31
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Dalje?
Imas kakav aprtman za 2 odrasle osbe i 4-voro djece ? Do 30€ po danu

Ponjet cu ja sve kombinere, adpatere itd... mogu i zice
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:26   #32
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Imam za 35. Govori
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2017., 15:36   #33
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nema se sta govoriti, cekam kolegu da stavi naocale i pojasni mi kako ti ne pase prolaznost kombinera 5-860Mhz za TV signal

Tu uticnicu sto imas gore mos birati oces ju rastaviti ili ostaviti, uglavnom sa nje spajas novi kombiner sa linka ili spliter ako nadjes odgovarajuci ili
adapter sto bi bilo najsretnije rjesenje radi toga sto on nece uzrokovati neki znacajniji gubitak signala jer je struja blokirana keramickim kondezatorom...

Najbitnije u svemu je da novi adapter ne ustekavas u struju jer on ce ju vec dobivati odozdola sa prvoga tako da ce raditi bez ukljucivanja njega u struju.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:50   #34
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Sad sam već lud od svega skupa.
Može li stvar raditi ako izbacim adapter i pojačalo iz igre?
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 16:05   #35
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da no morat ces se malo po stenderu pencoljiti i spojnicu stavljati umjesto pojacala i dolje spojnicu umjesto adaptera i onda ce ti stekati slika kak se vremenske prilike mjenjaju.

E tu uskace @D/G jer ja u tom polju refleksije signala nisam expert, on je.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 16:14   #36
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Izgleda da je stari austro ugarski rtv tehničar bio u pravu. Stavio sam nov razdjelnik umjesto starog a ostavio adapter u prizemlju tj. sve je ostalo kako sam jucer ostavio dok je bilo slike samo dolje na telki. Sada je razdjelnik novi koji mi je lik prodao jutros u igri umjesto starog hrđavog koji je btw bio both side power pass ko i ovaj sad.


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: smuchac. 14.07.2017. u 17:06.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 17:02   #37
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Game over. Stvar radi na obje telke imam 20 programa. Sva tri kabela (dovod s pojačala i dva odvoda prema telkama) sam sprtljao u jednu vodotijesnu kutiju (150x100) skupa s razdjelnikom da ne stoji na kiši bla bla. Utičnicu na katu nisam skidao jer je neki qurčev zidni stalak pa bih morao skidat i telku i 100 čuda. Dolje sam ju uklonio i stavio sam na kraj kabela F konektor i ušo u adapter a izašao s novonapravljenim kabelom i muškim RF konektorom se zašarafio u F i ušo u telku i vozi miško.
Eto srebrni vrše, izgleda da nisi bio u pravu nažalost.

Zadnje izmijenjeno od: smuchac. 14.07.2017. u 17:07.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 19:18   #38
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
osim pojačala koje ima svoju koliko-toliko kvalitetnu plastičnu kutiju (iako i ona propadne od UV zraka) , sve ostalo ide na SUHO ispod krova!!!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 19:52   #39
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ide kad ja stavljam sebi ili drugima a kad čobani rade onda ja moram iskoristiti šta nađem. Da ne bude nesporazuma,ovo je netko drugi radio a mene su zvali kao lokalnog "majstora" da vidim može li se srediti. Sredio sam najbolje šta sam mogao. Što se je moglo stavit novo sam stavio i basta. Sebi tako ne bi napravio a ni drugima također.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 19:53   #40
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
a kak nemaš nijedan radio program...tu neš nije dobro...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2017., 19:58   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Pa neće mu ni naći ni jedan radio, kod nas još ne ide u digitali ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 21:30   #42
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Game over. Stvar radi na obje telke../Utičnicu na katu nisam skidao jer je neki qurčev zidni stalak pa bih morao skidat i telku i 100 čuda.
Dolje sam ju uklonio i stavio sam na kraj kabela F konektor i ušo u adapter a izašao s novonapravljenim kabelom i muškim RF konektorom se zašarafio u F i ušo u telku i vozi miško.
Eto srebrni vrše, izgleda da nisi bio u pravu nažalost.

To sto to tako radi ne znaci da sam nesto krivo rekao ili rezonirao, naprotiv... apsolutno sam u pravu a zasto radi iako nebi trebalo je sasvim druga stvar.


Postoji vise opcija, mogucih razloga zasto sada radi a prije nije iako su oba splitera power pass tj. trebali bi biti.

Da uzmes unimer i na tom tv-u gore na kablu izmjeris dali dobiva ili ne dobiva DC 12v iz uticnice od adaptera dolje i dali sada i telka salje DC 12v prema uticnici onda bi znali zasto radi...

Dao bih ruku u vatru da gore sada DC napona nema ili je tuner na tom tv-u ukljucio "napajanje antene" sto vecina tunera ima kao mogucnost
pa se paralerno salje struja u pojacalo i naravno nema kratkoga spoja i stvar radi no s vremenom ce se vidjeti hoce pojacalo i dokle ce raditi
pod takvim rezimom da mu adapter i tv salju DC 12v oboje jer nije problem kod parlernog spoja tih 12v nego je problem amperaza koja se zbraja...


edit: moze i tuner kod tv-a izgoriti, moze i pojacalo izgoriti, moze i adapter dolje izgoriti... sada sve ovisi o "gladi" pojacala za amperazom i amperazi koja mu se isporucuje...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 22:22   #43
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Nisam ja reko da griješiš ili ne daj Bože ne znaš. Ja sam reko da nisi bio u pravu. Nisi bio u pravu kad si rekao da to neće raditi. Nemaš se šta ljutit ili vadit kako si krenuo. Ja te nisam oprao niti te prcam ili umanjujem tvoje znanje koje je evidentno tako da znaš. I ja sam mislio da neće raditi.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 23:18   #44
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Nisi bio u pravu kad si rekao da to neće raditi. Nemaš se šta ljutit ili vadit kako si krenuo.
Ama nit se ljutim nit se vadim, sacuvaj boze... sam velim da s tehnicke strane ne moze raditi jer nije po "PS-u" ali radi zbog 2 mogucnosti.

1. Tv ne dobija DC 12v i nije u kratkom spoju iako je spliter power pass.
2. Tv i sam salje DC 12v i u paralernom spoju je sa adapterom dolje i mora bit signala i raditi kad ni tako nije u kratkom spoju.


Nema trece...

Mozes i testirati koja je od ove dvije opcije, samo iskopcas adapter dolje iz uticnice ne dirajuci kablove i gornji tv ce
i dalje imati slike ako salje DC 12v prema pojacalu kao i tv dolje, i on ce imati sliku !!

Ako nema slike ni na jednom tv-u sa iskopcanim adapterom onda nesto blokira DC 12v do gornjeg televizora i to je to...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 23:22   #45
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Oću ga *ebat i vraćat se tamo. Do 3 sam u kombinezonu i radnim visokim cipelama i sad kad sam se iskoprcao od toga ne pada mi na pamet vise ić tamo. 😁

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 23:48   #46
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Oću ga *ebat i vraćat se tamo.
Oces, oces... cim nesto zgori... a zgorit ce ili tuner od tv-a ili pojacalo.

Sad si me natjerao da idem na tavan ( srecom ima struje i svijetla gore jer cesto imam nocne pokuse ) i da ti skinem DC voltage blocking adapter koji imam sigurno nekih 15-16 godina.



Tesko ces ih naci u trgovini, ni sam se ne sjecam gdje sam ovaj nabavio i nalazi mi se na drugom izlazu iz splitera sa pojacala pa sa njega ide na drugi spliter IN za 5 tv-a koliko ih ima u kuci...




Znaci prvi izlaz na prvom spliteru sluzi da dovede struju do pojacala, drugi izlaz na prvom spliteru ide na ovaj DC voltage block a sa njega ide na ulaz drugoga splitera i sve sto se nalazi iza tog splitera nema struje u kablovima...

Takodjer da netko od ukucana ukljuci "napajanje antene" svi tv-i ce ostati bez slike jer ce se tuneri iskljuciti ali ovaj adapter ce sprijeciti DC struju da dodje do pojacala tj. da pojacalo bude spojeno u paralernom spoju struje tv-a + adapter.

Ima ih na ebay-u jedino bar koliko ja znam.

http://www.ebay.com/itm/222386315626?rmvSB=true

Ja nebih mirno spavao da tako to namontiram kao sto si ti i odem... jok.. sacuvaj boze da netkom nesto se zapali ili zgori...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 00:59   #47
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ti,meni se čini,malo paničariš. Ja radim sa niskim,srednjim i visokim naponom svakodnevno da bih se sekirao oko 12 V istosmjerne struje iz adaptera veličine kutije ipo šibica. Spajao sam ja ovo i prije pa nikad ništa nije izgorilo niti se zapalilo tako da mislim da se malo previše strašiš. Jedino mi nije bilo jasno zašto na obje telke nema slike pa je bila kvaka sa razdjelnikom. Ja sam zapravo samo stravio novog na postojeću instalaciju tj. zamijenio krepanog za novi. Da se je imalo zapalit, već bi se zapalilo od jučer do danas jer je tako spojeno od jučer. Danas su sat vremena obje telke predamnom radile i ništa se nije zapalilo niti izgorilo. Ako nije tad, neće ni sutra jer nije na to spojen neki restoran pa kad upali 5 friteza od 6kW da se nešto s*ebe a dok friteze ne rade da je ok. Neće valjda preko vremenske prognoze bit ok dok Borivoj Čapka priča narodne poslovice a kad dođe spot od Lidije Bačić na CMC da će skočit teret i da će se desit samozapaljenje pobogu... Činjenica je da znaš i to stoji ali malo si ga zafilozofirao preko mjere pa neka mi antenske instalacije nisu struka. Radim to kao hobi jer sam ipak neke slične struke i radim već 11 godina u struci te sam,iako mi nije na čast,u tih 11 godina nakon posla u fušu okačio preko 50 antena i sve rade. Od toga ih je bar 20 imalo pojačalo i adapter. Mučio me je jedino taj dosijei x slučaj šta nema slike gore i bila je caka u s*ebanom razdjelniku. Eto. NHF
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 01:25   #48
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa bas ako radis sa bilo kakvim naponom onda bi trebao znati da do samozapaljenje bilo kakve instalacije ne treba puno.. sta ono izgorilo u Zagrebu radi obicnog, sugavog kabla od frizidera ?

Adapter dolje kod TV2 ili TV1 kako god... se moze pregrijavati ako radi u paralernom spoju sa jos jednim izvorom struje ( TV1 ili TV2 ) - preciznije trafo u njemu ( ako je izvedba sa transformatorom ), ako se trafo grije grije i plastiku okolo sebe, grije i uticnicu/produzni gdje je ukopcan i na kraju krajeva i zice...

Ne mora biti nist a moze biti i svasta nesta... nisi nikad vidio tv da se samozapali ?

Predstroznost nije filozofija, jel bar citas vijesti ponekad ?

Eno malu ubila struja u kadi jer je uzela faking mobitel u ruku !! Pa kako kad se mobitel puni sa 5V

E ljepo... ukopcan je u adpater koji je ukopcan u strujnu mrezu kao i taj tv sto je ukopcan u 220v i kao sto je ukopcan i adapter pa ti reci da filozofiram...

Ovo nije iz necije dosade sklepano nego postoji razlog zasto je ovdje kondezator prema izlazu na tv/receiver....

__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 12:05   #49
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Kako sam našao, tako je i sad. To već 5 godina stoji tako i radilo je sve dok razdjelnik nije izdahnuo. Iako se razvila velika priča u konkretnom slučaju, podvučem li crtu, jedina je razlika od postojećeg tj. zatečenog stanja na koje sam naišao i sadašnjeg stanja ta što su sad svi spojevi prekontrolirani i bolji. F konektori su nabijeni seljački na kabel bez izolir trake, folija uklonjena i 70% licni je bilo pokidano a neke su i prošle do bakra a vrući spoj sav hrđav i izgrizen korozijom zbog kiše,sunca i ostalih vremenskih prilika s obzirom da je sve bilo na otvorenome. Čak je jedan vrući spoj (bakar) puko i ostao u razdjelniku a to sam jučer našao. To su dakle bili spojevi od qurca i tad je postojala mnogo veća šansa za kratki spoj ili požar. Zamjenjen je crknuti razdjelnik koji je po karakteristikama identičan ovome koji sam ugradio. Praktički ništa nisam "usrao". Sve je kako je i bilo uz poboljšavanje svih spojeva. Nijedna licna ne fali,folija netaknuta i izolirano trakom i ubačeno u vodotijesnu kutiju da opet ne dođe voda na sve skupa.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2017., 16:32   #50
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Da ne baciš taj stari razdjelnik zato što je oksidirao koaks koji kao srednji vod ima pobakreno željezo (hrđa) rastavi ga , malo očisti spojeve i ako je bio power-pas na obje strane makni prigušnicu sa jedne da ti ostane prolaz samo sa izlaza na tvoj ispravljač/TV . Prigušnica bi trebala imati 20-tak navoja na feritnom štapiću ( ovo gore na slici je loša prigušnica a kond. bi trebao biti 47pF-1nF a ne 47nF ... ).

ps: ....djelova se može naći u starim biračima kanala od bačenih TV-a.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 11:38   #51
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa neće mu ni naći ni jedan radio, kod nas još ne ide u digitali ...
ma znam samo sam malo nadolijo ulje na vatru...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na