Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2008., 12:55   #1
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
2 TV-a na jednoj anteni?

Lijep pozdravec! Danas sam nabavio analognu TV karticu od kolege sa foruma. Pošto mi one male sobne antene jako slabo hvataju signal, odlučio sam se spojiti TV karticu sa vanjskom antenom pošto mi to uopće nije nikakav problem napraviti (kratak kabel, itd.). Radi se o kući i na terasi koja gleda prema Učki nalaze se 3 antene za TV-a u kući. Sad mi je glupo dodati još jednu antenu, pa bi htio preko jedne od te tri antene spojiti i svoju TV karticu? Kako da to napravim? Ako može točan naziv što moram kupiti i kolika bi bila okvirna cijena toga? Hvala!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 13:08   #2
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
pa treba ti samo običan koaksijalni kradljivac, i 3 štekera koja idu u njega... sada ne znam pošto je to, ali nije skupo...
ili, kao ja, nije mi se dalo ići do bauhausa po to i jednostavno presjekao žicu i spojio sredinu sa sredinom i omotač sa omotačem i izolirkom zaljepio sve skupa...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2008., 13:18   #3
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Broken Arrow Pregled postova
pa treba ti samo običan koaksijalni kradljivac, i 3 štekera koja idu u njega... sada ne znam pošto je to, ali nije skupo...
ili, kao ja, nije mi se dalo ići do bauhausa po to i jednostavno presjekao žicu i spojio sredinu sa sredinom i omotač sa omotačem i izolirkom zaljepio sve skupa...
Ako može malo opširnije, taj koaksijalni kradljivac ima neki drugi naziv - splitter ili? Šta da tražim u trgovini? A kako bi izgledala ta 3 štekera, šta je to uopće? Slika možda? Čuo sam da onda kvaliteta ne može biti ista, pa da bi trebalo i neko pojačalo, zna ko šta o tome?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 13:35   #4
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
svaki trgovac će razumijeti što znači kradljivac, po engleski da, to je splitter, a evo i slike kako izgleda:


a što se tiče kvalitete slike... ja ne vidim neku razliku, a u 3 sobe u stanu imam telku, i sve su spojene na jednu krovnu antenu na taj način...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 13:54   #5
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
nema razlike u kvaliteti i da spojis 100 telki na jednu antenu kad je analogija u pitanju...kako imaju cjeli blokovi jednu antenu na krovu zajednicku
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:13   #6
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Citiraj:
Autor Broken Arrow Pregled postova
svaki trgovac će razumijeti što znači kradljivac, po engleski da, to je splitter, a evo i slike kako izgleda:


a što se tiče kvalitete slike... ja ne vidim neku razliku, a u 3 sobe u stanu imam telku, i sve su spojene na jednu krovnu antenu na taj način...
Imam isto 2 tva spojeno preko ovakvog splittera i radi savrseno, slika je ok.
Ja sam ga platio oko 30-tak kn.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:22   #7
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Misek_Chipsy Pregled postova
nema razlike u kvaliteti i da spojis 100 telki na jednu antenu kad je analogija u pitanju...kako imaju cjeli blokovi jednu antenu na krovu zajednicku
Te antene valjda imaju pojačala, kad bi se signal dijelio na 100 prijemnika, mislim da bi signal bio preslab...Jer prijemnici imaju sigurno neki prag osjetljivosti.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:23   #8
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
ja sam taj spliter platio 4.99kn :E samo sti ima plasticno kuciste

edit:
2 vlasnik threada, sad me i swarm dude podsjetio, imam u prodaji antensko pojacalo ako kome treba
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:27   #9
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Dobro rečeno, obrati pozornost na pojačalo, jer ja iam na 3 antene 2 TVa isto tak ribičija signala, i nije dovoljno da se samo ušteka koaksijalni, možda je drugačije pošto je TV kartice druga a ne sam tv, al ak nije obavezno pojačalo.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:36   #10
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
OK, hvala, danas idem u nabavku tog koaksijalnog splittera i kabela. Prvo ću probati spojiti bez tog pojačala pa da vidim kakav će signal biti.

Inače, jel može malo više o tom pojačalu, slika, naziv, kolika bi bila cijena tog pojačala?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2008., 14:39   #11
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Citiraj:
Autor Misek_Chipsy Pregled postova
nema razlike u kvaliteti i da spojis 100 telki na jednu antenu kad je analogija u pitanju...kako imaju cjeli blokovi jednu antenu na krovu zajednicku
S ovim se nikako nemogu složiti. Možda imaju al su sigurno postavljena i pojačala signala. Na ovaj spliter način, signal se dosta gubi i to znam iz prakse. Naime, imam tri tv-a kojima dovodim signal i što je veći broj splitera ili prekida signal je slabiji.

Dakle, sa pojačivačem signala je signal bolji, al samo uz spliter bit će ako netreba daleko vuć kablove.

Inače, ima u pevecu za kupiti. pojačivač signala nekih 300kn + razdjelnik nekih 200kn.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:41   #12
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
kod mene,jako jeftino
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=116077

27.ANTENSKO POJACALO na struju 100kn

al mozemo se i dogovorit

a inace...hm vidi sam:
http://www.satpro.com.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=83

http://www.vega2000.hr/artikl.asp?it...ntene-i-oprema

http://www.tehnocentar.hr/maloprodaj...&page=1&show=5

to su prvi rezultati kad u google upises "antensko pojacalo kn"
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 16:50   #13
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto nisam ni pretjerano fulao u cijeni
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 21:40   #14
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Jel ovo funkcionira ukoliko je razdjelnik power pass?


TV
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 21:54   #15
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Ne, antensko pojačalo mora biti što bliže anteni. Samo imajte na umu da koliko pojačate signal toliko pojačavate i možebitne smetnje od nekog drugog uređaja u blizini. Pojačalo bi trebalo biti sa što manjim šumnim brojem.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 22:21   #16
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
po njegovoj slici, ono kod antene je pojačalo (in-out)nema što drugo biti, ovo što je on naveo kao pojačalo je ispravljač/adapter, razdjeljnijk ivijek ide poslije adaptera
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 22:54   #17
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Bravo @smirnoff bas tako kako si rekao.

Naravno ne moze po ovoj shemi tako biti spojeno jer ce dolaziti do kratkog spoja na TV1.

Mora taj razdjelnik zamjeniti sa razdjelnikom koji ima samo jednu liniju power pass a druga da ne pusta struju i onda na tu drugu ide TV1.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 23:04   #18
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ovo prvo nakon antene sta ima in i out je pojacalo zapravo. Nakon njega je razdjelnik (1 IN i 2 OUT) vani na stupu antene. Otud kablovi (2 komada) ulaze u kucu. Jedan ide u uticnicu prizemlja a drugi u uticnicu na katu. Adapter je u prizemlju i isto ima in i out.U IN spojim jedan kabel koji dolazi izvana s razdjelnika a izlaz u telku. Na toj tj. donjoj telki gdje je adapter ima slike a gore ne.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 23:24   #19
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Iskljuci taj TV1 odmah, sad iz systema. Vjerojatno tuner ima zastitu od "preoterecenja" no saljes mu 12v sa adaptera a to nije dobro.

Nadalje.. adapter moras staviti ispred razdjelnika tj. sam razdjelnik ide iz OUT adaptera na koliko god tv-a vec zelis.

Znaci antena pa pojacalo a tamo gdje ulazi kabl u kucu sa pojacala stavljas adapter pa sa njegovog OUT stavljas razdjelnik i sibas na tv1 i tv2.

Drugi nacin ti je ono gore sto sam rekao, razdjelnik koji na jednoj liniji na pusta struju i tu se kaci tv1, cim se adapter dolje ukopca pojacalo ce dobivati struju i bice signala i na tv1 jer nece dobivati 12v.


__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.07.2017. u 23:39.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 00:21   #20
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Zajeb je u tome šta je vani na fasadi kuće to zajebano sve. Vani su na štenderu i antena i pojačalo i razdjelnik i izvana ulaze kablovi u kuću,svaki na svoj kat.
Lokalni majstor mi je rekao da bi stvar trebala radit ako metnem adapter bilo gdje jer kao navodno kad se upali,šalje napon i nazad pa i druga telka dobije signal al eto... Ja sad nemam mogućnost iz prizemlje vratiti ništa na kat niti vani jer imam samo jedan kabel dolje u dnevnome i gore u sobi. Sad se mogu *ebat...Jedino spojit sve bez pojacala a tako sve zapinje. Danas sam mijenjao nov kabel i nove konektore od antene do razdjelnika,nove konektore na razdjelniku jer su na kiši zahrđali a razdjelnik izgleda ko qurac od sunca i kiše i sve nanovo spojeno,prekontrolirani spojevi posvuda i opet đon. Čak sam i utičnice skidao i spajao se direkt u telku al đaba... Sutra ću metnut nov razdjelnik pa cemo vidjet a adapter ću onda izbacit iz igre...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 01:09   #21
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Lokalni majstor mi je rekao da bi stvar trebala radit ako metnem adapter bilo gdje jer kao navodno kad se upali,šalje napon i nazad pa i druga telka dobije signal al eto...
Polako, cemu panika ? Bice slike

TV1 dobija struju 12v i zato nemas signala jer se turer na telki radi samozastite iskljucio.

Dakle ako ne mozes nista mjenjati i ako te hebu zice, raspored, rupe i slicno moras samo jednu stvar rijesiti da TV1 proradi, blokirati struju koja dolazi sa adaptera.

Evo ti najelegantnije rjesenje...

http://www.3mzb.hr/joomla/component/...art/Itemid,26/

To prikopcas kod tv1 tako da dolazni kabl ukopcas u IN a iz adaptera tj. iz OUT kopcas kabl u tv i NE ukopcas adapter u struju !

Posto ce adapter dobiti 12v struju propustiti ce signal kroz sebe na tv bez struje

Opcija 2 je naci bilokakav spliter koji nije bar na jednoj liniji power pass no spliter ce uzrokovati vece gubitke prolaskom signala kroz sebe nego ovaj konkretni adapter.


Trebo si antenu vislje dic pa nebi stekalo, ovak nesto:




__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 14.07.2017. u 01:40.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 07:20   #22
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Trebo sam rec komsiji da se odjebe i on i njegova antena. Samo mucim i sebe i vas. 😀

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:52   #23
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Dao mi lik ovo pa javim jel radi


http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...k-fvs2-bl-207/

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:24   #24
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Naravno da nece raditi.

Citiraj:
Prolaz napona na oba izlaza (za instalaciju između ispravljača i pojačala)
Ja ne znam... jel pricam/pisem 中國 也许 ?!?

Pojasnio sam kakav spliter mora biti i sta umjesto splitera moze ici... no sto se mene tice mozete umjesto splitera staviti

Pa probati...


Dakle jos jednom cu probati.., trebas spliter ili kombiner koji NE PUSTA struju na TV1 i stavlja ga se izmedju TV1 i postojeceg splitera ili bolje rjesenje
radi gubitka signala kroz takav spliter/kombiner je adapter za napajanje pojacala koji vec imas no taj drugi nece napajati antenu nego ce sluziti kao izolator od napona
koji ide prema TV1 i takodjer se postavlja izmedju postojeceg splitera i TV1 i ne ukljucuje se u struju.

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...er-ew3-hq-553/

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...t-combiner-40/

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...-emmeesse-790/
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 14.07.2017. u 14:41.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:41   #25
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Sve 5. Ja sam namjerno lika pitao trebam li razdjelnik koji pusta samo jednu stranu a on mi je reko da uzmem ovo i da ce radit a da ovoga sto ne pusta na oba izlaza trenutno nema. On vec 30 godina radi antene i satelite i cudi me njegova izjava. Vidit cu popodne oce li proraditi. Kako kazes neće tako mislim i ja al eto... Lik je jedini tu koji to radi a u jedinoj jadnoj trgovini koja je tu u centru nema nista za kupit. Tako da ne mogu nego da mu vratim ovo kad se potvrdi da ne radi...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:49   #26
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
De mi telefon da ga zovnem i hebem mu sve po spisku za svaku od tih 30 godina...

Da to nije ovaj radio-amater tu sa foruma koji postavlja reflektirajuce ploce radi dobitka signala ? Tu je on negdje dolje Korcula-Mljet...

Trazi adapter za napajanje antene, ajd poslikaj taj adpater koji vec imas. Sam da vidim jel odgovara jer nisu svi isti...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:56   #27
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Mogu uslikat kasnije.
Sad sam nacrtao ponovno na papir. Sto tocno da uradim?
Da ubacim razdjelnik sto ima power pass samo na jednu stranu ili sta? Samo da napomenem oba odvodna kabela i razdjelnik prema tv1 i tv2 su vani odmah blizu antene. Vise sam i ja lud...


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:05   #28
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
@silver_tip - evo da se javim kad me već prozivaš i da kažem da nisam ja u pitanju.
Točno kažeš da mu nevalja spliter ali ni ova dva prva linka sa spliterima koja si mu dao ne valjaju (vidi freq. po izlazima- SAT-TV ).

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...er-ew3-hq-553/

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...t-combiner-40/

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...-emmeesse-790/

Ovaj treći link je od ispravljača i on je ok.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:06   #29
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
@silver_tip - evo da se javim kad me već prozivaš i da kažem da nisam ja u pitanju.
Točno kažeš da mu nevalja spliter ali ni ova dva prva linka sa spliterima koja si mu dao ne valjaju (vidi freq. po izlazima- SAT-TV ).

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...er-ew3-hq-553/

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...t-combiner-40/

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...-emmeesse-790/

Ovaj treći link je od ispravljača i on je ok.
Kolega ni spomenuo te nisam imenom ali ajd kad si vec tu stavi naocale molim te jer dodatno zbunjujes situaciju i valjas bedastoce.

Ti spliteri kombinuju TV/SAT u oba smjera s tim da TV prolaz nije DC pass a pogledaj opet sada linkove, njemu treba samo za TV i tamo prolazi sve od 5-860MHz, pogledaj bolje. SAT ulaz/izlaz njemu ce ostati prazan... KUZIS ?

Nece on solo koristiti to sto sam linkao nego samo to ubaciti u postojeci system da blokira struju sto ide na TV1 jer jedva se i ovako snalazi i sve je na stenderu, citaj s razumjevanjem par postova unazad....

@smuchac

Ma ne ubacuj ga nigdje... sam trosis vrijeme i zivce, vrni ga nazad i reci ne radi jer ne moze raditi da se na dupe postavis.

I ajd se dogovori sam s sebom gdje je TV1 a gdje TV2 ? Sta si nosao televizore nocas ? Na prvoj slici adapter je na TV2 dolje a sada odjednom je adapter na TV1 dolje ?

Nije isto
... jer ako ja napisem spajaj adapter/kombiner/razdjelnik kraj TV1 onda je to onaj gore a ti ces spajati dolje gdje vec imas adapter

Adapter/kombiner/razdjelnik spajas na kraj kabla gore kraj TV1 tako sto istekas kabl iz tv-a i stavis u adapter/kombiner/razdjelnik i onda nadostiklas sa 1m kablom iz OUT adaptera/kombinera/razdjelnika u tv.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 14.07.2017. u 15:17.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:18   #30
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Misliš da je meni lako?
Ispočetka.
Stavljen nov kabel i konektori i spojeno po PS-u iz antene u pojačalo i iz pojačala u razdjelnik koji je hrđav i ubijen,otpala slova s njega i on je još tamo.
Tu odmah iz zida kod antene izlaze dva bužira s odvodima. Jedan ide u prizemlje a jedan na kat. Dakle,antena,pojačalo i razdjelnik te dva odvoda (prizemlje i kat) su VANI na fasadi objekta odmah tik do nosača antene izlaze iz zida.
Ajmo se dogovorit da je TV 1 u prizemlju a TV 2 na katu.
U prizemlju sam uklonio utičnicu i stavio na kraj kabela F konektor i ubo ga u adapter u IN a na OUT sam spojio i sam napravio komad kabela do telke. Adapter uključen,telka radi,slike ima i sve 5.
Na katu doduše nisam skinuo utičnicu. Ima kupljen RF kabel. Uboden u utičnicu i u telku i štanga. Nema slike,nema tona. Dalje?
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na