Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2013., 15:26   #1
4ort
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: -
Postovi: 7
HP Z24i, 1920x1200 24" IPS


http://www8.hp.com/us/en/products/mo...797#!tab=specs
  • 24" 16:10, 1920x1200
  • bez PWM
  • polu-mat (semi-glossy)
  • kontrast ~1000:1
  • raspon svjetline ~50-300 cd/m2
  • 99% sRGB
Cijena kod nas: od 2.600 - 3.099 kn.

Review (na ruskom): http://www.overclockers.ru/lab/56809...a_HP_Z24i.html
Pročitao sam i review na PRAD.de (koji se još uvijek plaća 2,50€ do 12.12) pa ako vas što zanima pitajte. Dali su mu ocjenu 4/5.

Budući da se ovaj monitor slabo diskutira a nedavno se pojavio na tržištu odlučio sam otvoriti temu.

Mene osobno zanima je li tko probao/vidio/ima ovaj monitor jer mi se čini kao dobra opcija osim što ima dosta blag anti-glare, znatno blaži nego na U2412M. Čini mi se da bi u jako osvijetljenoj sobi bilo dosta refleksija, no s druge strane za nekoga kome smeta "zrnata" slika na Dellu mogao bi biti dobar izbor.

Nedostatak PWM-a bi trebao jako razveseliti osobe osjetljive na treperenje (meni toliko i ne smeta), ali je opet bolje da ga nema. I naravno 16:10 omjer je po meni veliki plus.

Mišljenja?
4ort je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 21:37   #2
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Danas upogonio ovaj monitor i ostao ...

Postolje je slično riješeno kao kod Dell monitora, čvrsto, stabilno, teško.
S donje strane je metalna konstrukcija sa gumenim nožicama, čvrsto se drže podloge i monitor se nemože pomaknuti, čak niti slučajnim udarcem, jer treba momački pogurati da nožice izgube grip, tako je barem na mom staklenom stolu.
Bilo bi dobro da postolje ima neke vodilice za kablove, a ne samo rupu u sredini, jer inače me živciraju kablovi pa ću morat neki kejbl đob odradit-DVI, naponski, USB, miš, tipkovnica..gužva je s kablovima.
Standardno, stalak može ići gore-dolje, lijevo-desno i 180° vertikalna rotacija.

Sam monitor je iznenađujuće lagan, jednostavnog dizajna, niš ne škripi, ne mrda..očekivano.
Sad ono bitno, flickering ne primjetim, a nebi ni smio po tvrdnjama proizvođača.
Monitor sam postavio na osnovu PRAD.DE testa, znači brightnes 33, contrast 80, 6300k, 60Hz.
Ne primjetim nikakav bleed, čak niti na 100% svjetlosti meni sve igleda uniformno osvjetljeno. Moram napomenuti da svjetlost iznad 50% već kolje oči i sve preko toga u sobnim uvijetima sa upaljenim svjetlom mi izgleda presvijetlo.
Ekran ima neki polumat premaz, ali nema ni traga zrnatosti koja se spominje npr. na U2412M, iako ja Dell nisam vidio, pa nemogu usporediti.
Uglavnom, iza mene je 42" plasma i nema odsjaja pa mislim da je coating odradio svoje bez degradacije prikaza.

USB konektor radi OK, imam Wlan stick ukopčan, sve šljaka...

Igre nisam probao, nemam grafulju, čekam da se pojavi MSI R9 270 BF4 u trgovinama, pa će i to doći na red.
Što se tiče fotki, lightroom izgleda vrhunski dok filmove meću komentirat jer ih gledam na TV-u pa neću lupetat bezvz.
malo su mi boje ispranije nego na starom samsung 2232BW, al prilgodba će odradit svoje.

Probat ću s fotićem okinuti koju kvalitetniju fotku u potrazi za bleedom, pa ću uplodat uskoro.

Uglavnom, zadovoljan panelom, zadovoljan stalkom, rupu za kablove mrzim i to je to!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2014., 21:52   #3
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
malo su mi boje ispranije nego na starom samsung 2232BW, al prilgodba će odradit svoje.
ovo mi je čudno
esc je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 21:54   #4
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ovo mi je čudno
Malo sam čačkao pa RGB postavkama, riješeno...
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 00:24   #5
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Jedino si zaboravio odgovoriti još iz drugog topica gdje si ga našao za 1500kn?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 08:08   #6
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Od privatne osobe, nemaš u trgovini nigdje ispod 2600., ako se ne varam?!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 08:48   #7
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kakva je to "zrnata" slika?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 08:56   #8
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kakva je to "zrnata" slika?
Tko spominje "zrnatu" sliku?
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 16:12   #9
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Opa... Morat cu provjeriti negdje ovaj monitor. Ima li igdje kod nas 'u zivo' po trgovinama da se vidi?

Jer Dell monitori su odlicni. Za ekipu koju ne smeta mat premaz. No mene smeta. Poprilicno. Zrnata slika, isprane boje, itd. Glossy me ne smeta ni malo, dapace, volim glossy. Boje su puno zivlje i bolje nego na dell monitorima.

Zelio bih jedan ovakav, no ne zelim se pozuriti i kupiti nesto sto mi se nece svidjeti. Vec sam se dovoljno opekao na Dellu, tako da bih ovaj monitor stvarno prvo volio vidjeti uzivo, a tek onda ako mi se svidi kupiti isti.
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na