Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2008., 20:18   #1
d_azriel
Premium
Moj komp
 
d_azriel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Podešavanje brzine ventilatora pomoću SpeedFana

Prije svega, pozdrav! Koliko vidim, mnogi od vas stalno otvaraju teme i ispituju o SpeedFanu i podešavanu brzine coolera u kućištu(onih spojenih na matičnu). Stoga, ovim vodičem želim jednom i za svagda objasniti kako se ovim programom mogu kontrolirati bilo koji kuleri, na CPU ili bilo čemu spojeni direktno na matičnu. NAPOMENA: ZA EVENTUALNA OŠTEĆENJA I POTEŠKOĆE U RADU RAČUNALA NE ODGOVARAM. Pa, krenimo:

1. Skinuti besplatni program SpeedFan, nađite ga ovdje http://www.almico.com/installspeedfan437.exe

2. Instalirati SpeedFan. Mislim da je nepotrebno objašnjavati instalaciju SpeedFana, instalacija “’ko svaka druga”.

3. Otvorite SpeedFan, pričekate da analizira komponente i dobijete ovo:


4. Sada treba kliknuti na gumb Configure i tamo nas zanimaju kartice Speeds i Advanced.

5. U kartici Speeds treba očitati koji je čip zadužen za kontrolu brzine vrtnje ventilatora i koji su senzori:


6. Zatim otvorimo karticu Advanced te odabrati ranije očitan čip i usredotočimo se na stavke označene na slici ispod(prikazuju ranije očitane senzore, dakle moraju se poklapati prvo čip i onda na njemu senzori koje smo očitali) i sve senzore koje smo očitali stavimo na Software controlled i označimo kućicu remember it:



7. Sada napokon možemo na početnom zaslonu SpeedFana u dijelu gdje se mijenja brzina vrtnje ventilatora spustiti na neku razumnu jačinu. Još jedna napomena: CPU fan se najčešće nalazi pod Fan1. Pod razumno se misli spustiti na nekih 50-ak% no spuštate svojevoljno, moj CPU cooler je na 50%, znači nekih 1000RPM gotovo nečujan.



8. Možete još i pod Configure>Options staviti kvačicu na stavku Start minimized i kopirati SpeedFan.exe u C:\Documents and Settings\Korisnik\Start Menu\Programs\Startup ili nekim programom omogućiti da se SpeedFan otvara pri startupu, i sa označavanjem prijašnje opcije se pokreće minimizirano tako da ne smeta, a i da brzina ventilatora uvijek ostane ista..



Eto, čestitam! NAPOMENA: ZA EVENTUALNA OŠTEĆENJA I POTEŠKOĆE U RADU RAČUNALA NE ODGOVARAM. A sad, uživajte u tišini pozz!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 24.02.2012. u 10:02.
d_azriel je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 03:08   #2
mirtek10
It's all cool!!!
Moj komp
 
mirtek10's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Warendorf, Švabija
Postovi: 110
zahvaljujem se, pomoglo mi je dok mi se sa druge strane kod ATI CCC profile managera sve pošeremetilo. ty
mirtek10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2009., 19:33   #3
d_azriel
Premium
Moj komp
 
d_azriel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Ništa..drago mi je da sam pomogao
__________________
d_azriel je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 00:37   #4
Nini
Premium
Moj komp
 
Nini's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 54
Meni sve dobro radi sa CPU coolerom, ali da li to radi i sa 3-pinskim ventilatorima jer mi stražnji 3-pinski ventilator ne smanjuje ma što god radio
Nini je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 18:14   #5
d_azriel
Premium
Moj komp
 
d_azriel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Pa kolko ja znam ti kuleri na kućištima ti nisu spojeni na nikakve senzore..tak da nemreš njima mijenjat brzinu..to jedino da sam složiš da ti nije neznam na 12v nego na 5v..ili recimo ja imam na Antecu Tri-Cool ventove na kućištu i samo im mijenjaš brzinu na sklopki..tak da brijem da samo cpu cooleru možeš ovak mijenjat brzinu..
__________________
d_azriel je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 18:54   #6
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor d_azriel Pregled postova
Pa kolko ja znam ti kuleri na kućištima ti nisu spojeni na nikakve senzore..tak da nemreš njima mijenjat brzinu....
tak da brijem da samo cpu cooleru možeš ovak mijenjat brzinu..
možeš i ostalim ventovima ako ti MBO to podržava.

npr. mbo pokazuje temp za NB pa i regulira njegov vent(ovisno o tome koji se ušteka u NB utor)
slično je sa ostalim ventovima koji se uštekaju u 'case fan' konektore pa se ubrzaju ako poraste temp mosfeta oko CPU-a na MBO npr...

dok sa druge strane, ta ista MBO ne može kontrolirati CPU aftermarket vent jer je 3pin a ne PWM sa 4 pina.

no kada neće milom(softverski), onda može silom (hardverski )
http://forum.pcekspert.com/showthrea...038#post923038
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 17:17   #7
d_azriel
Premium
Moj komp
 
d_azriel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
e da TomRi..vidim da si ti power user pa te molim ovak da mi kažeš..jel moja MBO ima 4-pinski utor za ventove s PWM kojima se mogu mijenjat brzine i jel mogu ja na svojem Scythe Samuraju xD promijeniti default vent sa nekim dobrim ventom koji ima PWM taj i to sve ..hvala unaprijed
__________________
d_azriel je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 15:06   #8
lordnikon
Registered User
 
lordnikon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Mlaka
Postovi: 12
hvala pomoglo mi je za ovaj na procu
ali me zanima za ovaj vent na grafickoj kako njega postelat
lordnikon je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 15:34   #9
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor lordnikon Pregled postova
hvala pomoglo mi je za ovaj na procu
ali me zanima za ovaj vent na grafickoj kako njega postelat
sa riva tunerom
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 11:35   #10
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
...kako ukljuciti fan 1 i fan 3...

...imam neku plocu asrock i665 tak nekako...skinuo sam nedavno speedfan s neta koji mi je trebao da namjestim brzinu vrtnje ventilatora za procesor...to je sve u redu taj radi na 2813 rpm i ne mogu nikako snizti na manje...citao sam tu na forumu neki forumas je napravio guide kako sniziti odnosno namjestiti rpm...svaka pomoc bi bila dobrodosla...e da imam jos vent na kucistu i jedan na napajunju...speedfan ih ocita ali ne pokazuje brzinu vrtnje...kak to da namjestim e da i na grafickoj imam x1650 pro agp 128 bit ddr2 512 mb kak da na njoj prilagodi vent...e fala ak itko pomogne...hehe...izvinite za malo duzi post...
blava je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.03.2009., 11:55   #11
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=132351

Traži->speedfan...i na 3. stranici dobijes rezultat
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 12:03   #12
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
...hvala vidjeti cu...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 23:28   #13
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Imam problema sa Speedfanom i pločom Asrock ALiveNF6G-VSTA... Napravio sam sve ko što piše ali jednostavno speedfan ne želi regulirati brzinu cpu venta i još jednog kojeg sam stavio na kućište, koji god postotak postavio, on ga drži na najviše moguće okretaja. u Advanced izborniku sam PWM 1, 2, 3 i 4 postavio na Manual PWM Control, jel to u redu? Isto sam postavio i kod sebe doma na IP35 ploči pa sve radi u redu... I da, oba ta venta su spojena na 3-pin utor na kućištu, pa jel to možda razlog?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 04:41   #14
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
nece ni meni kontrolirati tronogi erflov od dominatora...
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2009., 01:53   #15
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
sve radi kako si napisao i to.. tj. radi ono sto moze radit od cijelog sistema..
no, non stop me muci to da poslije restarta ili ponovnog dizanja sustava, on vraca sve vrijednosti speed001/2/3 na 100 (sto pocne jako zujat) a ja 50-60% je sve sasvim u redu..

kako napraviti da loada namjestene vrijednosti a ne ispocetka?
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 19:12   #16
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Jel ima kakva mogućnost kod ovog programa nesto tipa, kad se dostigne odredena temperatura da se vent pojaca na odredenu vrijednost ?

Poput riva tuner mogucnosti? Ili samo iskljucivo, koliko namjestis, toliko je ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 23:48   #17
hecnet81
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: hrvatska,lika
Postovi: 17
kontrola brzine ventilatora grafičke kartice

Skinuo sam speed fan program,ali ne mogu s njim kontrolirati brzinu vrtnje venta na grafičkoj,bučan je ventilator,a grafička nije toliko opterećena da joj je potrebno ful hlađenje.Koji program tako nešto može napraviti.Isto tako me zanima i za napajanje da li je to moguće
hecnet81 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 00:51   #18
hecnet81
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: hrvatska,lika
Postovi: 17
speedfan?

postavke može podesiti dijete iz trećeg osnovne,bez imalo mućkanja mozgom.program je dobar očigledno samo za ono što vidi i bios,a za ostalo ni čut.Ne vidi ventilator grafičke,niti vent napajanja.Nije za upravljanje svim ventilatorima koji su vezani za matičnu stroja nego one koje bios preferira.to je moje mišljenje....
hecnet81 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 15:23   #19
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Jel ima kakva mogućnost kod ovog programa nesto tipa, kad se dostigne odredena temperatura da se vent pojaca na odredenu vrijednost ?

Poput riva tuner mogucnosti? Ili samo iskljucivo, koliko namjestis, toliko je ?
odes u config
mozes postavit min i max brzinu za ventove - to pod fan speed
pod temperatures stavis kvacicu na onaj vent/ventove koji zelis automatski kontrolirati tom temperaturom/senzorom te zadas temperaturu...

sada ce ti odredjen fan/fanovi radit na min brzini dok ne dodje do zadane, a onda ce se povecati na max brzinu i tako ce raditi dok ne padne ispod zadane temperature

osim manualnog i ovog drugog nacina speedfan ne moze raditi
r!dEr je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2009., 18:02   #20
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Bios, kak povećat brzinu, CPU ventilatora?

Pozz Forumu!
..neznam di bi postavia ovo pitanje pa evo u Overclocking!, pošto žse radi o Bartonu CPU 2500@3200+
matična je SL-75FRN2-L SolTec.

PROBLEM JE sl;

evo "iz čista mira" mi se smanjila brzina venta na procesoru!
pa sam mora smanjit Frekfenciju sa 166 na 100Mhz
INAČE MI SE GASI sAM OD SEBE SVAKO MALO!?

MOŽELI MALO POMOĆI I SAVIJETA ŠTA DA PODESIM U bios-u
da dignem broj okretaja ventilatora na CPU procesoru???
"koju voltažu da dignem"???


..do sinoć mi je 'normalno radia na 166Mhz(u Bios-u!!! A KOD DIZANJA WINDOZA MI JE POKAZIVA 200MHz (

gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 02:44   #21
Lacko123
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 54
E ja imam problem meni je ovo ovako znaci meni je CPU fan na fan2, a na fan1 mi je chasis fan chasis fan imam 3pin konektor i mislim da bi mi moro ocitavati temp.. sada trebo bi smanjiti vrtnju chasis fana i ako se moze povecati vrtnja cpu fana jer mi je na 52C kako kaze fan a bio kaze 57.. i tijekom malo jace igre prede 60 i komp se restartira pa
Lacko123 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 14:46   #22
manilu
Premium
Moj komp
 
manilu's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 90
Citiraj:
Autor r!dEr Pregled postova
odes u config
mozes postavit min i max brzinu za ventove - to pod fan speed
pod temperatures stavis kvacicu na onaj vent/ventove koji zelis automatski kontrolirati tom temperaturom/senzorom te zadas temperaturu...

sada ce ti odredjen fan/fanovi radit na min brzini dok ne dodje do zadane, a onda ce se povecati na max brzinu i tako ce raditi dok ne padne ispod zadane temperature

osim manualnog i ovog drugog nacina speedfan ne moze raditi
ako nije frka da malo točnije objasniš gdje se podešava automatsko povečavanje brzine prilikom rasta temp
manilu je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 04:48   #23
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
Citiraj:
Autor manilu Pregled postova
ako nije frka da malo točnije objasniš gdje se podešava automatsko povečavanje brzine prilikom rasta temp
nema frke

kad odes na Configure dobit ces ovakav prozor:



Prve kvacice iza minusa oznacavaju koje ce se temperature izlistati u pregledu. Kvacice koje su po hijerarhiji ispod kvacice za izlistavanje oznacavaju koje ventilatore kontrolira odredjen senzor.
Konkretno na ovoj slici Core 0 i Core 1 upravljaju ventilatorima koji su oznaceni kao Speed02 i Speed03.(proc i graficka kod mene)
Kad oznacis pojedini temperaturni senzor(kod mene je oznacen Core 1)
Pojave se Desired i Warning kucice za namjestanje zeljenih temperatura za taj senzor-> Desired oznacava koliku temperaturu zelimo odrzavati na komponenti, a Warning temperaturu pri kojoj ce se ventilator vrtiti na 100% bez obzira koju mu max vrijednost postavili.

Ovo radi otprilike ovako... Dok je temperatura Coreova ispod 44°C ventilatori 2 i 3 se vrte na minimalnim brzinama. Kad temp predje 44 ubrzavaju se sve dok ne uspije odrzati temperaturu ili ne dodje to maksimalne zadane brzine.
Ako coreovi dodju do 54° svi se upravljani ventilatori vrte maksimalnom brzinom.

44 i 54 sam dobio isprobavanjem... do 44 se secu coreovi u idleu a kad pokrenem neku igru temperatura skoci preko toga i ubrza se vrtnja cpu ventilatora i ventilatora na grafičkoj kartici(ali opet do nekog nivoa gdje je buka jos prihvatljiva, tu sam stavio cca 80%). Pri vecem opterecenju dolazi do 55-56° na jezgrama i tu se ventilatori vrte punom brzinom.



Na ovoj slici vidis postavke minimalne i maksimalne zadane brzine vrtnje. Ovdje je konkretno odabran ventilator kojeg je program nazvao Speed03(CPU cooler kod mene). Njegova vrijednost je 10%(necega, moras isprobat na koliko ce se vrtit i pazi da ti se ne ugasi ventilator za minimum i 25% za maksimum dok senzor koji upravlja njime ne dostigne Warning temperaturu.
Takodjer tu je i kvacica Automatically variated -> to ukljucis da program odredjuje kojom ce se brzinom vrtiti ventilator.

Nadam se da sam ti pomogao... kako kod stelanja, tako i kod ideje kako da si sredis brzinu vrtnje...

Usput pogledaj i 6. korak u prvom postu. Morat ces to napraviti kako bi omogucio softversko kontroliranje ventilatora. Pojedine ploce ovo ne podrzavaju, dok ja na svojoj mogu kontrolirati samo CPU_FAN i CHS_FAN2 na kojeg sam prikopcao ventilator od graficke.
*Ukoliko radi svakako pripazi da ukljucis kvacice "remember it" kod svakog na koji si stavio Software Controlled jer ce se u suprotnom kod ponovnog pokretanja kompa resetirati na default postavke
r!dEr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 15:00   #24
manilu
Premium
Moj komp
 
manilu's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 90
radi na cpu ali ostali koji su na ploči ne reagiraju, hvala
manilu je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 00:01   #25
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Kako na win7 da podesim da se program pokrene prilikom dizanja sistema ?
Pokušao sam ali neide !
Molio bih korak po korak da mi netko objasni kako da to napravim .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 22:34   #26
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Kako pokrenut SpeedFan u Windows7 - kopirati prečac od SpeedFana u
Polazne programe.
Start - Svi pogrami - Polazni programi
spep je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 03:12   #27
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Muči me ventilator u napajanju (najglasniji je), instalirao sam FanSpeed, ali s njime ne mogu ništa, a vent. u napajanju vjerovatno ni nema senzor... Planiram staviti novi vent. u napajanje (120mm) pa me zanima kako da saznam koja brzina ventilatora bi trebala biti? -napajanje mi je OCZ gameXpro 600W i unutra je neki prozirni vent. sa 4 plave LEDice, našao sam u ADM-u ''isti'' (barem po izgledu) za 100kn http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=10490
-piše da radi od 1000 do 1800 okr, e sad ne znam dal će taj biti tiši od mogsadašnjeg?! Kako da to znam kad ne mogu vidjet' okretaju u mom sadašnjem ventilatoru od napajanja



edit:


Rastavio sam napajanje i odspojio vent pa probao bez njega, PC je nečujan maltene bez tog venta, nevjerovatno! Sad sam 100% siguran da je vent. od napajanja prepreglasan!
-vent. je PROTECHNIC ELECTRIC, 12V, 0.45A i s druge strane piše da je OCZ tobože, ne pišu dB ni okr sumpora mu...


E sad, ovi što se mogu kupit su oko 0.20A do 0.30A, jel bi se po tome moglo 'skužit' dal su tišu od ovog? Logično mi je da da... hm...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 03:50   #28
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280


Da, taj Zalman je tiši od ovog trenutnog (ako baš mora biti sa plavom LED-icom).

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 02.02.2012. u 03:59.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 11:19   #29
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova


Da, taj Zalman je tiši od ovog trenutnog (ako baš mora biti sa plavom LED-icom).
Hvala ti, (ne mora biti sa LEDicama) znači ovaj moj se vrti na 2500 okretaja, đizs, zato se tak čuje. Mislim da je od starosti i radnih sati postao mnogo glasniji, jer nije bio takav prije 3 godine.

-našao sam neki sa potenciometrom, radi od 740 do 1900 okr, to bi mi bilo idealno (za idle rad ga držim na min. a kod igranja ga pojačam) - jel je to dobro rješenje? Evo link: http://www.links.hr/?naziv=ventilato...kl=050.908.257
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 11:45   #30
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Nemoraš se uopće patit da podešavanjem idle i load okretaja, nariktaj neke srednje okretaje na kojima ti buka venta neiskače iz zvučne slike i tako ostavi za stalno i gotovo.

Ljudi dosta kompliciraju s ventom u napajanju, a većina ljudi ima jače napajanje neg je potrebno(ovdje na forumu, ne generelano), koje radi pod malim opterećenjem pa se i malo grije. I nije potrebno terat vent do ibera.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na